Skocz do zawartości
owler

Alternatywa dla Jebao DCP-20000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zacząłem się rozglądać za nową pompą, bo od jakiegoś czasu wydajność dziwnie skacze. Trochę mnie to zaczęło denerwować. DCP-20000 chodzi u mnie średnio na 70%. Jest cicha ale wydaje się że przepływ zmienia się dość mocno pewnie około 10%. Ktoś może polecić jakąś inną pompę? może być trochę droższa ale bez przesady, wydajność min. 12-15k. Pompa podnosi wodę na około 3,5m( z piwnicy przechodzi po drodze przez 3-4 kolanka 90 stopni). Na razie nie mam parcia żeby to zmieniać ale będę musiał coś ogarnąć a nie chcę inwestować w nowy sterownik albo zasilacz lub coś innego do tego modelu.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DCP 20000 tak ma. Moją pompę muszę co dwa tygodnie czyścić co pozwala utrzymywać sensowną wydajność. Jest to upierdliwe bo po tygodniu trzeba podkręcać aby utrzymać wydajność - z 55% do 65% w dwa tygodnie. To jest chyba jakaś wada tego modelu, wymieniałem sterownik i nic to nie dało. Sam zastanawiam się nad inną pompą.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może raz dobrze zainwestować w dobrą pompę i mieć spokój na lata.  Ja mam Deltec Flow 12 , tej pompy nie słychać .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa sprawa, posiadam taką pompę, szczerze raz czyściłam  za 14 mies i nie było spadku wydajności. 

Dcp to nie są może mega pompy, ale też nie są złe.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety trzeba co jakiś czas podkręcać bo traci wydajność, ale powiedzmy że to jakoś nie przeszkadza bardzo. Gorzej jest z tymi skokami ale jednak to mocna pompa i trzyma mocny przepływ nawet na tej wysokości 3-4m.

16 minut temu, JerzyB napisał:

Witam

Może raz dobrze zainwestować w dobrą pompę i mieć spokój na lata.  Ja mam Deltec Flow 12 , tej pompy nie słychać .

Pozdrawiam

Widać że dobra pompa i też wysoko pompuje, niestety cena dość wysoka. Ale trzeba będzie prędzej czy później w coś takiego zainwestować.

W Jebao pasuje mi też duża rozdzielczość zmiany wydajności, to przy zwykłym kulowym zaworze jest bardzo pomocne.

Edytowane przez owler (wyświetl historię edycji)

3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam dcp 8000, już kiedyś pisałem że mam z nią problem skoki wydajności, co tydzień przestawianie.
Beti toci się trafiło.
Ja w swoim przypadku zmieniłem pompę na innej firmy tak jak wyżej ktoś napisał lepiej zainwestować i mieć problemy z głowy

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Beti napisał:

Dcp to nie są może mega pompy, ale też nie są złe

Też nie mam problemu z tą serią pomp . Osobiście posiadam dcp 5000 była raz czyszczona po około 6 miesiącach , zero problemów i strat wydajności . Następną jaką kupię zapewne  też będzie z tej serii .....

Swoją drogą ma ktoś  wiedzę jak długo pracują takie pompy  5 -7 lat może krócej ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja "15" skończyła żywot po 4,5 roku. Ale była w zasadzie bezobsługowa.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Jebao dcp 8000 i szczerze się zastanawiam nad kupnem nowej pompy. Mało tego, że co tydzień muszę regulować, bo spada wydajność co jest mega upierdliwe. Myślałem, że pompa zanieczyszczona, aczkolwiek rozebrałem i wszystko czyściutkie to jeszcze jest dość głośna co mi stanowczo przeszkadza, ponieważ akwarium jest w sypialni. Niestety nie mogę polecić tej pompy nikomu. Każdy z nas ma inne doświadczenia odnośnie pomp Jebao jak widzę.

 

Tak z czystej ciekawości, jakie pompy polecacie ? Muszę już mieć coś na uwadze.

Edytowane przez Luca197 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.