Skocz do zawartości
Moljzesz

Nieaktualne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was nie wiem czy dobry dział, jak coś to proszę przenieść.

Od ponad tygodnia borykam się z problemem z pewnym z pozoru bardzo miłym gościem. A zaczęło to się tak, że moje stare akwarium a dokładnie silikon przy dnie zaczął się naciągać więc opasałem akwarium pasami i zacząłem na szybko szukać nowego zbiornika. Dałem ogłoszenie na fejsie, zgłosiło się parę osób mi. ten gość, wysłał mi adres swojej strony i chwalił się że zakłada mnóstwo dużych zbiorników morskich itd. Stwierdził, że ma akwarium, którego nie odebrał klient i po jakiejś tam zniżce może mi przywieść bo akurat jedzie w moją stronę. Do tego akwarium wykona mi stelaż i sump. Długo się nie zastanawiając wziąłem to akwarium. Gościu przyjechał, była akurat śnieżyca paskudna więc szybko wnieśliśmy akwarium do środka. Akwarium było brudne w środku było trochę wody, gościu zjadł u mnie obiad i siedział do godz prawie 21. Akwarium z wyglądu już mi się nie podobało ale nie miałem wyjścia ponieważ moje stare mogło się rozszczelnić w każdej chwili. Zapewniany, że akwarium jest ok, że firma, że zakładanie akwariów to jego konik więc zapłaciłem panu i późnym wieczorem się pożegnaliśmy. Następnego dnia pokleilem hydraulikę, którą miałem już przygotowaną wcześniej, miałem też przygotowaną wodę ponieważ akwarium było większe niż moje stare. Zacząłem napełniać akwarium późnym popołudniem, przełożyłem skałę, korale, ryby. Po całej akcji, siedzę na kanapie z żoną i podziwiam akwarium, gdy nagle zaczęło się kopcić z zasilacza pompy obiegowej i wybiło korki. Patrzymy z żoną co się dzieje a tu zasilacz mokry, co się okazało? Akwarium w prawym rogu na dole zaczęło delikatnie się pocić i zbierała się kropla, która po kilkudziesięciu sekundach spadała i tworzyła się kolejna. Zadzwoniłem do gościa od razu, kazał wziąć klej miliput i zakleić od środka. Przestało kapać. Na drugi dzień przeniosłem życie spowrotem do starego akwarium w strachu, że może zacząć kapać gdzie indziej. Facet twierdził najpierw, że zrobi mi nowe akwarium, potem stwierdził, że może przyjechać i dolać silikonu, którego było już naprawdę dużo naciaprane albo mam mu przywieść akwarium to je sklei na nowo. Dowiedziałem się też od lokalnej firmy, że ta osoba nie zbyt zna się na fachu ( delikatnie mówiąc). Więc stwierdziłem nie będę ryzykował i chciałem zwrócić akwarium, okazuje się że ten pozornie miły pan nagle nie ma czasu i nie odzywa się. Posłał mi tylko śmieszne pisemko, że sprzedał mi akwarium jako "kolega" a nie firma więc roszczeń do jego firmy nie mam prawa mieć. Mam screeny z Messengera, wszystkie rozmowy. Lokalny fachowiec opisał to akwarium tylko jednym słowem -DRAMAT.

Kolesiowi dałem czas do dziś do 24 aby oddał pieniądze i zabrał zbiornik więc jeszcze nie ujawniam danych.

 

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze opisałeś historie, ale co jak gosciu Ci odda kasę to nie napiszesz kto to? 
 

Kiedys coś słyszałem o jednym asie z gliwic chyba akwaria to nie jest jego główny profil działaności ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dalej jesteś w niepewności bo stare akwa rozszczelnione, kombinuj szybko jakieś zastępcze bo może być niemiło. Jak jeszcze nie masz nic na stanie i ratują cię dwie/trzy sześćdziesiątki  to mogę pogrzebać w piwnicy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sith114 napisał:

Fajnie, ze opisałeś historie, ale co jak gosciu Ci odda kasę to nie napiszesz kto to? 
 

Kiedys coś słyszałem o jednym asie z gliwic chyba akwaria to nie jest jego główny profil działaności ;) 

Każdy popełnia błędy i każdy błąd można naprawić. Zaliczył wpadkę więc powinien jak człowiek się zachować a nie jak świnia.


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy moc internetu zadziała. Współczuję kolego, jakby nie było akwarium to najważniejszy element naszego hobby. Inne rzeczy wymienia się od ręki bez udręki. Lecz szkło to kupa roboty. Pozdrawiam i spokoju życzę.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, volf napisał:

Tylko dalej jesteś w niepewności bo stare akwa rozszczelnione, kombinuj szybko jakieś zastępcze bo może być niemiło. Jak jeszcze nie masz nic na stanie i ratują cię dwie/trzy sześćdziesiątki  to mogę pogrzebać w piwnicy. 

Dzięki za troskę. Mam zamówione akwarium u Mycioka, które o dziwo nie wyszło wcale drożej jak te z wątpliwej, cieknącej promocji..

1 minutę temu, Luigi napisał:

Jestem ciekaw czy moc internetu zadziała. Współczuję kolego, jakby nie było akwarium to najważniejszy element naszego hobby. Inne rzeczy wymienia się od ręki bez udręki. Lecz szkło to kupa roboty. Pozdrawiam i spokoju życzę.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki, pozdrawiam


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Moljzesz napisał:

Każdy popełnia błędy i każdy błąd można naprawić. Zaliczył wpadkę więc powinien jak człowiek się zachować a nie jak świnia.

A tak może się tłumaczyć ktoś kto ma renomę, a nie Janusz biznesu z Facebooka czy innego olxa. Co szuka frajerów, mało to takich asów i to nie tylko w akwarystyce....za dużo widziałem żeby już ludziom wierzyć ;)

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Moljzesz napisał:

Kolesiowi dałem czas do dziś do 24 aby oddał pieniądze i zabrał zbiornik więc jeszcze nie ujawniam danych

Pamiętaj o Rodo NR


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Beti napisał:

Pamiętaj o Rodo NR

Nazwę firmy chyba mogę ujawnić?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Moljzesz napisał:

Nazwę firmy chyba mogę ujawnić?

Tak, ale nie jego dane personalne:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się porobiło Piotrze...

Do mnie przyjechało ostatnio nowo zamówione akwarium i tak w ramach pocieszenie ci napiszę że też d..nie urywa..

Dobrze znana firma ze Śląska I Warszawy  która klei dna akwariów z dwóch kawałków "tak dla  bezpieczeństwa"

U mnie też słabo wyszło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Adamo79 napisał:

klei dna akwariów z dwóch kawałków "tak dla  bezpieczeństwa"

Przy dużych i szerokich zbiornikach stosuje się klejenie dna z 2 lub 3 kawałków, to chyba żadna nowość 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Adamo79 napisał:

To się porobiło Piotrze...

Do mnie przyjechało ostatnio nowo zamówione akwarium i tak w ramach pocieszenie ci napiszę że też d..nie urywa..

Dobrze znana firma ze Śląska I Warszawy  która klei dna akwariów z dwóch kawałków "tak dla  bezpieczeństwa"

U mnie też słabo wyszło...

Ups Adam nie jest to dla mnie żadne pocieszenie niestety ;p

Świadków mam którzy wnosili akwarium screeny też mam z Messengera więc oddam sprawę do sądu, nie popuszczę. Wyobrażasz sobie dwie przekładki w dwa dni?! Przecież to jest niesamowite ryzyko, pomijając moją pracę praktycznie trzy dni od rana do nocy bez przerwy. Jak można być takim podłym bydlakiem, wcisnąć komuś dziurawy zbiornik, szkoda słów, zwykle bydle.

Ps powyżej 200cm chyba łączą dno z dwóch części..tak mi się coś obiło o uszy..

 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Beti napisał:

Tak, ale nie jego dane personalne:)

Jeśli to firma prywatna to jego dane personalne są jak najbardziej nieodzowną daną firmy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie gość w kona zrobił sprzedając gonioporę,ale sam sobie jestem winien po części.Miała być szczepka 8-10 cm a ma jakieś 2cm,tylko nie pytajcie jak to się stało.Gość mieszka w Cieszynie na ul.Moniuszki 7 ,mieszkania nie podał i telefonu też.Sprzedaż na OLX.Piszę przy okazji na przestrogę jak by komuś chciał coś wcisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 godzin temu, Moljzesz napisał:

Posłał mi tylko śmieszne pisemko, że sprzedał mi akwarium jako "kolega" a nie firma więc (...)

więc .. nie dał rachunku i nie zapłacił podatku ? ojjj żeby się na tym nie przejechał mocniej niż na zwrocie kasy :)

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem zwrot pieniędzy, akwarium zostało zabrane. Trochę to trwało ale sprawa zamknięta. 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.