Skocz do zawartości
Luca197

Brarierum

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie zastanawiam się nad kupnem brarierum i jak to jest z w końcu z tym oświetleniem. On wymaga silnego czy średniego. Mianowicie chodzi, o to, że miejscem w którym chciałbym go trzymać jest prawy bok akwarium, ale jest to dość niedoświetlone miejsce znaczy się nie jest tam ciemno ponieważ światło dochodzi aczkolwiek nie jest jak pod lampą. Stądojr pytanie czy da radę, bo nie chce kupić, a później żałować, że padł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silne a srednie to bardzo pojęcie względne:) dla niektórych silne to np 1wat ledow na litr dla drugich 2 waty , także naprawdę trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie napewno w cieniu nie będzie ono ladne

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi głównie, o umiejscowienie tego czy musi być pod lampą czy może być np gdzieś z boku. Moje lampy to zetlight ufo led.

Edytowane przez Luca197 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli swiatlo tam dociera to może być, a tak naprawdę to dopiero jak będziesz je mial bedziesz widzial czy miejsce jest odpowiednie Ale jest to raczej bezproblemowy koral rosnie wszędzie

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten koral to bedzie rosł nawet w doniczce na paprapecie :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W półcieniu rośnie bardzo szybko, tylną szybe ktorej światło bezpośrednio nie oświetla zarosł już całą i wychodzi nad wodę. Jednak do szybkiego wzrostu potrzebuje silnej cyrkulacji. 

20210210_120722.jpg

20210210_120617.jpg

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, bmirek1 napisał:

Ten koral to bedzie rosł nawet w doniczce na paprapecie :P

 

Oj u mnie SPSy rosły, a briareum nie chciało hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, volf napisał:

W półcieniu rośnie bardzo szybko, tylną szybe ktorej światło bezpośrednio nie oświetla zarosł już całą i wychodzi nad wodę. Jednak do szybkiego wzrostu potrzebuje silnej cyrkulacji. 

20210210_120722.jpg

20210210_120617.jpg

Wow ! No urósł Ci niesamowicie hehe. Jeżeli chodzi, o cyrkulację wydaje mi się, że jest dość mocna u mnie w zbiorniku. Nie pozostaje nic innego jak zrobić zakup i patrzeć czy dobrze mu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz go puścić po szybie to dociś mocno szczepke jakimś kamieniem nad dnem, po tygodniu przyrosnie i będzie się rozrastać. Jak zacznie wchodzić na dno to odetnij nozykiem wtedy szybciej pójdzie w górę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ma być gęsta trawa to silne światło i cyrkulacja, inaczej będzie rozrzedzone jak moje włosy na głowie, u kolegi volf gęstego buszu nie widzę :)

Tak wygląda bezpośrednio pod  lampą (mam akurat dwa gatunki obok siebie):

spacer.png

Edytowane przez Felix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, ale piękne. Chciał bym takie mieć, ale u mnie raczej takie nie wyrośnie, bo nie mam gdzie dać pod samą lampą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.