Skocz do zawartości
Rafal9238

Światło

Rekomendowane odpowiedzi

 

Cześć, 

 

Mam chwilowo dwa zestawy do świecenia. 

 

1.

Leddy slim duo 10w marine & actinic 

 

Tutaj mamy 500 lumenów. 

 

2.

LEDDY tube marine 6w 

Leddy tube actinic 6w

 

Tutaj brak informacji odnośnie lumenów. 

 

Który zestaw światła będzie lepszy do kostki 49 litrów? (ukwiał quadricolor jest w baniaku) Opcja przejściowa bo obie mam pod ręką. 

 

Z góry dziękuję za pomoc. 


Pozdr. RB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Rafal9238 napisał:

Który zestaw światła będzie lepszy do kostki 49 litrów? (ukwiał quadricolor jest w baniaku) Opcja przejściowa bo obie mam pod ręką.

Żaden. To są badziewne lampeczki, zabawki a nie światło do morskiego. Jak koniecznie musisz, to zamontuj wszystko razem, dołóż jeszcze ze dwie takie "tube actinic" i może da radę, choć szału nie będzie. Najlepiej to rozglądaj się za porządniejszą lampą, 30-50W (lub więcej, jeśli z regulacją) z dużą przewagą pasma niebieskiego. Sam mam tę kostkę aqaela, leddy slim duo jeszcze się gdzieś kurzy w szafie. Tube to to samo tylko w osobnych rurkach. Wymiana tego światła z zestawu to był jeden z milowych kroków w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Rafal9238 napisał:

LEDDY tube marine 6w 

Leddy tube actinic 6w

Ja miałem tę lampkę w 30l, miękkie i acany nawet rosły pod nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, klossowski napisał:

Ja miałem tę lampkę w 30l, miękkie i acany nawet rosły pod nią.

U mnie sinularia i briareum też, nawet montipora na samym szczycie "coś tam rosła", ale dopiero po zmianie przekonałem się jak powinno wyglądać akwarium morskie;-) Nie wspominając, że ogólnie akwarium ruszyło wtedy wreszcie, problemy się pokończyły i ogólnie zaczęło być z górki. Do takiej małej kosteczki nie warto żałować watów, szczególnie że nie wiele ich trzeba. Co to jest 50W? Komputer zużywa kilka razy więcej. To nie są dylematy osób z akwariami po 1000L, gdzie rachunki za prąd już mocno zaczynają doskwierać. Takie małe lampki też w sumie są relatywnie tanie, można też łatwo zrobić sobie diy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Słony leszcz napisał:

To nie są dylematy osób z akwariami po 1000L, gdzie rachunki za prąd już mocno zaczynają doskwierać

Tu się nie zgodzę, bo to trochę tak, jakby ktoś, kogo stać na X6 martwił się o cenę ropy :lol:

A tak na poważnie, to masz 100% racji, u mnie kostka była 5 cm niższa i węższa, więc w 50 l to takie coś to w ogóle nieporozumienie i tylko strata czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie zaczynam odkładać na 

Aqua Illumination 32 HD jedną sztukę, docelowo dokupię drugą bo mam kącik na akwarium 90x55x55. Te dwie sztuki powinny wystarczyć na SPS w kolejnym baniaku. 

Chyba że macie inne propozycje, będzie super. Chcę kupić obecnie jedną lampę by potem dobrać kolejną na większy baniak. 


Pozdr. RB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.