Jump to content
SHARK_2

Pierwsza solniczka w obiegu ok 500l

Recommended Posts

12 minut temu, SHARK_2 napisał:

Pół na pół. W tym projekcie wykorzystuję komponenty DFRobot (płytka do pomiaru pH, Analog signal isolator, przetwornik ADC ADS1115, Digital signal isolator), które postanowiłem połączyć w całość „na krótko”. Przez moje widzi-misie powstała moja płytka która to spina do kupy. Na mojej płytce jest zasilanie (przetwornica step-down z 48V do 5V oraz z 5V na 3.3V), wyprowadzenie na Serial (do wgrania podstawowego softu, później aktualizacja idzie już po wifi oraz do kalibracji sondy - nie dorobiłem jeszcze zdalnej kalibracji), wyprowadzenie do podłączenia termometru (DS18B20), no i oczywiście jak to w moich projektach ESP32. Funkcja jest prosta - pomiar pH z kompensacją temperatury. Pomiary (pH i temperatura) są wysyłane do serwera MQTT a następnie przekazywane do Domoticza na bazie którego zrobione mam wszelakie sterowanie. Tam zrobioną mam notyfikację (i nie tylko pH) telegramem gdy pH spadnie poniżej 8 i wzrośnie powyżej 8.5. Na dzień dzisiejszy to tyle. Z racji, że informacja przekazywana jest po MQTT bez problemu można w kolejnych „widzi-misiach/projektach” wykorzystywać przekazywane informacje i w oparciu o nie wykonywać jakieś zadania.

Docelowo jak zbiornik w końcu ruszy, będzie to komponent wykorzystywany do pomiaru kh. Będę wzorował się na projekcie Borat’a z reef2reef http:// https://www.reef2reef.com/threads/diy-alkalinity-monitor.935180/

Teoretyczna moc to 234W (78x3W), realna myślę, że coś ok 200-215W a będą 2 takie na start. Jeśli chodzi o sterowanie i PCB pod ledy, to mam podzespoły na kolejne 3szt (w sumie mogę ich zrobić 5 szt., brakuje mi tylko ledów). I koniecznie pochwal się opisem i zdjęciami z budowy - bardzo lubię takie tematy :)

Będą fotki i opis , jak zaświeci .

Wpadło małe „w między czasie” i pH Meter już w obudowie :)
download

download

spacer.png