Skocz do zawartości
MichałAqua

Jaki balling

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, MichałAqua napisał:

Jaki balling jest najlepszy?

Co dla ciebie znaczy najlepszy, jakie kryteria przyjołeś?


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, norbi2222 napisał:

Co dla ciebie znaczy najlepszy, jakie kryteria przyjołeś?

Po prostu jaki polecacie stosować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, MichałAqua napisał:

Po prostu jaki polecacie stosować

Przejrzyj dział chemia i rzuć lotką to w coś trafisz i tak dokonasz wyboru. Albo wejdź na stronę jakiegokolwiek sklepu, zamknij oczy i przystaw palec do ekranu, to też będzie dobry wybór.

Przy takim pytaniu i podejściu nie ma dobrego wyboru. Najpierw trzeba wiedzieć czego się oczekuje od produktu. Bo podjęcie decyzji na podstawie tego co napiszą inni jest tożsame z propozycjami, które napisałem powyżej 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balling jak balling, chemia jest chemia. 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MichałAqua napisał:

Jaki balling jest najlepszy?

@MichałAqua pytasz o producenta prochów czy nie do końca wiesz o co z tym ballingiem chodzi (tak jak ja przez pierwsze kilka miesięcy, zanim musiałem zacząć uzupełniać makro)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam gotowy (płynny) z AF, jak dotąd, ok.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, norbi2222 napisał:

Przejrzyj dział chemia i rzuć lotką to w coś trafisz i tak dokonasz wyboru. Albo wejdź na stronę jakiegokolwiek sklepu, zamknij oczy i przystaw palec do ekranu, to też będzie dobry wybór.

Przy takim pytaniu i podejściu nie ma dobrego wyboru. Najpierw trzeba wiedzieć czego się oczekuje od produktu. Bo podjęcie decyzji na podstawie tego co napiszą inni jest tożsame z propozycjami, które napisałem powyżej 

A żeś się rozpisał :). Nie wiedziałem że można czegoś więcej oczekiwać od ballinga niż uzupełnienie kh, magnezu i wapnia :).

PS. Dla pytającego, szukasz podstawowego ballinga czy wzbogaconego o mikroelementy?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, pj007 napisał:

A żeś się rozpisał :). Nie wiedziałem że można czegoś więcej oczekiwać od ballinga niż uzupełnienie kh, magnezu i wapnia :).

PS. Dla pytającego, szukasz podstawowego ballinga czy wzbogaconego o mikroelementy?

 

Raczej podstawowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem doczynienia z Ati essential pro, lecz zrezygnowałem, teraz używam All for reef tropic marin jedna butelka, podbija kh, ca i magnes

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, pj007 napisał:

A żeś się rozpisał :). Nie wiedziałem że można czegoś więcej oczekiwać od ballinga niż uzupełnienie kh, magnezu i wapnia :).

PS. Dla pytającego, szukasz podstawowego ballinga czy wzbogaconego o mikroelementy?

 

Jak sam napisałeś od produktów do uzupełniania (ballinga) można mieć różne oczekiwania. Mogą to być tylko makro lub wraz z mikro, czyli pełna metoda Ballinga. Mogą to być prochy do samodzielnego przygotowania lub już gotowy produkt. Mogą być firmowe prochy albo z aledrogo. Wybór jest duży i nieoczywisty. A moje rozpisywanie ma skłonić pytającego do użycia istotnej części ciała jakim jest mózg.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@norbi2222alez ty dziś taki jakiś złośliwy , czyż byś dziś pączka nie jadł :) . Ja tez kompletnie o balingu nic nie wiem i jak bym chciał kupić coś naprawdę dobrego , pytanie podobne bym zadał by nie iść w coś czego później bym żałował . 
@Beti podziwiam cie ze chce ci się przy twoim litrażu lać balinga . Ja byłbym na to za leniwy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Alcoholik napisał:

Miałem doczynienia z Ati essential pro, lecz zrezygnowałem, teraz używam All for reef tropic marin jedna butelka, podbija kh, ca i magnes

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

Jakie masz dzienne zużycie? Nie jest to czasem najmniej ekonomiczna metoda?

Edit
Widzę, że mają proszek 800 gr, który wystarcza do zrobienia 5 l, to w sumie nie jest tak źle

Edytowane przez goclik (wyświetl historię edycji)

232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ale ta metoda chyba dobra tylko gdy masz zbalansowe zużycie kh mg Ca. W innym wypadku prosi się o klopoty

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam gotowy produkt rozrobiony, dzienne zużycie to 12ml.
Jeśli jest spadek np magnezu, to podmianki co tygodniowe wyrównują.


Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Hoom napisał:

@norbi2222alez ty dziś taki jakiś złośliwy , czyż byś dziś pączka nie jadł :) . Ja tez kompletnie o balingu nic nie wiem i jak bym chciał kupić coś naprawdę dobrego , pytanie podobne bym zadał by nie iść w coś czego później bym żałował .

To nie jest kwestia złośliwości, bo to nie było moją intencją. Moim celem jest sprowokowanie pytającego do podstawowej refleksji. Czego oczekuje... Właśnie pojawiają się odpowiedzi co kto i jak używa, co dla pytającego będzie metodą dokonania wyboru w taki sposób jaki opisałem w powyższych komentarzach. Jeżeli pytający nie jest w stanie opowiedzieć na proste pytanie: jakie przyjął kryteria, to odpowiedzi, które dostanie od innych nie będą pomocne. Ja od pytającego oczekuje minimum wysiłku intelektualnego. Ponadto miło by było gdyby podał choć minimum informacji o swoim zbiorniku, aby można było dopasować suplementację do potrzeb zbiornika i podać kilka rozwiązań. Pomijam fakt, że wydziale chemia jest wszystko napisane.

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Hoom napisał:

@Beti podziwiam cie ze chce ci się przy twoim litrażu lać balinga . Ja byłbym na to za leniwy 

To ja Ci odpisze tak,

Nie jestem leniwa temu używam ballinga, może być ?

Masz zaledwie parę miesięcy zbiornik i reaktor wapnia i wydaje Ci się ze juz wszystko wiesz ;)  piszesz ze atm jest lepszy od bakterii śmierdziuchów itd, jak to są całkiem inne bakterie jak atm, to wszystko pokazuje jaką posiadasz wiedzę w takich tematach. 

Proszę Cię nie obrażaj się, tylko takie hasła "mnie by się nie chciało, i reaktor to święta rzecz, nie przemawia do mnie. 

Oczywiście nigdzie nie napisałam że reaktor jest zły,  uważam że to też świetna metoda.

No popatrz, balling beee, co ma litraż zbiornika do ballinga ?

Nie porównuj 2tys litrów do 500 to dwa inne światy, oczywiście że są zbiorniki jeszcze większe i mają reaktor wapnia, ja stosuję ballinga od lat, a dwa mam dojścia gdzie kupuję po 30% rabacie.

I tu nie chodzi o zakup reaktora, to czy wydam 3-4 tys czy nie. 

Uważam że balling to świetna metoda, tylko trzeba ją rozumieć i też się da ;)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umknął mi dział chemia. Myślałem że wielkość zbiornika wiele nie zmienia - 54l koralowce miękkie i lps. Wole się zapytać niż później żałować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Beti napisał:

To ja Ci odpisze tak,

Nie jestem leniwa temu używam ballinga, może być ?

Masz zaledwie parę miesięcy zbiornik i reaktor wapnia i wydaje Ci się ze juz wszystko wiesz ;)  piszesz ze atm jest lepszy od bakterii śmierdziuchów itd, jak to są całkiem inne bakterie jak atm, to wszystko pokazuje jaką posiadasz wiedzę w takich tematach. 

Proszę Cię nie obrażaj się, tylko takie hasła "mnie by się nie chciało, i reaktor to święta rzecz, nie przemawia do mnie. 

Oczywiście nigdzie nie napisałam że reaktor jest zły,  uważam że to też świetna metoda.

No popatrz, balling beee, co ma litraż zbiornika do ballinga ?

Nie porównuj 2tys litrów do 500 to dwa inne światy, oczywiście że są zbiorniki jeszcze większe i mają reaktor wapnia, ja stosuję ballinga od lat, a dwa mam dojścia gdzie kupuję po 30% rabacie.

I tu nie chodzi o zakup reaktora, to czy wydam 3-4 tys czy nie. 

Uważam że balling to świetna metoda, tylko trzeba ją rozumieć i też się da ;)

 

No i pojechała po mnie . Po pierwsze nigdy nie pisałem ze atm jest lepsze od śmierdziuchów , napisałem ze są lepsze na start a to duża różnica . 
a co do balinga moi znajomi na nim jadą i nie chciało by mi sie go rozrabiać lub trzymać pod akwarium duże pojemniki na płyny  i je uzupełniać , i o to mi chodzi . Nigdy też nie napisałem ze reaktor jest lepszy . A różnica pomiędzy 500 a 2000 jest zasadnicza , potrzeba rozrabiać znacznie więcej i więcej lać balinga . 
ps nie obrażam sie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Hoom napisał:

Po pierwsze nigdy nie pisałem ze atm jest lepsze od śmierdziuchów , napisałem ze są lepsze na start a to duża różnica . 

Nie są, uwierz.

Atm zamyka tylko cykl azotowy, śmierdziuchy to inne szczepy bakterii. 

@Hoom, jak wyżej napisałam, ja nie rozrabiam ballinga, kupuje gotowe banki przeznaczone do sklepów.To inny balling niż w 5lit bankach, zawiera wszystko z minerałów, gotowe proporcje, tylko lać. 

Dolewam raz na 2 tyg do pojemników,  czy to tak dużo hmmm...

;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś się nie chce bawić w poszczególne płyny jest na necie manual jak zrobić własny tropic marin all in one.

Wychodzi dość tanio, jeden baniak to i 10l można sobie zrobić i tyle.

A metoda to metoda i nie ma co się pastwić, każdy dokonuje swoich wyborów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Beti napisał:

Nie są, uwierz.

Atm zamyka tylko cykl azotowy, śmierdziuchy to inne szczepy bakterii. 

@Hoom, jak wyżej napisałam, ja nie rozrabiam ballinga, kupuje gotowe banki przeznaczone do sklepów.To inny balling niż w 5lit bankach.

;)

Napisałem ze nie znam balinga wiec nie będę sie o nim wypowiadać . Widzę ile z nim walczą znajomi i mi sie to nie podoba i tyle . 
a co bakterii mam inne zdanie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest, takie coś jak zrobić.
Ale tak jak piszesz każdy używa jakiejś konkretnej firmy, która mu odpowiada i się tego trzyma.
Tak samo jest z metodą baling i reaktor, nawet z bakteriami jeden takie drugi taki.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, goclik napisał:

Jakie masz dzienne zużycie? Nie jest to czasem najmniej ekonomiczna metoda?

Edit
Widzę, że mają proszek 800 gr, który wystarcza do zrobienia 5 l, to w sumie nie jest tak źle

Tez używam ALL FOR REEF TM, proszku chyba nie ma u nas nigdzie?

Do małych zbiorników <100L jest to ekonomiczne oraz bezpieczne (u mnie)

Stosuje od miesięcy i nic się nie rozjeżdża, sprawdzam konsumpcje testem KH, a czasem kontrolnie Ca i Mg (zawsze wszystko ok)

Edytowane przez Felix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.