Skocz do zawartości
AAxxeell

Podawanie KH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Stosuje Ati Essentials przez pompe dozująca i mam dawkę 75 ml rozbitą na 5 razy podawania w godzinach: 8, 12,15 18, 21.

I teraz chciałbym to rozłożyć na 12 w miarę równych dawek i zastanawiam się czy nie bedzie jakis duzych skoków  i jak wpłynie to na korale?

Czy zuzycie KH w dzien i w nocy jest takie same?

Poradzicie coś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zuzycie KH w nocy jest mniejsze niz w dzien, a duze skoki sa wtedy kiedy dawek jest malo. Im wiecej, tym parametry sa stabilniejsze w ciagu dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zużycie KH w nocy według publikacji, które czytałem stanowi ok 30% dziennego zużycia, to badania z rafy więc dynamika w akwariach może być troche inna.
Tym niemniej 75ml w 240l to poniżej dobowego spadku 1kH, rozbite na 12 dawek to mniej niż 0,1 zmiany raz na 2h, będzie dobrze, a na pewno nieznacznie lepiej niż 5 dawek .
Ja leję 11 dawek i różnica między porankiem a 17-18.00 jest 0,1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za wprowadzanie w włąd zapomniałem zmienić stopki 550l + su

46 minut temu, Sagerrak1 napisał:

Zużycie KH w nocy według publikacji, które czytałem stanowi ok 30% dziennego zużycia, to badania z rafy więc dynamika w akwariach może być troche inna.
Tym niemniej 75ml w 240l to poniżej dobowego spadku 1kH, rozbite na 12 dawek to mniej niż 0,1 zmiany raz na 2h, będzie dobrze, a na pewno nieznacznie lepiej niż 5 dawek .
Ja leję 11 dawek i różnica między porankiem a 17-18.00 jest 0,1.

mp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mniej niż 0,5kH na dobę.
Nie wiem jaką masz pompę, ale dla dokładności pojedynczego dozowania  możesz zostawić 5 dawek , akwarium nie poczuje różnicy. Jak już dojdziesz do 200 to podziel gęściej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kh można podbić bez problemu z wolnej ręki. Znam kolegów którzy lali roztwór dzbankiem.Sam też tak robiłem.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.