Skocz do zawartości
Nosaczpospolity

Martwy koral

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakis czas temu miałem skok zasolenia i padła mi monitpora. Jest ona przyklejona do skały klejem dwuskładnikowym i co z nią teraz zrobić? Mogę ją tak zostawić czy będzie oddawać coś do wody? Jeśli muszę ją usunąć to jak?

z góry dziękuje za odpowiedz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka Monti i w jakim jest stanie? Te prostsze montipory patyki i talerzowe nawet jak zbieleją potrafią czasami odbić i po kilku miesiącach wrócić. Ja bym nie usuwał. 

Jak zostanie w zbiorniku nic się nie stanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Ejdzej88 napisał:

Jaka Monti i w jakim jest stanie? Te prostsze montipory patyki i talerzowe nawet jak zbieleją potrafią czasami odbić i po kilku miesiącach wrócić. Ja bym nie usuwał. 

Jak zostanie w zbiorniku nic się nie stanie. 

Nie ma czegoś takiego jak prostsze korale , wszystkie mają swoje wymagania . 

Jednemu będzie rosła sama SPS -  Australia a u drugiego tylko  mix  Zoa  i nic nie zrobisz , jest tyle zmiennych że ochho . 

Ale nie piszcie że proste korale , bo jest po prostu wprowadzanie ludzi w błąd , może raczej co na początek i w jakim kierunku ma być akwa .

O oczywiście i te wszystkie inne czynniki  itp. ( Tak w skrócie) 

Godzinę temu, Nosaczpospolity napisał:

Witam,

jakis czas temu miałem skok zasolenia i padła mi monitpora. Jest ona przyklejona do skały klejem dwuskładnikowym i co z nią teraz zrobić? Mogę ją tak zostawić czy będzie oddawać coś do wody? Jeśli muszę ją usunąć to jak?

z góry dziękuje za odpowiedz. 

Rada . 

Załóż watek o sowim akwa ,  bo tak patrząc w profil to wszystko i nic ? 

Będzie łatwiej komuś zobaczyć co masz i łatwiej przez to odpowiedzieć na pytanie .

Akwa odpaliłeś w grudniu  i ? Jakieś tam parametry na początku podane po starcie . 

Wróżkami nie jesteśmy . 

Po tem jakieś same problemy w każdym teamcie z pytaniami . 

Np: 

  

W dniu 5.01.2021 o 10:33, Nosaczpospolity napisał:

Witam, jest mi ktoś w stanie powiedzieć co to za wysyp glonów na dnie? I czym są te włosy odstające z korala? 
Nie było mnie w domu tydzień i ryby karmił kto inny.

 

6B89BCF9-1748-4C51-ACB6-782E02422C5D.jpeg

6568F2D3-0652-4CAC-81EA-13A354E7F5CA.jpeg

???

Tak że wiec lepiej mieć w własny watek i łatwiej będzie . :) 

Pozdrawiam 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie 100% racji z prostszymi koralami, bo też się z tym klasycznym podziałem miękkie, LPS, SPS nie zgadzam. Bo łatwiej mi utrzymać montipory digitaty niż euphylię Ancorę, czy Gonioporę :)  Ale akurat z moti jest kilka odmian, które rosną praktycznie zawsze ;) 

Inna sprawa, że teraz przypomniałem sobie, że Nosacz ma malutkie akwa i dosyć młode. 

U mnie A. Australia rośnie inne SPS i LPS też, miękkie ok, ale kurde ZOA stoi w miejscu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie. Jak napisał Ejdzej88 jest szansa, że monti nie umarła całkowicie i z jakiegoś pojedynczego polipu odrodzi się na nowo.

Pozostaje tylko aspekt wizualny - czy nie będzie "koleć w oko" taki szkielet. 

Edytowane przez montymick (wyświetl historię edycji)

Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, montymick napisał:

Nic się nie stanie. Jak napisał Ejdzej88 jest szansa, że monti nie umarła całkowicie i z jakiegoś pojedynczego polipu odrodzi się na nowo.

Pozostaje tylko aspekt wizualny - czy nie będzie "koleć w oko" taki szkielet. 

Nie wyglada najgorzej, ale nie widziałem ani jednego polipu. W czasie tego skoku zasolenia ucierpiała mi tez seriatopora, której codziennie odlatywały polipy. Dopiero od kilku dni mam wrażenie ze przestały odlatywać albo odlatują albo bardzo powoli. Zostało jej ich tylko kilka. Jest szansa ze seriatopora odżyje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.