Skocz do zawartości
Adamos9908

Pierwsza kostka AQUAEL NANO REEF DUO 49L

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, norbi2222 napisał:

Myślę, późniejsze dobre efekty z koralowcami to zasługa zeovit. 

Dziękuję ,to pewnie na później a mam pytanie, ktoś w okolicy oferuje polip Papaya clavularia, oczywiście dla poczatkującego wszystko jest piękne i cieszy oko, czy na start taki cudak jest ok i czy wytrzyma dłużej niż godzinę ;) 

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adamos9908 napisał:

1.Mam filtr RO ,przefiltrowałem wodę i wyszło z 255 ppm - 4 ppm (chyba powinna być 0 i pewnie muszę dokupić filtr DE MI z żywicą od razu?)

 

 

Tak, trzeba mieć od razu żywice DI po ro. Z samego RO bardzo ciezko uzyskac  czyste  zero no chyba ze ktos ma przed filtrem juz bardzo dobra wode.

U mnie z z 390 ppm sama membrana zbija do 8 ppm, a zywica zeruje. Wydajnosc filtra zalezy od temperatury wody, cisnienia itd.

Polecam cykl prowadzony przez Tropical.Poland z Bartkiem Stańczykiem na profiu FB tegoz tropical'a  - tam masz 2 odcinki w ktorych swietnie tlumaczy temat filtra RO

https://www.facebook.com/Tropical.Poland

 


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, boft napisał:

Tak, trzeba mieć od razu żywice DI po ro. Z samego RO bardzo ciezko uzyskac  czyste  zero no chyba ze ktos ma przed filtrem juz bardzo dobra wode.

U mnie z z 390 ppm sama membrana zbija do 8 ppm, a zywica zeruje. Wydajnosc filtra zalezy od temperatury wody, cisnienia itd.

Polecam cykl prowadzony przez Tropical.Poland z Bartkiem Stańczykiem na profiu FB tegoz tropical'a  - tam masz 2 odcinki w ktorych swietnie tlumaczy temat filtra RO

https://www.facebook.com/Tropical.Poland

 

Dziękuję za informację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, norbi2222 napisał:

Myślę, późniejsze dobre efekty z koralowcami to zasługa zeovit. 

Czyli nic moich starań , umiejętności i twoich rad :) 

@norbi2222ja wpuszczałem życie na drugi dzień od zalania ZEOvit nic do tego nie miał . Później tak zgodzę sie ale na początku nie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja radzę najpierw przeczytać to:

https://reefhub.pl/organika-w-akwarium/

https://reefhub.pl/skala-a-dojrzewanie-w-akwarium/

https://reefhub.pl/ekipa-czyszczaca/

Następnie resztę artykułów z tego bloga i potem sam zdecydujesz, czy wpuszczać ryby po 2 godzinach, czy po dwóch miesiącach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, klossowski napisał:

A ja radzę najpierw przeczytać to:

https://reefhub.pl/organika-w-akwarium/

https://reefhub.pl/skala-a-dojrzewanie-w-akwarium/

https://reefhub.pl/ekipa-czyszczaca/

Następnie resztę artykułów z tego bloga i potem sam zdecydujesz, czy wpuszczać ryby po 2 godzinach, czy po dwóch miesiącach.

Tak ,właśnie od rana czytam tego bloga  :) bardzo przydatna wiedza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O następny ignoruje postęp :) technika idzie do przodu . Jak dobrze pamietam to mi mówiła ze reaktor będzie mi potrzebny po 3-4 miesiącach . A ja po 7 musiałem dosypać 40% zasypu . Kup atm a tych fachowców od śmierdziuchów do muzeum 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2021 o 14:30, Hoom napisał:

O następny ignoruje postęp :) technika idzie do przodu . Jak dobrze pamietam to mi mówiła ze reaktor będzie mi potrzebny po 3-4 miesiącach . A ja po 7 musiałem dosypać 40% zasypu . Kup atm a tych fachowców od śmierdziuchów do muzeum 

Szanuję każdego zdanie i przyswajam wiedzę  ;)   bakterie już kupione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Adamos9908 napisał:

Szanuję każdego zdanie i przyswajam wiedzę  ;)   bakterie już kupione

To jeszcze kup butelkę vsv najlepiej 1L Jacka będzie przyjemniej zaczynać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Hoom napisał:

To jeszcze kup butelkę vsv najlepiej 1L Jacka będzie przyjemniej zaczynać 

też mam pod ręką  ;) ale żeby korzystać nie musze czekać na rozkwit rafy koralowej  :) 

 

p.s. solankę robiłem przy trzecim drinku JD więc dobrze że dokupiłem Refraktometr   :)

Edytowane przez Adamos9908 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adamos9908 napisał:

Dziękuję ,to pewnie na później a mam pytanie, ktoś w okolicy oferuje polip Papaya clavularia, oczywiście dla poczatkującego wszystko jest piękne i cieszy oko, czy na start taki cudak jest ok i czy wytrzyma dłużej niż godzinę ;) 

image.jpg

To loteria, w moim 9 letnim zbiorniku jako jedyny koral raczej wegetuje niż kwitnie. Ale  próbować zawsze warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, volf napisał:

To loteria, w moim 9 letnim zbiorniku jako jedyny koral raczej wegetuje niż kwitnie. Ale  próbować zawsze warto.

Dziękuję, to spróbujemy ,cena nie powala 15 zł więc kupię 3 i niech rozkwita  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adamos9908

Proszę jak temat się rozkręcił, postaraj się wyciągnąć wnioski takie jakie będziesz wstanie realizować. 

Pamiętaj że akwarium morskie to nie "formuła 1" zacznij być cierpliwy, to dobra droga do sukcesu.

Nie podejmuj gwałtownych ruchów, i raczej wzoruj się na takiej osobie co Ci zaimponowała swoim zbiornikiem. 

Nie zawsze na forum to tylko dobre rady..  ;)

 

Życzę powodzenia :)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2021 o 15:08, Beti napisał:

@Adamos9908

Proszę jak temat się rozkręcił, postaraj się wyciągnąć wnioski takie jakie będziesz wstanie realizować. 

Pamiętaj że akwarium morskie to nie "formuła 1" zacznij być cierpliwy, to dobra droga do sukcesu.

Nie podejmuj gwałtownych ruchów, i raczej wzoruj się na takiej osobie co Ci zaimponowała swoim zbiornikiem. 

Nie zawsze na forum to tylko dobre rady..  ;)

 

Życzę powodzenia :)

Tak ,cieszę się z reakcji na mój post i dziękuję za wszystkie rady, jestem pewien że i tak człowiek najlepiej nauczy się na własnych błędach, spróbuję popełnić ich jak najmniej  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jaram się jak dziecko i nie ma jeszcze co testować ale każdy chyba ten stan przechodził  ;)

20210126_165221.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło mój boziu, to już na 500 się szykujesz ? może jednak zacznij tą 50 siątke na samych podmianach. Gwarantuje że życie stanie się prostsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę może dziwne co powiem ale ja bym postawił od razu większe. Dość szybko i mocno Cię ten litraż ograniczy. Może by z tego zbiornika zrobić sumpa.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, volf napisał:

Ło mój boziu, to już na 500 się szykujesz ? może jednak zacznij tą 50 siątke na samych podmianach. Gwarantuje że życie stanie się prostsze :)

Na spokojnie ,lubię mieć wszystko pod kontrolą  :) 

18 minut temu, owler napisał:

Trochę może dziwne co powiem ale ja bym postawił od razu większe. Dość szybko i mocno Cię ten litraż ograniczy. Może by z tego zbiornika zrobić sumpa.

na spokojnie, małe tez jest piękne   :) , nie mam na razie zapędów do dużych zbiorników, jak mi się  spodoba to może będę myślał o większym ,poza tym wynajmuję mieszkanie bo tak mi wygodniej , później robić  przeprowadzkę to wyzwanie  :). W sobotę jadę po pierwsze życie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile minęło dni od startu tak naprawdę? może jakiegoś ślimaka wpuść i trochę pokarmu wrzuć, niech plagi kwitną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MichałAsia napisał:

To ile minęło dni od startu tak naprawdę? może jakiegoś ślimaka wpuść i trochę pokarmu wrzuć, niech plagi kwitną :)

Około 2 tygodnie , bakterie wpuszczone, wszystko po testach idealnie, chcę wpuścić jutro 2 blazenki i kupić trochę ukwiału 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj kolegów - małe jest piękne wiem coś o tym ;)  

PS :  za wcześnie na wpuszczanie, po 2 tyg błaznów i ukwiała moim zdaniem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Tapajos32 napisał:

Nie słuchaj kolegów - małe jest piękne wiem coś o tym ;)  

PS :  za wcześnie na wpuszczanie, po 2 tyg błaznów i ukwiała moim zdaniem.....

szczególnie ukwiała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, klossowski napisał:

Ale on zdaje się ma ATM Colony, bez ryb, to w ogóle nie zadziała.....

Wszelkie "instant" szybkie magiczne specyfiki traktuje z dużą ostrożnością w ogóle w akwarystyce (nie tylko słonowodnej) - natura się nie myli - cierpliwość to cnota akwarystów z której samo dobre płynie ;)

Sam coś o tym wiem - bo wiele błędów w tej materii popełniłem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Tapajos32 napisał:

Wszelkie "instant" szybkie magiczne specyfiki traktuje z dużą ostrożnością w ogóle w akwarystyce (nie tylko słonowodnej) - natura się nie myli - cierpliwość to cnota akwarystów z której samo dobre płynie ;)

Sam coś o tym wiem - bo wiele błędów w tej materii popełniłem.....

Ja to rozumiem, ale akurat ten preparat działa tylko jak od razu wpuścisz ryby, żeby te gigantyczne ilości bakterii miały co żreć. Inaczej to wywalone pieniądze w błoto. A czy lepiej tak na szybko, czy normalnie poczekać to już zupełnie inna sprawa. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.