Skocz do zawartości
Luca197

Ukwiał quadri color

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i mam pytanie jak, a nie czym karmicie swój ukwiał. Chodzi mi natomiast, o to,a żeby nie maczać łap non stop w akwarium.

Mój ukwiał jest mniej więcej na wysokość 35 cm może 40 pod powierzchnią i nie mam tak długiej pipety. Jak to zrobić macie jakieś pomysły ?? Będę bardzo wdzięczny za jakieś rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie karmie. To co wyłapie podczas karmienia ryb,korali to jego. Ukwiał dzieli się co jakiś czas, siedzi z 7 lat w jednym miejscu w doniczce, nie grymasi wiec chyba jest mu dobrze.

Woda kryształ w zbiorniku głównie spsy.

 

 

 


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja karmię bezpośrednio co 2-4 dzień.  Jak nie miałem pipety to nakładałem wężyk na strzykawkę i nabierałem rozmrożony pokarm (od solowca po krewetki krystaliczne) do rurki i wpuszczałem między polipy. Od czasu do czasu podaję mu za pomocą chwytaka kawałek rozgniecionej krewetki koktajlowej - też między polipy. Jak nie nasz chwytaka to możesz nadziać na długą wykałaczkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, J@cekWro napisał:

Nie karmie. To co wyłapie podczas karmienia ryb,korali to jego. Ukwiał dzieli się co jakiś czas, siedzi z 7 lat w jednym miejscu w doniczce, nie grymasi wiec chyba jest mu dobrze.

Woda kryształ w zbiorniku głównie spsy.

 

 

 

 Nie boisz się że pewnego dnia przespaceruje się po SPS-ach ?

Edytowane przez Tapajos32 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Arek77 napisał:

Ja karmię bezpośrednio co 2-4 dzień.  Jak nie miałem pipety to nakładałem wężyk na strzykawkę i nabierałem rozmrożony pokarm (od solowca po krewetki krystaliczne) do rurki i wpuszczałem między polipy. Od czasu do czasu podaję mu za pomocą chwytaka kawałek rozgniecionej krewetki koktajlowej - też między polipy. Jak nie nasz chwytaka to możesz nadziać na długą wykałaczkę

A jakiej wielkości masz tego ukwiała? Generalnie jak cokolwiek podasz "pod pysk" ukwiałowi co ma białko to wciągnie, nawet jak to będzie za duży kawał dla niego. Mięso krewetki ponoć nie jest tak łatwe do strawienia i nie jest to najlepsze rozwiązanie, mimo swojej popularności w necie :) Generalnie lepiej się sprawdza kulka z lasonogów, czy krylu. Dopóki miałem ukwiał w baniaku robiłem to samo i miałem wrażenie, że po jedzeniu mysis lepiej wyglądał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Tyle lat nie wyszedł to raczej nigdzie sie nie wybiera default_).gif

W dwóch zbiornikach mam tak samo.

W jednej doniczce są 3 szt, na 2 zdjęciu

Dzielił sie wiele razy nigdy zaden nie wyszedł poza doniczke. 86689446675fa9948351958a7c137b9c.jpg72fb09efb82d768805d47fedb0388928.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Ejdzej88 napisał:

A jakiej wielkości masz tego ukwiała?

Spory....ponad 30 cm. 

38 minut temu, Ejdzej88 napisał:

Generalnie jak cokolwiek podasz "pod pysk" ukwiałowi co ma białko to wciągnie, nawet jak to będzie za duży kawał dla niego.

No nie do końca. To co mu nie podpasuje to nie wciągnie. U siebie zauważyłem, że np kiełże wogóle go nie interesują.....jak upadną na niego to mogą leżeć obok otworu gębowego do czasu, aż prąd wody je wypłucze.

 

40 minut temu, Ejdzej88 napisał:

Mięso krewetki ponoć nie jest tak łatwe do strawienia

Ja rozgniatam w palcach kawałek krewetki i wtedy mu podaję. Faktycznie twarda okrągĺa krewetka może być dla niego ciężkostrawna - szybciej zacznie gnić od środka niż dotrą tam enzymy trawienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie karmię mojego pipetą, ale jak pisałem nie mam tak długiej, a nie chce non stop pchać rąk do zbiornika stąd moje pytanie. Też staram się wymyślić jakiś fajny patent na podawanie pokarmu prosto do pyska. Już próbowałem z rurką ciężko idzie. To co złapie przy karmienie nie wiem czy mu to wystarczy. Mój też w doniczce siedzie dziad jeden.

Tak wygląda mój quadri

quadri.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Od kilku miesięcy mam ukwiała quadri. Przez pierwsze miesiące jego czułki  miały takie balonikowate rozszeżenie. Obecnie te rozszerzenia praktycznie zniknęły.

Zdjęcie sprzed kilku miesięcy:

Resized_20201212_152639.thumb.jpeg.0941e15246437447e57aa65e63c56418.jpeg

Zdjęcie aktualne:

Resized_20210217_155918.thumb.jpeg.09666b9547a2379a9ca8fe81cac41df3.jpeg

Czy ktoś z forumowiczów wie dlaczego wygląd tego ukwiała się tak zmienił? Czy ktoś się spotkał z takim zjawiskiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.