Skocz do zawartości
JerzyB

Nowy podatek na prywatne media

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, JerzyB napisał:

Akwarium w Pl  , a ja DE na żywo dopiero na Wielkanoc.

Teraz wiem skąd ta frustracja, pewnie odebrali Ci ekwiwalent za wegiel:clapping to wściekły jesteś że u niemca dorabiać musisz.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, VDR napisał:

Nie będę z tobą dyskutował , może kiedyś ochłoniesz , bo w tej chwili  patrzysz na rząd przez różowe okulary.  Jesteś zachwycony tym że jest tak dobrze , a przed pisem było żle , jeszcze raz napiszę szkoda mi Cię człowieku.

35 minut temu, volf napisał:

Teraz wiem skąd ta frustracja, pewnie odebrali Ci ekwiwalent za wegiel:clapping to wściekły jesteś że u niemca dorabiać musisz.:D

Jestem emerytem i nigdzie nie muszę dorabiać . To jest mój świadomy wybór  wiem , że tu nikt mnie nie oszukuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, chmieles2 napisał:

Polsat to polska stacja,

Serio ?

obraz.thumb.png.9d47fa964e220c619dbeb32998687cb1.png

 

Sprawdz sobie TiVi Foundation i Reddev czy to są polskie spółki. https://info.wprost.pl/okiem-wprost/10261972/polacy-ukrywaja-za-granica-miliardy-euro.html

2 godziny temu, chmieles2 napisał:

Wyjaśnij mi tylko 1 rzecz - czy jesteś w stanie rozmawiać o PiS bez porównań z PO?

Ależ oczywiście - ale przecież Ty zachwalasz cały czas, że wszystko to PO naprawiało a PIS tylko sukcesy zebrał :D 

 

2 godziny temu, chmieles2 napisał:

nie okradał mnie rozdając 500+

Wyjaśnij mi dlaczego Ciebie okrada  - skoro ludzie pobierajacy 500+ placą podatki - i może nawet większe niż Ty ? Dlaczego Ciebie okradają skoro oni do tego budżetu również się dokładają ? Dlaczego więc sięgasz po cudze pieniądze skoro dopiero co tak się buntowałeś na zabieranie zagranicznym spółkom z wielomilionowymi zyskami ? :D  Hallo haloo, wyciągaj rękę z mojej kieszeni i to już :D  Jeszcze zapomniałeś o uldze podatkowej na dzieci !  Ja rozumiem, że w myśl zasady - mi ulga nie przysługuje to powinni sąsiadowi zabrać ale to taka małostkowość polska na którą ten nasz naród cierpi. Ale to już dawno w komediach nawet zauważono:

 

2 godziny temu, chmieles2 napisał:

Więc twoi idole zamordowali w 2020 roku 30 tysięcy ludzi by chronić przed wirusem podtypu grypy.

Myślę, że powinieneś światu ogłosić swoje badania odnośnie wirusa, że to jest podtyp grypy - bo szereg epidemiologów z całego świata raczy się mylić. Kto wie - może nawet z Krzyskiem tego Nobla dostaniesz :D :D :D  Albo rozmawiamy poważnie albo piszemy bzdury i uprawiamy demagogię.

1 godzinę temu, Beti napisał:

Jak tam lotnisko w Radomiu,  podobno płyta zarosła trawą. 

Nie chcę Cię martwić Beti ale zapewne pomyliłaś tereny zielone lotniska z samą płyta.  Ponadto jak tam obecnie ma się rzecz z Modlinem, który został wybudowany zamiast Radomia bo akurat w Radomiu PIS rządził a PO wygrało wybory w kraju. I nagle zaczęły się kłody pod nogi i nagle wybudowano Modlin, mimo że pas pozostawiał wiele do życzenia jak i sama lokalizacja. Dlaczego z Modlina obecnie lata tylko Ryanair itd itd itd 

https://echodnia.eu/radomskie/nie-ma-kasy-na-lotnisko-w-radomiu/ar/8492278

Jeśli nie wiesz kim jest Pan Szprendałowicz to powiem Ci, że pochodzi z mojego miasta, członek PO.
Minęły lata i mamy Modlin i .....

Co się stało, że się w Modlinie zesrało ?  
https://echodnia.eu/radomskie/port-lotniczy-modlin-jest-na-krawedzi-bankructwa-co-to-oznacza-dla-radomia/ar/c3-15175046

Rozumiesz już czym jest polityka ?

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lotnisko-radom-pasazerowie-dokapitalizowanie,184,0,2229944.html

Gdyby nie polityczne rozgrywki z Modlinem - Radom by spokojnie obsługiwał ruch cargo czy chartery + low-costy bo Chopin pękał w szwach.

A tak teraz PPL olewa Modlin i pompują kasę w Radom - aż do zmiany władzy.


Tak wyglądało w zeszłym roku:
5f8598b80a3e9_o_large.jpg

A tak było kiedyś:

_original

Radom-Sadk%25C3%25B3w2.JPG

 

A tutaj sobie poczytaj o tradycjach lotniczych Radomia tak w ogóle i od kiedy tak na prawdę lotnisko w Radomiu istnieje:

https://www.cozadzien.pl/radom/spacerkiem-po-historii-lotnictwo-w-radomiu/31993
Trochę wiedzy nigdy nie zaszkodzi.

 

I moze jeszcze jeden filmik - jak jeszcze będzie mało to pogrzebie w moich bookmarkach.

 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie...

kończę tym spotem odwiedziny tego tematu :D

 

PIS.jpg.2fba61650667788dc9ea130277dc91c5.jpg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Beti napisał:

Panowie...

kończę tym spotem odwiedziny tego tematu :D

 

PIS.jpg.2fba61650667788dc9ea130277dc91c5.jpg

 

Nie odchodź.   Najpierw oddaj złoto z amber gold :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, volf napisał:

 

Nie odchodź.   Najpierw oddaj złoto z amber gold :D

haha dobre..idę wyprowadzić psa, maltańczyka czystej krwi ;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Beti napisał:

Panowie...

kończę tym spotem odwiedziny tego tematu :D

 

PIS.jpg.2fba61650667788dc9ea130277dc91c5.jpg

Ja też kończę , dowiedziałem się tylko tyle , że nie rządowe media maja płacić . a narodową mamy utrzymywać , bo jest tak nie udolna , że nie potrafi na siebie zarobić .

Dobranoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też kończę , dowiedziałem się tylko tyle , że nie rządowe media maja płacić . a narodową mamy utrzymywać , bo jest tak nie udolna , że nie potrafi na siebie zarobić .
Dobranoc
Jak KO wygra wybory to wszystkie te Twoje ulubione media będą rządowe tak jak to było w okresie 2009-2017 włącznie z tymi, które Cię teraz tak drażnią. [emoji23][emoji23][emoji23] Wtedy i TVP będzie ok [emoji23][emoji23][emoji23]

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Beti napisał:

Panowie...

kończę tym spotem odwiedziny tego tematu :D

 

PIS.jpg.2fba61650667788dc9ea130277dc91c5.jpg

Żeby włączyć myślenie musiałabyś wyłączyć jeszcze TVN i inne "niezależne" media.  Zwłaszcza te skąd wzięłaś informacje jak to Morawiecki mówi że ludzie mogą umrzeć. Myślę że tę wiadomość znalazłaś na soku z buraka. Szkoda tylko że dałaś się na nią nabrać. Proponuję przerzucić się na Roberta Mazurka, Rafała Ziemkiewicza. Jako tako obiektywni redaktorzy. Pokazują w sumie głupotę od lewa do prawa. Zwłaszcza Mazurek w RMF fm. Też twierdzę że TVP to telewizja propagandowa.

Edytowane przez albanos72
błąd (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, VDR napisał:

 

Serio ?

obraz.thumb.png.9d47fa964e220c619dbeb32998687cb1.png

 

Sprawdz sobie TiVi Foundation i Reddev czy to są polskie spółki. https://info.wprost.pl/okiem-wprost/10261972/polacy-ukrywaja-za-granica-miliardy-euro.html

Ależ oczywiście - ale przecież Ty zachwalasz cały czas, że wszystko to PO naprawiało a PIS tylko sukcesy zebrał :D 

 

Wyjaśnij mi dlaczego Ciebie okrada  - skoro ludzie pobierajacy 500+ placą podatki - i może nawet większe niż Ty ? Dlaczego Ciebie okradają skoro oni do tego budżetu również się dokładają ? Dlaczego więc sięgasz po cudze pieniądze skoro dopiero co tak się buntowałeś na zabieranie zagranicznym spółkom z wielomilionowymi zyskami ? :D  Hallo haloo, wyciągaj rękę z mojej kieszeni i to już :D  Jeszcze zapomniałeś o uldze podatkowej na dzieci !  Ja rozumiem, że w myśl zasady - mi ulga nie przysługuje to powinni sąsiadowi zabrać ale to taka małostkowość polska na którą ten nasz naród cierpi. Ale to już dawno w komediach nawet zauważono:

 

 

 

Kto ma pakiet kontrolny? Solorz - o ile mi wiadomo Polak. Dziwisz się, że trzyma pieniądze zagranicą? Musiałby być idiotą by trzymać większość pieniędzy w kraju gdzie nie ma żadnej gwarancji jego ochrony. Gdybyś miał choć ułamek tej kwoty zadbałbyś żeby żaden minister zero nawet nie wiedział ile dokładnie masz ;) Stwierdzenie, że to nie jest polska stacja bo ktoś obcy ma mniejszościowe udziały to tak jakby Orlen nazwać polską firmą bo jakieś udziały w niej mają szare żuczki giełdowe. Nie, taki Orlen nie jest polską firmą, jest firmą państwową czyli dojną krową aktualnie kradnącej partii.

Ja chwalę PO? Znajdź mi gdzie bo to już podlega pod zniesławienie :D Weź głęboki wdech, żarcik oczywiście ;) 

Miliardowe korporacje? Co to zmienia? Bogatych wolno okradać bo są bogaci?

Ci, którzy do tego 500+ się dokładają tak jak ja albo więcej go nie potrzebują, woleliby płacić mniejsze podatki. Lepiej by na tym wyszli. Problemem jest patologia, która na tym programie rzeczywiście netto korzysta. Przestań bredzić albo zmień dilera. Z małostkowością i zazdrością to już poleciałeś. Tak, wku*wia mnie jak ktoś dostaje bezpodstawne ulgi albo dotacje gdy inni uczciwie płacą podatki. Wku*wia mnie gdy wiem ile płace podatków, a potem idą one na rozdawnictwo socjalne. Jak Ciebie nie to sobie dawaj na fundacje, nikt tego nie broni. Ja mogę dać choremu, nie Sebkowi co ma sprawne ręce i nogi tylko woli pić zamiast pracować. Na mnie płacili moi rodzice (na Ciebie pewnie też) i jak masz dzieciaka to Ty i tylko Ty powinieneś finansować jego utrzymanie, nie reszta społeczeństwa. Nie stać Cię? Trzeba myśleć o antykoncepcji za wczasu. Socjalizm to najbardziej odrażające co człowiek wymyślił i nawet gdyby PiS wszystko inne robił dobrze samo 500+ wystarczy by nazywać ich tak jak ich nazywam - zarazą. Doedukuj się czym jest redystrybucja i jak przepływają transfery budżetowe. Budżet nie jest niczyj - jest wszystkich co na niego płaca więc jak ktoś z niego bierze to bierze także z mojej kieszeni. Wara od niej

 

BTW fajnie, że poruszyłeś ulgę na dzieci - zamiast 500+ gdzie oprócz rozdawania pieniędzy patologii zatrudniono motłoch urzędniczy do obsługi tego programu, wystarczyło podnieść o odpowiednią kwotę ulgę podatkową na dzieci. Odcięto by od tego patusów ale jak PiS mógł odciąć swojego podstawowego wyborce ;)

 

Czy lotnisko w Radomiu to czasem nie istniało już kilka lat tylko nikt nie chciał stamtąd latać? Wiara, że ktokolwiek dojedzie 100 km z Warszawy to fantasmagoria pisowskiej ekipy z regionu. Z bliskością Afryki też niestety nie wyjdzie, przegrywacie z Zakopanym xD Zaplecze intelektualne PiS tego nie przewidziało, ale powaga z jaką to opowiada warta szacunku 

https://www.facebook.com/watch/?v=184855672392756

 

 

 

 

Edytowane przez chmieles2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, chmieles2 napisał:

Kto ma pakiet kontrolny? Solorz - o ile mi wiadomo Polak. Dziwisz się, że trzyma pieniądze zagranicą? Musiałby być idiotą by trzymać większość pieniędzy w kraju gdzie nie ma żadnej gwarancji jego ochrony.

Przecież te spółki są tylko po to by wyprowadzić z kraju kasę by zapłacić mniejszy CIT. Nie rozpędzaj się za bardzo z tą demagogią. To nie są polskie spółki tylko cypryjskie. To, że za nimi stoi Polak - jakie to ma znaczenie dla płaconego podatku np. od dywidendy ? Gość żyje w Polsce i tutaj powinien płacić podatek od zysku - tymczasem zysk jest wytransferowywany na CYPR gdzie tego podatku nie placi od dywidendy. A CIT chyba na poziomie 10% zamiast 19%. Nie chce mi się już nawet szukać szczegółów.

8 godzin temu, chmieles2 napisał:

Gdybyś miał choć ułamek tej kwoty zadbałbyś żeby żaden minister zero nawet nie wiedział ile dokładnie masz 

Czyli zgadzasz się by po prostu oszukiwać nasz system podatkowy ze względu na takie a nie inne prawo ! Niech mi nikt nie mówi, że te firmy płacą takie podatki jakie powinny płacić.
Ty opłacasz ich z własnej kieszeni - malutkie firmy o które się tak martwisz nie mają spółek na Cyprze. Nazywanie ich polskimi firmami bo za nimi stoi Polak jest nadużyciem semantycznym.

8 godzin temu, chmieles2 napisał:

Stwierdzenie, że to nie jest polska stacja bo ktoś obcy ma mniejszościowe udziały to tak jakby Orlen nazwać polską firmą bo jakieś udziały w niej mają szare żuczki giełdowe.

Wiekszość ma Państwo - więc zupełnie nie rozumiem co to za przykład.  Polsat jest kontrolowany przez cypryjskie spółki. Kiedyś były na Malcie, trochę w Liechtensteinie jak Cypr miał wprowadzic czy wprowadzil nawet podatek od depozytów bankowych. I tak ślizgają się by jak najwięcej w kieszeni zostało.
 

8 godzin temu, chmieles2 napisał:

Ja chwalę PO? Znajdź mi gdzie bo to już podlega pod zniesławienie :D Weź głęboki wdech, żarcik oczywiście ;) 

To było w kontekście tego LOTu.  8 lat ten zysk wypracowywali :D 

8 godzin temu, chmieles2 napisał:

BTW fajnie, że poruszyłeś ulgę na dzieci - zamiast 500+ gdzie oprócz rozdawania pieniędzy patologii zatrudniono motłoch urzędniczy do obsługi tego programu, wystarczyło podnieść o odpowiednią kwotę ulgę podatkową na dzieci. Odcięto by od tego patusów ale jak PiS mógł odciąć swojego podstawowego wyborce

To jest demagogia powtarzana przez KO i wszystkie inne partie, które muszą sobie jakoś wytłumaczyć przegrane wybory.  Zajrzyj do GUS i sprawdz sobie jaki ułameczek procentowy kobiet zrezygnowało z pracy. A mówi się wrecz o aktywacji zawodowej kobiet bo w koncu stac ich np. na to by zaplacic za opieke.  Zdecydowana wiekszosc i to taka mocno zdecydowana płaci podatki. Mówimy o konkretach ? To konkretnie - jaki procent tych "patusów" pobiera 500+. Tylko podaj rzetelne źródło informacji inne niż koniec kręgosłupa :D  Czekam - mam nadzieję, że poszukasz i pokażesz prawdziwe liczby a nie tylko powtarzaną za politycznymi bożkami mantrę. Ilu jest takich Sebków - czekam na konkrety.

8 godzin temu, chmieles2 napisał:

Na mnie płacili moi rodzice (na Ciebie pewnie też) i jak masz dzieciaka to Ty i tylko Ty powinieneś finansować jego utrzymanie, nie reszta społeczeństwa. Nie stać Cię? Trzeba myśleć o antykoncepcji za wczasu. Socjalizm to najbardziej odrażające co człowiek wymyślił i nawet gdyby PiS wszystko inne robił dobrze samo 500+ wystarczy by nazywać ich tak jak ich nazywam - zarazą

W takim razie w wielu krajach Europy panuje socjalizm nie demokracja. https://ksiegowosc.infor.pl/wiadomosci/732942,Dodatki-na-dzieci-w-panstwach-UE.htmlA przecież tak dążysz do tego zachodu ? To jak to jest kolego ? Na zachodzie można a u nas nie ? Bo Cię boli, że inni dostają a Tobie może nic nie spadnie z Pańskiego stołu ?
Idealny przykład zaślepienia antyPIS. 
 

Cytat

 

W całej Unii Europejskiej państwa członkowskie realizują różne formy wsparcia rodziców w wychowaniu i utrzymaniu dzieci; mogą być bezwarunkowe, jak jeszcze do niedawna becikowe w Polsce, czy też warunkowane dochodami na osobę w rodzinie albo wiekiem dziecka. W większości krajów dodatki rosną wraz z liczbą potomstwa.

Świadczenia na dzieci mają różne cele - tam, gdzie są warunkowane kryterium dochodowym, pomagają opiekunom w utrzymaniu i wychowaniu dzieci. Głównym zadaniem tych bezwarunkowych jest wspieranie dzietności i zachęcanie do potomstwa.

Najbardziej rozbudowane systemy wsparcia rodzin i najwyższe dodatki z tytułu posiadania dzieci są w Danii, Luksemburgu, Niemczech i Francji. Najniższe mają Grecja, Rumunia, Litwa i Bułgaria.

 

Wszędzie można tylko u nas politycy wmówili, że to jest złe i że to patologia i socjalizm. Zaściankowość level hard. Oczywiście możemy być zaściankiem Europy, możemy być tanią siłą roboczą zachodu. Niektórzy jak widać by tak chcieli. Ale ja się na to nie zgadzam.
 

8 godzin temu, chmieles2 napisał:

 Na mnie płacili moi rodzice (na Ciebie pewnie też) i jak masz dzieciaka to Ty i tylko Ty powinieneś finansować jego utrzymanie, nie reszta społeczeństwa.

To również demagogia - skoro płacą podatki i to często większe niż ta reszta społeczeństwa to dlaczego piszesz, że to nie z ich finansów oddanych Państwu utrzymują swoje dzieci. 500+ od Państwa dostanę 1000zł, a podatku miesiąc w miesiąc mam znacznie więcej niż ta kwota. No to kto kogo finansuje ? Czyje dzieci będą finansować emeryturę bezdzietnych przy obecnym modelu ZUS ? Tobie równie łatwo się sięga do cudzej kieszeni bo jest to zgodne z Twoimi przekonaniami politycznymi. Mam nadzieję, że pokażesz jaki promil nie pracujących korzysta z 500+ w stosunku do promila pracujących. I jeszcze jaki promil zrezygnowało z pracy dla 500+. A później weź wyniki wyborcze w podziale na wiek głosujących i powiedz mi czyi wyborcy w zdecydowanej większości korzystają z 500+. Tylko nie bądź zaskoczony. 
 

8 godzin temu, chmieles2 napisał:

Czy lotnisko w Radomiu to czasem nie istniało już kilka lat tylko nikt nie chciał stamtąd latać?

Kolego, lotnisko w Radomiu to historia sięgająca początku czasów 2000.  O Modlinie nikt nie mówił jak powstał biznesplan, jak powstały raporty Zamiast Radomia, wyłącznie z politycznych zabiegów powstał Modlin. Od tego się zaczeło. Po przegranych wyborach w Radomiu - PO, również decyzjami ludzi z Radomia wybudowało Modlin.  Lotnisko, które później zamknięto ze względu na stan pasa. Pamiętasz ile było zamknięte ?  Lotnisko w Radomiu formalnie ruszyło dopiero w 2015 roku - mimo całej afery z pasem w 2012 roku na Modlinie i powrotu low-costów na Chopina. Z powrotem na Modlin wrócił tylko Ryanair.  Dlaczego WizzAir nie wrócił ? Jakie opłaty lotniskowe ma Ryanair ?  Dlaczego tylko on wrócił ? Dlaczego głośno o tym nie krzyczysz ? 

https://www.fly4free.pl/modlin-kontra-radom/

Cytat

Gdy ktoś pyta mnie o to, co sądzę o rozbudowie lotniska w Radomiu i czy Modlin nie byłby lepszy, odpowiadam w zgodzie z własnym sumieniem i wiedzą, że za Modlinem (jako drugim lotniskiem dla Warszawy, skąd miałyby latać low-costy i czartery) przemawia większość argumentów, poza jednym, ale niestety kluczowym: fatalnie skonstruowaną umową z Ryanairem (obowiązującą do 2023 roku), w myśl której jeszcze długo żadna poważna linia nie zdecyduje się z własnej woli na wejście do Modlina. A sam Modlin pozostanie prywatnym folwarkiem Michaela O’Leary’ego.

 

 Mówisz, że nikt by nie jeździł do Radomia jakby dzisiejszy trup polityczny Modlin nie powstał ? To co ? Na drzwiach od stodoły by latali ? Nie przeszkadzało Modlinowi, nawet to, że raport oddziaływania na środowisko był niekorzystny. Mimo, że pas pozostawiał wiele do życzenia i w 2012 roku lotnisko uziemiono.
Cóż, zobaczymy czy jak Modlin upadnie, a Chopin wyrzuci low-costy albo cargo czy lotnisko upadnie. Choć jest jeszcze jedna ciemna strona takiego stanu rzeczy jak obecnie ale to już przy wódeczce albo whisky możemy sobie na jakimś zlocie pogadać.

P.s Ile km od Frankfurtu położone jest lotnisko Frankfurt-Hahn ?  Ile km od Paryża położone jest lotnisko Paryż-Vatry ? A Monachium-Memmingen ? A Londyn-Oksford ?  To tak jeszcze byś bardziej się zastanowił a nie powtarzał za politykami te głupoty. Jakoś w DE potrafią z Frankfurtu dojeżdzać ponad 130km na EDFH ale na EPRA Polacy by nie jezdzili.

 

 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, VDR napisał:

Przecież te spółki są tylko po to by wyprowadzić z kraju kasę by zapłacić mniejszy CIT. Nie rozpędzaj się za bardzo z tą demagogią. To nie są polskie spółki tylko cypryjskie. To, że za nimi stoi Polak - jakie to ma znaczenie dla płaconego podatku np. od dywidendy ? Gość żyje w Polsce i tutaj powinien płacić podatek od zysku - tymczasem zysk jest wytransferowywany na CYPR gdzie tego podatku nie placi od dywidendy. A CIT chyba na poziomie 10% zamiast 19%. Nie chce mi się już nawet szukać szczegółów.

Czyli zgadzasz się by po prostu oszukiwać nasz system podatkowy ze względu na takie a nie inne prawo ! Niech mi nikt nie mówi, że te firmy płacą takie podatki jakie powinny płacić.
Ty opłacasz ich z własnej kieszeni - malutkie firmy o które się tak martwisz nie mają spółek na Cyprze. Nazywanie ich polskimi firmami bo za nimi stoi Polak jest nadużyciem semantycznym.

Wiekszość ma Państwo - więc zupełnie nie rozumiem co to za przykład.  Polsat jest kontrolowany przez cypryjskie spółki. Kiedyś były na Malcie, trochę w Liechtensteinie jak Cypr miał wprowadzic czy wprowadzil nawet podatek od depozytów bankowych. I tak ślizgają się by jak najwięcej w kieszeni zostało.

To czy spółka jest polka chińska czy dowolna inna decyduje kto ma nad nią kontrolę, a nie gdzie płaci podatki. Chyba nie twierdzisz, że Microsoft, Apple itp są w sporej części Irlandzkie? Łamią prawo czy nie? Skoro prawo pozwala im na takie wyprowadzanie to prawo jest złe czyli państwo daje ciała. Jeszcze powiedz, że każdy powinien płacić najwyższe podatki jak się da i być filantropem. Na ten moment mniej szkodliwym jest by spalić gotówkę niż dać ja państwu

 

Godzinę temu, VDR napisał:

To jest demagogia powtarzana przez KO i wszystkie inne partie, które muszą sobie jakoś wytłumaczyć przegrane wybory.  Zajrzyj do GUS i sprawdz sobie jaki ułameczek procentowy kobiet zrezygnowało z pracy. A mówi się wrecz o aktywacji zawodowej kobiet bo w koncu stac ich np. na to by zaplacic za opieke.  Zdecydowana wiekszosc i to taka mocno zdecydowana płaci podatki. Mówimy o konkretach ? To konkretnie - jaki procent tych "patusów" pobiera 500+. Tylko podaj rzetelne źródło informacji inne niż koniec kręgosłupa :D  Czekam - mam nadzieję, że poszukasz i pokażesz prawdziwe liczby a nie tylko powtarzaną za politycznymi bożkami mantrę. Ilu jest takich Sebków - czekam na konkrety.

W takim razie w wielu krajach Europy panuje socjalizm nie demokracja. https://ksiegowosc.infor.pl/wiadomosci/732942,Dodatki-na-dzieci-w-panstwach-UE.htmlA przecież tak dążysz do tego zachodu ? To jak to jest kolego ? Na zachodzie można a u nas nie ? Bo Cię boli, że inni dostają a Tobie może nic nie spadnie z Pańskiego stołu ?
Idealny przykład zaślepienia antyPIS. 
 

Wszędzie można tylko u nas politycy wmówili, że to jest złe i że to patologia i socjalizm. Zaściankowość level hard. Oczywiście możemy być zaściankiem Europy, możemy być tanią siłą roboczą zachodu. Niektórzy jak widać by tak chcieli. Ale ja się na to nie zgadzam.

W tym miejscu PO ma 100% racji. Jakie to ma znaczenie co mówisz? Wystarczy by był choć 1 Sebek ;) Akurat z autopsji znam przypadek jak kobieta chciała przejść na 3/4 etatu bo inaczej przekraczała dochód gdy na 1. dziecko było jeszcze od dochodu. Typowa patologia co nic się sama nie umie dorobić, mieszkanie z TBS i same socjale. Sam fakt, że państwo jednym zabiera, a drugim daje, finansuje obywateli itp jest odrażający. Dostałeś darmową szkołę? Dostałeś więc radź sobie w życiu. Państwo nie jest od tego by komukolwiek pomagać w życiu. Trafiłeś w sedno, paradoksalnie Polska nawet pod pisowską okupacją jest na tle Europy najmniej zła. Skandynawia to nic innego jak ucywilizowana forma Korei Północnej i mam nadzieję, że nigdy nie dojdziemy do tego pułapu opresji państwa wobec obywateli. Albo sobie radzisz w życiu albo masz problem - ty, nie wszyscy inni. Kopiujmy z Zachodu dobre wzorce, a nie te dehumanizujące człowieka. To nie jest zaślepienie antyPiS tylko ocena faktów - nikt poza PiS czegoś taki podłego nie zrobił. Pomagać to można niepełnosprawnym

 

Godzinę temu, VDR napisał:

To było w kontekście tego LOTu.  8 lat ten zysk wypracowywali :D 

Porównujesz 2008 czy 9 czy 20018? Serio? ;) PiS tak wypracowywał ten zysk, że w 2019 już ledwo nad kreską, a to szczyt prosperity czyli rozsądny zarząd już by robił zapasy na kryzys. Chyba sam nie wierzysz, że zysk w 2017 to zasługa zarządu, który tam rządził do nieco ponad roku. I to był ostatni rok gdzie LOT miał istotny plus, choć zestawiając to z wynikiem podatkowym widać kreatywną księgowość

 

Godzinę temu, VDR napisał:

To również demagogia - skoro płacą podatki i to często większe niż ta reszta społeczeństwa to dlaczego piszesz, że to nie z ich finansów oddanych Państwu utrzymują swoje dzieci. 500+ od Państwa dostanę 1000zł, a podatku miesiąc w miesiąc mam znacznie więcej niż ta kwota. No to kto kogo finansuje ? Czyje dzieci będą finansować emeryturę bezdzietnych przy obecnym modelu ZUS ? Tobie równie łatwo się sięga do cudzej kieszeni bo jest to zgodne z Twoimi przekonaniami politycznymi. Mam nadzieję, że pokażesz jaki promil nie pracujących korzysta z 500+ w stosunku do promila pracujących. I jeszcze jaki promil zrezygnowało z pracy dla 500+. A później weź wyniki wyborcze w podziale na wiek głosujących i powiedz mi czyi wyborcy w zdecydowanej większości korzystają z 500+. Tylko nie bądź zaskoczony. 

Powiedz mi czego nie rozumiesz - płacisz podatek, wraca do Ciebie mniej niż zapłaciłeś? Czemu? Bo z tego co wpłaciłeś trzeba utrzymać obsługującego to urzędasa i rozdać część tych pieniędzy innym. Jesteś płatnikiem netto. Zamiast dawać ci pieniądze po prostu należy obniżyć podatki, będziesz sam happy. Wszyscy poza patologią i darmozjadami z budżetówki wyjdą na tym lepiej. Fajnie, że podałeś przykład emerytur - kolejna rzecz, której państwo się nie powinno tykać. Robi to więc system jest do bani. Choć tu akurat PiS wiele nie napsuł, może poza haraczem przekształceniowym

 

1 godzinę temu, VDR napisał:

Kolego, lotnisko w Radomiu to historia sięgająca początku czasów 2000.  O Modlinie nikt nie mówił jak powstał biznesplan, jak powstały raporty Zamiast Radomia, wyłącznie z politycznych zabiegów powstał Modlin. Od tego się zaczeło. Po przegranych wyborach w Radomiu - PO, również decyzjami ludzi z Radomia wybudowało Modlin.  Lotnisko, które później zamknięto ze względu na stan pasa. Pamiętasz ile było zamknięte ?  Lotnisko w Radomiu formalnie ruszyło dopiero w 2015 roku - mimo całej afery z pasem w 2012 roku na Modlinie i powrotu low-costów na Chopina. Z powrotem na Modlin wrócił tylko Ryanair.  Dlaczego WizzAir nie wrócił ? Jakie opłaty lotniskowe ma Ryanair ?  Dlaczego tylko on wrócił ? Dlaczego głośno o tym nie krzyczysz ? 

https://www.fly4free.pl/modlin-kontra-radom/

 

 Mówisz, że nikt by nie jeździł do Radomia jakby dzisiejszy trup polityczny Modlin nie powstał ? To co ? Na drzwiach od stodoły by latali ? Nie przeszkadzało Modlinowi, nawet to, że raport oddziaływania na środowisko był niekorzystny. Mimo, że pas pozostawiał wiele do życzenia i w 2012 roku lotnisko uziemiono.
Cóż, zobaczymy czy jak Modlin upadnie, a Chopin wyrzuci low-costy albo cargo czy lotnisko upadnie. Choć jest jeszcze jedna ciemna strona takiego stanu rzeczy jak obecnie ale to już przy wódeczce albo whisky możemy sobie na jakimś zlocie pogadać.

To jak to, ktoś latał z tego Radomia czy nikt? Czy może linie się zmówiły by nie latać z Radomia? Ten zły Wizz też wybrał Okęcie nie Radom? O ile mi wiadomo to linie latają tam, skąd latać chcą pasażerowie. Modlin ma swoje wady i ogólnie to beznadziejne lotnisko ale ono istnieje i działa. Co więcej mały terminal jest zapchany samym ryanairem i należałoby go rozbudować zamiast budować inne lotnisko. Umowa o której mowa wygasa w 2023 roku więc nawet jeśli jest dziś problemem to on zniknie zanim pojawi się Radom. To absurd taki sam jak CPK, swoją drogą jego motywacją jest chyba tylko nakradnięcie i złośliwość wobec Warszawy, by ją pozbawić lotniska.

Nawet gdyby nie istniał Modlin (którego osobiście nie znoszę i z niego nie latam) to nikt z Warszawy by nie latał z Radomia. Dlaczego? Po pierwsze wtedy Ryanair latałby z Okęcia, które w dniu powstania Modlina obsługiwało chyba 10 mln pax, a po drugie musząc jechać 100 km na lotnisko lepszy dojazd jest do Łodzi. Tamto lotnisko już istnieje, chyba od nich kupiliście stary terminal. Więc nawet jeśli ktoś zmusi linie by uciec z Modlina to uciekną ale nie do Radomia tylko raczej Łodzi. Największym problemem Modlina z perspektywy pasażera jest beznadziejny dojazd z miasta - pociąg na przesiadkę, autobus, a jak się spóźni samolot to taxi za absurdalną cenę. Na Okęcie jedziesz 15-20 min uberem za 20 zł 

Zamiast Radomia i Modlina trzeba było 15 lat temu zdecydować o nowym lotnisku w Pruszkowie lub podobnych obrzeżach miasta albo rozbudować Okęcie przed budową obwodnicy. Drugie lotnisko nie będzie w Warszawie potrzebne przez następnych 30-40 lat, Londynu czy Paryża nie będziemy tu mieć. Mitem jest, że Okęcie się wyczerpuje co do przepustowości (odsyłam case Gatwick) choć brak wkopania w ziemię kawałka autostrady powoduje, że albo trzeba ją przebudować albo nowy pas przenieść za nią. Takie wiadukty są na Schiphol czy O'Hare. Miejsce na nowy terminal jest od czasów poprzedniej rozbudowy, problemem jest tylko jak teraz dołożyć nowy pas, bo krzyżówka to przeżytek z lat 60-tych XX wieku, dziś nie jest optymalna. Tak czy inaczej to lotnisko spokojnie uciągnie przez następnych 20 lat

 

PS: W Warszawie jest lotnisko Okęcie (od bodaj, że 80 lat) a nie jakiś durny Chopin. Co najwyżej imienia Chopina ;) To kretynizm wymyślony przez polityków nie wiedzieć po co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, chmieles2 napisał:

Jeszcze powiedz, że każdy powinien płacić najwyższe podatki jak się da i być filantropem. Na ten moment mniej szkodliwym jest by spalić gotówkę niż dać ja państwu

Tego absolutnie nie twierdze. Natomiast mnie nie stac na cypryjska spolke i mnie doją w kraju. Z tym drugim popłynąłeś i to bardzo :D  Ale zadam pytanie - czemu więc nie palisz gotówki a oddajesz skoro według Ciebie jest to mniej szkodliwe ? Znowu demagogia.

 

Godzinę temu, chmieles2 napisał:

W tym miejscu PO ma 100% racji. Jakie to ma znaczenie co mówisz? Wystarczy by był choć 1 Sebek

Większej bzdury nie widziałem. Wiesz co - powinni zabronić jazdy samochodem wszystkim i wszystkim zabrać samochody bo trafi się jeden Frog, który jezdzi jak pierd.....nięty.  To jest Twoja argumentacja :D  :D  Na prawdę nie chce mi sie tych wszystkich bzdur nawet komentować - bo po prostu ręce opadają.  Jak tam - podałeś procent tych Sebixow ?
Bo nie widzę. Dalsza dyskusja jest jałowa bo rzucasz ogólnikami które nawet się nie bronią.

Godzinę temu, chmieles2 napisał:

Porównujesz 2008 czy 9 czy 20018? Serio?

Porównuje całe 8 lat kiedy to LOT był szykowany do sprzedaży za grosze. Podobnie jak Lasy Państwowe.

Godzinę temu, chmieles2 napisał:

Powiedz mi czego nie rozumiesz - płacisz podatek, wraca do Ciebie mniej niż zapłaciłeś? Czemu? Bo z tego co wpłaciłeś trzeba utrzymać obsługującego to urzędasa i rozdać część tych pieniędzy innym. Jesteś płatnikiem netto. Zamiast dawać ci pieniądze po prostu należy obniżyć podatki, będziesz sam happy. Wszyscy poza patologią i darmozjadami z budżetówki wyjdą na tym lepiej.

O ile pamiętam to PO podniosło podatek, PIS obniżył. Oczywiście pojawiły się inne podatki ale ...... no właśnie dalej pozostajesz w świecie mrzonek i utopii. Skoro nikt nie likwiduje podatków to trzeba korzystać z wszystkiego co się da by odebrać to co moje od Państwa. A ty chcesz likwidować 500+ nazywając to socjalizmem. Zdecyduj się w końcu. I podaj ile procent Sebixów korzysta z 500+. Przestań marzyć o ZEA bo na ropie nie spimy albo się tam po prostu wyprowadź.  Ja jednak żyje w Polsce a nie w urojonej utopii.

Godzinę temu, chmieles2 napisał:

To jak to, ktoś latał z tego Radomia czy nikt? Czy może linie się zmówiły by nie latać z Radomia?

Po tym jak odpalno Modlin było wiadomo, że będzie bardzo ciężko. Czy latano ? Latano - widać, że nie czytałeś artykułu bo zysk Radom miał większy niż Zielona Góra. Widziałeś by ktos wieszał psy na Zielonej Górze ?

Godzinę temu, chmieles2 napisał:

Nawet gdyby nie istniał Modlin (którego osobiście nie znoszę i z niego nie latam) to nikt z Warszawy by nie latał z Radomia. Dlaczego? Po pierwsze wtedy Ryanair latałby z Okęcia, które w dniu powstania Modlina obsługiwało chyba 10 mln pax, a po drugie musząc jechać 100 km na lotnisko lepszy dojazd jest do Łodzi.

Może dzisiaj jest lepszy - ale nie te nascie lat temu na wiecznie rozkopanej i remontowanej gierkówce !  Po drugie Radom był szykowany jako lotnisko zapasowe - gdzie mialy trafic low-costy. Po trzecie dlaczego Łódź mimo, że istnieje od dawna nigdy nie była brana w zasdzie pod uwage jako lotnisko zapasowe Warszawy? Wiesz czy nie ? Wtedy nie miałeś Pendolino !
Podróż do Łodzi z Warszawy to była katorga !  Jeszcze większa niż do Radomia. A jeżdziłem i tu i tu :D 

Godzinę temu, chmieles2 napisał:

Więc nawet jeśli ktoś zmusi linie by uciec z Modlina to uciekną ale nie do Radomia tylko raczej Łodzi. Największym problemem Modlina z perspektywy pasażera jest beznadziejny dojazd z miasta - pociąg na przesiadkę, autobus, a jak się spóźni samolot to taxi za absurdalną cenę.

Widzisz - a miedzy Radomiem a Warszawą już w 2008 roku były pierwsze odcinki S7.  Jak również i trasa kolejowa, która wystarczyło lekko zmodernizować by zwiększyć prędkości. W W planach były szybkie szynobusy łączące Okęcie z Radomiem. Linia kolejowa prosto na Okęcie tez była. Zreszta przystanek Warszawa Okęcie był już w latach 1980 bo za każdym razem kiedy z matką jechałem do stolicy to nos wlepiałem w okno już od stacji Dawidy ;) By zobaczyć choćby przelatujący na podejściu 33 samolot. Widzisz, to wszystko było w planach naście lat temu a dzieje się dopiero .....dzisiaj. Gdyby zamiast politycznego Modlina kasę przeznaczno na Radom to Wizz i Ryanair by latali teraz z Radomia. Ty miałbyś szybkie połączenie ze stolicy i nie wydawałbyś kupy kasy na absurdalne taxi.

A bzdury o odległościach to sprzedawaj komuś innemu ;) Tak jak nikomu nie przeszkadza lotnisko Frankfurt-Hahn oddalone o 130km od Frankfurtu, tak nikomu nie przeszkadzałby Radom gdyby zbudowano pełną infrastrukturę jaka miała powstać przy okazji budowy tego lotniska. To się dzieje teraz, trasa kolejowa jest wlasnie modernizowana. Coś co czeka na modernizacje od 20-30 lat ? Tak na prawdę. Bo do stolicy z mojego miasta do niedawna jechało się wolniej  niż jechało się przed wojną :D Widzisz - Ty postrzegasz to jako wycinek politycznej walki i tego co eksperci nie koniecznie niezalezni od lat powtarzają. Tylko mało kto się zająknie - że wraz z budową portu miała iść rozbudowa infrastruktury. Czego nigdy nie zrobiono mimo, że niezależnie od lotniska powinno być zrobione. A zazwyczaj z przyczyn politycznych tego nie robiono.

Godzinę temu, chmieles2 napisał:

Mitem jest, że Okęcie się wyczerpuje co do przepustowości (odsyłam case Gatwick) choć brak wkopania w ziemię kawałka autostrady powoduje, że albo trzeba ją przebudować albo nowy pas przenieść za nią.

Problemem Okęcia jest, to że otoczyło go miasto i nikt nie myślał by zostawić teren dla lotniska. No i teraz skargi na hałas i inne bzdety od mieszkancow. Rozbudowa Okęcia to jest mit bo miasto nadal zostanie tam gdzie jest. A jeszcze wiekszy ruch bedzie zrodlem jeszcze wiekszego wkurwienia Warszawiakow.  To jest rowniez problem lotniska, który kompletnie pominąłeś.
Znasz lotnisko KaiTak ? Wiem, że nie do porównania - ale oni je zamknęli ostatecznie i odpalili VHHH. A przecież mimo, ciężkiego podejścia duże B747 lądowały tam jeden za drugim.
Czasami prościej jest coś zrobić od nowa. A CPK - jeśli by zrobiono to szybko to może coś by z tego było - jak się będzie budować 15 lat to będzie to wyciągalnia pieniędzy.
 

Godzinę temu, chmieles2 napisał:

W Warszawie jest lotnisko Okęcie (od bodaj, że 80 lat) a nie jakiś durny Chopin. Co najwyżej imienia Chopina

Jest to już nazwa obiegowa.... tak samo jak w Radomiu nie mówi się lotnisko Radom tylko lotnisko w/na Sadkowie, lotnisko Sadków.  Bo lotnisko w/na Sadkowie istnieje od czasów przedwojennych. To tutaj powstała pierwsza cywilna szkoła pilotów a Sadków był podradomską wsią i dopiero później wciągnięto część z niej jako jedno z osiedli Radomia - o tej samej nazwie Sadków. Akurat politycy mają najmniej do powiedzenia w kwestii tego, że używa się określenia Chopin. Baaa - będąc nawet na wycieczce w PAŻP używano tego zamiennie ;)

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, VDR napisał:

Tego absolutnie nie twierdze. Natomiast mnie nie stac na cypryjska spolke i mnie doją w kraju. Z tym drugim popłynąłeś i to bardzo :D  Ale zadam pytanie - czemu więc nie palisz gotówki a oddajesz skoro według Ciebie jest to mniej szkodliwe ? Znowu demagogia.

Bo niestety mogę spalić tylko to czego mi nie ukradną ;) 

27 minut temu, VDR napisał:

Większej bzdury nie widziałem. Wiesz co - powinni zabronić jazdy samochodem wszystkim i wszystkim zabrać samochody bo trafi się jeden Frog, który jezdzi jak pierd.....nięty.  To jest Twoja argumentacja :D  :D  Na prawdę nie chce mi sie tych wszystkich bzdur nawet komentować - bo po prostu ręce opadają.  Jak tam - podałeś procent tych Sebixow ?
Bo nie widzę. Dalsza dyskusja jest jałowa bo rzucasz ogólnikami które nawet się nie bronią.

Jazda samochodem nikomu krzywdy nie robi, natomiast zabieranie jednym i dawanie drugim jest zwykłym bydlactwem. Państwo nie jest od tego by komukolwiek dawać pieniądze. Jak jakiejś matki (normalnej, nie patologii) nie stać na to by zabrać swoje dziecko do kina to niech szuka lepszej pracy, sponsora albo przeprosi swoje dziecko. Ty chcesz okradać bogatych by dawać biednym. Czym się różnisz od tego co włamuje się do mieszkań? ;) Niczym. Sprawdź sobie ile % patologii mamy w kraju, skoro Ciebie to interesuje. Dużo. Socjalizm to zwykłe zwyrodnialstwo i nie przekonasz mnie, że jest inaczej. Rozdawanie pomocy społecznej to zbrodnia przeciwko normalnej cywilizacji

PO podniosło VAT, PiS obniżył PIT i mały CIT. To im się chwali, tylko zapominasz, że przy okazji podnieśli albo wprowadzili milion innych podatków. W tym bankowy od aktywów - wprost od kredytów. Słyszałeś o dniu wolności podatkowej? Za PO, a nawet PiS 05-07 od się rok po roku pojawiał wcześniej. Teraz się oddala zatem PiS podatki podnosi, a nie obniża. Ja chcę niższych wydatków i niższych podatków, Ty domagasz się by Ciebie okradano. Absurd

Co ma do tego ZEA nie ogarniam. Państwo jest od tego by budować drogi i zajmować się podobnymi rzeczami. Do tego ma dostosować wysokość podatków. Nie od tego by niańczyć ludzi i martwić się za co przeżyją czy w ogóle wtrącać się w moje prywatne życie. Czy to ZEA czy Bangladesz państwo nie ma nic do tego. Gdybyśmy byli ZEA i mieli takie dochody z ropy, że podatki byłyby zerowe, a i tak nie byłoby a o wydawać to wtedy można by było rozdawać pieniądze wszystkim obywatelom.

30 minut temu, VDR napisał:

Po tym jak odpalno Modlin było wiadomo, że będzie bardzo ciężko. Czy latano ? Latano - widać, że nie czytałeś artykułu bo zysk Radom miał większy niż Zielona Góra. Widziałeś by ktos wieszał psy na Zielonej Górze ?

Może dzisiaj jest lepszy - ale nie te nascie lat temu na wiecznie rozkopanej i remontowanej gierkówce !  Po drugie Radom był szykowany jako lotnisko zapasowe - gdzie mialy trafic low-costy. Po trzecie dlaczego Łódź mimo, że istnieje od dawna nigdy nie była brana w zasdzie pod uwage jako lotnisko zapasowe Warszawy? Wiesz czy nie ? Wtedy nie miałeś Pendolino !
Podróż do Łodzi z Warszawy to była katorga !  Jeszcze większa niż do Radomia. A jeżdziłem i tu i tu :D 

Widzisz - a miedzy Radomiem a Warszawą już w 2008 roku były pierwsze odcinki S7.  Jak również i trasa kolejowa, która wystarczyło lekko zmodernizować by zwiększyć prędkości. W W planach były szybkie szynobusy łączące Okęcie z Radomiem. Linia kolejowa prosto na Okęcie tez była. Zreszta przystanek Warszawa Okęcie był już w latach 1980 bo za każdym razem kiedy z matką jechałem do stolicy to nos wlepiałem w okno już od stacji Dawidy ;) By zobaczyć choćby przelatujący na podejściu 33 samolot. Widzisz, to wszystko było w planach naście lat temu a dzieje się dopiero .....dzisiaj. Gdyby zamiast politycznego Modlina kasę przeznaczno na Radom to Wizz i Ryanair by latali teraz z Radomia. Ty miałbyś szybkie połączenie ze stolicy i nie wydawałbyś kupy kasy na absurdalne taxi.
do powiedzenia w kwestii tego, że używa się określenia Chopin. Baaa - będąc nawet na wycieczce w PAŻP używano tego zamiennie ;)

Ile pasażerów Radom obsłużył? No ile? Zielonej Góry nikt nie rozbudowuje, jak radomski samorząd ma ochotę budować w Radomiu największe lotnisko świata to niech to robi, a potem utrzymuje. Ale za radomskie pieniądze, nie całego kraju i nich nie dewastuje Okęcie debilizmem o nazwie CPK. To kopia francuskiego błędu o nazwie CGD w Roissy, tyle, że to jest od Paryża 20 nie 60 km.

Łódź ma autostradę, zaraz będzie obwodnica zachodnia. 100 lat temu nie było Okęcia, wtedy Radom byłby CPK! Podobny argument ;) Wybór lotniska zapasowego to decyzja. Skąd pochodzi Mielczarski, Szpikowski i Bielan? Tu masz klucz do tej decyzji ;) Co miało sens 20 lat temu dziś nie ma znaczenia, jest co jest i budowa Radomia nie ma sensu. Poza tym jeszcze jedno - po co budować takie lotnisko 100 km w Radomiu zamiast w połowie drogi np. 50 km? Po co? By połechtać radomskie ego? ;) Bo ponoć to lotnisko dla Warszawy. Tak masz rację są lotniska i ponad 100 km od miasta ale nie w aglomeracjach 2-3 milionowych. To co ma sens we Frankfurcie i Londynie nie ma i raczej nigdy nie będzie miało w Warszawie. Póki co Okęcie rocznie obsługuje tyle pax co Frankfurt czy Heathrow miesięcznie. Radomskie kompleksy mnie nie interesują, będę latać stąd skąd mi wygodniej. Jak będzie bez różnicy to wybiorę to co niepisowskie. Gdyby dobudowano 700m torów ze stacji do terminala to nie musiałbym jeździć taxi 

41 minut temu, VDR napisał:

Problemem Okęcia jest, to że otoczyło go miasto i nikt nie myślał by zostawić teren dla lotniska. No i teraz skargi na hałas i inne bzdety od mieszkancow. Rozbudowa Okęcia to jest mit bo miasto nadal zostanie tam gdzie jest. A jeszcze wiekszy ruch bedzie zrodlem jeszcze wiekszego wkurwienia Warszawiakow.  To jest rowniez problem lotniska, który kompletnie pominąłeś.
Znasz lotnisko KaiTak ? Wiem, że nie do porównania - ale oni je zamknęli ostatecznie i odpalili VHHH. A przecież mimo, ciężkiego podejścia duże B747 lądowały tam jeden za drugim.
Czasami prościej jest coś zrobić od nowa. A CPK - jeśli by zrobiono to szybko to może coś by z tego było - jak się będzie budować 15 lat to będzie to wyciągalnia pieniędzy.

Słabo znasz topografię Warszawy, to kolejny polityczny mit. Okęcie jest zarośnięte mieszkaniami od 2 stron, od 1 jest pustka, od 1 zabudowania przemysłowe. To są obrzeża Warszawy, a nawet gdyby to Heathrow jest gorzej położone i nikt go nie likwiduje. Protestują Ci, którzy kupili w ostatnich latach tanie mieszkania dookoła lotniska. No to kto tam był pierwszy? Dziwny trafem większość mieszkańców Warszawy jest przeciwna likwidacji Okęcia. Porównywanie tego lotniska to KaiTak, Heathrow i podobnych to jakby Sadków mierzyć z Okęciem ;) 

Problemem CPK nie jest idea budowy całkowicie nowego lotniska bo to jeszcze miałoby sens. Absurdem jest koncepcja centralnego portu w szczerym polu daleko od Warszawy gdzie jechać się będzie godzinę półtorej (na dworzec do pociągu też trzeba dojechać). Absurdem jest koncept pociągów dowożących z całej Polski. Dokładnie to zrobili Francuzi i poza CDG mają Orly dla tanich lini, a w regionach tylko wakacyjne porty dla charterów. W efekcie Air France balansujące na krawędzi rentowności i TGV, które ma aż 1 rentowną trasę. Tak kończy się każdy państwowy interwencjonizm - podatnik dopłaca do politycznych absurdów. Poza tym trendy lotnictwa się zmieniają z wielkich hubów w loty bezpośredni. Dlatego a380 kończy żywot po ledwie 15 latach, dlatego taki sukces odniosły b787 czy a350. Co robi PiS? Buduje a38 gdy wszyscy się z niego wycofują 

Polecam badania Amerykanów, którzy porównali miasta z 1 dużym lub minimum 2 mniejszymi lotniskami. Te 2 mają więcej kierunków połączeń i szybciej to się rozwija. PiS chce zrobić 1 lotnisko w całej Polsce. Gierek może być dumny, ma następców swego geniuszu

 

52 minuty temu, VDR napisał:

Jest to już nazwa obiegowa.... tak samo jak w Radomiu nie mówi się lotnisko Radom tylko lotnisko w/na Sadkowie, lotnisko Sadków.  Bo lotnisko w/na Sadkowie istnieje od czasów przedwojennych. To tutaj powstała pierwsza cywilna szkoła pilotów a Sadków był podradomską wsią i dopiero później wciągnięto część z niej jako jedno z osiedli Radomia - o tej samej nazwie Sadków. Akurat politycy mają najmniej do powiedzenia w kwestii tego, że używa się określenia Chopin. Baaa - będąc nawet na wycieczce w PAŻP używano tego zamiennie ;)

Obiegowa czy nie taka jest od dawna, Chopin to ostatnie 10 lat. Przepraszam, a co to jest PAŻP czy PPL? Państwowa instytucja zarządzana przez partyjnego funkcjonariusza. Ale jak mówimy o PAŻP to kody wywoławcze są OKECIE TOWER, OKECIE APPROACH itp :D 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, chmieles2 napisał:

Jazda samochodem nikomu krzywdy nie robi, natomiast zabieranie jednym i dawanie drugim jest zwykłym bydlactwem

No chwila moment, przeciez ustalilismy ze zdecydowana wiekszosc placi podatki a Ty chcesz przez jednego Sebixa zabrac wszystkim. Więc to nie jest zabieranie jednym i dawanie drugim.
Dalsze bzdury już komentowałem, szkoda mi koniuszków by powtarzać po raz kolejny, że zdecydowana wiekszosc placi podatki i odbiera nie Twoja a swoja kase. A takich Sebixów jest stosunkowo bardzo bardzo niewiele.
Po raz kolejny zapytam - ilu tych Sebixow jest ? Chociaz 1% biorących czy moze to ułamek procenta ?

Nie zrozumiałeś argumentu, że przez jednego Froga nie można wszystkim zabrać prawa jazdy. Tak samo - przez jednego Sebixa nie mozna uprawiac demagogi, że inni nie placa podatkow i zabrać im to na co placa od lat.

5 godzin temu, chmieles2 napisał:

Ty chcesz okradać bogatych by dawać biednym. Czym się różnisz od tego co włamuje się do mieszkań? ;) Niczym

Znow zapominasz, że Ci bogaci powinni płacić podatki w Polsce od całości tego co w kraju zarobią a nie tylko od tego czego nie uda im się za granicę wyprowadzić  - to Ci ciągle umyka i ni cholery nie możesz zrozumieć, że okradają mnie a nie bogatych. Bo to z mojej kieszeni wyciągają podatki bo Ci bogaci miast płacić w kraju, wyprowadzają pieniądze z kraju. Dużo piszesz by przykryć tak proste i oczywiste prawdy - jak to, że to bogaci nas okradają wyprowadzając zyski poza granice PL. A Ty w zasadzie jeszcze im przyklaskujesz by za chwilę płakać, że Cię rząd okrada. A kogo ma okraść ? Bogaty się nie dał :D  To łupią Ciebie. Ty też nie podskoczysz bo Cie bogaty zje na śniadanie. 
 

5 godzin temu, chmieles2 napisał:

Ja chcę niższych wydatków i niższych podatków, Ty domagasz się by Ciebie okradano. Absurd.

Tak to absurd bo nic takiego nie pisałem ;) Ja tylko stwierdzam, że likwidacja podatków to mrzonka :D Ale fantazjuj dalej. Może kiedyś dożyję takich czasów - chociaż nie zapowiada sie. Ja domagam się by mnie nie okradano, tylko by firmy placace podatki za granica, wypracowywujacy zysk na terenie PL placili je u nas. Przynajmniej dopoki te podatki obowiazuja rowniez mnie i wszystkich innych.

5 godzin temu, chmieles2 napisał:

Co ma do tego ZEA nie ogarniam.

To Państwo gdzie nie ma podatku dochodowego. Już spakowałeś walizki ? :D Przecież to Twój ideał i marzenie.

5 godzin temu, chmieles2 napisał:

Łódź ma autostradę, zaraz będzie obwodnica zachodnia.

I istniała w 2009 czy 2010 roku ?  :D :D  Ile się ze Strykowa na LCJ jedzie ? Szczególnie w łódzkich korkach ? :D A ile się jechało kiedyś jak A2 nie było albo A1?  Teraz ma autostradę, za chwilę obdowdnicę,  ale jak powstał biznesplan Radomia nie miala. Nie było też w ogóle w planach żadnego Modlina. Ale po co ja to piszę, jak Ty nie rozumiesz kompletnie słowa pisanego, że piszę o latach 2000 kiedy Radom powstawał.  Operacyjnie Radom ruszył dopiero w 2015 roku ! Cud, że w ogóle to się udało przy tych wszystkich problemach jakie wyrosły przy próbie budowy tego lotniska. Jeszcze raz powtórzę - gdyby nie to, że politcznymi decyzjami opóźniano budowę tego lotniska to dzisiaj nikt by nie mówił o takiej a nie innej sytuacji.
Gdyby wtedy po prostu szybko wybudowano lotnisko to dzisiaj by prężnie zapewne działało. Ale jak się sztucznie zrobiło Modlin, i się jeszcze za frajer oddało go Ryanairowi to i nie dziwne ze RyanAir nadal stamtąd lata.

https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/wild-umowa-ryanaira-z-modlinem-jest-toksyczna-6434.html
 

Cytat

Test prywatnego inwestora w Modlinie wyszedł negatywnie. Mamy tam dość skomplikowaną sytuację zarządczą, a lotnisko, mimo osiągania 3 mln pasażerów w ciągu roku jest dalej deficytowe i nie ma perspektyw na poprawę – mówił w rozmowie z dziennikarzami wiceminister infrastruktury i pełnomocnik ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, Mikołaj Wild.

Jakbym był prezesem RyanAir to też bym latał z Modlina:

Cytat


Chodzi o umowę, w myśl której irlandzkie tanie linie Ryanair, jedyny przewoźnik regularny na modlińskim lotnisku, płaci bardzo niskie stawki za pasażera – po kilka złotych. Po przekroczeniu 3 mln pasażerów rocznie, stawka ta jeszcze się zmniejsza. To budzi wątpliwości, zwłaszcza, że szczegóły umowy znane są rzekomo tylko Ryanairowi i zarządowi Modlina. Członkowie zarządu od początku pojawienia się tych zarzutów odpierali je, mówiąc, że umowa jest całkowicie legalna i nie ma w niej nic niewłaściwego. – Umowa nie zawiera żadnych praktyk niedozwolonych – mówił w ubiegłym roku w wywiadzie dla Rynku Lotniczego Marcin Danił, wiceprezes zarządu lotniska w Modlinie.


Ile kasy oddaliśmy Irlandczykowi ? Powiedz dlaczego Modlin jest deficytowy ? Jaki zysk osiągnął Modlin przez cały okres działania ? Dlaczego nikt nie wiesza psów na Modlinie a na Radomiu ? :D  Bo politycznie na Modlinie nie wiele można ugrać. Ot i tyle. Ile tak na prawdę lotnisk w Polsce jest rentownych ? 
 

5 godzin temu, chmieles2 napisał:

Ile pasażerów Radom obsłużył? No ile?

Tyle by mieć zysk większy niż Zielona Góra.  Ile pasazerów obsłużył Modlin ? Jaki zysk wypracował ? 

5 godzin temu, chmieles2 napisał:

Słabo znasz topografię Warszawy, to kolejny polityczny mit. Okęcie jest zarośnięte mieszkaniami od 2 stron, od 1 jest pustka, od 1 zabudowania przemysłowe.

Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile razy na podejściu 33 czy 11 z aparatem byłem. Ile razy od strony schroniska na Paluchu albo ile razy na Wirażowej przy 29 :D :D 
Czy starty z 33 i 29 ida prosto w te osiedla ? :D  Czy podejscie na 11 i 15 to te osiedla ?  Niestety przy podejsciach na 33 starty sa z 29, a dla duzych z 33. Jak wieje w drugą stronę to podejscie na 11 lub 15 (rzadziej - choć dawno nie słuchałem APP więc możę teraz częściej). Niestety pasy są tak a nie inaczej wybudowane. A usytuowanie pasów to tez nie jest tylko kreska na mapie bo i spore znaczenie ma np. wiatr prawda ? I raczej jeśli się buduje pas, to w taki sposób by zazwyczaj wiatr przez większość czasu wiał w odpowiednim kierunku.
 

5 godzin temu, chmieles2 napisał:

Polecam badania Amerykanów, którzy porównali miasta z 1 dużym lub minimum 2 mniejszymi lotniskami. Te 2 mają więcej kierunków połączeń i szybciej to się rozwija. PiS chce zrobić 1 lotnisko w całej Polsce. Gierek może być dumny, ma następców swego geniuszu

Raczej o CPK mowi się jako o hubie przesiadkowym - a nie by zrobić jedno lotnisko. To że ktoś je nazwał centralne nie oznacza, ze to ma być jedyne. Ale może coś się w tej kwestii zmieniło - aż tak bardzo nie śledzę tego projektu, który póki co jest dobrym sposobem na wyciąganie kasy z naszej kieszeni. Z tym się mogę zgodzić. Ale udawanie, że mamy lotnisko w Berlinie i nam lotniska nie potrzebne jak mówiła opozycja jest równie absurdalne.

Co do badań Amerykanów - widzisz u nas tak na prawdę transport lotniczy nie istnieje. Za 70zl do Wrocławia czy do Gdańska z Radomia w godzinę, zamiast 12h koleją za podobne pieniądze i autem w 5-6h za jeszcze większe wydatki na paliwo  ? No ja jednak chciałbym tą pierwszą opcję.  Jak już powołujesz się na nich - to jak wygląda lotnictwo cywilne za wielką wodą ? Ile mają lotnisk ?  Jak kształtują się ceny biletów w stosunku do zarobków ? To jest przepaść, chyba że mówisz o jakiś badaniach europejskich lotnisk. Jak masz linka chętnie się zapoznam.
 

5 godzin temu, chmieles2 napisał:

Dziwny trafem większość mieszkańców Warszawy jest przeciwna likwidacji Okęcia.

Dziwnym trafem większość mieszkańców Warszawy nie mieszka na wspomnianych dwóch osiedlach więc mają --- wywalone ? :D :D  A jakby zrobić badania to by się okazało, że większość mieszkańców Warszawy leciało raz albo w ogóle samolotem :D 

5 godzin temu, chmieles2 napisał:

Ale jak mówimy o PAŻP to kody wywoławcze są OKECIE TOWER, OKECIE APPROACH

Owszem ale ja mówię o nazywaniu lotniska jako miejscu a nie procedurach :) Bawiłem się dość długo w wirtualne kontrolowanie, jeśli byłeś w 2005 roku na AirShow w Radomiu na stanowisku CentralWingsa to mogliśmy się tam spotkać bo miałem w nim swój malutki udział ;) Zresztą na Sadkowie bywałem jeszcze za czasów TS-11.

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, VDR napisał:

No chwila moment, przeciez ustalilismy ze zdecydowana wiekszosc placi podatki a Ty chcesz przez jednego Sebixa zabrac wszystkim. Więc to nie jest zabieranie jednym i dawanie drugim.
Dalsze bzdury już komentowałem, szkoda mi koniuszków by powtarzać po raz kolejny, że zdecydowana wiekszosc placi podatki i odbiera nie Twoja a swoja kase. A takich Sebixów jest stosunkowo bardzo bardzo niewiele.
Po raz kolejny zapytam - ilu tych Sebixow jest ? Chociaz 1% biorących czy moze to ułamek procenta ?

Nie zrozumiałeś argumentu, że przez jednego Froga nie można wszystkim zabrać prawa jazdy. Tak samo - przez jednego Sebixa nie mozna uprawiac demagogi, że inni nie placa podatkow i zabrać im to na co placa od lat.

Czego Ty nie rozumiesz w prostym stwierdzeniu, że nie powinno się dawać nikomu? Państwo jest od tego by budować przysłowiowe drogi, a nie komukolwiek dawać pieniądze. Ani Sebixom ani normalnym ludziom. Trzeba zlikwidować 500+ i podobne, a o zaoszczędzone pieniądze obniżyć podatki. To jest mój postulat. Wtedy normalni zyskają! Skoro wedle Ciebie nikt kto płaci na tym programie nie traci to po co w ogóle on ma istnieć? Likwidując samo 500+ podatki dochodowe można obniżyć o niemal połowę bez uszczerbku dla budżetu, można by w ogóle zlikwidować pierwszy próg podatkowy zaczynając opodatkowanie tam gdzie dziś zaczyna się 32%, CIT też dałoby się obniżyć o kilka pkt. %. Odnośnie zabierania jednym i dawanie drugim....poducz się podstaw ekonomii bo nie mam siły tego tłumaczyć. Nawet jak wszyscy dostają to jedyni płacą więcej, a inni mniej

14 godzin temu, VDR napisał:

Znow zapominasz, że Ci bogaci powinni płacić podatki w Polsce od całości tego co w kraju zarobią a nie tylko od tego czego nie uda im się za granicę wyprowadzić  - to Ci ciągle umyka i ni cholery nie możesz zrozumieć, że okradają mnie a nie bogatych. Bo to z mojej kieszeni wyciągają podatki bo Ci bogaci miast płacić w kraju, wyprowadzają pieniądze z kraju. Dużo piszesz by przykryć tak proste i oczywiste prawdy - jak to, że to bogaci nas okradają wyprowadzając zyski poza granice PL. A Ty w zasadzie jeszcze im przyklaskujesz by za chwilę płakać, że Cię rząd okrada. A kogo ma okraść ? Bogaty się nie dał :D  To łupią Ciebie. Ty też nie podskoczysz bo Cie bogaty zje na śniadanie. 
 

Tak to absurd bo nic takiego nie pisałem ;) Ja tylko stwierdzam, że likwidacja podatków to mrzonka :D Ale fantazjuj dalej. Może kiedyś dożyję takich czasów - chociaż nie zapowiada sie. Ja domagam się by mnie nie okradano, tylko by firmy placace podatki za granica, wypracowywujacy zysk na terenie PL placili je u nas. Przynajmniej dopoki te podatki obowiazuja rowniez mnie i wszystkich innych.

To Państwo gdzie nie ma podatku dochodowego. Już spakowałeś walizki ? :D Przecież to Twój ideał i marzenie.

Tak, ci bogaci powinni płacić tam gdzie powinni i tyle ile powinni. Ale...wytłumacz mi dlaczego bogaty ma płacić więcej niż biedny. Bo ma więcej i powinien się dzielić? W imię czego? Tak, to oczywiście mrzonka i akademicka dyskusja ale przynajmniej teoretycznie każdy ma te same szanse i oddycha tym samym powietrzem. Zatem co do zasady, Ty, ja, Kulczyk i bezdomny powinniśmy płacić dokładnie takie same podatki, a naszą sprawą jest jak wykorzystamy swoje życie i ile z niego wyciągniemy. Póki co nawet przy optymalizacji nominalnie bogaci płacą więcej złotówek niż biedni.

Czy ja kiedyś napisałem o likwidacji podatków? Tak, jest takie państwo - Monako, ale to utopia. Ale podatki mogą być niskie albo wysokie, podobnie jak wydatki państwa. Ja domagam się niskich wydatków państwa i w konsekwencji równie niskich podatków. Państwo powinno robić minimum tego do czego zostało stworzone i mieć kategoryczny zakaz choćby interesowania się czymkolwiek więcej. Są państwa takie jak USA gdzie wydatki państwa są stosunkowo małe na tle świata i są państwa jak Finlandia - dla mnie zoo dla ludzi. Ja chcę pierwszego modelu, PiS funduje tu Koreę Płn.

14 godzin temu, VDR napisał:

I istniała w 2009 czy 2010 roku ?  :D :D  Ile się ze Strykowa na LCJ jedzie ? Szczególnie w łódzkich korkach ? :D A ile się jechało kiedyś jak A2 nie było albo A1?  Teraz ma autostradę, za chwilę obdowdnicę,  ale jak powstał biznesplan Radomia nie miala. Nie było też w ogóle w planach żadnego Modlina. Ale po co ja to piszę, jak Ty nie rozumiesz kompletnie słowa pisanego, że piszę o latach 2000 kiedy Radom powstawał.  Operacyjnie Radom ruszył dopiero w 2015 roku ! Cud, że w ogóle to się udało przy tych wszystkich problemach jakie wyrosły przy próbie budowy tego lotniska. Jeszcze raz powtórzę - gdyby nie to, że politcznymi decyzjami opóźniano budowę tego lotniska to dzisiaj nikt by nie mówił o takiej a nie innej sytuacji.
Gdyby wtedy po prostu szybko wybudowano lotnisko to dzisiaj by prężnie zapewne działało. Ale jak się sztucznie zrobiło Modlin, i się jeszcze za frajer oddało go Ryanairowi to i nie dziwne ze RyanAir nadal stamtąd lata.

https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/wild-umowa-ryanaira-z-modlinem-jest-toksyczna-6434.html

Jesteśmy na lekcji historii czy w 2021 roku? Czy Ci się to podoba czy nie dziś Modlin istnieje i Radom nie ma żadnego sensu. Budowa go z pieniędzy publicznych jest niegospodarnością w myśl kodeksu karnego

14 godzin temu, VDR napisał:

Tyle by mieć zysk większy niż Zielona Góra.  Ile pasazerów obsłużył Modlin ? Jaki zysk wypracował ? 

Ale wy macie kompleks Modlina w tym Radomiu...

Lotnisko w Radomiu podaje, że w 2016 roku obsłużyliście dokładnie 9713 pasażerów, rok później niecałe 11 tys. W tym samym czasie Modlin 3  mln, a Zielona Góra 18 tys. Zysk macie taki, że aż sąd musiał ogłosić bankructwo z tego wrażenia i błagać o pomoc PPL :D Władze lotniska słabe wyniki tłumaczą ubogą siatką połączeń :D Sam Einstein by na to nie wpadł xD

Ja nie wiem po co budować to CPK jak Radom zgarnie wszystkie loty. We Frankfurcie pewnie drżą o przyszłość, Londyn daleko więc z trudem ale raczej się obroni :D 

14 godzin temu, VDR napisał:

Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile razy na podejściu 33 czy 11 z aparatem byłem. Ile razy od strony schroniska na Paluchu albo ile razy na Wirażowej przy 29 :D :D 
Czy starty z 33 i 29 ida prosto w te osiedla ? :D  Czy podejscie na 11 i 15 to te osiedla ?  Niestety przy podejsciach na 33 starty sa z 29, a dla duzych z 33. Jak wieje w drugą stronę to podejscie na 11 lub 15 (rzadziej - choć dawno nie słuchałem APP więc możę teraz częściej). Niestety pasy są tak a nie inaczej wybudowane. A usytuowanie pasów to tez nie jest tylko kreska na mapie bo i spore znaczenie ma np. wiatr prawda ? I raczej jeśli się buduje pas, to w taki sposób by zazwyczaj wiatr przez większość czasu wiał w odpowiednim kierunku.

Ja mieszkałem przez 3 lata na ścieżce podejścia od Ursynowa, 2 km od progu pasa. W czasie kilkumiesięcznego remontu dłuższego z pasów podejścia były co chwilę, wszystkie operacje krótszym. I wiesz co? Nikomu poza emerytami to nie przeszkadzało. Ale pewnie jako mieszkaniec Radomia lepiej znasz Warszawę i jej problemy niż ja ;) Btw to radomskie cudo to chyba też w mieście powstaje?

15 godzin temu, VDR napisał:

Raczej o CPK mowi się jako o hubie przesiadkowym - a nie by zrobić jedno lotnisko. To że ktoś je nazwał centralne nie oznacza, ze to ma być jedyne. Ale może coś się w tej kwestii zmieniło - aż tak bardzo nie śledzę tego projektu, który póki co jest dobrym sposobem na wyciąganie kasy z naszej kieszeni. Z tym się mogę zgodzić. Ale udawanie, że mamy lotnisko w Berlinie i nam lotniska nie potrzebne jak mówiła opozycja jest równie absurdalne.

Co do badań Amerykanów - widzisz u nas tak na prawdę transport lotniczy nie istnieje. Za 70zl do Wrocławia czy do Gdańska z Radomia w godzinę, zamiast 12h koleją za podobne pieniądze i autem w 5-6h za jeszcze większe wydatki na paliwo  ? No ja jednak chciałbym tą pierwszą opcję.  Jak już powołujesz się na nich - to jak wygląda lotnictwo cywilne za wielką wodą ? Ile mają lotnisk ?  Jak kształtują się ceny biletów w stosunku do zarobków ? To jest przepaść, chyba że mówisz o jakiś badaniach europejskich lotnisk. Jak masz linka chętnie się zapoznam.

Lotnisko w Berlinie to jest kolejna pisowska propaganda by uzasadnić wywalenie miliardów na CPK. W Berlinie otworzyli to lotnisko po wielkich bólach i póki co nie ma kto z niego latać, bo Air Berlin padło, LH ma już Monachium i Frankfurt i ogłosiła, że z Berlina będą co najwyżej doloty. Więc lata z niego Easy Jet i Ryanair

Nie ma na świecie lotniska, które byłoby tylko czy przede wszystkim hubem. No może Dubaj ale chyba za ciency jesteśmy ;) Zawsze większość pax to lokalna aglomeracja, w dużych portach ok 50%. Bez zamknięcia Okęcia CPK będzie pusty bo nikt normalny nie pojedzie na CPK by lecieć dalej LOT skoro ma pod nosem Okęcie i można wygodnie przesiąść się w jednym z hubów. Leciałem kiedyś do Francji tak, że do Paryża AF i dalej TGV. Niby 1 bilet łączony, niby dworzec na terminalu. Ale gnasz z walizką kilkaset metrów, a potem musisz ją wtaszczyć do pociągu. Niezbyt to wygodne. Poza tym trend się zmienia i model hubowy traci na znaczeniu. Jakiekolwiek lotnisko nie powstanie to nie na 10 tylko na 50 lat lub więcej. Jeśli trend się nie zmieni to za 10-15 lat dominować na świecie będą takie lotniska jak Okęcie połączone b787, a nie Frankfurt z a380. Pandemia to tylko przyspieszy. Nadzieja jest w tym, że PiS straci władzę zanim zacznie budowę tego absurdu. Ale niestety tym absurdem opóźnią rozbudowę Okęcia albo budowę nowego lotniska w sensownym miejscu i w sensowny sposób

Oczywiście, rynek USA jest zupełnie inny ale ich krajówki trzeba porównywać z trasami europejskimi, zresztą mówimy o logice rozwoju rynku, a nie jego tempie. Ceny biletów względem zarobków są takie same jak u Francuzów czy Niemców. U tych pierwszych loty krajowe w zasadzie nie istnieją, u tych drugich z Berlina do Frankfurtu czy Monachium masz lot co pół godziny. Jeden boarding kończą, a drugi zaczynają. PiS chce nam zafundować model francuski czyli wielką rozwałkę i dopłaty publiczne bo wszystko będzie nierentowne

PS: zanim wywalili Ryanaira z Okęcia to do Gdańska i Wrocławia były loty za 9 zł :D Nigdy nie zapłaciłem więcej ni 19 w 1 stronę. Jasne, były nierentowne i nie do utrzymania ale fajne czasy.

15 godzin temu, VDR napisał:

Dziwnym trafem większość mieszkańców Warszawy nie mieszka na wspomnianych dwóch osiedlach więc mają --- wywalone ? :D :D  A jakby zrobić badania to by się okazało, że większość mieszkańców Warszawy leciało raz albo w ogóle samolotem :D 

Ale kto był tam pierwszy? Sorry ale to jest śmieszne jak ludzie pokupowali mieszkania za 6-7 tys/metr, a nawet mniej i teraz marudzą, że im głośno. Wiadomo było co i gdzie kupują. Kto tam był pierwszy? Oni czy lotnisko? Cała aglomeracja ma cierpieć bo oni chcieli zaoszczędzić na zakupie mieszkania? Widziały gały co brały. To jak na Białołęce kupowali, a teraz marudzą, że im z oczyszczalni śmierci xD

15 godzin temu, VDR napisał:

 Owszem ale ja mówię o nazywaniu lotniska jako miejscu a nie procedurach :) Bawiłem się dość długo w wirtualne kontrolowanie, jeśli byłeś w 2005 roku na AirShow w Radomiu na stanowisku CentralWingsa to mogliśmy się tam spotkać bo miałem w nim swój malutki udział ;) Zresztą na Sadkowie bywałem jeszcze za czasów TS-11.

Więc jak powiesz w Warszawie Okęcie każdy wie o co chodzi, Chopin...50/50 ;) Jak ktoś pracuje w PAŻP ale mieszka w Wawie od niedawna może i mówi Chopin, ale nie mieszkający tu dłużej. Inna sprawa, że za te procedury odpowiada PAŻP. Z ciekawostek kiedyś wylot na południe nazywał się...VAVEL ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2021 o 18:18, JerzyB napisał:

Jestem emerytem i nigdzie nie muszę dorabiać . To jest mój świadomy wybór  wiem , że tu nikt mnie nie oszukuje.

Oszukują wszędzie, ale tam przynajmniej nie robią z Ciebie idioty - tylko kulturalnie, w rękawiczkach i z szacunkiem.

 

Wracając do tematu mediów... tak się zastanawiam... tyle krzyczą o tą wolność i informacje, a ja akurat słucham radia codziennie dwa razy po pół godziny - w drodze i z pracy. I krew mnie zalewa bo jedyną stacją która podaje jakąś publicystykę jest pisowskie Polskie Radio 24 (czy jakoś tak - PR24 - tak mi się wyświetla), na pozostałych stacjach, czy to RMF, czy Zetka - czy kilkanaście innych, lecą non stop reklamy, przetykane popularną współczesną "muzyką". A informacje - jeśli są - zajmują 1-2 minuty i stanowią przedruk najnowszych tytułów z wp lub onetu.

Ja pytam, o co biega z tymi wolnymi i niezależnymi mediami? Gdzie one są i gdzie są te informacje?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, chmieles2 napisał:

Państwo jest od tego by budować przysłowiowe drogi, a nie komukolwiek dawać pieniądze. Ani Sebixom ani normalnym ludziom. Trzeba zlikwidować 500+ i podobne, a o zaoszczędzone pieniądze obniżyć podatki. To jest mój postulat.

Postulatów możesz sobie stawiać wiele, choćby i taki - że trzeba odkryć ropę i być drugim ZEA. Możesz sobie postulować a i tak żaden rząd nie obniży Ci podatków niezależnie czy to 500+ zlikwiduje. Zrozum, ze to mrzonki i partie, które tego typu rzeczy postulują nigdy w Polsce rządzić nie będą, bo przekraczają ledwo co próg wyborczy. Można być fantastą, ja jednak jestem realistą i korzystam z tego co Państwo mi daje, na tyle na ile mogę. Różnica między nami jest taka, że nie krzyczę jak Ci co podnieśli VAT na 3 lata - 10 lat temu, że korzysta patologia bo statystyki, których nie dostarczyłeś mimo, że prosiłem kilka razy, mówią co innego. 
 

59 minut temu, chmieles2 napisał:

Tak, ci bogaci powinni płacić tam gdzie powinni i tyle ile powinni. Ale...wytłumacz mi dlaczego bogaty ma płacić więcej niż biedny.

Nie chce mi się dyskutować z kimś, który spłyca wszystko jak tylko potrafi. Bo np. bogaci czerpią zyski z umów śmieciowych, zatrudniając za najniższa stawkę osiągając wielomilionowe zyski. Ty tego nie dostrzegasz bo przecież jednostka jest dla Ciebie niczym. Niewolnictwo już kiedyś było - teraz również jest, tylko w postaci umów śmieciowych, umów na pół etatu, najniższych stawek - mimo osiągania przez zakłady gigantycznych zysków. Bogaci upychają swoje kieszenie na wyzysku innych. Tylko nie pisz bzdur, że można znaleźć sobie sponsora czy inna pracę itd itd. Bo to jest demagogia - 99% ofert to obecnie pół etatu albo najniższa krajowa poza praca dla specjalistów.

Godzinę temu, chmieles2 napisał:

Jesteśmy na lekcji historii czy w 2021 roku? Czy Ci się to podoba czy nie dziś Modlin istnieje i Radom nie ma żadnego sensu. Budowa go z pieniędzy publicznych jest niegospodarnością w myśl kodeksu karnego

:D :D :D  Jesteśmy na lekcji historii bo kompletnie nie masz pojęcia jak wybudowano Modlin i dlaczego dzisiaj Ryanair lata z Modlina. Modlin nie istnieje - to już jest trup i każdy o tym wie. Chyba, że za 3 lata KO wygra wybory i znów wpompuje w niego kupę kasy. Dlaczego nie nazywasz niegospodarnością umowę z Ryanair ? Na Warszawie obsługa pasazera 65 zl na Modlinie Ryanair 5zl :D  O czym Ty w ogóle piszesz.

Godzinę temu, chmieles2 napisał:

Lotnisko w Radomiu podaje, że w 2016 roku obsłużyliście dokładnie 9713 pasażerów, rok później niecałe 11 tys. W tym samym czasie Modlin 3  mln, a Zielona Góra 18 tys.

Jaki zysk miał Modlin przy 3 mln pasazerów ? Zdaje się, że na minusie byli :D :D :D  Cóż z tego, że Modlin obsługuje po kilka milionów jak rok w rok notuje stratę !  Nie boli Cie, że wojewodztwo wpompowało kasę by Irlandczyk się bogacił kosztem Państwa ?  Dlaczego nie mówisz wprost, że mimo 3mln pasażerów Modlin na siebie nie zarabia i jest na minusie ?

Godzinę temu, chmieles2 napisał:

Lotnisko w Berlinie to jest kolejna pisowska propaganda by uzasadnić wywalenie miliardów na CPK. W Berlinie otworzyli to lotnisko po wielkich bólach i póki co nie ma kto z niego latać, bo Air Berlin padło, LH ma już Monachium i Frankfurt i ogłosiła, że z Berlina będą co najwyżej doloty. Więc lata z niego Easy Jet i Ryanair

O tym, że jest lotnisko w Berlinie i Polacy z zachodniej Polski będą stamtąd latać mówi opozycja.

Godzinę temu, chmieles2 napisał:

Ja mieszkałem przez 3 lata na ścieżce podejścia od Ursynowa, 2 km od progu pasa. W czasie kilkumiesięcznego remontu dłuższego z pasów podejścia były co chwilę, wszystkie operacje krótszym. I wiesz co? Nikomu poza emerytami to nie przeszkadzało. Ale pewnie jako mieszkaniec Radomia lepiej znasz Warszawę i jej problemy niż ja

Troszkę w tej Warszawie bywałem - a można powiedzieć, że przez kilka lat nawet pomieszkiwałem - co prawda na Mokotowie ale ..... ;)  Czyli jednak przeszkadzało. Powiedz mi dlaczego emeryci to dla Ciebie gorszy sort ? Dlaczego ich marginalizujesz ?

Godzinę temu, chmieles2 napisał:

Ale wy macie kompleks Modlina w tym Radomiu...

Kompleks ? Pokazuje Ci patologie Modlina ale Ty raczysz jej nie zauważać. Powiedz mi jak można rok w rok mieć kilka milionów pasażerów i być na minusie ? Odpowiedz jest prosta - trzeba obsługiwać linie lotnicze za frajer. Wiesz już dlaczego parking na Modlinie jest tak drogi ? :D 
A tu sprawa jest prosta.
Gdyby zamiast Radomia nie uruchomiono szybko Modlina, to nie trzeba by było w 2012 zamykać lotniska z powodu kiepskiej jakości drogi startowej (dziury, pęknięcia betonu itd), i nie trzeba by było podpisywać toksycznej umowy z RyanAir by Modlin już w tamtym okresie nie upadł. To jest efekt polityki, która doprowadziła do tego, że dzisiaj ani Modlin ani Radom nie jest lotniskiem, które przynosi zyski.

Godzinę temu, chmieles2 napisał:

Zawsze większość pax to lokalna aglomeracja, w dużych portach ok 50%. Bez zamknięcia Okęcia CPK będzie pusty bo nikt normalny nie pojedzie na CPK by lecieć dalej LOT skoro ma pod nosem Okęcie i można wygodnie przesiąść się w jednym z hubów

Decydować będzie cena biletu - jak zawsze. Skoro ludzie dojeżdzają do Frankfurtu by polecieć na tanie wakacje to dlaczego mieliby nie dojechać do Baranowa - jeśli np. czartery będą latać stamtąd. Jeśli na Okęciu low-costów nie będzie to i ludzie nie będą dorzucali walizki pieniędzy do biletu, bo przekalkulują, że taniej jest dojechać do Baranowa i polecieć z jakimś biurem podróży. Tak na prawdę, wszystko jest ze sobą powiązane i nie ma prostego - że pasażer sobie wybiera z jakiego lotniska poleci bo ..... najpierw musi być lot w danym kierunku, dwa musi być go stać. Widzisz - nie wspominałem kompletnie o np. AlfaStarze. Może gdyby Radom ruszył w 2010 roku albo jeszcze wcześniej to i jedno z największych biur podróży operujące w kraju a pochodzące z Radomia by nie splajtowało. Czartery do Egiptu by latały co tydzień - bo tak było w planach. Tyle, że biuro upadło po 20 latach dokładnie w roku kiedy Radom stał się operacyjny. Gdyby nie robiono koło tego takiej politycznej zadymy jakiej się nie robi przy Modlinie, efekt mógłby być zupełnie inny. Tylko, że Modlin to dziura w środku niczego, gdzieś koło 30 tys NDM, a Radom to byłe miasto wojewódzkie z 200 tys mieszkańców. Potencjał polityczny ma większy. Dlatego jak ktoś pyta o Radom i dlaczego jest jak jest, powinien sobie zdawać sprawę - jakie decyzje do tego doprowadziły. A dzisiaj to już tylko gra polityczna.

1 godzinę temu, chmieles2 napisał:

Ale kto był tam pierwszy? Sorry ale to jest śmieszne jak ludzie pokupowali mieszkania za 6-7 tys/metr, a nawet mniej i teraz marudzą, że im głośno. Wiadomo było co i gdzie kupują. Kto tam był pierwszy? Oni czy lotnisko? Cała aglomeracja ma cierpieć bo oni chcieli zaoszczędzić na zakupie mieszkania? Widziały gały co brały. To jak na Białołęce kupowali, a teraz marudzą, że im z oczyszczalni śmierci xD

Niestety, ktoś wydał decyzje na budowę tych mieszkań i osiedli. Często ludzie kupują nie zdając sobie sprawy jak to będzie. Przecież lotnisko jest 2km dalej, wysypisko 2km dalej itd itd.
To samo na terenach zalewowych itd. W Polsce by coś wybudować trzeba dostać pozwolenie na budowę (no ok - teraz juz na zgloszenie), plany zagospodarowania terenu też ktoś robił. Sorry - ale nie można mówić - bo lotnisko tam było.  Można to odwrócić w drugą stronę - przy budowie dróg. Koło mnie planowana jest S12 i mimo, że może lecieć nieużytkami to dziwnym trafem nie leci. A miasto wrecz chce by leciala jak najblizej miasta - tnąc osiedla domków jednorodzinnych i wsie. Tylko jak się wcześniej wykupiło ziemie za bezcen to ..... ;) 
Tak to wygląda w naszym kraju.

1 godzinę temu, chmieles2 napisał:

Z ciekawostek kiedyś wylot na południe nazywał się...VAVEL ;) 

To jest jeden z fixów L623/M985. Chyba dalej nawet na mapach go mozna znalezc, albo przynajmniej jego wspolrzedne. Teraz jest EVINA i przez ten punkt prowadza SID itp ;) 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dale napisał:

Oszukują wszędzie, ale tam przynajmniej nie robią z Ciebie idioty - tylko kulturalnie, w rękawiczkach i z szacunkiem.

 

Wracając do tematu mediów... tak się zastanawiam... tyle krzyczą o tą wolność i informacje, a ja akurat słucham radia codziennie dwa razy po pół godziny - w drodze i z pracy. I krew mnie zalewa bo jedyną stacją która podaje jakąś publicystykę jest pisowskie Polskie Radio 24 (czy jakoś tak - PR24 - tak mi się wyświetla), na pozostałych stacjach, czy to RMF, czy Zetka - czy kilkanaście innych, lecą non stop reklamy, przetykane popularną współczesną "muzyką". A informacje - jeśli są - zajmują 1-2 minuty i stanowią przedruk najnowszych tytułów z wp lub onetu.

Ja pytam, o co biega z tymi wolnymi i niezależnymi mediami? Gdzie one są i gdzie są te informacje?

Witam

 Zetką czy RMF to raczej stacje muzyczne , ale posłuchaj cały dzień , dużo się dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, VDR napisał:

Postulatów możesz sobie stawiać wiele, choćby i taki - że trzeba odkryć ropę i być drugim ZEA. Możesz sobie postulować a i tak żaden rząd nie obniży Ci podatków niezależnie czy to 500+ zlikwiduje. Zrozum, ze to mrzonki i partie, które tego typu rzeczy postulują nigdy w Polsce rządzić nie będą, bo przekraczają ledwo co próg wyborczy. Można być fantastą, ja jednak jestem realistą i korzystam z tego co Państwo mi daje, na tyle na ile mogę. Różnica między nami jest taka, że nie krzyczę jak Ci co podnieśli VAT na 3 lata - 10 lat temu, że korzysta patologia bo statystyki, których nie dostarczyłeś mimo, że prosiłem kilka razy, mówią co innego. 
 

Ale można głosować na tych co zamiast rozdawać socjal (nawet wszystkim) zainwestują te pieniądze np w autostrady, które budują się jak krew z nosa. Można głosować na tych co wydatki państwa mimo wszystko zmniejszają. PiS rolę państwa w życiu zwykłego obywatela zwiększa, a to jest nie do przyjęcia. Masz rację, nie tylko PiS ale oni to robią najbardziej. Nie ma dziś na polskiej scenie politycznej środowiska bardziej szkodliwego niż PiS. Bierz sobie to 500+, dziwne byłoby gdybyś nie brał skoro ono już jest. Ale jeśli go się domagasz jako wyborca niczym się nie różnisz od tych co włamują się do cudzych domów i kradną. 

Trudno się z Tobą dyskutuje gdy mówisz "tak jest i tak ma być bo inaczej się nie da". Ja krytykuję wszystko co złe - i podwyżkę vat i 500+ i bandycki napad na OFE bo tylko z dekretem Bieruta go się da porównać. Tyle, że człowiek jak chodzi po ziemi nie wymyślił niczego bardziej odrażającego niż socjalizm, a PiS od komunistów różni się relacjami z kościołem. Czyli nawet od nich jest gorszy

Godzinę temu, VDR napisał:

Nie chce mi się dyskutować z kimś, który spłyca wszystko jak tylko potrafi. Bo np. bogaci czerpią zyski z umów śmieciowych, zatrudniając za najniższa stawkę osiągając wielomilionowe zyski. Ty tego nie dostrzegasz bo przecież jednostka jest dla Ciebie niczym. Niewolnictwo już kiedyś było - teraz również jest, tylko w postaci umów śmieciowych, umów na pół etatu, najniższych stawek - mimo osiągania przez zakłady gigantycznych zysków. Bogaci upychają swoje kieszenie na wyzysku innych. Tylko nie pisz bzdur, że można znaleźć sobie sponsora czy inna pracę itd itd. Bo to jest demagogia - 99% ofert to obecnie pół etatu albo najniższa krajowa poza praca dla specjalistów.

Większej bredni to jeszcze nie powiedziałeś. Spośród wszystkich umów o świadczenie pracy najbardziej śmieciową jest umowa o pracę. Najgorszą tak dla pracodawcy jak i przede wszystkim pracownika. Sztywna, nieelastyczna i kosztująca pracownika 40% wynagrodzenia. Bo pracodawcę interesuje nie brutto tylko całkowity koszt zatrudnienia. Pracownik ma się cieszyć, że go ZUS okrada? Czy z czego? Że stabilnie? Ch*jowo ale stabilnie? Dzięki, to ja wolę niestabilnie ale na warunkach w jakie państwo mi się nie będzie wtrącać. Komuna się skończyła, to już nie czasy etatyzmu lat 70-tych

Jakie mają być oferty gdy minimalna jest podnoszona do poziomu 50% średniej? Masz pojęcie o ekonomii i różnicowaniu płac? Płaca minimalna o ile w ogóle ma istnieć nie powinna przekraczać 20 max 25% średniej krajowej. Oczywistym i logicznym dla każdego jest, że pracownik niewykwalifikowany albo zwyczajnie słaby w swojej pracy powinien zarabiać istotnie mniej niż dobry, wykwalifikowany.

Godzinę temu, VDR napisał:

:D :D :D  Jesteśmy na lekcji historii bo kompletnie nie masz pojęcia jak wybudowano Modlin i dlaczego dzisiaj Ryanair lata z Modlina. Modlin nie istnieje - to już jest trup i każdy o tym wie. Chyba, że za 3 lata KO wygra wybory i znów wpompuje w niego kupę kasy. Dlaczego nie nazywasz niegospodarnością umowę z Ryanair ? Na Warszawie obsługa pasazera 65 zl na Modlinie Ryanair 5zl :D  O czym Ty w ogóle piszesz.

Jaki zysk miał Modlin przy 3 mln pasazerów ? Zdaje się, że na minusie byli :D :D :D  Cóż z tego, że Modlin obsługuje po kilka milionów jak rok w rok notuje stratę !  Nie boli Cie, że wojewodztwo wpompowało kasę by Irlandczyk się bogacił kosztem Państwa ?  Dlaczego nie mówisz wprost, że mimo 3mln pasażerów Modlin na siebie nie zarabia i jest na minusie ?

Więc zamiast poczekać 2 lata i wpompować kasę w Modlin by naprawić co schrzaniono lepiej wpompować jeszcze więcej w Radom? Dobre

Ja Modlina i tego jak go zrobiono nie bronię. Ale Modlin jest od Warszawy 40, a nie 100 km i najgorsze lotnisko bliżej będzie zawsze lepiej niż najlepsze dalej. To jest śmiech proponować by ludzie nawet na lot na wakacje mieli jechać godzinę. Na lotnisko powinno się dojeżdżać jak na dworzec kolejowy. Szybko i wygodnie. To może lotnisko dla Gdańska zrobimy w Tczewie, a dla Radomia w Sandomierzu? Bo to właśnie proponujesz mieszkańcom Warszawy jako super komfortowe rozwiązanie :D

Chcecie budować sobie lotnisko w Radomiu to je budujcie ale za swoje, lokalne pieniądze. I nie kosztem Warszawy. I nie tłumacz mi, że skoro zrobiono tam lotnisko z którego nikt nie chciał latać to budowa nowego terminala cokolwiek pomoże. To co teraz się robi to pompowanie Radomia kosztem Warszawy. Ktokolwiek zechce ukręcić głowę projektowi CPK i odciąć finansowanie krajowe dla lotniska w Radomiu zasługuje na poparcie

Godzinę temu, VDR napisał:

Decydować będzie cena biletu - jak zawsze. Skoro ludzie dojeżdzają do Frankfurtu by polecieć na tanie wakacje to dlaczego mieliby nie dojechać do Baranowa - jeśli np. czartery będą latać stamtąd. Jeśli na Okęciu low-costów nie będzie to i ludzie nie będą dorzucali walizki pieniędzy do biletu, bo przekalkulują, że taniej jest dojechać do Baranowa i polecieć z jakimś biurem podróży. Tak na prawdę, wszystko jest ze sobą powiązane i nie ma prostego - że pasażer sobie wybiera z jakiego lotniska poleci bo ..... najpierw musi być lot w danym kierunku, dwa musi być go stać. Widzisz - nie wspominałem kompletnie o np. AlfaStarze. Może gdyby Radom ruszył w 2010 roku albo jeszcze wcześniej to i jedno z największych biur podróży operujące w kraju a pochodzące z Radomia by nie splajtowało. Czartery do Egiptu by latały co tydzień - bo tak było w planach. Tyle, że biuro upadło po 20 latach dokładnie w roku kiedy Radom stał się operacyjny. Gdyby nie robiono koło tego takiej politycznej zadymy jakiej się nie robi przy Modlinie, efekt mógłby być zupełnie inny. Tylko, że Modlin to dziura w środku niczego, gdzieś koło 30 tys NDM, a Radom to byłe miasto wojewódzkie z 200 tys mieszkańców. Potencjał polityczny ma większy. Dlatego jak ktoś pyta o Radom i dlaczego jest jak jest, powinien sobie zdawać sprawę - jakie decyzje do tego doprowadziły. A dzisiaj to już tylko gra polityczna.

Niestety, ktoś wydał decyzje na budowę tych mieszkań i osiedli. Często ludzie kupują nie zdając sobie sprawy jak to będzie. Przecież lotnisko jest 2km dalej, wysypisko 2km dalej itd itd.
To samo na terenach zalewowych itd. W Polsce by coś wybudować trzeba dostać pozwolenie na budowę (no ok - teraz juz na zgloszenie), plany zagospodarowania terenu też ktoś robił. Sorry - ale nie można mówić - bo lotnisko tam było.  Można to odwrócić w drugą stronę - przy budowie dróg. Koło mnie planowana jest S12 i mimo, że może lecieć nieużytkami to dziwnym trafem nie leci. A miasto wrecz chce by leciala jak najblizej miasta - tnąc osiedla domków jednorodzinnych i wsie. Tylko jak się wcześniej wykupiło ziemie za bezcen to ..... ;) 
Tak to wygląda w naszym kraju.

Super, więc otwórzcie Radom czy CPK za swoje i zobaczymy kto będzie latać. 200 tys miasto nie utrzyma samo lotniska, a przynajmniej nie biedne miasto w Polsce czyli także dość biednym kraju. Charterów z Okęcia nie będzie? A czemu ma nie być? Niech rynek zdecyduje, czemu nie? Jak ludzie będą woleli chartery z Radomia to z Okęcia same znikną. To o czym mówisz (zmuszanie ludzi) to jest czysta bolszewia, najgorsze wzorce keynesizmu. Mao, Lenin, de Gaule, w ograniczonym zakresie też Hitler. To są wzorce Kaczyńskiego - centralne planowanie i zarządzanie ludzkością jak bydłem. Taka czysta lewicowa nienawiść do ludzi za to, że chcą sami układać własne życie

Deweloper wybudował i co dalej? Co ma pozwolenie na budowę do tego? Urzędnik miałby komuś zabraniać budować w kiepskim miejscu? To dopiero byłby żart i atak państwa na obywateli. Chcesz się wybudować przy samym wysypisku śmieci to się wybuduj, twój problem nie innych. Może państwo ma ci jeszcze tyłek podcierać bo kupiłeś zbyt szorstki papier? To nie lotnisko wybudowano koło nich tylko oni się wybudowali koło lotniska. Okęcie powstało jeszcze przed wojną. Za swoje decyzje powinni odpowiadać ludzie je podejmujący, a nie cała reszta. Ktoś kazał ludziom tam kupować mieszkania albo zabraniał sprawdzić okolicę? Nie sprawdzili? To kto jest winny? Oni i tylko oni. Kupiłeś mieszkanie w kiepskim miejscu to teraz tam mieszkaj albo kup sobie inne. Mamy XXI wiek i gospodarkę rynkową nie komunę i mieszkania z przydziału. Mieszkanie to produkt jak każdy inny. Kupiłeś kiepski to reklamuj albo z nim się męcz

1 godzinę temu, VDR napisał:

Troszkę w tej Warszawie bywałem - a można powiedzieć, że przez kilka lat nawet pomieszkiwałem - co prawda na Mokotowie ale ..... ;)  Czyli jednak przeszkadzało. Powiedz mi dlaczego emeryci to dla Ciebie gorszy sort ? Dlaczego ich marginalizujesz ?

 

Super, zatem masz takie samo pojęcie o sytuacji Warszawy jak ja o Antalyi. Byłem w niej kilka razy na wakacjach ;) Myślałeś co czują ryby w morzu jak tak samoloty z turystami im latają nad pyskami? Podchodzi się od gór albo morza. Może i tam zamkniemy lotnisko? Jak sądzisz?

Hałas ze skrzyżowania też przeszkadza, zlikwidujemy wszystkie? Może też ten okropny szpital? Jeżdżą na sygnale, latają śmigłowcem...prawdziwa tragedia. W ogóle wróćmy do jaskiń, a będzie wszystkim przyjemnie ;) 

Marginalizuję? Nie, ale jak coś przeszkadza tylko najupierdliwszej grupie 5% mieszkańców to nie rozumiem czemu pozostałe 95% ma się do nich naginać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, JerzyB napisał:

Witam

 Zetką czy RMF to raczej stacje muzyczne , ale posłuchaj cały dzień , dużo się dowiesz.

Niestety nie bardzo mam czas słuchać cały dzień, dlatego nie pogardził bym ich odmianą w wersji publicystycznej, zwłaszcza że znam bliżej kilku dziennikarzy z tej stacji i lubie ich słuchać. Mimo że czasem się nie zgadzaliśmy - swoją drogą, jak to się człowiek zmienia - teraz krzyczą o łamaniu konstytucji i prawa, a kiedyś sami krzyczeli o kajdanach prawnych czy okowach władzy :)

Jak to się punkt widzenia zmienia - ale to  taka mała dygresja :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, chmieles2 napisał:

Ale można głosować na tych co zamiast rozdawać socjal (nawet wszystkim) zainwestują te pieniądze np w autostrady, które budują się jak krew z nosa. Można głosować na tych co wydatki państwa mimo wszystko zmniejszają. PiS rolę państwa w życiu zwykłego obywatela zwiększa, a to jest nie do przyjęcia. Masz rację, nie tylko PiS ale oni to robią najbardziej. Nie ma dziś na polskiej scenie politycznej środowiska bardziej szkodliwego niż PiS. Bierz sobie to 500+, dziwne byłoby gdybyś nie brał skoro ono już jest. Ale jeśli go się domagasz jako wyborca niczym się nie różnisz od tych co włamują się do cudzych domów i kradną. 

Trudno się z Tobą dyskutuje gdy mówisz "tak jest i tak ma być bo inaczej się nie da". Ja krytykuję wszystko co złe - i podwyżkę vat i 500+ i bandycki napad na OFE bo tylko z dekretem Bieruta go się da porównać. Tyle, że człowiek jak chodzi po ziemi nie wymyślił niczego bardziej odrażającego niż socjalizm, a PiS od komunistów różni się relacjami z kościołem. Czyli nawet od nich jest gorszy

Większej bredni to jeszcze nie powiedziałeś. Spośród wszystkich umów o świadczenie pracy najbardziej śmieciową jest umowa o pracę. Najgorszą tak dla pracodawcy jak i przede wszystkim pracownika. Sztywna, nieelastyczna i kosztująca pracownika 40% wynagrodzenia. Bo pracodawcę interesuje nie brutto tylko całkowity koszt zatrudnienia. Pracownik ma się cieszyć, że go ZUS okrada? Czy z czego? Że stabilnie? Ch*jowo ale stabilnie? Dzięki, to ja wolę niestabilnie ale na warunkach w jakie państwo mi się nie będzie wtrącać. Komuna się skończyła, to już nie czasy etatyzmu lat 70-tych

Jakie mają być oferty gdy minimalna jest podnoszona do poziomu 50% średniej? Masz pojęcie o ekonomii i różnicowaniu płac? Płaca minimalna o ile w ogóle ma istnieć nie powinna przekraczać 20 max 25% średniej krajowej. Oczywistym i logicznym dla każdego jest, że pracownik niewykwalifikowany albo zwyczajnie słaby w swojej pracy powinien zarabiać istotnie mniej niż dobry, wykwalifikowany.

Więc zamiast poczekać 2 lata i wpompować kasę w Modlin by naprawić co schrzaniono lepiej wpompować jeszcze więcej w Radom? Dobre

Ja Modlina i tego jak go zrobiono nie bronię. Ale Modlin jest od Warszawy 40, a nie 100 km i najgorsze lotnisko bliżej będzie zawsze lepiej niż najlepsze dalej. To jest śmiech proponować by ludzie nawet na lot na wakacje mieli jechać godzinę. Na lotnisko powinno się dojeżdżać jak na dworzec kolejowy. Szybko i wygodnie. To może lotnisko dla Gdańska zrobimy w Tczewie, a dla Radomia w Sandomierzu? Bo to właśnie proponujesz mieszkańcom Warszawy jako super komfortowe rozwiązanie :D

Chcecie budować sobie lotnisko w Radomiu to je budujcie ale za swoje, lokalne pieniądze. I nie kosztem Warszawy. I nie tłumacz mi, że skoro zrobiono tam lotnisko z którego nikt nie chciał latać to budowa nowego terminala cokolwiek pomoże. To co teraz się robi to pompowanie Radomia kosztem Warszawy. Ktokolwiek zechce ukręcić głowę projektowi CPK i odciąć finansowanie krajowe dla lotniska w Radomiu zasługuje na poparcie

Super, więc otwórzcie Radom czy CPK za swoje i zobaczymy kto będzie latać. 200 tys miasto nie utrzyma samo lotniska, a przynajmniej nie biedne miasto w Polsce czyli także dość biednym kraju. Charterów z Okęcia nie będzie? A czemu ma nie być? Niech rynek zdecyduje, czemu nie? Jak ludzie będą woleli chartery z Radomia to z Okęcia same znikną. To o czym mówisz (zmuszanie ludzi) to jest czysta bolszewia, najgorsze wzorce keynesizmu. Mao, Lenin, de Gaule, w ograniczonym zakresie też Hitler. To są wzorce Kaczyńskiego - centralne planowanie i zarządzanie ludzkością jak bydłem. Taka czysta lewicowa nienawiść do ludzi za to, że chcą sami układać własne życie

Deweloper wybudował i co dalej? Co ma pozwolenie na budowę do tego? Urzędnik miałby komuś zabraniać budować w kiepskim miejscu? To dopiero byłby żart i atak państwa na obywateli. Chcesz się wybudować przy samym wysypisku śmieci to się wybuduj, twój problem nie innych. Może państwo ma ci jeszcze tyłek podcierać bo kupiłeś zbyt szorstki papier? To nie lotnisko wybudowano koło nich tylko oni się wybudowali koło lotniska. Okęcie powstało jeszcze przed wojną. Za swoje decyzje powinni odpowiadać ludzie je podejmujący, a nie cała reszta. Ktoś kazał ludziom tam kupować mieszkania albo zabraniał sprawdzić okolicę? Nie sprawdzili? To kto jest winny? Oni i tylko oni. Kupiłeś mieszkanie w kiepskim miejscu to teraz tam mieszkaj albo kup sobie inne. Mamy XXI wiek i gospodarkę rynkową nie komunę i mieszkania z przydziału. Mieszkanie to produkt jak każdy inny. Kupiłeś kiepski to reklamuj albo z nim się męcz

 

Super, zatem masz takie samo pojęcie o sytuacji Warszawy jak ja o Antalyi. Byłem w niej kilka razy na wakacjach ;) Myślałeś co czują ryby w morzu jak tak samoloty z turystami im latają nad pyskami? Podchodzi się od gór albo morza. Może i tam zamkniemy lotnisko? Jak sądzisz?

Hałas ze skrzyżowania też przeszkadza, zlikwidujemy wszystkie? Może też ten okropny szpital? Jeżdżą na sygnale, latają śmigłowcem...prawdziwa tragedia. W ogóle wróćmy do jaskiń, a będzie wszystkim przyjemnie ;) 

Marginalizuję? Nie, ale jak coś przeszkadza tylko najupierdliwszej grupie 5% mieszkańców to nie rozumiem czemu pozostałe 95% ma się do nich naginać

Ta dyskusja nigdy się nie skończy bo przecież @VDR musi mieć rację .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.