Skocz do zawartości
Luca197

Quadri color dziwne zachowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam jedno małe pytanie odnośnie mojego Quadri.

Natomiast chodzi, o to czy jest to normalne, że ten ukwiał tak jak by co 3 lub 4 dni się tak jak by skurczy, ale tak jak by go coś ugryzło, że aż prawie w ogóle go nie widać i efekt ten utrzymuje się powiedzmy jakąś godzinę, lub dwie po czym zaczyna się pompować i wraca do normalnych rozmiarów. Dokarmiam go raz lub dwa razy w tygodniu mrożonkami. Nie wędruje, po akwarium siedzi w doniczce tak jak go kupiłem tak został mam go około 2 miesięce. Pytałem się gościa od którego go kupiłem czy to normalne, a on na to, że u niego w sklepie to normalny objaw i, że każdy ukwiał tak robi.

Pytam się was bardziej doświadczonych kolegów i koleżanki ode mnie. Normalnie wygląda tak jak na zdjęciu poniżej. Sorki za jakość zdjęcia, ale robione telefonem.

Był bym mega wdzięczny za jakąś odpowiedź..

20210217_154104-01.jpeg

Edytowane przez Luca197 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są formy jakie przyjmuje mój quadri w zależności od nastroju:

 

 

Resized_20201231_210046.jpeg.dd489d290a4395c8c9c2ea15ca193623.jpeg20201020_152922.thumb.jpeg.17734df1af3b83544d0969197dc6c0af.jpeg20201020_225302.thumb.jpeg.65b91b9c68d5600ca61381d504e4d82b.jpegResized_20201212_152639.thumb.jpeg.0941e15246437447e57aa65e63c56418.jpeg

na przedostatnim zdjęciu wyglądał jak kawalek zmiętej szmatki ze 30x mniejszy niż na codzień. Stan napompowania zmienia się w ciągu dnia o ok 300%

Największy jest popołudniami w porze karmienia. Powyższe zmiany traktuje jako normalną aktywność ukwiała.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem czyli mówisz żeby się nie martwić, że to normalna kolej rzeczy. Nie zapeszając zaje......sty masz ten ukwiał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Luca197 napisał:

Rozumiem czyli mówisz żeby się nie martwić, że to normalna kolej rzeczy. 

Osobiście zacząłbym się martwić jak "pomarszczony i schowany" byłby dłużej niż dwa -trzy dni.

3 minuty temu, Luca197 napisał:

 Nie zapeszając zaje......sty masz ten ukwiał. 

Jak dla mnie jest za duży, zajmuje 1/4 akwarium. Z chęcią zamieniłbym się na egzemplarz 3-4 razy mniejszy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne. Często się kurczy np. przy robieniu kupy ;)
Z ciekawości - co to za doniczka, o której wspomniałeś?


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem co to za doniczka. Wygląda na taką malutką glinianą w kolorze takim jak by pomarańczowym. Kupiłem ten ukwiał z doniczką. Dobrze, że już znam przyczyny takiego kurczenia się to przynajmniej jestem spokojny, że wszystko z nim ok.

Arek Chętnie bym się z Tobą zamienił na ukwiał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Luca197 napisał:

Arek Chętnie bym się z Tobą zamienił na ukwiał :D

Jakie duże masz akwa i skąd jesteś? 

Ten ukwiał ma grubo ponad 35 cm średnicy i ciągle rośnie....jeszcze trochę to będę musiał pozbywać się okolicznych korali - i tak już przesadziłem dwie kępki zoa.

Resized_20210217_155918.thumb.jpeg.09666b9547a2379a9ca8fe81cac41df3.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mieszkam w Polsce albo i dobrze patrząc na to co się teraz dzieje. W obiegu mam 650L więc ukwiał był by idealny, ale za daleko na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.