Skocz do zawartości
Marcin77777

Chemiclean kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć w listopadzie zastosowałem jeden raz  ten środek i cyjano zniknęło w kilka dni. Miałem spokój do stycznia z tym syfem i nagle pojawiło się od nowa. Zastosowałem ponownie  środek ale tym razem zero reakcji ciągle narasta i narasta.  Parametry wody ok były trochę podwyższone fosforany ale po podmianie wody są ok. Bakterię stosuję regularnie gdzieś czytałem ,że to one mogą powodować nawroty cjano. Ktoś coś o tym słyszał? Znajomy ma podobny litraż akwarium daje bakterie i occet w ilości hurtowej ma od zawsze wodę igłę.  Myślałem żeby zastosować podobny duet ale obawiam się żeby nie narobić jakieś katastrofy.  Nie mam pomysłu co dalej a codzienne odsysanie filtrowanie poza stratą czasu nic mi nie dało przez pół roku ,zaciemnienie  dało tyle ,że po kilku dniach wszystko wróciło. Chemiclean za pierwszym razem super efekt za drugim totalna lipa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu wyjął węgiel i inne absorbery jeżeli stosujesz. Przestał lać pożywkę dla bakterii, wódka, vsv. Wyjął watę z filtra. Wlał Chemiclean w zalecanej ilości. Nie wyłączał bym odpieniacza tylko zdjął kubek żeby się przelewało. Wyłączyłbym białe światło. Jak to nie pomoże to dopiero wtedy zwiększył bym dawkę powoli o niewielkie ilości. Raczej nikt ci nie powie co konkretnie zrobić bo nikt nie weźmie odpowiedzialności za kuku w twoim baniaku.

Edytowane przez Steron (wyświetl historię edycji)

Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zwietrzały chemiclean, może zadziałać słabiej, miałem podobnie, ale i tak zrobił Swoją robotę.

Źródła węgla typu biopellet, pożywki, VSV najlepiej odciąć z 2-3 dni przed kuracją.

Adsorbery lepiej usunąć, szczególnie węgiel aktywowany.

Odpieniacz podnieść i odpalić na maksa ze zdjętym kubkiem.

Masz refugium albo algea scrubber? Jakaś teoria mówi, że jak masz hodowlę glonów wyższych w sumpie, to CC działa słabiej. U mnie jak refugium się rozpędziło, to faktycznie chemia zadziałała słabiej konieczna była 2 dawka i wtedy wyzerowało dziadostwo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi. Chemiclean kupiłem na porcję od osoby prywatnej przez internet. Pierwsza porcja dużo piany i szybko cyjano znikało a  druga porcja mało piany i zero poprawy czyli z drugą porcja było coś nie tak. Albo rzeczywiście zwietrzała albo rozrobiona z czymś innym. Stosowane były w identycznych warunkach. Bez węgla ,alkoholu itp. Od kilku dni jadę na occie lekko widoczna poprawa a odpieniacz wyrzuca sporo ciemnej piany. Poprzednio musiałem codziennie przecierać szyby bo były pokryte rudym pyłem teraz są czyste i pojawiają się zielone glony. Dodałem też do filtracji sporo grysu koralowego. Jakiś czas polecę na occie może coś się uda zwojować jak nie to zawsze można kupić chemiclean tym razem kupie oryginalnie pakowany od firmy bo za pierwszym razem działanie było na prawdę imponujące.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam pytanko , a  nawet dwa bo teraz właśnie używam.

1. Czy odpieniacz ma być wyłączony czy ściągnięy kubek?

2. Czy po kuracji i podmianie 20% wody należ jeszcze zastosować węgiel aktywny a jak tak to ile do obiegu 800l.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz włączony , kubek ściągnięty. Po podmianie nie musisz stosować węgla, chyba że chcesz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po zastosowaniu chemiceal'u zabiłem sobie kilka ryb i euphylie, ale pozbyłem się plagi, tylko co z tego.... drugi raz chyba bym tego nie stosował. lepiej lać bakterie litrami i dorzucać mrożonki i pożywki dla bakterii plus jakiś kawałek skały z robakami żeby biologia się fajnie uruchomiła. Teraz tego pilnuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwnie że ci ryby po chemicleanie zdychały.

Używałem 4x i zawsze wszystko było dobrze. Wiadomo że bakterie trzeba odnowić. Ściągasz kubek odpieniacza, on ma działać. Po 2/3 dniach duża podmiana wody.


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.05.2021 o 22:34, joopa napisał:

To dziwnie że ci ryby po chemicleanie zdychały.

 

A mnie już nie dziwi, Kolega w 75 l wody niszczy valonię podając 4 cm3 jodyny - domiejscowo. 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.