Skocz do zawartości
JerzyB

Nowy podatek na prywatne media

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, VDR napisał:

Znaczenie ma zasadnicze. Te które nie brały udziału w proteście najwyraźniej nie widzą problemu w oddaniu części zysków z reklam np. na NFZ. Nie mniej chciałbym po prostu poznać które to te małe media lokalne oscylujące na granicy bankructwa z przychodem 15mln złotych z reklam.  Po prostu taka ludzka ciekawość ? Bo ogólniki pięknie brzmią, demagogię ogólnikami można uprawiać doskonale - a ja chciałbym jednak szczegóły poznać - które tytuły uważasz, że po wprowadzeniu takiego podatku upadną. Bo przecież tak napisałeś.

 

Dla których ? Po raz kolejny zapytam. Bo widać, że nie czytałeś tej ustawy.

P.s To tak jeszcze o tej administracji:

https://www.rp.pl/artykul/296123-Rzad-Tuska-pecznieje-.html
https://www.forbes.pl/opinie/biurokracja-ma-sie-dobrze/8nj71wh

Mam nadzieję, że pamiętasz jak Ci których teraz chciałbyś widzieć na miejscu PIS zmniejszyli administrację państwową, o czym głosił jeden z punktów ich programu wyborczego.

 

Oddanie na NFZ? Buahahahaha no teraz to padłem. Po pierwsze na NFZ pójdzie 50%, reszta na artystów, którym jeszcze mało i chcą brać haracz z elektroniki. Tego nie doczytałeś? Czy tego, że wystarczyłoby obciąć 40% dotacji dla szczujni Kurskiego by żaden podatek od reklam nie był potrzebny. Może też tego, że gdyby nie Pinokio czy Mengele naszych czasów z podkrążonymi oczami to nie byłoby absurdalnych i nielegalnie wprowadzonych restrykcji. Nie zmarłoby 30 tys ludzi więcej z pozacovidowych powodów, nie byłoby kryzysu i nie trzeba by było żadnych dodatkowych podatków by zwiększyć nakłady na NFZ

 

15 mln przychodu? I co z tego? Słyszałeś o kosztach działalności? Taki LOT ma miliardy przychodów i nie umie na siebie zarobić, w czasie największej prosperity ciągnął ledwo nad kreską. Niezależnie za jakiego rządu firma do likwidacji.

 

Nie wiem które tytuły upadną. Ale wystarczy, że choć jeden stanie przed takim widmem by ustawa szła do kosza. Zresztą prosty temat - jeśli ponad 40% PKB stanowią wydatki państwowe to nie ma już żadnego pola by podnosić podatki. Od kogokolwiek o choćby złotówkę

Jestem ciekawy skąd pomysł, że kiedykolwiek głosowałem na PO lub rozważam taki głos. Tak z ciekawości bo zastanawiam się co mają w głowie mówiący, że jak nie PiS to PO i vice versa ;) Ale faktycznie PO to małe zakażenie przy gangrenie jaką jest PiS. Nikt poza PiS nie stworzył też 500+, trzynastek i reszty socjalnego bandytyzmu

https://www.money.pl/pieniadze/budzet-kancelarii-premiera-za-rzadow-pis-wydatki-wzrosly-ponad-dwa-razy-6469619695429249a.html

Jeszcze apropos samej administracji za pisowskiej okupacji by być precyzyjnym

Jest jeszcze 1 sprawa - każda firma płaci 19% od zysku. Nie ma żadnego uzasadnienia by pobierać extra podatek od przychodu dowolnej branży. To zwykły haracz - czy od mediów czy kogokolwiek innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość



Oddanie na NFZ? Buahahahaha no teraz to padłem. Po pierwsze na NFZ pójdzie 50%, reszta na artystów, którym jeszcze mało i chcą brać haracz z elektroniki. Tego nie doczytałeś? Czy tego, że wystarczyłoby obciąć 40% dotacji dla szczujni Kurskiego by żaden podatek od reklam nie był potrzebny. Może też tego, że gdyby nie Pinokio czy Mengele naszych czasów z podkrążonymi oczami to nie byłoby absurdalnych i nielegalnie wprowadzonych restrykcji. Nie zmarłoby 30 tys ludzi więcej z pozacovidowych powodów, nie byłoby kryzysu i nie trzeba by było żadnych dodatkowych podatków by zwiększyć nakłady na NFZ
 
15 mln przychodu? I co z tego? Słyszałeś o kosztach działalności? Taki LOT ma miliardy przychodów i nie umie na siebie zarobić, w czasie największej prosperity ciągnął ledwo nad kreską. Niezależnie za jakiego rządu firma do likwidacji.
 
Nie wiem które tytuły upadną. Ale wystarczy, że choć jeden stanie przed takim widmem by ustawa szła do kosza. Zresztą prosty temat - jeśli ponad 40% PKB stanowią wydatki państwowe to nie ma już żadnego pola by podnosić podatki. Od kogokolwiek o choćby złotówkę
Jestem ciekawy skąd pomysł, że kiedykolwiek głosowałem na PO lub rozważam taki głos. Tak z ciekawości bo zastanawiam się co mają w głowie mówiący, że jak nie PiS to PO i vice versa [emoji6] Ale faktycznie PO to małe zakażenie przy gangrenie jaką jest PiS. Nikt poza PiS nie stworzył też 500+, trzynastek i reszty socjalnego bandytyzmu
https://www.money.pl/pieniadze/budzet-kancelarii-premiera-za-rzadow-pis-wydatki-wzrosly-ponad-dwa-razy-6469619695429249a.html
Jeszcze apropos samej administracji za pisowskiej okupacji by być precyzyjnym


30tyś to covid z chorobami współistniejącymi, a "ponadprogramowych" na inne nieleczone choroby to około 70tyś ludzi w zeszłym roku ;) tak czy inaczej popieram Twoją merytorykę. Czas kończyć z dziadostwem.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, chmieles2 napisał:

...

Napisałeś się, naprodukowałeś - i jak zwykle....  zero konkretów tylko slogany i sloganiki. Nie musisz mi tłumaczyć czym jest przychód a czym dochód -  działalność prowadzę od 2008 roku.  Nie w tym rzecz - napisałeś - że upadną lokalne media - a ja pytam po raz kolejny - które ? Ja chce usłyszeć konkrety a nie jakieś wyimaginowane pierdolety w stylu politycznym.
Napisz konkretne tytuły prasowe lub nazwy TV a nie ślizgasz się jak poprzedni adversarze ogólnikami i frazesami.  Skoro uważasz, że upadną to znaczy, że musisz znać zeznania podatkowe tych tytułów. No chyba że tylko sobie gdybasz dla wzmocnienia efektu.  Jeszcze raz - krótko i konkretnie - jakie tytuły według Ciebie upadną.

  

46 minut temu, chmieles2 napisał:

Nikt poza PiS nie stworzył też 500+, trzynastek i reszty socjalnego bandytyzmu

 

:D :D :D :D :D  Trzeba na prawdę być zacietrzewionym antypisowcem by nie rozumieć - że Ci co biorą te trzynastki, te 500+  też płacą i płacili podatki. I dużej mierze to wyborcy również opozycji. Tylko oni nie są frajerami by tylko do Państwa oddawać swoją krwawicę.  Oczywiście frustraci polityczni nazywaja to jak chcą. Najwidoczniej taka Irlandia to tez socjalizm jak i wszystkie inne kraje Europy, które mają podobne rozwiązania. Zaściankowość wychodzi i tyle. Najlepiej jakby każdemu by zabrali 80% pensji i każdy by zarabiał tyle samo i miał taki sam stan majątkowy to byłbyś szczęśliwy. A tak to zazdrość, że ktoś marne 500 zł na dziecko weźmie  :D 

46 minut temu, chmieles2 napisał:

Taki LOT ma miliardy przychodów i nie umie na siebie zarobić, w czasie największej prosperity ciągnął ledwo nad kreską. Niezależnie za jakiego rządu firma do likwidacji.

Serio masz blade pojęcie o czymkolwiek.

https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/rekordowy-zysk-i-liczba-pasazerow-pll-lot-w-2019-roku-9688.html

113 mln zysku i do likwidacji. Gratuluje poczucia humoru :D :D Kolejny pierdoleciarz :D

Masz porównaj sobie wyniki Lufthansy. z 35mld euro zaledwie 2,8mld euro zysku:
https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/wyniki-grupy-lufthansa--za-2018-r-i-przewidywania-co-2019-r-5594.html

Też ledwo co nad kreską w stosunku do przychodów ? :D  i do likwidacji ? :D 

Jeszcze jakbyś przypomniał za czyich czasów LOT był pod kreską ? :D 

P.s Ty pewnie przy takim zysku to nawet byś działalności nie raczył zaczynać prowadzić ? :D 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powie ktoś w końcu VDRowi konkretnie które media padną? Tacy znawcy tematu z was a na takie proste pytanie nie potraficie odpowiedzieć. Powtarzacie śmieci które wam wbiło do głowy TVN i Onet do spółki z kochającym Polaków Michnikiem. Jak można założyć taki temat nie znając odpowiedzi na takie pytanie. Skontaktujcie się może z Borysem Budką jego fachowcy wam podpowiedzą. Zapytajcie przy okazji kiedy korona wirus przestanie szaleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Od 5:33 do 10:08



Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Serio masz blade pojęcie o czymkolwiek.
https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/rekordowy-zysk-i-liczba-pasazerow-pll-lot-w-2019-roku-9688.html
113 mln zysku i do likwidacji. Gratuluje poczucia humoru [emoji3] [emoji3] Kolejny pierdoleciarz [emoji3]
Masz porównaj sobie wyniki Lufthansy. z 35mld euro zaledwie 2,8mld euro zysku:
https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/wyniki-grupy-lufthansa--za-2018-r-i-przewidywania-co-2019-r-5594.html
Też ledwo co nad kreską w stosunku do przychodów ? :D  i do likwidacji ? :D 

Jeszcze jakbyś przypomniał za czyich czasów była pod kreską ? [emoji3] 
 
Ty mi tu nie mieszaj w cytatach [emoji14] zobacz co zacytowałeś jako moja osoba heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, albanos72 napisał:

Powie ktoś w końcu VDRowi konkretnie które media padną? Tacy znawcy tematu z was a na takie proste pytanie nie potraficie odpowiedzieć. Powtarzacie śmieci które wam wbiło do głowy TVN i Onet do spółki z kochającym Polaków Michnikiem. Jak można założyć taki temat nie znając odpowiedzi na takie pytanie. Skontaktujcie się może z Borysem Budką jego fachowcy wam podpowiedzą. Zapytajcie przy okazji kiedy korona wirus przestanie szaleć.

 Padnie nie padnie to Ciebie ciekawi? sam fakt nałożenia następnego podatku jest skandaliczny. Media płacą podatek od zysków , i inne podatki. Teraz maja płacić następny  , a za rok wymyślą jeszcze inny  . K...y R.. szuka pieniędzy naszą kieszeń  też wytrzepie prędzej czy później . I po co chwalisz ten rząd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, =Fresz= napisał:

Ty mi tu nie mieszaj w cytatach emoji14.png zobacz co zacytowałeś jako moja osoba heh

To nie ja !!! To silnik forum :D :D  Już poprawiłem ;)

8 minut temu, JerzyB napisał:

K...y R.. szuka pieniędzy naszą kieszeń  też wytrzepie prędzej czy później . I po co chwalisz ten rząd ?

Jurek - podaj adres. Wyslę Ci Mellisę na mój koszt :) :)  IMHO za bardzo się spinasz :)  Wyluzuj - lepiej w akwarium popatrz :)
P.s nie moge rozszyfrować drugiego slowa - czyżby to było Ryże ? :D 


 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, VDR napisał:

To nie ja !!! To silnik forum :D :D  Już poprawiłem ;)

Jurek - podaj adres. Wyslę Ci Mellisę na mój koszt :) :)  IMHO za bardzo się spinasz :)  Wyluzuj - lepiej w akwarium popatrz :)
P.s nie moge rozszyfrować drugiego slowa - czyżby to było Ryże ? :D 


 

Akwarium w Pl  , a ja DE na żywo dopiero na Wielkanoc.

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, JerzyB napisał:

Media płacą podatek od zysków

w postaci dywidendy wyplaconego na Cyprze z podatkiem dochodowym 0% ? :D
Dam Ci prosty przykład.
Masz firmę córkę X - zarabiasz W Polsce 100 tys zlotych
Firma X kupuje od zagranicznego podmiotu Z działającego w raju podatkowym usługę doradczą, która kosztuje 90tys

Firma X wpisuje sobie w koszty te 90tys zlotych i jej "realny" dochód to 10 tys - od 10 tys płaci 1900zl podatku (19% CIT).
Firma Z ma przychodu 90tys wiec wyplacane jest dywidendy opodatkowane 0%

I zamiast zapłacić 19tys placisz 1900 :D I możesz powiedzieć - że płacisz podatki :D  

Boże jacy Wy naiwni jesteście :D 
 

3 minuty temu, JerzyB napisał:

Akwarium w Pl  , a ja DE

To moze chociaż jakąś kamerkę ustaw ? :)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bez życia , bo dopiero dojrzewa , ale filmiki od żony na bieżąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, VDR napisał:

Napisałeś się, naprodukowałeś - i jak zwykle....  zero konkretów tylko slogany i sloganiki. Nie musisz mi tłumaczyć czym jest przychód a czym dochód -  działalność prowadzę od 2008 roku.  Nie w tym rzecz - napisałeś - że upadną lokalne media - a ja pytam po raz kolejny - które ? Ja chce usłyszeć konkrety a nie jakieś wyimaginowane pierdolety w stylu politycznym.
Napisz konkretne tytuły prasowe lub nazwy TV a nie ślizgasz się jak poprzedni adversarze ogólnikami i frazesami.  Skoro uważasz, że upadną to znaczy, że musisz znać zeznania podatkowe tych tytułów. No chyba że tylko sobie gdybasz dla wzmocnienia efektu.  Jeszcze raz - krótko i konkretnie - jakie tytuły według Ciebie upadną.

  

 

:D :D :D :D :D  Trzeba na prawdę być zacietrzewionym antypisowcem by nie rozumieć - że Ci co biorą te trzynastki, te 500+  też płacą i płacili podatki. I dużej mierze to wyborcy również opozycji. Tylko oni nie są frajerami by tylko do Państwa oddawać swoją krwawicę.  Oczywiście frustraci polityczni nazywaja to jak chcą. Najwidoczniej taka Irlandia to tez socjalizm jak i wszystkie inne kraje Europy, które mają podobne rozwiązania. Zaściankowość wychodzi i tyle. Najlepiej jakby każdemu by zabrali 80% pensji i każdy by zarabiał tyle samo i miał taki sam stan majątkowy to byłbyś szczęśliwy. A tak to zazdrość, że ktoś marne 500 zł na dziecko weźmie  :D 

Serio masz blade pojęcie o czymkolwiek.

https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/rekordowy-zysk-i-liczba-pasazerow-pll-lot-w-2019-roku-9688.html

113 mln zysku i do likwidacji. Gratuluje poczucia humoru :D :D Kolejny pierdoleciarz :D

Masz porównaj sobie wyniki Lufthansy. z 35mld euro zaledwie 2,8mld euro zysku:
https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/wyniki-grupy-lufthansa--za-2018-r-i-przewidywania-co-2019-r-5594.html

Też ledwo co nad kreską w stosunku do przychodów ? :D  i do likwidacji ? :D 

Jeszcze jakbyś przypomniał za czyich czasów LOT był pod kreską ? :D 

P.s Ty pewnie przy takim zysku to nawet byś działalności nie raczył zaczynać prowadzić ? :D 

Nawet gdyby żaden nie upadł to nie zmienia postaci rzeczy. Każdy podatek branżowy jest skandaliczny. Może twoją firmę opodatkujemy od obrotu? Np. składką na szkolnictwo obywatelskie by uczyć dzieci od młodości jak szkodliwy jest socjalizm i duży udział państwa w życiu obywateli ;) Nie mniej zbożny cel niż ochrona zdrowia

Trzeba umieć liczyć na poziomie podstawówki by wiedzieć, że Ci płacący na 500+ nie muszą go brać (zatrudniając zatazem pasożyta urzędniczego). Wystarczy, że państwo przestanie ich okradać podatkami. Socjalizm jest zbrodnią przeciw ludzkości, a każdy socjal w najlepszym przypadki barbarzyństwem. Tak, większość krajów europejskich ma poroniony system państwa prześladującego swoich obywateli by rozdać patologii i zatrudnić urzędasów by przejadali to co inni wypracują. Za zacietrzewionego antypisowca dziękuję, to był komplement ;)  Jak się umiesz wznieść poza lokalne podwórko to Amerykanie w latach 70-tych policzyli, że każde miejsce pracy w budżetówce likwiduje 1,6 miejsca pracy w sektorze prywatnym. Dlatego to oni są przed Europą, a nie na odwrót

113 mln w 1 roku? Policz rentowność i zobacz jaką ma ryanair i wizzair, a nawet obciążona patologią związkową lufthansa. Mówimy o szczycie hossy. 2019 to już ledwie nad kreską

Próbujesz powiedzieć, że PO rozłożyła LOT? No i masz rację, choć by być uczciwym to wtedy był to efekt szaleńczego rozwoju siatki za PiS (tą samą głupotę teraz popełnili). Przyszedł kryzys, zero rezerw kapitału. Państwo powinno mieć konstytucyjny zakaz posiadania jakichkolwiek udziałów w firmach, wtedy problem by znikł.

Działalność na ryzyko podatnika? Każdą Ci otworzę ;) 

3 godziny temu, albanos72 napisał:

Powie ktoś w końcu VDRowi konkretnie które media padną? Tacy znawcy tematu z was a na takie proste pytanie nie potraficie odpowiedzieć. Powtarzacie śmieci które wam wbiło do głowy TVN i Onet do spółki z kochającym Polaków Michnikiem. Jak można założyć taki temat nie znając odpowiedzi na takie pytanie. Skontaktujcie się może z Borysem Budką jego fachowcy wam podpowiedzą. Zapytajcie przy okazji kiedy korona wirus przestanie szaleć.

Na ostatnie pytanie znamy wszyscy odpowiedź - wtedy gdy za nielegalne restrykcje 3/4 obecnych premierów i ministrów z całej UE pójdzie na resztę życia za kraty za wpędzenie społeczeństw w biedę i absurdalne restrykcje. Następnie zamrozimy podwyżki medyków na kolejne lata by poczuli to samo co ofiary locdownu. 

Wtedy reszta otrzeźwieje i zrozumie, że nie ma sensu robić larum o chorobę, która zabiła 30 tysięcy przez rok w 40-milionowym kraju i zaczniemy z nią żyć jak z każdą inną grypą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, chmieles2 napisał:

Nawet gdyby żaden nie upadł to nie zmienia postaci rzeczy. Każdy podatek branżowy jest skandaliczny. Może twoją firmę opodatkujemy od obrotu? Np. składką na szkolnictwo obywatelskie by uczyć dzieci od młodości jak szkodliwy jest socjalizm i duży udział państwa w życiu obywateli

Nie widzę problemu, jak na razie 15 mln przychodu nie mam :D :D :D  Ale z całą pewnością jakbym miał 560 mln zysku netto to w filantropa bym się bawił bo jakoś tak mam, że mimo
tego, że takich zysków nie mam - zdarzało się mniejsze kwoty na finansowanie wpłacać.

2 godziny temu, chmieles2 napisał:

Trzeba umieć liczyć na poziomie podstawówki by wiedzieć, że Ci płacący na 500+ nie muszą go brać (zatrudniając zatazem pasożyta urzędniczego). Wystarczy, że państwo przestanie ich okradać podatkami.

Wystarczy :D :D  Taka sama utopia jak to, że mamy wolne media  :D :D :D  Przez moment się dałem ponieść wodzom wyobraźni ale już wróciłem na ziemię,  a Ty dalej czekaj, aż tak będzie - a ja póki co wydrę z Państwa wszystko co tylko mogę wydrzeć i co chcą mi oddać.

No i zdecydowanie wolę jak ściagają z tych co to wyprowadzają kasę poza granice kraju niż mają ściągać z mojej kieszeni... Taka różnica między nami - Ty czekasz na gruszki na wierzbie, ja je zrywam z gruszki :D 

2 godziny temu, chmieles2 napisał:

wtedy gdy za nielegalne restrykcje 3/4 obecnych premierów i ministrów z całej UE pójdzie na resztę życia za kraty za wpędzenie społeczeństw w biedę i absurdalne restrykcje.

Bo fantazja, fantazja, fantazja jest od tego, żeby bawić się, żeby bawić się, żeby bawić się na całego .... :D Zejdź na ziemie :D
 

2 godziny temu, chmieles2 napisał:

Próbujesz powiedzieć, że PO rozłożyła LOT? No i masz rację, choć by być uczciwym to wtedy był to efekt szaleńczego rozwoju siatki za PiS (tą samą głupotę teraz popełnili).

Nie wiem o jakiej siatce połączeń mówisz. Pijesz do Centralwings czy do Eurolotu ? czy do czego ? Bo w okresie kiedy rządził PIS to imho bylo normalnie. PO rzadziło ponad 3 lata jak nastapił kryzys :D A LOT był szykowany do tego by go sprzedać. Jakimś dziwnym trafem jak PIS zaczął rządzić to LOT znów zaczyna odzyskiwać rentowność - no Panie cud, po prostu cud :D  Tylko nie pisz, o 2020 bo wiadomo, że tutaj to już kolorowo nie jest dla nikogo. Linie padają i będą padać jak muchy od packi.
 

2 godziny temu, chmieles2 napisał:

113 mln w 1 roku? Policz rentowność i zobacz jaką ma ryanair i wizzair, a nawet obciążona patologią związkową lufthansa. Mówimy o szczycie hossy. 2019 to już ledwie nad kreską


Zarówno WizzAir jak i Ryanair to troszeczkę zupełnie inny model przewozów. Chyba, że chcesz powiedzieć ze LOT to lowcost ? :D   A Lufa ? Może jeszcze do popularnego na tym forum Quantas porównamy ?  Prawda jest taka, że LOT nagle zaczął osiągać zyski za PIS mimo, że w zasadzie był już sprzedany. Zaraz, zaraz kto był  ministrem transportu jak LOT wpadł w tarapaty ? Czyż nie minister zegarek,  budujący drogi później na Ukrainie - sam Pan Sławomir Nowak ? Tak, tak - ten sam co do połowy kwietnia ma zostać w areszcie śledczym.
 

2 godziny temu, chmieles2 napisał:

Wtedy reszta otrzeźwieje i zrozumie, że nie ma sensu robić larum o chorobę, która zabiła 30 tysięcy przez rok w 40-milionowym kraju i zaczniemy z nią żyć jak z każdą inną grypą

Zabiła tylko 30 tys ze względu na te obostrzenia. Bez nich aż tak "ładnie" by nie było.  W szczególności w takim kraju jak Polska. Zresztą zabiła zdecydowanie więcej bo teraz testy, kwarantanna to już fikcja od dawna.

 

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 godzin temu, VDR napisał:

Zabiła tylko 30 tys ze względu na te obostrzenia. Bez nich aż tak "ładnie" by nie było.  W szczególności w takim kraju jak Polska. Zresztą zabiła zdecydowanie więcej bo teraz testy, kwarantanna to już fikcja od dawna.

No dokładnie fikcja i sterowanie wynikami. W weekend grupa ludzi się bawiła, niewielki procent całego narodu w Zakopanem, a już w poniedziałek/wtorek wzrost zakażeń haha bidoki nie zdążyli się jeszcze dobrze zarazić, a już ministerki wyją i straszą wzrostem zakażeń hehe komedia. A koncerty walentynkowe które pokazywali w TV były cacy i tam nikt nie zarażał nikogo nie trzeba było nawoływać z policyjnych megafonów. Dla przypomnienia ministerki po strajku kobiet mówiły że one nie będą powodem wzrostów zakażeń bo na powietrzu nie ma takiej transmisji wirusa. No to kur.. w końcu jak jest? hehe za tydzień powrót obostrzeń...

Co by nie było tylko jadu, ale i trochę miłości :P 

 

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś tylko naiwniak myśli że te wyniki są wiarygodne, to wszystko typowa manipulacja naszej władzy. 

Wczoraj w Szczyrku podobna sytuacja, gdyby nie zamykali stoków ilość ludzi by się rozłożyła w czasie, a tak, otwarli i wszyscy hura...nie dziwne.

Następnie, celowo otwarli aby tak się stało i za 2tyg zamkną ponowne, 

Już nasz spaniały rząd ze spółek Państwa Polskiego wysyła ludzi po restauracjach i stokach,  hotelach proponując wykup firmy,  bo taki był plan, tarczami zamydlić oczy bo i celowo nie wszyscy dostali pomoc, a teraz proponują wykup. 

Banda, mam nadzieję że trybunał stanu kiedyś obejmie cały ten rząd PiSu.

A to początek tego

Szczerze obiecałam sobie że już tu nie będę pisać, ale nie mogłam się  powstrzymać, rzygać mi się chce,

to co robi rząd PiSu

=Fresz= zwolennicy PiSu Ci napiszą tak: wszyscy byli przebadani na covid.

haha jak to, na strajku kobiet się nie zakażają, ale na stokach i krupowkach tak...:D ludzie budzimy się z rocznego snu..albo śpijcie dalej, kolorowych snów. 

Tylko jak się obudzicie ponownie może już nie być waszych firm, pracy, itd..

Ps.a wiecie kiedy skończy się pandemia w Polsce? 6mies przed kolejnymi wyborami tak jak tu się kończyła 

Tu minuta hipokryty!!!!!!!!!!!!!!

A część ludzi trudno, los tak chciał 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, =Fresz= napisał:

Jeszcze miesiąc, będzie tego nagminnie w necie. 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, VDR napisał:

Nie widzę problemu, jak na razie 15 mln przychodu nie mam :D :D :D  Ale z całą pewnością jakbym miał 560 mln zysku netto to w filantropa bym się bawił bo jakoś tak mam, że mimo
tego, że takich zysków nie mam - zdarzało się mniejsze kwoty na finansowanie wpłacać.

Wystarczy :D :D  Taka sama utopia jak to, że mamy wolne media  :D :D :D  Przez moment się dałem ponieść wodzom wyobraźni ale już wróciłem na ziemię,  a Ty dalej czekaj, aż tak będzie - a ja póki co wydrę z Państwa wszystko co tylko mogę wydrzeć i co chcą mi oddać.

No i zdecydowanie wolę jak ściagają z tych co to wyprowadzają kasę poza granice kraju niż mają ściągać z mojej kieszeni... Taka różnica między nami - Ty czekasz na gruszki na wierzbie, ja je zrywam z gruszki :D 

Bo fantazja, fantazja, fantazja jest od tego, żeby bawić się, żeby bawić się, żeby bawić się na całego .... :D Zejdź na ziemie :D
 

Nie wiem o jakiej siatce połączeń mówisz. Pijesz do Centralwings czy do Eurolotu ? czy do czego ? Bo w okresie kiedy rządził PIS to imho bylo normalnie. PO rzadziło ponad 3 lata jak nastapił kryzys :D A LOT był szykowany do tego by go sprzedać. Jakimś dziwnym trafem jak PIS zaczął rządzić to LOT znów zaczyna odzyskiwać rentowność - no Panie cud, po prostu cud :D  Tylko nie pisz, o 2020 bo wiadomo, że tutaj to już kolorowo nie jest dla nikogo. Linie padają i będą padać jak muchy od packi.
 


Zarówno WizzAir jak i Ryanair to troszeczkę zupełnie inny model przewozów. Chyba, że chcesz powiedzieć ze LOT to lowcost ? :D   A Lufa ? Może jeszcze do popularnego na tym forum Quantas porównamy ?  Prawda jest taka, że LOT nagle zaczął osiągać zyski za PIS mimo, że w zasadzie był już sprzedany. Zaraz, zaraz kto był  ministrem transportu jak LOT wpadł w tarapaty ? Czyż nie minister zegarek,  budujący drogi później na Ukrainie - sam Pan Sławomir Nowak ? Tak, tak - ten sam co do połowy kwietnia ma zostać w areszcie śledczym.
 

Zabiła tylko 30 tys ze względu na te obostrzenia. Bez nich aż tak "ładnie" by nie było.  W szczególności w takim kraju jak Polska. Zresztą zabiła zdecydowanie więcej bo teraz testy, kwarantanna to już fikcja od dawna.

Ad. 1 - prawo własności jest święte jak prawo do życia ;) Ze swoimi pieniędzmi możesz robić co zechcesz ale cudze jest cudze. Na pewno filantropią nie jest zapłacenie wyższych podatków. Tak to już jest, że różnica między rządem najgorszym i najlepszym jest taka czy zmarnuje 99 czy "jedynie" 95% tego co dostanie. Im w budżecie mniej pieniędzy tym dla obywateli i gospodarki lepiej.

 

Ad. 2 - może jestem idealistą ale ja wolałbym by nie ściągali z nikogo. Urzędnik to naturalny wróg obywatela, a Kaczyński nienawidzi tego kraju równie mocno jak Hitler. Nie siedzę w głowie ani jednego ani drugiego ale po czynach ich oceniam. To co robi PiS to Niemcy i NSDAP w pierwszej połowie lat 30-tych. Hitler Holocaustem też skończył, a nie zaczął

 

Ad. 3 - model biznesowy to nie cel istnienia firmy, a środek do celu jakim są zyski. LOT nie jest od tego by latać dla latania tylko by na tym lataniu zarabiać. Skoro low-costy zarabiają lepiej to znaczy, że ich model biznesowy lepiej odpowiada klientom. Gdyby LOT nie dostawał co kilka lat kroplówki państwowej na różny sposób to dawno by go nie było. Nie wiem kiedy ostatni raz leciałeś LOTem, ale prawda jest taka, że LOT ceny ma linii tradycyjnych, natomiast poziom serwisu i całej reszty jest równie żałosny jak w Ryanair. Jak masz nieszczęście lecieć z jakimś strajkownisiem związkowym w załodze to serwis starego PKP. W normalnej firmie taki pracownik wyleciałby na zbity pysk. Stosunek jakości do ceny ma najgorszy na naszym rynku, do tego permanentnie opóźnione samoloty. Poza embrionami na każdej trasie są boeingi, konkurencja ma dużo wygodniejsze w każdym segmencie airbusy.

 

Centralwings to wisienka na torcie pisowskiego zarządzania. Rozwalili w LOT czego się tknęli, wina PO jest potem taka, że olała temat do 2012. Prywatyzacja LOT to najlepsze co mogłoby się tej firmie i nam jako podatnikom przytrafić. Podobnie jak i każdej innej państwowej firmy

 

Ad. 4 LOT zaczął osiągać zyski bo w desperacji dano Mikoszowi wolną rękę na kilka lat. Potem efekt rozpędu i malejące zyski rok w rok. Zobacz wyniki za 2019. Przyczyna? Szaleńcze otwieranie tras i budapesztański absurd. Co mam do zarządów PiS w latach poprzednich? No to cofnijmy się do przyczyn problemów LOT w 2012, a te zaczęły się w latach 2006-07 gdy PiS prostytuując Polskę przed Waszyngtonem kupił boeingi 787 opierając całą flotę na nowym modelu. Zagrywka vabank co pewnie wiesz prowadząc firmę - nie opiera się 100% maszyn na niesprawdzonym produkcie. Więc mieliśmy kilka lat opóźnienia w dostawach, a leasingi na stare 767 wygasały. Do tego LOT tracił rynek bo te 767 nie miały remontu chyba od dostawy w latach 90-tych. Więc nie dość, że flota się kurczyła to reszta była droga w eksploatacji i odstraszała pasażerów. W krytycznym momencie mieli 3 sztuki i nie musieli obciąć rejsy do 3 kierunków w Stanach i Kanadzie. To samo było z 737 na średnim dystansie, a tych to już wcale nie wymieniano. Gdy już przyszły 787 to je uziemiono bo boeing nie umiał zabezpieczyć akumulatorów. Potem była równia pochyła

 

Ad. 5 Nie wiem co ma Nowak do tego, bo LOT miał kłopoty za jego poprzednika w resorcie. Analogicznie można obciążyć Misiewicza, tyle samo wspólnego ma z fuszerkami produkcji w PGZ (może nawet więcej). Zresztą gdybyś nie był wyznawcą PiS wiedziałbyś, że zarzuty wobec Nowaka uwiarygadnia tylko to, że stoją za nimi Ukraińcy. Dzięki PiS polska (chyba już zresztą nie) policja i prokuratura nie mają żadnej wiarygodności, a pracującym w nich jeszcze osobnikom o ludzkim DNA nie podaje się ręki i nie zaprasza na rodzinne uroczystości.

 

 

Może byłoby gorzej ale tak to jest, że choroba się pojawiła i shit-happens. Kto ma zachorować i umrzeć ten ma pecha. Jak ktoś się boi zarazić to niech nie chodzi po barach, nikt mu nie każde. Troska rządu o moje zdrowie bez mojej zgody to przestępstwo i atak na moje wolności. Tych 30 tys osób więcej, jakie zmarły nie przez covid zamordował Łukasz Szumowski i Mateusz Morawiecki. Mają ich krew na rękach i należy im się za to odstraszająco surowa kara. Tak samo jak każdemu milicjantowi czy pracownikowi sanepidu. Jestem ciekawy co powiedzą jak dostaną pozwy cywilne o odszkodowanie za przekroczenie uprawnień (sam zamierzam taki wytoczyć). Nie przeciwko skarbowi państwa tylko przeciw nim osobiście. Obostrzenia są skandaliczne, a przede wszystkim nielegalne i to ostatnie słowo zamyka wszelką dyskusję co do sensu merytorycznego. Jeśli za cokolwiek powinna obowiązywać kara śmierci to właśnie za wprowadzanie takich ograniczeń praw obywatelskich. Maseczki czy dezynfekcję można zrozumieć, całej reszty nie. Choć wprowadzenie nawet maseczek rozporządzeniem czyli nielegalną ścieżką i tak eliminuje dopuszczalność. Merytoryczna słuszność dowolnego zarządzenia nie ma najmniejszego znaczenia w kontekście legalizmu prawnego. Stan nadzwyczajny nie został wprowadzony, a w cywilizowanym państwie nie istnieje nawet teoretyczna okoliczność, która usprawiedliwiałaby naruszanie prawa przez organy państwowe. Miejsce Szumowskiego i Morawieckiego jest w więzieniu. Z fikcją masz rację, PiS zamienił państwo z dykty w państwo z gówna, a policję w gestapo. Polski Midas - czego się nie tknie w gówno obróci. Gorszej ekipy u władzy nie mieliśmy przez tysiąc lat państwowości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czytajcie dalej Onet to dowiecie się że ten wirus to PiS wypuścił w świat aby przejąć wszystko co się da :-) Wirus pewnie pochodzi od kota Jarka.

A tu całość tego co powiedział Morawiecki a nie tylko strzęp wyrwany z kontekstu. Karmią Cię Beti takimi gównami a Ty w to wierzysz. Tamci goście od tej kawiarni też mają problemy od ponad 15 miesięcy, z tego co pamiętam 15 miesięcy temu korony nie było.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,Ciebie PiS karmi  słuchaj k....o.  r...  dalej , on powinien być księdzem . To mistrz propagandy w 4.  RP 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, =Fresz= napisał:

No dokładnie fikcja i sterowanie wynikami. W weekend grupa ludzi się bawiła, niewielki procent całego narodu w Zakopanem, a już w poniedziałek/wtorek wzrost zakażeń haha bidoki nie zdążyli się jeszcze dobrze zarazić, a już ministerki wyją i straszą wzrostem zakażeń hehe komedia

@=Fresz=  tak tak, bo to im jest na reke. Dzieki temu wygraja wybory.  Nie mam TV - kto z imienienia i nazwiska powiedzial, ze poniedzialkowy wzrost to wynik zabawy w Zakopanem ?  Bo googlam, googlam i jedynie Ty mi wyskakujesz póki co jako autor tych słów :D :D 

 

4 godziny temu, chmieles2 napisał:

Ad. 1 - prawo własności jest święte jak prawo do życia ;) Ze swoimi pieniędzmi możesz robić co zechcesz ale cudze jest cudze. Na pewno filantropią nie jest zapłacenie wyższych podatków. Tak to już jest, że różnica między rządem najgorszym i najlepszym jest taka czy zmarnuje 99 czy "jedynie" 95% tego co dostanie. Im w budżecie mniej pieniędzy tym dla obywateli i gospodarki lepiej.

Problem w tym, że to są nasze pieniądze - tyle, że mechanizmami księgowymi wyprowadzone poza terytorium PL.  Znasz jakieś Państwo gdzie nie ma podatków ? ZEA ? No kurde nie mamy takich pokładów ropy. A nawet jeśli to nie wiem czy polski naród by polubił takie rozwiązanie bo tam 50% podatek na alkohol jest :D   Sorry, żyjemy w takim systemie walutowym i można sobie gdybać i marzyć - ale później trzeba wrócić na Ziemię.

Do całego Ad3, Ad4, Ad5 - - dziwne jest to, że jak PIS rządził to zyski były, PO rządziło zysków nie było, PIS rzadzi zyski są. Oczywiście wina PIS :D  Przypomnę tylko, że po 3 latach był problem ale .....rzadzili jeszcze 5 kolejnych lat :D  I dalej była kicha. No ale wszystko wina PISu :D   Dzwinym trafem jak zmienia sie ekipa nagle zaczynaja sie zyski - dla odmiany to zasluga PO :D :D  Sorry ale ja na ta demagogie sie nie nabiorę. Z czym sie zgodze to faktycznie lecac np. ATR czulem sie jakbym lecial latajacym PKSem z Podlasia :D A Nowak ? Widać nie pamiętasz Polskiego Holdingu Lotniczego ? :D 

4 godziny temu, chmieles2 napisał:

Może byłoby gorzej ale tak to jest, że choroba się pojawiła i shit-happens. Kto ma zachorować i umrzeć ten ma pecha.

Kup sobie wyspę i wtedy możesz zapomnieć, że zyjesz wsrod spoleczenstwa i innych ludzi. I wtedy możesz sobie warunki stawiać dowolne. Dla mnie życie ludzkie jest ważniejsze niż garść srebników. Ale każdy ma prawo do swoich pogladów. Są i tacy co lubią po trupach do celu.

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, VDR napisał:

@=Fresz=  tak tak, bo to im jest na reke. Dzieki temu wygraja wybory.  Nie mam TV - kto z imienienia i nazwiska powiedzial, ze poniedzialkowy wzrost to wynik zabawy w Zakopanem ?  Bo googlam, googlam i jedynie Ty mi wyskakujesz póki co jako autor tych słów :D :D 

 

Problem w tym, że to są nasze pieniądze - tyle, że mechanizmami księgowymi wyprowadzone poza terytorium PL.  Znasz jakieś Państwo gdzie nie ma podatków ? ZEA ? No kurde nie mamy takich pokładów ropy. A nawet jeśli to nie wiem czy polski naród by polubił takie rozwiązanie bo tam 50% podatek na alkohol jest :D   Sorry, żyjemy w takim systemie walutowym i można sobie gdybać i marzyć - ale później trzeba wrócić na Ziemię.

Do całego Ad3, Ad4, Ad5 - - dziwne jest to, że jak PIS rządził to zyski były, PO rządziło zysków nie było, PIS rzadzi zyski są. Oczywiście wina PIS :D  Przypomnę tylko, że po 3 latach był problem ale .....rzadzili jeszcze 5 kolejnych lat :D  I dalej była kicha. No ale wszystko wina PISu :D   Dzwinym trafem jak zmienia sie ekipa nagle zaczynaja sie zyski - dla odmiany to zasluga PO :D :D  Sorry ale ja na ta demagogie sie nie nabiorę. Z czym sie zgodze to faktycznie lecac np. ATR czulem sie jakbym lecial latajacym PKSem z Podlasia :D A Nowak ? Widać nie pamiętasz Polskiego Holdingu Lotniczego ? :D 

Kup sobie wyspę i wtedy możesz zapomnieć, że zyjesz wsrod spoleczenstwa i innych ludzi. I wtedy możesz sobie warunki stawiać dowolne. Dla mnie życie ludzkie jest ważniejsze niż garść srebników. Ale każdy ma do swoich pogladów. Są i tacy co lubią po trupach do celu.

Nabierasz się na tę propagandę sukcesu. PiS ma wszystko w swoich rękach , kto ich sprawdzi ?Banaś ?

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, JerzyB napisał:

Nabierasz się na tę propagandę sukcesu. PiS ma wszystko w swoich rękach , kto ich sprawdzi ?Banaś ?

@JerzyB ja nie ogladam TV, ja ogladam wyniki finansowe:

http://www.sprawozdaniefinansowe.pl/polskie-linie-lotnicze-lot-spolka-akcyjna,sprawozdanie-finansowe,56844,pl.html
 

Ponoć Twój ulubiony portal to ONET:
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/lot-w-tegorocznym-budzecie-zapisal-175-mln-zl-zysku-z-przewozu-pasazerow/5sdmk4
https://podroze.onet.pl/aktualnosci/pll-lot-zimowy-rozklad-polski-przewoznik-zaoferuje-blisko-60-polaczen/dlhjf1y

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-raport-oecd-na-temat-polskiej-gospodarki/0l55w0y,79cfc278

No to się Jurku zdecyduj czy oni piszą prawdę czy też kłamią i sieją propagandę sukcesu PIS. Nie powinieneś zmienić portalu przypadkiem ? :D :D :D :D  

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, VDR napisał:

Problem w tym, że to są nasze pieniądze - tyle, że mechanizmami księgowymi wyprowadzone poza terytorium PL.  Znasz jakieś Państwo gdzie nie ma podatków ? ZEA ? No kurde nie mamy takich pokładów ropy. A nawet jeśli to nie wiem czy polski naród by polubił takie rozwiązanie bo tam 50% podatek na alkohol jest :D   Sorry, żyjemy w takim systemie walutowym i można sobie gdybać i marzyć - ale później trzeba wrócić na Ziemię.

Do całego Ad3, Ad4, Ad5 - - dziwne jest to, że jak PIS rządził to zyski były, PO rządziło zysków nie było, PIS rzadzi zyski są. Oczywiście wina PIS :D  Przypomnę tylko, że po 3 latach był problem ale .....rzadzili jeszcze 5 kolejnych lat :D  I dalej była kicha. No ale wszystko wina PISu :D   Dzwinym trafem jak zmienia sie ekipa nagle zaczynaja sie zyski - dla odmiany to zasluga PO :D :D  Sorry ale ja na ta demagogie sie nie nabiorę. Z czym sie zgodze to faktycznie lecac np. ATR czulem sie jakbym lecial latajacym PKSem z Podlasia :D A Nowak ? Widać nie pamiętasz Polskiego Holdingu Lotniczego ? :D 

Kup sobie wyspę i wtedy możesz zapomnieć, że zyjesz wsrod spoleczenstwa i innych ludzi. I wtedy możesz sobie warunki stawiać dowolne. Dla mnie życie ludzkie jest ważniejsze niż garść srebników. Ale każdy ma do swoich pogladów. Są i tacy co lubią po trupach do celu.

Yyyy....ale co jest nasze? Pieniądze obcokrajowców zarobione w naszym kraju to są ich pieniądze, a nie nasze. Szczelność podatkowa to osobna sprawa ale wtedy można postawić sprawę jasno - wprowadzamy podatek przychodowy i dla tej branży rezygnujemy z dochodowego. Polsat to polska stacja, podobnie jak Agora czy np. TV Republika. Ich ten podatek obejmie tak samo jak amerykański TVN

 

Na efekty zmian w firmie trzeba czekać, prawie nigdy nie przychodzą od razu. Początek rządów PO to kryzys, efekty pojawiły się gdy akurat przestali rządzić. Tak jak dziś, po 5-6 latach pojawiają się efekty działań PiS. w 99/100 przypadków są to efekty tragiczne. LOT to tylko jeden z wielu przypadków - za 2019 rok zysk jest już symboliczny.  Polski Holding Lotniczy? Nie, nie pamiętam, ale kojarzę Polską Grupę Lotniczą czyli 2 mld zł wpompowane przez PiS nie wiedzieć w co i np. Polski Holding Hotelowy czyli kolejny twór by zleninizować prywatną gospodarkę

 

Wyjaśnij mi tylko 1 rzecz - czy jesteś w stanie rozmawiać o PiS bez porównań z PO? ;) Bo ja nie popieram ani jednych ani drugich, a Ty masz najwyraźniej duży problem z ogarnięciem takiej sytuacji. Różnica jest taka, że Tusk nie wysyłał bandytów w policyjnych mundurach by pałowali pokojowe protesty, nie okradał mnie rozdając 500+ i nie wprowadzał totalitarnego modelu państwa, gdzie największym zagrożeniem uczciwego obywatela jest własny rząd. Robił inne skandaliczne rzeczy ale do Kaczyńskiego nie ma nawet porównania. Model państwa jaki wdraża PiS jest zwyczajnie przerażający i u każdego normalnego człowieka wzbudza grozę

 

Więc twoi idole zamordowali w 2020 roku 30 tysięcy ludzi by chronić przed wirusem podtypu grypy. O tym, że przez kryzys w następnych latach będzie mniej pieniędzy także na służbę zdrowia pewnie nawet nie pomyślałeś. Żyję w społeczeństwie, a reguły życia w nim określa konstytucja. PiS ją złamał wprowadzając restrykcję w nielegalny sposób. To zamyka wszelką dyskusję o sensowności tych ograniczeń. Prawo jest przede wszystkim po to by chronić obywateli przed ich własnym rządem. PiS jest wrogiem narodu polskiego i udowodnił to po raz kolejny

Edytowane przez chmieles2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, VDR napisał:

Nie mam TV - kto z imienienia i nazwiska powiedzial, ze poniedzialkowy wzrost to wynik zabawy w Zakopanem ?  Bo googlam, googlam i jedynie Ty mi wyskakujesz póki co jako autor tych słów :D :D 

Niedzielski mówił w TVP Propaganda :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam lotnisko w Radomiu,  podobno płyta zarosła trawą. 

PiS w TVP Info chwalił się w 2017roku że lotnisko powróci :D

Powróciło, ale do historii :bow

Gdzie te startujące dreamlinery ?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.