Skocz do zawartości
Hoom

Stały pomiar zasolenia

Rekomendowane odpowiedzi

Mozecie mi polecić jakieś urządzenie do stałego pomiaru zasolenia . Najlepiej takie które ma własny wyświetlacz . Chodzi mi o to ze jak otworze szafkę to widzę a nie muszę odpalić jakąś apke łączyć sie itd . Szybciej wtedy będzie sprawdzić małą Hanką 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Grzesiejko napisał:

Polecasz? Jest to w miarę dokładne żeby mniej więcej na pierwszy rzut oka widziec że jest ok? 

Mam to od pół roku. Ostatnio sprawdzałem na płynie referencyjnym i nadal działa bez większych przekłamań. Z tym, że ja nie nam tego non stop włączonego, włączam tylko parę razy na tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kasa nie gra wiekszej roli to polecam GHL lub Tunze.
GHL sam kiedyś używałem.

Gesendet von meinem VOG-L29 mit Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, korabol napisał:

Jeśli kasa nie gra wiekszej roli to polecam GHL lub Tunze.
GHL sam kiedyś używałem.

Gesendet von meinem VOG-L29 mit Tapatalk
 

Z tego co wiem ghL . Wyświetla to na telefonie a to raczej mnie nie interesuje . A co to za tunze ? Nie słyszałem o tym 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, czupacabra napisał:

A po co mierzyć nonstop zasolenie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bo stałość tego parametru jest tak naprawdę najważniejsza w całej naszej zabawie, a niestety Balling i odpieniacz wpływają na zmianę tego parametru?

Zobacz ile osób majstruje przy KH, Ca i MG mierząc zasolenie dziadowym spławikiem, po czym wysyła wodę na ICP i jest zdziwiona, że zasolenie to się rozjechało :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak będą zdziwieni kiedy wyjdzie że sprzęt od majfrendów lub nawet droższy, ale kiepsko skalibrowany wskazuje abstrakcyjne wartości :)

Zasolenie zmienia się raczej powoli i te zmiany można wyłapać, ale parametr warto monitorować.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem ghL . Wyświetla to na telefonie a to raczej mnie nie interesuje . A co to za tunze ? Nie słyszałem o tym 
Miałem kiedyś, 10 lat temu Profiluxa z dołożona karta i sondą grafitowa do stałego pomiaru bez wysyłania na tel

Co do Tunze, dorrki pomyliłem z Conductivity Meter

Gesendet von meinem VOG-L29 mit Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, korabol napisał:

Miałem kiedyś, 10 lat temu Profiluxa z dołożona karta i sondą grafitowa do stałego pomiaru bez wysyłania na tel

Co do Tunze, dorrki pomyliłem z Conductivity Meter

Gesendet von meinem VOG-L29 mit Tapatalk
 

A profilux ma swój wyświetlacz . Chińszczyzny raczej nie chce . Nie ufam niczemu co ze wschodu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A profilux ma swój wyświetlacz . Chińszczyzny raczej nie chce . Nie ufam niczemu co ze wschodu 
Profilux ma swój wyświetlacz i możesz doczepić jeszcze drugi zewnętrzny. Mowa o Profilux 2.

Gesendet von meinem VOG-L29 mit Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kasa nie gra roli to weź Profka 3 https://reefshop.pl/pl/p/GHL-Profilux-3.1T-ex-Ultimate-Set/4567  i masz pomiar redox Ph, zasolenie i temperaturę w jednym. Do tego sterowanie światłem, pompami . A jak doposażysz sprzęt to i smsy Ci wyśle.

 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.