Skocz do zawartości
tyymek3

Duze kh przez bailinga POMOCY!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam akwarium 64 litry 

cos się pompa zepsuła nie wiem jak i sprawa wyglada tak ze wlała 500ml roztworu z kh buferem z informacji wynika ze 100ml roztworu podnosi o 2,6kh w 100l. Ostatnio kh miałem 7,3 i nie wiem co robic. 
ile około mogę mieć kh i czy to zabije korale i jak je zbić Proszę o POMOC 

prosze nie pisać jak się zepsuł czemu wlał bo nie wiem ile mam czasu a chce żeby zbiornik przeżył proszę o pomoc!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj film Szopen Shrimps, on wlał sporo przez przypadek KH buffer, pierwsze co zrobił to wymienił ile się dało wody, nie miał RO to używał z kranu i mieszał z solą do odpowiedniego zasolenia. Ja bym tak samo zrobił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rób podmianę szybko, a w jak się będzie mieszać sól, to sprawdź, ile tego kH masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak najlepiej na szybko i bum dobić to co przeżyło :) 

Jak już się wlało, to jest po ptakach. Nawet jak masz KH 40 i skok KH nie zabił obsady, to to co przeżyło może żyć w takich warunkach. 

W teorii masz teraz KH ca 27.

Rób codziennie małe podmianki na początku 2,5l wody tak aby KH zbijać powoli. Za miesiąc się wyprostuje :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ejdzej88 napisał:

Nawet jak masz KH 40 i skok KH nie zabił obsady, to to co przeżyło może żyć w takich warunkach. 

No nie wiem,  ostatnio kupowałem szczepki zoa i przyszły w temp. koło 16 stopni. Przeżyły i mają się dobrze, ale gdyby jeszcze parę godzin pobyły w takich warunkach, to mam wrażenie, że raczej wiele by z nich nie zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejdzie88 może i jest jakiś sens w tym co mówisz ale mimo wszystko proponuję podmianę maksymalnie dużej ilości wody na świeżą  solankę lub lepiej od kogoś podebrać z większego akwarium - ja robię podmianę 45l więc prawie można by 100% wody zmienić.

Tyymek3 nie masz znajomego z dużym akwarium?


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, new-age napisał:

Obejrzyj film Szopen Shrimps, on wlał sporo przez przypadek KH buffer, pierwsze co zrobił to wymienił ile się dało wody, nie miał RO to używał z kranu i mieszał z solą do odpowiedniego zasolenia. Ja bym tak samo zrobił. 

I zrobił duży błąd, maksymalnie 30% podmiany rozłożyć na 2-3dni

 

 

@tyymek3

Teraz jak wymienisz jak proponują ile się da, zrobi się szok wtórny i to zabije koralowce (no może nie wszystkie) prawie. 

Delikatne podmiany, Sewer swego czasu miał podobną awarie z Kh poczytaj jego wątek, co robił a co nie, lekcja życia. 

Owszem jeśli zrobisz większa podmianę 30% to proponuję z działającego zbiornika, a nie na wodzie z kranu, bo efekty tego należy się spodziewać i tak za kilka dni, a nie będą zadawalajace.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klossowski w temperaturze 16 stopni korale żyć nie mogą w KH 40 tak. Taka drobna różnica.

Widziałem zbiornik w którym korale rosły słabo i widać było, że coś jest nie tak, a wynikało to ze źle wykonywanego testu Saliferta i w zbiorniku KH było ponad 40. Zbiornik żył. Ja miałem nazwijmy to podobną akcję, strzeliła membrana i lałem kranówę jako dolewkę. Parametry się rozjechały i KH też było jakieś abstrakcyjnie wysokie. Parametry prostowałem 1-2 miesiące.

Ok najbardziej wymagające korale odeszły, ale to była Echinata, Pikaczu i Ancora. 

Ja jestem zwolennikiem powolnych zmian. To że ktoś coś zrobił na YT, nawet jak dał żółte napisy nie oznacza, że jest to właściwe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Ejdzej88 napisał:

@klossowski w temperaturze 16 stopni korale żyć nie mogą w KH 40 tak. Taka drobna różnica.

Widziałem zbiornik w którym korale rosły słabo i widać było, że coś jest nie tak, a wynikało to ze źle wykonywanego testu Saliferta i w zbiorniku KH było ponad 40. Zbiornik żył. Ja miałem nazwijmy to podobną akcję, strzeliła membrana i lałem kranówę jako dolewkę. Parametry się rozjechały i KH też było jakieś abstrakcyjnie wysokie. Parametry prostowałem 1-2 miesiące.

Ok najbardziej wymagające korale odeszły, ale to była Echinata, Pikaczu i Ancora. 

Ja jestem zwolennikiem powolnych zmian. To że ktoś coś zrobił na YT, nawet jak dał żółte napisy nie oznacza, że jest to właściwe :)

Dlatego napisałem, żeby sprawdził, ile ma tego kH.

Ps. Na youtubie to u gościa po godzinie od wlania kH zrobiło się wszystko białe, szyby, skała, korale, wszystko pokryte warstwą białego pyłu, a woda jak mleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zapewne strącił się węglan wapnia. Nic fajnego, ale tragedii nie było. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.