Skocz do zawartości
JerzyB

Nowy podatek na prywatne media

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, JerzyB napisał:

K....wa co maja samoloty do niezależnych medi ,bo nie rozumiem.

Zapytaj się tych co poruszyli wątek lotniska w Radomiu - pierwszy o tym nie napisałem :D 
Po drugie Ty i tak nic nie rozumiesz skoro nadal piszesz o niezależnych mediach.

A dla Ciebie kolejna dedykacja - może się w końcu otrząśniesz, chociaż ciągniesz tą tvnowską propagande lepiej niż siporax wodę :D 

Dookoła tłum wykrzykiwał, co się stanie
Jeśli się nie nawróci i opamiętanie nie nadejdzie wkrótce
Lecz niektórym to przeszkadza Bo prawda to biel ale czerń to władza
I najlepiej, gdy tłuszcza żre, pracuje i śpi
I jeszcze się rozmnoży czasem. Wtedy żadnej myśli
Nie ma czasu pomyśleć, tylko słucha i patrzy
Co mu przygotują mendy w swoim teatrze
A teatr ten coraz wyższe poziomy
Osiąga, ale patrząc na to z drugiej strony
To tłum najbardziej lubi tę rozrywkę
Gdy szcza się na zwłoki gryząc grdykę

 

 

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o siporax , to zawsze byłem zadowolony. Co do mediów , żadne mnie  mnie nie z głupiły tak jak Ciebie. Jestem obiektywny , ale widzę . co się dzieje. I jeszcze raz napisze , dobrze , że ten polityczny trup istnieje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, JerzyB napisał:

K....wa co maja samoloty do niezależnych medi ,bo nie rozumiem.

Jerzy, właśnie polegleś jak niemiec pod stalingradem. :D 

Od wczoraj Twoi tzw. niezależni redaktorzy  Twoich tzw. niezależnych mediów , we wszystkich programach publicystycznych, oficjalnie mówią że zachowanie turystów w Zakopanem jest " głupie i rażąco nieodpowiedzialne "  Czyżbyście front zmienili :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, volf napisał:

Jerzy, właśnie polegleś jak niemiec pod stalingradem. :D 

Od wczoraj Twoi tzw. niezależni redaktorzy  Twoich tzw. niezależnych mediów , we wszystkich programach publicystycznych, oficjalnie mówią że zachowanie turystów w Zakopanem jest " głupie i rażąco nieodpowiedzialne "  Czyżbyście front zmienili :D

Niezależni mówią prawdę i tylko prawdę , która ja przyjmuje do wiadomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o siporax , to zawsze byłem zadowolony. Co do mediów , żadne mnie  mnie nie z głupiły tak jak Ciebie. Jestem obiektywny , ale widzę . co się dzieje. I jeszcze raz napisze , dobrze , że ten polityczny trup istnieje .
Ja już Ci pisałem że dla mnie żadne media nie są obiektywne i niezależne i nie oglądam TV, ale jak gąbka nasiąkła to już trudno zrozumieć że są ludzie wolni...

I jeszcze jedne utwór może ten wyciśnie z tej gąbki coś więcej....i otworzysz oczy ...

Wolnosc po co Wam wolność
Przecież macie TELEWIZJĘ




110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, VDR napisał:

ROTFL :D :D  I zrobił to całkowicie za darmo :D :D :D Boże, ale Ty naiwniak jesteś. Zreszta wrzuciłem Ci informację o tym kto spłaca te jego kredyty ale jak widać nie zrozumiałeś tego co Ci nawet na fioletowo wytłuściłem. Wierz dalej, ze Kulczyk jest filantropem i zbudował dla Polaków autostradę za frajer :D :D :D  


Buahahaha....a za darmo miał to robić? masz pretensje, że człowiek zbudował drogę i chce na tym zarobić. Padłem

3 godziny temu, VDR napisał:

Hahahahaha, i znowu ucieczka w nibylandię i gdybanie. ZUS jest i system emerytalny taki albo inny będzie istniał. Z całą pewnością ten z umową na pracę dostanie więcej od tego co był na b2b. I to jest oczywista oczywistość. Namiary na dillera przecież znasz, tylko bierz połowę bo za bardzo oderwany od rzeczywistości jesteś.


Będzie, ale im mniej do niego wpłacę tym mniej na tym stracę. Bo każdy z nas dostanie mniej niż tam wpłaca. Trzaba być idiotą by dobrowolnie wpłacić tam choćby 1 grosza

3 godziny temu, VDR napisał:

Czekałem na ten argument. Najgłupsza rzecz jaką słyszałem. Możesz wliczyć sobie w koszty tylko to co jest potrzebne do działania firmy. Poza paliwem w zasadzie reszta rzeczy musi być zgodna z profilem firmy. Choć i to uwalili na bodajze 50% (nie dbam o to kompletnie, to problem mojej ksiegowej) jesli nie masz typowego auta firmowego.  Oczywiscie mozna kreatywna ksiegowosc uprawiac. Ale mowiąc wprost okradasz wtedy Państwo czyli podatników  A tu niczym się nie roznisz od tych ktorzy placa podatki w rajach podatkowych

Jeśli podatki są progresywne to nic nie jest okradaniem państwa. Oszukanie złodzieja trudno potępiać ;) A co do reszty żyj w praktyce nie w teorii

 

3 godziny temu, VDR napisał:

Po drugie będąc na umowę o pracę, gdzie pracodawca płaci Twoje składki ZUS, prowadząc firmę opłacasz tylko zdrowotne :D :D :D :D  I mozesz sobie te koszty dalej wrzucic na dzialalnosc, przy skladkach oplaconych przez Twojego pracodawce :D  
 

Trzeba być upośledzonym by zarabianie jak najwięcej pieniedzy było celem życia. Ja mam jednak inne priorytety. Ja nie żyję by pracować za jak największe pieniądze i dlatego kompletnie mnie nie rozumiesz :D   Nie zaglądam w kieszenie innych ludzi i nie zazdroszczę, żę mają więcej niż ja - więc nie muszę brać udzialu w wyścigu szczurów dla mamony.
Czyli Ty ZUSu nie płacisz ? :D    Czekasz na kolejna abolicję  ? :D  Chcieć a musieć to dwa słowa o całkiem odmiennym znaczeniu. Musisz zejść na Ziemię bo jak jestes na b2b to ZUS 1380 bez chorobowego co miesiac do kasy Państwa oddajesz.

 

Celem życia czy celem pracy? Żyj sobie jak chcesz i gdzie chcesz ale nie klep bzdur. Etatyzm? A bądź sobie etatystą który chce przyjść na 8 godzin do pracy, odklepać swoje i biec do swojej Grażynki i Pioterków. Ale odczep się od tych co chcą żyć inaczej nie chcą w tym kraju komunizmu. 

Pracodawca płaci skłaski ZUS? No teraz to dowaliłeś :D Po pierwsze one są rozliczane po nierównej połowie, a po drugie pojmij, że pracodawcy nie interesuje ile ty masz netto czy brutto. Interesuje go całkowity koszt pracownika. Wszystkie składki płacone teoretycznie przez pracodawcę są opodatkowaniem CIEBIE!!! To nic innego jak ukrycie przed ludźmi, że płacą więcej podatków niż im się wydaje. 

Niestety jestem nieszczęśnikiem okradanym na umowie o pracę. Ale chętnie na b2b bym od jutra przeszedł i z chęcią płaciłbym tylko 1380 ZUS ;) Jak zarabiasz 3500 brutto może faktycznie nie rozumiesz, że w tym kraju są ludzie, którzy mają wyższe ambicje i coś osiągnęli i nie mają żadnego obowiązku dzielić się z tymi, którym się nie udało.

3 godziny temu, VDR napisał:

ROTFL :D :D  I zrobił to całkowicie za darmo :D :D :D Boże, ale Ty naiwniak jesteś. Zreszta wrzuciłem Ci informację o tym kto spłaca te jego kredyty ale jak widać nie zrozumiałeś tego co Ci nawet na fioletowo wytłuściłem. Wierz dalej, ze Kulczyk jest filantropem i zbudował dla Polaków autostradę za frajer :D :D :D  

Trzeba być upośledzonym by zarabianie jak najwięcej pieniedzy było celem życia. Ja mam jednak inne priorytety. Ja nie żyję by pracować za jak największe pieniądze i dlatego kompletnie mnie nie rozumiesz :D   Nie zaglądam w kieszenie innych ludzi i nie zazdroszczę, żę mają więcej niż ja - więc nie muszę brać udzialu w wyścigu szczurów dla mamony.
Czyli Ty ZUSu nie płacisz ? :D    Czekasz na kolejna abolicję  ? :D  Chcieć a musieć to dwa słowa o całkiem odmiennym znaczeniu. Musisz zejść na Ziemię bo jak jestes na b2b to ZUS 1380 bez chorobowego co miesiac do kasy Państwa oddajesz.

Hahahaa. Zmień na uczciwego pracodawcę by mieć na umowie o pracę 8 netto za tą samą pracę. On ma 560mln zysku netto dla przykładu jak Polsat :D :D :D Zbiednieje jak Ci da prawda ? :D Ale Ty się dajesz dymać za srebrniki bo dostałeś teoretycznie więcej :D
Jesli chcesz wyjść na 8zl netto to Twój pracodawca powinien Ci dać na ZUS 1380zl bez chorobowego, dorzucic 23% VAT, 17% podatku i jeszcze księgową jeśli nie prowadzisz samemu księgowości :D  I jeszcze co roku powinieneś negocjować umowę bo ZUS rośnie rok w rok. Tymczasem z reguły pracodawca daje Ci troszkę więcej by zaślepić Ci oczy srebrnikami i te wszystkie koszty przerzuca na Ciebie :D  Podatek, ZUS i ksiegową :D Inflacja rośnie, koszta rosną a Ty zostajesz na tej samej umowie przez np. 5 lat :D Ale gęba szczęśliwa bo jesteś "byznesmen".  A na emeryturze do MOPSu po socjal :D 

Musiałbym być debilem by dobrowolnie zgodzić się na umowę o pracę, opodatkowaną najwyżej ze wszystkich, gdzie państwo terroryzuje pracowników zmuszając ich np. do wzięcia 2-tygodniowego urlopu ciągiem. Chcesz mi powiedzieć, że to przywilej pracownika? Dopóki może do wziąć to jest przywilej, gdy musi to atak państwa na obywatela. Obudź się i pojmij, że rząd/urzędnik "dbający o ciebie" to twój wróg, a nie przyjaciel. Srebrniki zostaw w kościele, ludzie pracują dla pieniędzy by za nie żyć. Wolisz sponsorować ZUS licząc, ze coś ci kiedyś ta to bądź sobie głupim ale nie wmawiaj ludziom, że sztywny kodeks pracy daje jakiekolwiek korzyści pracownikowi :D 

Żeby mieć 8 tys na rękę na b2b pracodawca musi płacić 11 200 brutto, a całkowity koszt to 13 500 (to twoja prawdziwa pensja). Na b2b żeby dostać 8 "na rękę" musisz dostać 9700. VATu się nie liczy, bo on nie jest kosztem dla vatowców. Na b2b z 13500 dostałbyś 11 250 do ręki. Domagając się umowy o pracę domagasz się bycia frajerem :D  chyba, że wedle ciebie ZUS da Ci więcej niże samemu odkładając te 2 tys różnicy :D 

Reszty bełkotu o milionach nie chce mi się komentować. Załóż sobie ten Polsat i zarabiaj te miliony. Nie umiesz? A więc chcesz okradać tych co umieją? Typowy pisowiec

3 godziny temu, VDR napisał:

Nie lubię się rozdrabniać. Korwin już miał UE zniszczyć - jak tam mu to idzie ?  Braun ?  Jezus ze Świebodzina stałby w każdym mieście. Musisz zrozumieć, że są ludzie którzy uważają, że cała ta Wiejska to jest jedna wielka pomyłka i nie ma na horyzoncie żadnej partii, która by była godna by mną rządzić. Nie widzę na obecną chwilę swojego przedstawiciela w tym całym oszołomstwie. Ale Ty jakiegoś bożka musisz mieć.

Zapytaj Brauna, Korwina i ich wyborców bo ja do nich nie należę. Póki co PiS obstawia kraj pomnikami mordercy pasażerów Tupolewa. Co do reszty mam podobne zdanie, z tym, że jak żyję i znam historię to nic gorszego od PiS w polskiej polityce nie było.

3 godziny temu, VDR napisał:

Załatał dziurę w VAT. Minimalna stawka godzinowa. Podwyżka płacy minimalnej.  Wystarczy ? Oczywiście to ostatnie to dla Ciebie będzie zle .. bo według Ciebie powinniśmy za miskę ryżu zapier.....ć

Załatał? Sami się chwalą, że ledwie połowę luki, choć i to wątpliwe. Że przy okazji przerzucili odpowiedzialność za wyłudzenia na niczego niewinnych kontrahentów, wprowadzili debilizmy typu split payment czy białe listy pewnie nie masz nawet pojęcia

Co jest dobrego w podwyżce płacy minimalnej do 50% średniej krajowej? Jak ktoś nie ma żadnych kwalifikacji to powinien zarabiać dużo, a nie symbolicznie mniej od tego co te kwalifikacje ma. Że pensje są ogólnie niskie to wina tego, że przez 44 lata po wojnie tym krajem rządzili tacy jak PiS

3 godziny temu, VDR napisał:

Ale wiesz, że Modlin też należałoby w zasadzie zbudować od nowa ? Pas w Modlinie w zasadzie nadaje się do generalnego remontu. Trzeba by go zbudować od nowa albo wybudować nowy pas. Lotnisko w Radomiu istnieje od 1932 roku, Modlin to również wojskowe lotnisko. Tak na prawdę w Radomiu w zasadzie cała reszta też była. Modlin w zasadzie tak na prawdę trzeba by było wybudować od nowa bo nie zrobionego tego nascie lat temu, tylko ze wzgledu by go odpalic przed Radomiem. I to się teraz mści. A do tego ten chory układ własnościowy.  Lotnisko w Radomiu bedzie tylko i wyłącznie PPL. Można by go rozbudowywać bo miejsca i terenu zielonego na samym lotnisku w cholerę ale wyliczono, że taniej będzie postawic nowy terminal i wydłużyć pas - chociaż drugi obok też bez problemu by się zmieścił.   W zasadzie to już w 2012 roku Modlin po tym jak zamknięto lotnisko, ze względu na pas zagrażający bezpieczeństwu operacji, powinno ogłosić upadłość a nie podpisywać umowę, która spowodowała, że nasze podatki poszły w zasilenie kieszeni O'Learego. WizzAir już na Modlin nie wrócił. Pytałem dlaczego ale nawet nie raczyłeś odpowiedzieć. Ty ciągle nie rozumiesz, że Modlin jako lotnisko NIGDY nie zarobiło na siebie mimo, że nawet odprawiało 3 mln pasażerów rocznie. A wrzucono w cały ten projekt znacznie wiecej kasy niż w ten Radom. Przyzwyczajaj się do jeżdzenia do Szczecina by gdzieś polecieć :D :D :D

Wszystko to ma większy sens niż budowa lotniska 100 km od Warszawy. Pod Warszawą istnieje coś poza Modlinem i Radomiem czy tylko próżnia? U Was pas też przebudowują. Mówisz w kółko o tym Modlinie w klasycznych radomiskich kompleksach bycia Radomiem. Mi i całej Warszawie wisi czy to lotnisko jest w Modlinie czy innym Pciumiu byle było blisko miasta, a Radom blisko nie jest. Czy Modlin powinien powstać nie wiem, ale wiem, że Radom na pewno powstać nie powinien bo nie ma ekonomicznego sensu i zostało to udowodnione ponad wszelką wątpliwość 3 czy 4 letnim testem. Więcej mieliście tam pracowników niż pasażerów. Ba, znaków na to nieistniejące lotnisko jest więcej :D Bo jak się wjeżdżało do Radomia to od razu się człowiek dowiadywał, że to miasto, do tego monitorowane i ma port lotniczy :D Gotowi by zostać stolicą tylko chętnego kraju nie ma xD

Ja mam szczerą nadzieję, że po zmianie rządu Radom zostanie uwalony. Choćby dla zasady za rozwalanie Modlina i Okęcia pisowskimi kompleksami. Na szczęście pisowska okupacja upadnie zanim ktokolwiek zdąży rozwalić Okęcie więc do Szczecina jeździć nie będę musiał. Do Radomia też nie - jest choćby Łódź ;) 

3 godziny temu, VDR napisał:

W ZT  ? Niestety zdarzyło się, chociaż nadal to dla mnie trauma :D Najlepsze jest to najwyższe piętro - tam widać zdrowe odżywianie Warszawy :D Hahahah, chcesz powiedzieć ze z DC nie da się przejść już na ZT ?  :D :D  Może, żle się wyraziłem - bo nie pod samym ZT - a prowadzące do ZT. W zasadzie żadna różnica, bo  wszechobecny zapach szczyn jest dopasowany do nazwy Zlote Tarasy, w końcu piękna nazwa dla tej dużej warszawskiej toalety w Centrum. Przejście z LIM do HardRock Cafe zawsze wybierałem góra, żeby nie wdychać tego smrodu i by mi oczy od tego amoniaku nie łzawiły :D Chociaż wtedy dobijały mnie spaliny. Z deszczu pod rynnę jak to mówią. W Warszawie jak teraz jestem, to staram się z tego brudnego, zasyfionego miasta jak najszybciej wyjechać bo szkoda mi zdrowia na ten wszechobecny smog.

To mówisz o Złotych Tarasach czy tunelach centralnego, które nie istniałyby gdyby nie Lech Kaczyński - zdrajca, zaprzaniec i morderca 95 osób na pokładzie Tupolewa? Zdecyduj się ;) 

Naprawdę zabawnie słuchać kompleksów człowieka z Radomia, który tu kiedyś pomieszkiwał i któremu się tu nie udało :D Robisz mi niedzielne popołudnie

4 godziny temu, VDR napisał:

Nas ? :D Blablacarem raz jechałem. Jak mi się dzień przed zlotem we Wdzydzach turbina w aucie rozwalila i trzeba bylo szybko sie do Łodzi dostac, by mnie Jacek odebral i bym na zlot jako tako mógł się dostać :D  Zanim wybudowali S7 to do Warszawy była tak samo jedna jezdnia jak, za Radomiem drogi kolego :D  Ale widać, ze kompletnie nie masz pojęcia jak to wyglądało zanim wybudowano S7 :D  Pomijając, że Radom i ulica Kielecka ciagle byl zakorkowany przez warszawiakow jadących postać z nartami przy Kasprowym i Szymoszkowej :D,  sloikow z Kielc, wojewodztwa swietokrzyskiego i małopolskiego :D W zasadzie to budowa odcinków w kierunku Warszawy jako tako usprawniła ruch - chociaż Warszawa Grójec to nie dopiero obecnie  budują  ?  A na Kraków to z Radomia aż do Jedrzejowa leci się ekspresówą ;)  Ale wiesz priorytety :D :D 

Ktoś wam kazał tam się budować? :D Gdyby nie było Radomia to wy nie mielibyście korków, a my z wami problemów :D Dzięki tej drodze mogliście do pracy jechać, a nie tylko buraki za płotem zbierać.

Wiesz czemu Radom jest fajniejszy od Łodzi? Bo mniejszy :D:D:D Znam kilka osób z Radomia i jest coś, co różni Was od całej reszty Polski. Myślicie, że Radom jest fajny :D 

 

 

Nie wiem skąd Ty masz dilera i jakie dawki stosujesz ale naprawdę masz moc :D Czytam Ciebie, czytam i dowierzyć nie mogę, że Ty wierzysz w to co piszesz :D Oświeć nas swą mądrością i przelej swe nauki bośmy wszyscy głupi :D :D :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno się tak nie uśmiałam,  kupiłam wózek popcornu :D:thumbup:

Screenshot_20210221-182044_Google.thumb.jpg.213f68c98f6f6e6e421916dd7eabc1dc.jpg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qchmieles2   Napisał

Zapytaj Brauna, Korwina i ich wyborców bo ja do nich nie należę. Póki co PiS obstawia kraj pomnikami mordercy pasażerów Tupolewa. Co do reszty mam podobne zdanie, z tym, że jak żyję i znam historię to nic gorszego od PiS w polskiej polityce nie było.

Dopiszę , że chory Macierewicz  powinien siedzieć do końca życia za swoja propagandę na temat katastrofy w  Smoleńsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Beti napisał:

Dawno się tak nie uśmiałam,  kupiłam wózek popcornu :D:thumbup:

Screenshot_20210221-182044_Google.thumb.jpg.213f68c98f6f6e6e421916dd7eabc1dc.jpg

Ooo Fajny

2 minuty temu, Beti napisał:

to jeszcze nie siedzi? No popatrz te PisOwskie sądy. 

Poprawię , Ziobroskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość



Nie wiem skąd Ty masz dilera i jakie dawki stosujesz ale naprawdę masz moc [emoji3] Czytam Ciebie, czytam i dowierzyć nie mogę, że Ty wierzysz w to co piszesz [emoji3] Oświeć nas swą mądrością i przelej swe nauki bośmy wszyscy głupi [emoji3] [emoji3] [emoji3] 


Też bym z tego dilera skorzystał [emoji14] VDR to ten z tych co musi być tak jak On twierdzi i żaden inny choćby profesor nie ma racji, także albo sobie go odpuścisz albo będziesz tu z nim książki pisał [emoji14]

To jest dobre Panowie ale do kielicha ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, =Fresz= napisał:


 

 


Też bym z tego dilera skorzystał emoji14.png VDR to ten z tych co musi być tak jak On twierdzi i żaden inny choćby profesor nie ma racji, także albo sobie go odpuścisz albo będziesz tu z nim książki pisał emoji14.png

To jest dobre Panowie ale do kielicha ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Tak jest z @VDR i dlatego przewróciłem kolejną setunię Chantre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobry kielich nie jest zły. Ja po kolejnym już powiem Wam że polityką mimo wszystko się brzydzę i nie lubię o niej rozmawiać i wiem że jak przyjdzie każda inna partia to będzie jeden ..uj, choć podobają mi się odmienne postulaty od Tych pisowskich, partia o nazwie Konfederacja ;) zawsze kochałem wolność, ale to tylko i wyłącznie moja opinia z którą zaraz VDR będzie się ujadał [emoji14] 3 2 1 start heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, =Fresz= napisał:

Dobry kielich nie jest zły. Ja po kolejnym już powiem Wam że polityką mimo wszystko się brzydzę i nie lubię o niej rozmawiać i wiem że jak przyjdzie każda inna partia to będzie jeden ..uj, choć podobają mi się odmienne postulaty od Tych pisowskich, partia o nazwie Konfederacja ;) zawsze kochałem wolność, ale to tylko i wyłącznie moja opinia z którą zaraz VDR będzie się ujadał emoji14.png 3 2 1 start heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

A ja powiem  , że po kolejnym chantre jestem pewny politycznie .Ale koniec jutro praca.

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle jak kończą się argumenty to zaczynają się wycieczki osobiste - zdążyłem się już do tego przyzwyczaić.
 

5 godzin temu, chmieles2 napisał:

Buahahaha....a za darmo miał to robić? masz pretensje, że człowiek zbudował drogę i chce na tym zarobić. Padłem

Jak mogłeś paść jak Ty leżysz z argumentami od połowy tego wątku.  Skoro chce zarobić to niech buduje za swoje a nie za kredyty, które my spłacamy. Dostał ziemie, wzial kredyty, bierze kase za obsluge, ktore pokrywaja te zaciagniete kredyty i jeszcze placisz za to ze ta drogą jezdzisz. I bedzie sie bogacil na tej drodze jeszcze przez 20 lat (ile dokladnie nie chce mi sie szukać) Gość dostał koncesje na 40 lat ! I przez te 40 lat Twoje podatki ida do jego kieszeni bo Skarb Panstwa placi. A oprocz tego jeszcze Ty za przejazd placisz. Oczywiscie dla Kulczyka to wylacznie korzysc, czego nie mozna powiedziec o podatniku ? Zdecyduj się w końcu czy chcesz by Cie okradano czy nie :D 

 

5 godzin temu, chmieles2 napisał:

Będzie, ale im mniej do niego wpłacę tym mniej na tym stracę. Bo każdy z nas dostanie mniej niż tam wpłaca. Trzaba być idiotą by dobrowolnie wpłacić tam choćby 1 grosza

Popełniasz jeden logiczny błąd. W przypadku umowy o pracę skladki wpłaca pracodawca pomniejszając swój zysk. Na umowie nie masz 12 tys minus skladki tylko, 8 tys i nie interesuje Cie skąd pracodawca to wezmie.  To tylko z pozoru Twoje pieniadze. To są pieniądze, które zostają w kieszeni Twojego pracodawcy jak pracujesz na b2b. On ma 560mln zysku netto, Ty płacisz ZUS, dochodowy, ksiegowa, VAT i jeszcze przenosisz na siebie kwestie niezdolności do pracy i wyplaty wynagrodzenia w przypadku kiedy ulegasz np. wypadkowi. Ile dostaniesz na umowie o prace jak nie daj Boże coś Ci się stanie z ZUS ?  A ile jak jestes na B2B i oplacasz najnizsza skladke ?  Ty w ogole nie masz pojęcia z czym się wiąże B2B.
B2B to po prostu legalny wybieg by uciec od modelu najniższa krajowa na umowie a reszta kasy pod stołem.  Wszyscy zadowoleni dopóki nie przyjdzie otrzeźwienie jak wyliczą emeryturę albo jak jakiś kretyn wjedzie w Ciebie na pasach. 

 

5 godzin temu, chmieles2 napisał:

Żeby mieć 8 tys na rękę na b2b pracodawca musi płacić 11 200 brutto, a całkowity koszt to 13 500 (to twoja prawdziwa pensja). Na b2b żeby dostać 8 "na rękę" musisz dostać 9700.

9700 - 1457,49 ZUS z chorobowym w styczniu 2021 = ~8242zl 
A do tego jeszcze dochodowy 17 procent o ile nie przekroczysz I progu - co powiedzy przy 9700 netto jest realne. Założmy dla uproszczenia brak kosztow - bo zdecydowana wiekszość b2b poza paliwem i jakąś elektronika, której się nie kupuje co miesiąc, będzie miała jedna fakturę sprzedażowa i kilka paliwowych). Czyli kolejne ~1400zl - czyli już Ci zostaje 6842 zl. Dochodzi jeszcze ksiegowa itd. Nie wiem ile tam Warszawa się płaci  - ale niech to bedzie 250zl
Zostaje Ci 6842-250 = 6600 na raczce :D :D    Żyj dalej w przekonaniu, że jak na fakturze wystawisz 9700 netto to Ci zostanie 8000 na rękę :D  Oczywiście to tylko zgrubne wyliczenia i bardzo uproszczone bo ksiegowa w koszt powinienem wciagnac. Ale żebyś się nie czepiał masz ładna tabeleczkę z uwzględnieniem 1000zl kosztów co miesiąc.

Dla odmiany podatek liniowy - bo umówmy się przy 9700 netto na fakturze co miesiąc raczej w tym kierunku pójdziesz, jeśli nie będziesz miał odpowiednich kosztów, by nie wskoczyć na drugi próg podatkowy i nie szukać tych kosztów na koniec roku.


obraz.png.4652b34e10f1a6f33fe60e130f2a9dbb.png

116400 - 11980,44 - 4851,72 - 12978 = 86859,84 /12 miesiecy = 7238zl przy załozeniu, 12 tys kosztów rocznie (czyli mówiąc wprost zakupowych faktur netto, które możesz zaliczyć do kosztów prowadzenia działalności, nad czym będzie czuwał Urząd Skarbowy - a czepiać się potrafią). Oczywiście pisząc koszty, mam na myśli koszty, które miałbyś również nie prowadząc działalności gospodarczej typu paliwo, jakaś tam elektronika itp rzeczy, które można podciągnąć pod konieczne do prowadzenia działalności. Nie mówie o kosztach dzialalności bez których nie mógłbyś funkcjonować jako firma, a których byś nie miał gdybyś nie prowadził działalności. Dla większosci B2B 1000 zl kosztów miesiecznie, jeśli nie jeżdzą dużo samochodem może być ciężkie do uzyskania. Ale chciałem być jak najbardziej obiektywny. Nie uwzgledniłem też Funduszu Pracy bo to powiedzmy w skali roku jakieś niecałe 1000zl ale to też z Twojej kieszeni wędruje do Państwa. No i nie wiem czy ten kalkulator uwzglednia kwote wolna od podatku. Chociaż to i tak niewiele tak na prawde zmieni jesli tego nie uwzględnia.  Powiem Ci więcej - nawet przy 2tys kosztów miesiecznie nie wyjdzie Ci 8 tys na rękę. :D A dla typowego b2b zrobić 2tys netto na fakturach nie prowadząc żadnej innej działalnosci a tylko żyjąc jak reszta tych co są na umowie o pracę to jest niemały wyczyn.
Zresztą nawzijmy to business to business po imieniu - to jest samozatrudnienie. Ale przeciez b2b brzmi tak dumnie. Równie dumnie jak key account manager czyli woźny, albo carton delivery manager - czyli dostawca paczek :D :D :D  

Ty kiedykolwiek byłeś na b2b czy tylko fantazjujesz ?  Mnie mało interesuje koszt pracodawcy - najwyzej mniej mu w kieszeni zostanie i zamiast Lambo będzie jezdził AMG :D 
Na umowę o pracę biorę do reki 8000zl i na koniec roku podatek do zaplacenia 0zl  - bo pracodawca juz odprowadzil ta skladke za mnie. Zrozum to wreszcie.  Przychodze do pracodawcy  - dostaje 8tys netto na umowie i żadnych ukrytych kosztów. Nie wiem kto Ci wmówił, że to są Twoje pieniądze, a nie pieniądze, które pomniejszają zysk Twojego pracodawcy ale teraz rozumiem, dlaczego uważasz jak uważasz :D

5 godzin temu, chmieles2 napisał:

Zapytaj Brauna, Korwina i ich wyborców bo ja do nich nie należę. Póki co PiS obstawia kraj pomnikami mordercy pasażerów Tupolewa. Co do reszty mam podobne zdanie, z tym, że jak żyję i znam historię to nic gorszego od PiS w polskiej polityce nie było.

To na kogo głosujesz  ? Na PSL ? Bo chyba tylko on nie został tutaj wymieniony :D  W sumie po części by pasowało - ale to ze względu na te wycieczki personalne jeśli rozumiesz o czym piszę :D 

5 godzin temu, chmieles2 napisał:

Załatał? Sami się chwalą, że ledwie połowę luki, choć i to wątpliwe.

Przepraszam - faktycznie lepsze by było słowo uszczelnił. Kajam się, za słowo załatał. Dziura jest nadal - co również mi się nie podoba.

5 godzin temu, chmieles2 napisał:

Że przy okazji przerzucili odpowiedzialność za wyłudzenia na niczego niewinnych kontrahentów, wprowadzili debilizmy typu split payment czy białe listy pewnie nie masz nawet pojęcia

Jakby Ci to powiedziec, martwi sie o to głównie moja księgowa. Niestety nie mam az tak wysokich kwot faktur by sie na ten split payment zalapac ale może dlatego, że łatwiej mi wystawić dwie faktury zamiast jednej :D :D  Rozumiesz ? Czy jakoś jaśniej Ci napisac ? ;)
 

5 godzin temu, chmieles2 napisał:

Co jest dobrego w podwyżce płacy minimalnej do 50% średniej krajowej?

Jeszcze jakby ta średnia krajowa była wyliczana uczciwie :D  Wiesz w ogóle jak się ją liczy ? Bo mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że średnia krajowa liczona jest na podstawie zarobków ale tylko i wyłącznie w firmach, które zatrudniają więcej niż 10 osób.
https://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/8076742,srednia-krajowa-2021-ile-wynosi-srednie-wynagrodzenie.html
 

5 godzin temu, chmieles2 napisał:

Wszystko to ma większy sens niż budowa lotniska 100 km od Warszawy.

Na szczescie jestes tylko forumowym ekspertem od lotnictwa :D 

5 godzin temu, chmieles2 napisał:

U Was pas też przebudowują.

Wynika to z jego wydłużenia a nie stanu nawierzchni.

5 godzin temu, chmieles2 napisał:

To mówisz o Złotych Tarasach czy tunelach centralnego, które nie istniałyby gdyby nie Lech Kaczyński -

Mówię o tym całym zaszczanym Centrum, o tym całym syfie w przejsciach pod Alejami do Limu, w przejsciu pod Emilii Plater w kierunku Złotych (chociaż, to chyba już nie istnieje), o Dworcu Centralnym, o Dworcu Śródmieście  - o tej jednej wielkiej szczalni jaka miesci sie w kwadracie miedzy Zlota, Alejami i Emilii Plater. O tych śmierdzących straganach pod Pałacem itd itd. Na szczęście trochę z tego syfu udało się Wam ogarnąć. Spod pałacu te budy już wywalili w całości. 
Nie mniej od lat 80tych bywam w Warszawie i od zawsze centrum mi sie kojarzy z zapachem moczu. Taka wizytówka stolicy przed która nie uciekniecie.


 

5 godzin temu, chmieles2 napisał:

Ktoś wam kazał tam się budować? :D Gdyby nie było Radomia to wy nie mielibyście korków, a my z wami problemów :D Dzięki tej drodze mogliście do pracy jechać, a nie tylko buraki za płotem zbierać.

Nie dość, że kiepski jestes z matematyki to i historia nie jest Twoja najmocniejszą stroną. Pierwsze osady w miejscu gdzie jest Radom, odnotowano juz 8tys lat przed nasza era a nawet jeszcze wczesniej, a pierwsza osada - gród obronny Piastow jest datowana na 10 wiek. A Warszawa to XII lub XIII wiek kiedy to powstała pierwsza osada Jazdów i X wiek jak istniał gród stare Bródno. Prawa miejskie zarówno Radom jak i Warszawa uzyskała mniej więcej w tym samym okresie. :D :D  Także pokazałeś Twoją zaściankowość i wychodzi z Ciebie to mniemanie, że jak mieszkasz w Warszawie to jesteś jakiś lepszy :D :D :D Wiesz, dlaczego cała Polska mówi o Was - Warszawka ? :D 

Zapominasz również kompletnie o tym kto zasilił szeregi mieszkańców Warszawy po wojnie - i patrząc na to co piszesz powyżej, Tobie nadal słoma z kieszeni wystaje :D

5 godzin temu, chmieles2 napisał:

Znam kilka osób z Radomia i jest coś, co różni Was od całej reszty Polski. Myślicie, że Radom jest fajny

Ja znam wiele osób z Warszawy z tą różnicą, że oni nie są bucami, które myślą - że jak mieszkają w Warszawie to są jacyś ważniejsi czy fajniejsi :D :D  
Powiem Ci więcej - ja już nawet w Radomiu nie mieszkam, tylko poza Radomiem i swiadomie się z miasta pod las wyprowadziłem :D A w Warszawie pomieszkiwałem głównie ze względu na studenckie balety ale przecież Ty wiesz najlepiej jak wygląda moje życie :D :D :D 

 

5 godzin temu, chmieles2 napisał:

Jak zarabiasz 3500 brutto może faktycznie nie rozumiesz, że w tym kraju są ludzie, którzy mają wyższe ambicje i coś osiągnęli i nie mają żadnego obowiązku dzielić się z tymi, którym się nie udało.

Rotfl - widzę, ze zaglądanie do cudzej kieszeni to Twoje hobby. Ale powiem Ci że blisko byłeś, bo 3000 brutto zarabiałem na 4 roku studiów dziennych na początku roku 2000 :D :D  Na umowę o pracę !  I miejscem pracy nie była Warszawa, żeby być bardziej skrupulatnym. W 2008 roku zachłyśnięty B2B przeszedłem na prowadzenie działalności i to był błąd - dlatego staram się rozwijać swoją działalność by tą umową b2b nie być związanym. I by móc zarabiać na siebie a nie na innych. Może dlatego tak to 500+ mnie nie boli niezależnie czy z niego korzystam czy nie. Może dlatego wiem z czym się wiąże b2b bo w takim modelu pracuję już 13 lat. I jak nie zrozumiesz - że jeśli przechodząc na emeryturę nie będziesz miał własnej prosperującej firmy albo inwestycji, które przyniosą Ci zysk to zostaniesz z ręką w nocniku jak 99% tych co dziś się cieszą z bycia na b2b. Bo oszczędności zje Ci inflacja.  Mylisz ponadto ambicje i osiągnięcia od wyścigu szczurów i gonienia wyłącznie za srebrnikami, które jak widać najbardziej zaprzątają Ci głowę.  Ale tak to już jest z warszawskimi dorobkiewiczami ;) :D 

 

5 godzin temu, chmieles2 napisał:

 Oświeć nas swą mądrością i przelej swe nauki bośmy wszyscy głupi

Cieszę się, że w końcu postawiłeś sobie trafną diagnozę :)  Od czegoś trzeba zacząć - a to dobrze rokuje :D 
 

4 godziny temu, =Fresz= napisał:

Też bym z tego dilera skorzystał emoji14.png VDR to ten z tych co musi być tak jak On twierdzi i żaden inny choćby profesor nie ma racji, także albo sobie go odpuścisz albo będziesz tu z nim książki pisał

Krzysiu Ty beż dilera masz niezłe odloty :)  Jak tam Ci panie profesorze idzie szukanie danych na temat Tanzanii i pisanie elaboratu na temat problemow z krzepliwością krwi po podaniu szczepionki  ? :D :D :D  

A dla alkoholików, jakże by inaczej, utwór Kazika. Niech Wam idzie na zdrowie :D :D :D
 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakich alkoholików , to co nie można w niedzielę setuni przewrócić .

Nie trzeba mieć studiów skończonych , by widzieć jak kurdupel zawłaszcza kraj.  Faktycznie szkoda że trzeźwiał i nie poleciał z bratem. Brakuje mu tylko mediów nie zależnych od niego.

Będą jeszcze trzy lata kombinować , jak je zniszczyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JerzyB napisał:

Witam

Jakich alkoholików , to co nie można w niedzielę setuni przewrócić .

Nie trzeba mieć studiów skończonych , by widzieć jak kurdupel zawłaszcza kraj.  Faktycznie szkoda że trzeźwiał i nie poleciał z bratem. Brakuje mu tylko mediów nie zależnych od niego.

Będą jeszcze trzy lata kombinować , jak je zniszczyć .

@JerzyB malo mnie tam interesuje co Ty w niedziele przewracasz.  Nie zaglądam innym przez okna i nie włażę przez drzwi. Dedykacja była dla alkoholików a nie do kogoś konkretnego z imienia czy nicka z forum.  Także łap dystans ;)  


 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JerzyB napisał:

Witam

Jakich alkoholików , to co nie można w niedzielę setuni przewrócić .

Nie trzeba mieć studiów skończonych , by widzieć jak kurdupel zawłaszcza kraj.  Faktycznie szkoda że trzeźwiał i nie poleciał z bratem. Brakuje mu tylko mediów nie zależnych od niego.

Będą jeszcze trzy lata kombinować , jak je zniszczyć .

Jak tam Jerzy, niemiec dał trochę odetchnąć :D Chyba ciężko na necie siedzieć jak ci w baraku piętnastu rumunów nad głową wisi :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pracuję z Rumunami ,tylko Niemcy i Polacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obajtek  następny przestępca , który ma zostać premierem , bo tak chce kaczka. Drugi Banaś , poczytajcie wolnych mediów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, JerzyB napisał:

Witam

Obajtek  następny przestępca , który ma zostać premierem , bo tak chce kaczka. Drugi Banaś , poczytajcie wolnych mediów.

Gdyby nie Obajtek to byśmy teraz paliwo u niemca tankowali,  no ale Tobie w to graj.

Jeszcze napisz, które to media są dla Ciebie niezależne to się trochę naród rozweseli :D a przynajmniej jego znaczna większość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś wymieni jednego uczciwego co byl prezesem w orlennie albo innej dużej spółce państwowej od 89. Sami kolesie zlodziejstwo k**estwo i nic wiecej ;) A ciemny lud się bije za swoich panów XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno Kazika nie słuchaliście - to dla odmiany projekt Buldog - rok 2006

 

Zagrożenie zakończyło wszystkie waśnie, kłótnie, spory
Strach pokazał, że ten kraj nie jest tak bardzo chory
Wobec tego zagrożenia terytorium Polski
Podał rękę bratu prezydenta poseł Niesiołowski
Nad Bałtykiem niczem dawni bojownicy burscy
Pogodzili się ze sobą nawet bracia Kurscy
Oddziały samoobrony morskiej sformowali sprawnie
Nikt na świecie nie wie co mam w sercu na dnie
Bo myśli ten kto myśli, a nie myśli wtedy kto
 
 

 

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, volf napisał:

Gdyby nie Obajtek to byśmy teraz paliwo u niemca tankowali,  no ale Tobie w to graj.

Jeszcze napisz, które to media są dla Ciebie niezależne to się trochę naród rozweseli :D a przynajmniej jego znaczna większość. 

Człowieku pisałem , już  wszystkie które patrzą rządowi na ręce . Co do tankowanie , to u Niemca tankuje za tą samą kwotę co w PL , a bywało nawet taniej  niż PL.

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, JerzyB napisał:

Człowieku pisałem , już  wszystkie które patrzą rządowi na ręce . Co do tankowanie , to u Niemca tankuje za tą samą kwotę co w PL , a bywało nawet taniej  niż PL.

Ja wiem człowieku Jerzy że najchętniej całą naszą gospodarkę oddał byś w obce łapy. I pewnie nie możesz się doczekać aż ko dojdzie do władzy. Bóg da oby nie, bo na nowo tańce, hulanki, swawole przy ośmiorniczkach i następny rozbiór polski z ołówkiem w ręce. " Orlen damy niemcowi, lot dla odmiany francuzowi a przemysł wydobywczy austryjakowi, niech się chłopaki cieszą " a naszym zostawimy ten PGR w wygwizdowie co padł w 89tym. żeby nie było że nic dla kraju.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, volf napisał:

Ja wiem człowieku Jerzy że najchętniej całą naszą gospodarkę oddał byś w obce łapy. I pewnie nie możesz się doczekać aż ko dojdzie do władzy. Bóg da oby nie, bo na nowo tańce, hulanki, swawole przy ośmiorniczkach i następny rozbiór polski z ołówkiem w ręce. " Orlen damy niemcowi, lot dla odmiany francuzowi a przemysł wydobywczy austryjakowi, niech się chłopaki cieszą " a naszym zostawimy ten PGR w wygwizdowie co padł w 89tym. żeby nie było że nic dla kraju.;)

Co Ty tu wypisujesz za brednie .Media mają każdej władzy patrzeć na ręce i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.