Skocz do zawartości
SHARK_2

Pierwsza solniczka w obiegu ok 500l

Rekomendowane odpowiedzi

Chwilowo nie ma co aktualizować. Na zbiornik czekam (może będzie już w ten weekend) a co do lampy to płyta okazała się mieć tak dużą pojemność cieplną, że obecnie posiadany przeze mnie hotair i lutownica nie dają rady. Czekam właśnie na spawarkę do plastiku o zdecydowanie większej mocy. Mam nadzieję, że uda mi się za jej pomocą na tyle podgrzewać płytę aby rozpuszczała cynę na padach. Chcę aby pad termiczny led’a także był przylutowany - dzięki czemu uzyskam maksymalne przewodzenie ciepła. W między czasie @sith114 będzie testował inny patent podgrzania płyty i jak jego okaże się lepszy to go u siebie wykorzystam.

Nie mniej przebieg prac udokumentuję zdjęciami i się podzielę w tym wątku.

Edytowane przez SHARK_2 (wyświetl historię edycji)

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nadchodzi wielkimi krokami „ten” dzień jutro o 05:00 start do@norbi2222 odebrać zamówione graty :D


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, SHARK_2 napisał:

No i nadchodzi wielkimi krokami „ten” dzień jutro o 05:00 start do@norbi2222 odebrać zamówione graty :D

Czekam na fotorelację:on2long:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, w końcu nadszedł ten upragniony dzień i zamówione graty były gotowe do odbioru (przy okazji zabrałem 200l wody :D ). Akcja do łatwych nie należała bo w sumie zrobiłem 1300km. Z różnich względów na 48h spałem 7h ale było warto. Poznałem świetnych ludzi, zdobyłem sporo dodatkowej wiedzy i możliwość skorzystania z ich pomocy w razie problemów. Oczywiście nie obyło się bez przygód - jeszcze nie wyjechałem a już uszkodziłem zbudowaną konstrukcję (na szczęście nie groźnie). Tu po raz kolejny z pomocą przyszedł @norbi2222 i powiedział jak należy to naprawić oraz podarował potrzebne do jej wykonania elementy. @norbi2222 pragnę tu bardzo podziękować za poświęcony czas oraz cierpliwość podczas odpowiadania na setkę moich dziwnych pytań. 

Zbiornik wg mnie wykonany bardzo estetycznie i jedyne do czego mogę się przyczepić to cieniutkie kreseczki powierza na krótkich bokach wzmocnień (normalnie w tym miejscu nie byłoby silikonu) - nie przeszkadza mi to bo i tak będzie zasłonięte obudową. Pozostałe spoiny równiutkie bez bąbli:
Spoiny:
download

download

download

download

Zbiornik:
download

download

Komin:
download

No i na koniec zdjęcie "puzli" które czekają na złożenie (tak to ta przyjemna część zakładania zbiornika):
download

Teraz tylko trzeba czasu, dużo czasu :D


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Najlepsza zabawa przed tobą. Składanie tego, ogarnięcie wystroju i zasiedlanie życiem.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, SHARK_2 napisał:

No i na koniec zdjęcie "puzli" które czekają na złożenie

Baw się dobrze:D.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tam idzie :)
download

download

download


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, SHARK_2 napisał:

 

Jakoś tam idzie

 

Co tak bez przekonania?;)

Bardzo dobra robota, kiedy zalewanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co tak bez przekonania?[emoji6]
Bardzo dobra robota, kiedy zalewanie?

Bo w między czasie jeszcze drobny remont leciał i sił brak :) . Zbiornik jest w 3/4 zalany i cyrkulatory kręcą wodę bo skała była ożywiana przez prawie miesiąc w zbiornikach@norbi2222 . Za chwilę zaleje kranówą komin i sump’a aby chwile się pokręciło (sprawdzę szczelność i przepłuczę rury). Do beczki leje się już kolejna porcja rodi (120l) i jak tylko będzie pełna to ją posolę. Po sprawdzeniu szczelności zleję kranówę wytrę komin i sump’a a następnie zaleję solanką no i odpalę ponownie napełnianie beczki. Na szczęście beczka robi mi się w ok 4-4,5h

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę zapomnisz o remoncie, a szkiełko zostanie i będzie cieszyć oko, oczywiście po dojrzewaniu:rolleyes: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, SHARK_2 napisał:

Jakoś tam idzie :)
download

download

download

Witam

Co to za pompa , i co to te niebieskie przeloty na powrocie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za chwilę zapomnisz o remoncie, a szkiełko zostanie i będzie cieszyć oko, oczywiście po dojrzewaniu:rolleyes: [emoji6]

Co prawda to prawda :)

Witam
Co to za pompa , i co to te niebieskie przeloty na powrocie?
Pozdrawiam

Pompa to Jebao MDC-10000 a niebieskie przeloty to zawory przeciwzwrotne na powrocie.

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, SHARK_2 napisał:


Co prawda to prawda :)


Pompa to Jebao MDC-10000 a niebieskie przeloty to zawory przeciwzwrotne na powrocie.

Pompa słaba jeszcze zawory , wiesz ile straci przepływ na tych zaworach?

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pompa słaba jeszcze zawory , wiesz ile straci przepływ na tych zaworach?

Generalnie nie powinno być strat, gdyż po otwarciu „zapadni” jest pełen prześwit. W założeniu pompa powinna pracować na ok 6500l/h wtedy teoretycznie przez 1h obróci 10x pojemność zbiornika a z tego co czytałem taka wartość jest porządana. Wyjście z pompy jest na 40-ce która później przechodzi w 2x 32. Czysto teoretycznie powinno to wszystko działać. Jak będzie czas pokaże.

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, SHARK_2 napisał:


Generalnie nie powinno być strat, gdyż po otwarciu „zapadni” jest pełen prześwit. W założeniu pompa powinna pracować na ok 6500l/h wtedy teoretycznie przez 1h obróci 10x pojemność zbiornika a z tego co czytałem taka wartość jest porządana. Wyjście z pompy jest na 40-ce która później przechodzi w 2x 32. Czysto teoretycznie powinno to wszystko działać. Jak będzie czas pokaże.

Co to za zawory , nie wiedziałem , o takich.

Pompa nie na pełnych obrotach  i jeszcze odejścia na media. Myślę , że będzie chodzić na maxa i tak więcej nie uzyskasz jak z 5000l/h

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, JerzyB napisał:

Pompa nie na pełnych obrotach  i jeszcze odejścia na media. Myślę , że będzie chodzić na maxa i tak więcej nie uzyskasz jak z 5000l

W razie czego na odejścia dołoży dodatkową pompę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mała dziurka na wlocie do akwarium przy końcu rurki, jak wyłączysz pompę zassa powietrze i bez obaw że zleci więcej wody, to stary sposób,

zawory zwrotne lubią się zapychać (zawsze coś zassa pompa) sprężynę trzeba czyścić co jakiś czas, spadek na pompie 25%, ale czemu nie, każdy robi co uważa :)

ogólnie fajny projekt :thumbup:

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W razie czego na odejścia dołoży dodatkową pompę

Dokładnie, łatwe do przerobienia.

 

 

Wystarczy mała dziurka na wlocie do akwarium przy końcu rurki, jak wyłączysz pompę zassa powietrze i bez obaw że zleci więcej wody, to stary sposób, zawory zwrotne lubią się zapychać (zawsze coś zassa pompa) sprężynę trzeba czyścić co jakiś czas, spadek na pompie 25%, ale czemu nie, każdy robi co uważa [emoji4]

ogólnie fajny projekt default_thumbup.gif

 

 

Tak znam ten patent ale chciałem wypróbować ten zawory zwrotne. Jeśli się nie sprawdzą to je wytnę i zrobię dziurkę. A te zawory nie mają sprężyn, ale fakt zapewne trzeba będzie je co jakiś czas czyścić. Co do spadku to na tych o których piszesz owszem taki spadek jest. Te po „otworzeniu” teoretycznie mają pełny prześwit rury.

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, SHARK_2 napisał:

Dokładnie, łatwe do przerobienia.

Tak znam ten patent ale chciałem wypróbować ten zawory zwrotne. Jeśli się nie sprawdzą to je wytnę i zrobię dziurkę. A te zawory nie mają sprężyn, ale fakt zapewne trzeba będzie je co jakiś czas czyścić. Co do spadku to na tych o których piszesz owszem taki spadek jest. Te po „otworzeniu” teoretycznie mają pełny prześwit rury.

No widzisz, widziałam dwa typy zaworów każda miała sprężyny, może te które masz to nowsze technologie. :)

Masz już pomysł na zabudowanie akwarium?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No widzisz, widziałam dwa typy zaworów każda miała sprężyny, może te które masz to nowsze technologie. [emoji4]
Masz już pomysł na zabudowanie akwarium?

Plan jest taki aby obudować całość płytą meblową lakierowaną na biało (pełen lakier więc woda nie będzie straszna). Zarówno dół jak i górę do samego sufitu tak aby całość wyglądała jak ściana z wbudowanym akwarium.

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawory pracują tak:



Jak na razie testy są bardzo obiecujące.

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, SHARK_2 napisał:

Zawory pracują tak:

 


Jak na razie testy są bardzo obiecujące.

Zawory pracują , bo się otwierają , a jak z zamykaniem i szczelnością ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawory pracują , bo się otwierają , a jak z zamykaniem i szczelnością ?

Na filmiku widać jak się zamyka. Pozostawiony ma ponad 24h zamknięty i nic wody z komina nie ubyło.

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam mieć zaworu na powrocie , bo uważam za zbędny , ale bardzo mnie te zawory zainteresowały  , nie w akwarystyce.. Może podasz link do nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zalane i się kręci. Hydraulika szczelna (przynajmniej narazie), pompa ustawiona na 5500l/h. Bakterie i pożywka dodane, teraz mogę się w spokoju zająć lampą, komputerem z peryferiami i obudową. Muszę jeszcze dokupić worek lub dwa piasku, grzebień, cyrkulator MCP-120 i trochę skały do sump’a (plus może do tego jakieś dodatkowe media typu maxspect czy neo media.

 

download


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.