Skocz do zawartości
Luca197

Aqua trend EYE

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam pytanie odnośnie tej dolewki.

Mam mały problem z tą dolewką ponieważ co parę dnia załącza mi się sygnał dźwiękowy plus migająca niebieska dioda oznaczająca alarm niedopełnienia.

Czyli występuje on w sytuacji w której czas uzupełnienia jest dwukrotnie dłuższy od poprzedniego minimum 24 H. Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć dlaczego to się włącza ?? Wszystko chodzi fajnie 2 lub 3 dni po czym w nocy budzi mnie to cholerstwo, a akwarium mam w sypialni. Co robię źle i jak to wyregulować. Bardzo proszę, o pomoc. Od razu chciał bym zaznaczyć, że soczewka jest czysta, nic tam nie wlazło, ni ma alg etc.

Edytowane przez Luca197 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze opusc soczewke troche nizej zeby mniej wody dolewala i kazdego dnia po kawalku podnos do zamierzonego poziomu, albo zacznij od calkowitego wylaczenia z pradu na jakis czas- przy zalozeniu ze nie ma jakiejs pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ją wyłączałem z prądu i nic to nie zmienia jak również podnosiłem ją troszkę i opuszczałem żeby sprawdzić, o co chodzi. I szczerze mówiąc nic to nie zmieniło pochodzi 3 max 4 dni i znowu niebieska dioda i sygnał. Ok teraz jestem w domu, ale jak będę miał jakiś wyjazd na 2 tygodnie i co wtedy ? Będę musiał prosić sąsiada, a on ciężko z ogarnięciem czegokolwiek nie wiem czy będzie w stanie to ustawić od nowa, a z resztą nie, o to chodzi. Chodzi, o to, że u innych się da więc u mnie też musi tylko nie wiem jeszcze jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malem tak samo u mnie bylo tak w kostce kiedy czujnik byl w miejscu gdzie tafla wody miala delikatny ruch , bo zmianie miejsca problem występował rzadko , ale zdarzało się aż któregoś dnia zmieniłem dolewkę

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie tak robi od wtyczki kabla zasilającego . Poprostu czasami jak by nie łączy i pompa wariuje . Muszę rozłączyć przeczyścić i wsunąć ponownie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego z wtyczką w sumie jeszcze nie próbowałem, a może i u mnie też tak jest. Z tym, że ja mam tą dolewkę dopiero z 2 lub 3 tygodnie i szczerze mówiąc cały czas jakieś dziwne problemy właśnie tego rodzaju. Czytałem opinie ludzi którzy kupili i niby większość pozytywnych komentarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pracę czujnika zakłóca zbyt blisko zamontowane inne urządzenie elektryczne np. grzałka, pompa lub nawet kabel? Miałem taką przygodę właśnie z grzałką. Jedna z przyssawek słabo trzymała i gdy puszczała, grzałka przechylała się w stronę czujnika dolewki. Nic się nie działo dopóki grzałka nie została włączona przez czujnik temperatury. Gdy tylko zaczynała pracę dolewka meldowała uszkodzenie i zawieszała pracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam ją w sumie w komorze gdzie jest pompa, ale dzieli je odległość około 20 cm od siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Luca197 napisał:

Tak mam ją w sumie w komorze gdzie jest pompa, ale dzieli je odległość około 20 cm od siebie

To na bank masz zbyt duże wahania wody w sumpie w nocy, na skutek nierównomierenj pracy pompy obiegowej, zmiennego napięcia nocnego, innego trybu pracy falowników w akwarium głównym, przelewania odpieniacza etc. Alarm wyje i wyłącza pompę żeby nie przelać jak znacznie spada poziom wody w sumpie. Pod tym względem EYE jest niestety mocno wrażliwy, ale przez to bezpieczny.

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam to wszystko wyregulować ?? Bo nie widzę, żeby woda zmieniała poziom aż tak drastycznie raczej wygląda to jak by w ogole nie odparowywała co jest nie możliwe wiem, ale nie wiem jak to wytłumaczyć. Przecież nie mogę zmienić pracy falowników, bo nie mają regulacji. Jedyne co to mogę zmniejszyć ciśnienie na pompie obiegowej, ale skąd mam wtedy wiedzieć, że jest odpowiednie. Jeżeli chodzi, o odpieniacz na pewno nie przelewa, bo mój ma systemy przeciw przelewaniu. Poza tym on nie wyje, bo za dużo dolewa tylko alarm włącza się z tego względu, że za długo nie dolewa wody i to jest problem.

Edytowane przez Luca197 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Luca197 napisał:

Czyli jak mam to wszystko wyregulować ?? Bo nie widzę, żeby woda zmieniała poziom aż tak drastycznie raczej wygląda to jak by w ogole nie odparowywała co jest nie możliwe wiem, ale nie wiem jak to wytłumaczyć. Przecież nie mogę zmienić pracy falowników, bo nie mają regulacji. Jedyne co to mogę zmniejszyć ciśnienie na pompie obiegowej, ale skąd mam wtedy wiedzieć, że jest odpowiednie. Jeżeli chodzi, o odpieniacz na pewno nie przelewa, bo mój ma systemy przeciw przelewaniu. Poza tym on nie wyje, bo za dużo dolewa tylko alarm włącza się z tego względu, że za długo nie dolewa wody i to jest problem.

Musisz uszczegółowić jakie są okoliczności alarmu, bo może też być na skutek zbyt niskiego poziomu wody w zbiorniku na dolewkę. Alarm przeciw przelaniu włącza się w sytuacji kiedy kolejne dolewanie wody trwa chyba 2x dłużej od poprzedniego a to oznacza zbyt gwałtowny spadek wody. Niebieska dioda i pulsacyjne wycie to chyba brak albo za niski poziom wody w zbiorniku na dolewkę. 


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie niebieska pulsującą dioda z dźwiękiem to :

Alarm występuje w sytuacji w której czas pomiędzy kolejnymi uzupełnieniami odparowanej wody jest dwukrotnie dłuższy od poprzedniego( minimum 24 godziny). Funkcjonalność polega na uruchomieniu sygnału optycznego( niebieska dioda led) oraz akustycznego.

zdjęcie.jpg

Tak to wygląda, ale ciężko mi to zrozumieć Tak na chłopski rozum.

Edytowane przez Luca197 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, to chyba nic u Ciebie nie paruje :) Wody w zbiorniku na dolewkę nie ubywa? Może kwestia lokalizacji soczewki, złego projektu sumpa? Wcześniej miałeś inną dolewkę?


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wody w zbiorniku na dolewkę ubywa dziennie myślę, że jest to około 2L. Nie, nie miałem innej dolewki to jest mój pierwsza dolewka w życiu, a może być problemem, że zbiornik na dolewkę mam zrobiony z jak to powiedzieć Tak jak by szklanej tuby wygląda jak reaktor. Zaraz wstawię zdjęcie

20210127_110520_copy_1024x1365.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Luca197 napisał:

Właśnie wody w zbiorniku na dolewkę ubywa dziennie myślę, że jest to około 2L. Nie, nie miałem innej dolewki to jest mój pierwsza dolewka w życiu, a może być problemem, że zbiornik na dolewkę mam zrobiony z jak to powiedzieć Tak jak by szklanej tuby wygląda jak reaktor. Zaraz wstawię zdjęcie

20210127_110520_copy_1024x1365.jpg

Końcówka węża w wodzie? Końcówka węża spustowego musi być wyżej niż wysokość płynu w zbiorniku na dolewkę i powyżej lustra wody w sumpie. W innym wypadku dolewa się samo bez pracy pompy!!!!!! Fizyka się kłania.

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie jest w wodzie, ale jest poniżej poziomu wody w zbiorniku z dolewki. Czy to właśnie może być ten problem ?? Nie widzę żeby woda grawitacyjnie się dolewała, ale może faktycznie w nocy jakoś samo leci tego nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Luca197 napisał:

Nie nie jest w wodzie, ale jest poniżej poziomu wody w zbiorniku z dolewki. Czy to właśnie może być ten problem ?? Nie widzę żeby woda grawitacyjnie się dolewała, ale może faktycznie w nocy jakoś samo leci tego nie wiem.

Musisz to sprawdzić, to może być problem. Spróbuj wężyk wylotowy powiesić na dachu szafki a wylot zlokalizuj powyżej poziomu wody w zbiorniku na dolewkę.


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tak zrobię, dziękuję za pomoc, a jak będzie to za parę dni to się odezwę czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Luca197 napisał:

Ok tak zrobię, dziękuję za pomoc, a jak będzie to za parę dni to się odezwę czy pomogło.

ok


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej skonsultować się z Łukaszem z Aqua Trend ?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam nikogo takiego, ale jeżeli byłbyś na tyle uprzejmy i podesłał mi jakiś kontakt do niego chętnie się z nim skontaktuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciekawych poszedłem za radą którą otrzymałem od kolegi tomko i zmieniłem pojemnik na wodę do podmiany. Dałem szerszy pojemnik, o wiele niższy niż poprzedni,  poziom wody z dolewki jest poniżej poziomu wody w sumpie co wydaje mi się było problemem i w tym momencie do dnia dzisiejszego jest ok za parę dni dam znać jeżeli dalej będzie ok to właśnie za wysoki pojemnik na dolewkę był moim problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to jak to u Ciebie wyglądało, sądzę, że w tym był właśnie problem. Daj znać czy ostatecznie wszystko zagrało. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.