Skocz do zawartości
inmar

OLX akwarium morskie

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawi mnie tylko jedno, jesli ktos wystawia takie akwaria, to albo nie ma wiedzy i mysli, ze jest ok, albo wystawia to z pelna premedytacja, ze trafi na kupca, ktory nie ma wiedzy i mysli, ze jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, piotr07 napisał:

To jest biotop basenu portowego - serio , to jest celowo utrzymana aranżacja - która ma na celu pokazanie degradacji środowiska naturalnego przez homo sapiens......

Każdy może sobie założyć takie akwa  i po prostu zdegradować je wedle uznania a następnie pokazywać światu jako milczące świadectwo niszczycielskiego działania człowieka na naturę.....

 

Edytowane przez Tapajos32 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kogoś to jeszcze dziwi jakie akwaria ludzie próbują sprzedać?

Aktualnie znam temat z drugiej strony. Od jakiegoś czasu mam tam wystawione swoje akwarium na sprzedaż. Telefonów mnóstwo. Tylko od kogo? Od tatusia, który chce kupić akwarium dla córeczki. Pyta mnie czy mam te pomarańczowo-białe małe rybki i najlepiej jeszcze tę niebieską. Przed oczami staje mi "Gdzie jest Nemo?" Zapytuję więc gościa czy mają pojęcie o akwariach? Może kiedyś było w domu słodkie? Nie, ale córka ma 3 psy i się nimi zajmuje, więc nie będzie problemu. :o Grzecznie próbuję uświadomić Pana, że akwarium to nie chomik i trzeba będzie się tym zajmować. Już pomijam fakt, że gość zdziwił się strasznie jak mu powiedziałam, że do transportu trzeba będzie busa i z 6 chłopa, bo to akwa, sump, stelarz, kupa skały, życie... W końcu zablokowałam numer, bo wiem, że wszystko co tam jest nie przetrwa tygodnia.

Inny telefon - Czy te roślinki (quadricolor) można trzymać w takiej kuli po bojowniku, bo ładnie by wyglądały?

Tak że tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium morskie 100 l optiwhite zamiana ,lub sprzedaż Lubin • OLX.pl

"gombki" ja p....e :)  i zwróćcie uwagę na te wielką rozgwiazdę - na jednym foto jest na innych jej brak - o co biega (pomijając brak mej wiary w utrzymanie takiego egzemplarza w takim akwarium) , no i skała porosła "wapieniem"  ręce opadają......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym momencie po przejrzeniu tego tematu to się ubawiłem. Po chwili przyszła refleksja i pojawiły się inne emocje -  smutek, rozgoryczenie. Niestety takich zbiorników jest wiele, śmiem twierdzić, że tu na forum również. A najbardziej mnie przeraża to, że ci ludzie uważają, że tak ma być...albo udają, że jest dobrze...


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A weź takiemu zwróć uwagę to Cię "zagryzie" hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto odróżnić tu zbiorniki "brzydkie", zarośnięte aiptasją itd (gusta są różne, niektórzy nastawiają się na ryby a nie korale, mają różne możliwości i umiejętności...), ale ogólnie zadbane i zdrowe, od takich ewidentnych zapuszczonych bagienek. Jak ktoś wstawia uczciwie zdjęcia i nie czaruje, to czemu się czepiać? Że błąd ortograficzny popełnił w opisie? Czy trzeba mieć dyplom z polonistyki lub biologii, żeby akwarium morskie prowadzić, albo je wystawić na sprzedaż? Także, nie przesadzajcie.

Wg mnie większy problem to jest to, o czym pisze @Ruda
Ludzie bez jakiej kolwiek wiedzy kupują akwaria morskie (a takim łatwo jest wcisnąć cokolwiek przez nieuczciwego sprzedającego), których zawartość momentalnie wyląduje na śmietniku lub w kiblu, bo zdechnie lub się znudzi wcześniej. To jest problem, a nie że ktoś wystawił ogłoszenie z niezbyt ładnym akwarium, na utrzymanie którego np już go nie stać czy po prostu go przerosło.

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słony leszczu - toż to brak  podstawowej umiejętności  posługiwania się poprawną polszczyzną także biologiczną , nie można przechodzić obojętnie obok coraz większego barbarzyństwa lingwistycznego w Polsce, bo naprawdę zaczyna to trącić wtórnym analfabetyzmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co tam ma tyle kosztować hmm...może ta szafka, nie wspomnę o tym łańcuchu. 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Beti napisał:

Zastanawiam się co tam ma tyle kosztować hmm...może ta szafka, nie wspomnę o tym łańcuchu. 

Jak to co "piasek koralowce ryby blazengi (Nemo) skala krewetki wezoglow"
To sa rarytasy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sith114 napisał:

Jak to co "piasek koralowce ryby blazengi (Nemo) skala krewetki wezoglow"
To sa rarytasy ;)

No tak...teraz już wiem, nie widziałam w tym bagnie ryb, ale zaufam Ci że są :D


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że w sąsiedztwie mam potentata akwarystyki morskiej i słodkowodnej... [emoji23]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.