Skocz do zawartości
Adamos9908

Pierwsza kostka AQUAEL NANO REEF DUO 49L

Rekomendowane odpowiedzi

Sarco zrzuca skórę, jak mu wywieje tą świecącą błonę to na krawędzi kapelusza zauważysz świeży przyrost. Co do błaznów to u siebie zaobserwowałem zbawienny wpływ ukwiała na ich zdrowie, śmiem twierdzić że zwalczy nawet ospe. Miejmy nadzieję że Twojemu doskwiera tylko niestrawność :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, volf napisał:

Sarco zrzuca skórę, jak mu wywieje tą świecącą błonę to na krawędzi kapelusza zauważysz świeży przyrost. Co do błaznów to u siebie zaobserwowałem zbawienny wpływ ukwiała na ich zdrowie, śmiem twierdzić że zwalczy nawet ospe. Miejmy nadzieję że Twojemu doskwiera tylko niestrawność :D

Na to wygląda ale wiem że na ukwial za szybko jak zresztą na to co już mam   ;)  ,mam nadzieję że zwalczy niestrawność i będzie ok 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy dzień nowe zmiany  :) , dzisiaj wszystko wygląda bardzo ładnie, skała nabiera kolorów ,tak ma być, zbiornik musi przejść wszystkie tzw. plagi egipskie żeby był piękny  :) , małe nowe życie wpadło w sumie w gratisie, xenia ,jakiś fiutek o nazwie pióropusz i krewetka i tyle na razie na kilka tygodni niech sobie fajnie dojrzewa .Fluo pięknie kwitnie, sarcopython tez już prawie zrzucił skórę i polipy po kilku dniach wypuścił , reszta o nie znanej mi nazwie też wykazuje chęci a najważniejsze że fiszki ruchliwe jak cholera od rana   :)

20210206_145834.jpg

20210206_145820.jpg

20210206_172509.jpg

20210206_145853.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, volf napisał:

Rośnie ?

Pewnie  :) , tylko kolorów nabiera   :) teraz na zielono ale parametry teraz prawie idealne ,jutro montuję nowe oświetlenie  :) 

20210212_164118.jpg

13 minut temu, volf napisał:

Rośnie ? jakieś nowe zdjęcia proszę. 

Tu miałem nie mały szok wczoraj, pomyślałem no ładnie mi filtr wciągnął krewetkę, tylko skóra została  :) 

20210211_055602.jpg

20210210_170151.jpg

Edytowane przez Adamos9908 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xenia ładnie poszła czyli w zbiorniku nic złego się nie dzieje, tylko nie słuchaj opinii ze będzie rosła nawet w słoiku na parapecie, niektórzy z doświadczeniem  traktują ją jako tester parametrów. I dolej tam ze dwa albo trzy litry solanki bo coś niski ten poziom wody. Każdy dodatkowy litr na wagę złota :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, volf napisał:

xenia ładnie poszła czyli w zbiorniku nic złego się nie dzieje, tylko nie słuchaj opinii ze będzie rosła nawet w słoiku na parapecie, niektórzy z doświadczeniem  traktują ją jako tester parametrów. I dolej tam ze dwa albo trzy litry solanki bo coś niski ten poziom wody. Każdy dodatkowy litr na wagę złota :)

Codziennie robię dolewkę tak do znaczka  :),tylko czysta RO-DI ,podmiankę około 5 L robię co 7-10 dni, w ten sposób zasolenie idealne 1.023 i PH tez w końcu poszło w górę do 8.0. Przestałem przekarmiać i PO4 prawie 0 ,KH 7, NO3 niewykrywalne,  na spokojnie do tego podchodzę  :) Kupiłem lampę Maxspect 65W ,ciekawy jestem jak wpłynie na taką małą kostkę ,ogólnie wszystko żyje i roś nie w oczach ,krewetka ożywiła to akwarium niesamowicie, błazenki świrują 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxspect 65W idealna do mojej kostki 45 x 45, tymczasowo jadę na Fluval Sea Marine Nano, powinniśmy się zamienić ;) coś tam ci już szpera w piachu, bo jak ja wpuściłem dwa  ślimaki to za dwa dni NO3 25 :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bouli napisał:

Maxspect 65W idealna do mojej kostki 45 x 45, tymczasowo jadę na Fluval Sea Marine Nano, powinniśmy się zamienić ;) coś tam ci już szpera w piachu, bo jak ja wpuściłem dwa  ślimaki to za dwa dni NO3 25 :)

 

Na spokojnie, jutro jadę znowu coś kupić bo serce pęka jak blazenki śpią na skale   :) ,kupuję u zaufanego morszczuka, zobaczymy co doradzi, na razie wszystko przewidział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik 4 tygodnie na suchej skale , pierwsze życie po 1 tygodniu po wpuszczeniu bakterii ATM , dzisiaj zakupiona pierwsza Euphilia ,od razu rozkwitła , nowa lampa ,uważam że na prawdę nie jest źle...  :)

20210213_135839_capture.jpg

20210213_162523.jpg

20210213_162530.jpg

20210213_144203_capture.jpg

20210213_164824.jpg

20210213_164854.jpg

20210213_165001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Adamos9908 napisał:

pierwsze życie po 1 tygodniu po wpuszczeniu bakterii ATM

Przy ATM nie powinno się czasem od razu wprowadzić jakiegoś życia?

25 minut temu, Adamos9908 napisał:

dzisiaj zakupiona pierwsza Euphilia ,od razu rozkwitła

Która to ta rozkwitnięta? :P

Fajny sarco ten duży :)


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, goclik napisał:

Przy ATM nie powinno się czasem od razu wprowadzić jakiegoś życia?

Która to ta rozkwitnięta? :P

Fajny sarco ten duży :)

noo, euphilia wyglądała tak na poczatku,10 minut później fajnie wypuściła polipy, jest progres jak na tak młody zbiornik ale na razie parametry prawie idealne 

20210213_112421.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znasz fachową nazwę tego korala? podobny do sarco chętnie widział bym go u siebie.

20210206_145820.thumb.jpg.c011f91e710bade21613909a66036546.jpg

Też się z nimi trochę bawie 

 

20200103_151634.jpg

A lampa pierwsza liga, korale od razu nabrały kolorów 

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, volf napisał:

Znasz fachową nazwę tego korala? chętnie widział bym go u siebie.

20210206_145820.thumb.jpg.c011f91e710bade21613909a66036546.jpg

 

Prawdopodobnie to lobophyton. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zaraz poszperam w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Arek77 napisał:

Prawdopodobnie to lobophyton. 

Tak to Lobophyton  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super lampka, Euphilia i reszta familii pięknie się pompuje , błazenki non stop z kreweta się miziają ale żeby nie było nudy musi być zielono i czyszczenie 3 razy dziennie  :) 

20210216_164159.jpg

20210215_171400.jpg

najnowsze zakupy, jutro się wprowadzą no mojego wesołego domku ,ciekawe jak się przyjmą  :)

Screenshot_20210215-103229_Chrome.jpg

Screenshot_20210215-103244_Chrome.jpg

Edytowane przez Adamos9908 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne grzyby, u mnie w sklepie takich nie uświadczysz.  Mam nadzieje że szybko się rozmnożą bo w marcu jadę do Rzeszowa po nowy traktor, to się wymieniać  będziemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, volf napisał:

Piękne grzyby, u mnie w sklepie takich nie uświadczysz.  Mam nadzieje że szybko się rozmnożą bo w marcu jadę do Rzeszowa po nowy traktor, to się wymieniać  będziemy :)

Damy radę   :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Adamos9908 napisał:

Damy radę   :)

Witam, mam pytanie czy grzybka można jakoś ewakuować z podstawki? grzybek mały a podstawka wielka ,nawet nie mam jak jej umieścić  na skale i na razie jest na piasku ,jest jakis sposób?  :)  

20210217_182022.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można,

wyjmij z wody, weź pęsetę i delikatnie nogę odczepiaj, tak jak ukwiała od skały.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Beti napisał:

można,

wyjmij z wody, weź pęsetę i delikatnie nogę odczepiaj, tak jak ukwiała od skały.

Dziękuję, spróbuję jutro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczepić można, gorzej będzie przyczepić.

 Można spróbować odkruszyć podstawkę dookoła grzybka, np. przecinakiem i młotkiem, zostawiając ten kawałek podstawki do którego grzybek przyrósł. Kawałek skałki łatwiej przykleić za pomocą kropelki czy innego kleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Marcin P. napisał:

Odczepić można, gorzej będzie przyczepić.

 Można spróbować odkruszyć podstawkę dookoła grzybka, np. przecinakiem i młotkiem, zostawiając ten kawałek podstawki do którego grzybek przyrósł. Kawałek skałki łatwiej przykleić za pomocą kropelki czy innego kleju.

Dziękuję, coś wymyślę   :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamos9908 zastanawiam się nad wstawieniem takiego zestawu (AQUAEL NANO REEF DUO 49L) do sypialni.
Czy natężenie dźwięku generowane przez wszystkie urządzenia (w porze nocnej) może być uciążliwe ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.