Skocz do zawartości
aaguda

Modyfikacja lapmy ORPHEK ATLANTIC V4

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm

Chciałbym zmodyfikować nieco swoja lampę Orphek Atlantic V4. Akwarium 110x50x55 .Wydaje mi się ,że mam jednak za słabe światło. Chciałbym dołożyć minimum 2 belki T5. Czy ma ktoś pomysł gdzie kupić takie pojedyncze belki i jak to złożyć do kupy

Pozdrawiam

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na zbyciu dwie belki Hagen Glo t5 1x54w.

Na OLX wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hagen glo i wyskoczy kilka pozycji, które mogą Cię zainteresować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do akwarium 110cm T5 54W jest za dlugie...

Potrzeba 39W. Poza tym świetlówki bez chłodzenia szybko się wypalają i słabiej świecą.

Jakie masz ustawienia swojego Orpheka?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, katani napisał:

Do akwarium 110cm T5 54W jest za dlugie...

Potrzeba 39W. Poza tym świetlówki bez chłodzenia szybko się wypalają i słabiej świecą.

Jakie masz ustawienia swojego Orpheka?

Ale pytający nie będzie montował 4 tub obok siebie.

Zestawy na 1 lub 2 tuby nie posiadają chłodzenia aktywnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, pj007 napisał:

Ale pytający nie będzie montował 4 tub obok siebie.

Zestawy na 1 lub 2 tuby nie posiadają chłodzenia aktywnego.

Dlatego pytałem o ustawienia lampy. Bo Orphek ma 235W jest zalecany do zbiorników max 120x80. Na akwarium 250l to powinno być więcej niż trzeba.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, katani napisał:

Dlatego pytałem o ustawienia lampy. Bo Orphek ma 235W jest zalecany do zbiorników max 120x80. Na akwarium 250l to powinno być więcej niż trzeba.

Część w UV, część skręcona, żeby się kolor podobał, lampa nad taką powierzchnią musi być wysoko więc spill spory. W efekcie nie dziwię się że jest ciemno, bo jako ekwiwalent T5 wychodzi pewnie ze 150W max a na 300L to biednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki . Coś zupełnie podobnego znalazłem na https://aqua-light.pl/34-odblysniki-do-swietlowek Pytanie czy ma gdzieś dostępnych takich lamp ale zabudowanych. W przeciwnym wypadku będzie trzeba coś samemu dorobić. Jeżeli się na nie zdecyduję , mówię tu o dwóch belkach 54W to jakie kolory najlepiej dołożyć do tych moich ledów?

akwarium 110 x 50 x 55 oświetlenie Orphek Atlantic V4.jpg

Trochę mnie nie było. Orpheka ma ustawionego na oryginalny program Increased Coral Growth . Lampę mam podłączoną do gniazdka wi-fi i pokazuje max moc 201wat.

Na zdjęciu widać jak jest powieszona. Ciemno nie jest ale przyrosty korali słabe  a zbiornik w kwietniu będzie miał 2 lata. To był impuls aby coś zmienić. Nowe lampy hybrydowe są drogie a i za tą niemało zapłaciłem a sprzedać pewnie będzie ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, aaguda napisał:

Dzięki . Coś zupełnie podobnego znalazłem na https://aqua-light.pl/34-odblysniki-do-swietlowek Pytanie czy ma gdzieś dostępnych takich lamp ale zabudowanych. W przeciwnym wypadku będzie trzeba coś samemu dorobić. Jeżeli się na nie zdecyduję , mówię tu o dwóch belkach 54W to jakie kolory najlepiej dołożyć do tych moich ledów?

akwarium 110 x 50 x 55 oświetlenie Orphek Atlantic V4.jpg

Trochę mnie nie było. Orpheka ma ustawionego na oryginalny program Increased Coral Growth . Lampę mam podłączoną do gniazdka wi-fi i pokazuje max moc 201wat.

Na zdjęciu widać jak jest powieszona. Ciemno nie jest ale przyrosty korali słabe  a zbiornik w kwietniu będzie miał 2 lata. To był impuls aby coś zmienić. Nowe lampy hybrydowe są drogie a i za tą niemało zapłaciłem a sprzedać pewnie będzie ciężko.

Jesteś pewien że 54W? Świetlówka ma 115cm.
Myślę, że sprzedać Atlantica nie byłoby ciężko, pytanie tylko za ile :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku myślałem o 2 x 39 Wat , pytanie tylko czy warto się bawić. Próbowałem znaleźć kogoś kto robi takie lampy lub jakieś ogłoszenie kto sprzeda używkę Ati LED Powemodule 2x75 Wat , 4x 39 Wat lub PC Hyperion 2 ale nic teraz nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Ariel też o tym wspomniał, Muszę podzwonić by mi sprawdzili czy dam radę wstawić w środek swojego Orpheka ale wygląda na to ,że powinno zagrać. Szkoda tylko że T5 będą niesterowalne ale co zrobić. Znalazłem też coś podobnego https://www.coralhouse.pl/aquatic-life-t5-ho-led-hybrid-4-lampy-90-cm-~p140333 . Może trzeba iść właśnie w takie moduły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest ta lampa trochę za nisko? Tak przynajmniej na zdjeciu wyglada.


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, aaguda napisał:

Kolega Ariel też o tym wspomniał, Muszę podzwonić by mi sprawdzili czy dam radę wstawić w środek swojego Orpheka ale wygląda na to ,że powinno zagrać. Szkoda tylko że T5 będą niesterowalne ale co zrobić. Znalazłem też coś podobnego https://www.coralhouse.pl/aquatic-life-t5-ho-led-hybrid-4-lampy-90-cm-~p140333 . Może trzeba iść właśnie w takie moduły.

Osobiście mam Giesemanna stellera w rozmiarze 12000 mm i do środka maxspect rsx r5-200. Też myślałem o tej lampie co podesłałeś, ale giesemann ma osłonięte świetlówki plexą i możesz kupić giesemanna sciemnialnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa jest zawieszona dokładnie 24 cm nad lustrem wody. 

 

Gdybym zakupił Giesemann stellar 900  mm to wnęka na Orpheka jest ok bo ma ona wymiar 900x261 a moja lampa ma wymiar 615x235ale natomiast po złożeniu cała lampa będzie miała 906x575 więc po szerokości będzie wystać 75 mm poza akwarium i chyba nie będzie to wyglądało za ładnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, aaguda napisał:

Lampa jest zawieszona dokładnie 24 cm nad lustrem wody. 

 

Gdybym zakupił Giesemann stellar 900  mm to wnęka na Orpheka jest ok bo ma ona wymiar 900x261 a moja lampa ma wymiar 615x235ale natomiast po złożeniu cała lampa będzie miała 906x575 więc po szerokości będzie wystać 75 mm poza akwarium i chyba nie będzie to wyglądało za ładnie. 

Lampa jest za nisko, program trzeba dostosować do obsady korali w zbiorniku.

The Atlantiks produce a lot of light, and more is not necessarily better. In other words, know your PAR levels. Enter the wife factor. If the light makes the carpet look purple there will be a compromise (that is she wins, you lose.image.gif.47f1332a0e05fd7d60a2e279bfc7e19a.gif) Hence, aesthetics often rule efficiencies. I've mentioned my preference and that's about as far as I can/should go.

https://www.reef2reef.com/threads/orphek-atlantik-v4-par-distribution.528508/page-3

Warto poszukać informacji za Wielką Wodą. 

To, że korale Ci nie rosną nie jest spowodowane "słabym światłem” tylko Twoim brakiem wiedzy jak to światło ustawić. 

 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Postaram się zagłębić bardziej w materiały z USA. Coś tam kiedyś czytałem zanim namówiono mnie na ta lampę ( choć myślałem już wtedy o hybrydzie) i sądziłem może naiwnie , że skoro ma tych programów kilka to są one tak zrobione by ułatwić akwaryście zwłaszcza poczatkującemu. Korale rosną choć nie tak jak to mówi Seb Holcer i dlatego się trochę zaniepokoiłem czy oby na pewno ta lampa wystarcza na mój zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mówi Seb ale wiem, że masz Rollsroyce  jeżeli chodzi o lampy LED. Tylko trzeba nauczyć się jeździć. :) 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.02.2021 o 08:34, aaguda napisał:

Wiatm

Chciałbym zmodyfikować nieco swoja lampę Orphek Atlantic V4. Akwarium 110x50x55 .Wydaje mi się ,że mam jednak za słabe światło. Chciałbym dołożyć minimum 2 belki T5. Czy ma ktoś pomysł gdzie kupić takie pojedyncze belki i jak to złożyć do kupy

Pozdrawiam

Artur

Siema 

Napisz do @rycho321 na pw i się zgadajcie ma ORPHEKA  Atlantic  i  belki OR    i  sobie pogadacie . 

Pozdr. 

p.s

Ja posiadam tylko BELKI OR  3  - wiec nie bardzo pomogę . 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AnT napisał:

Siema 

Napisz do @rycho321 na pw i się zgadajcie ma ORPHEKA  Atlantic  i  belki OR    i  sobie pogadacie . 

Pozdr. 

p.s

Ja posiadam tylko BELKI OR  3  - wiec nie bardzo pomogę . 

Dzięki Tak uczynię

Akwarium wygląda tak. Tamto zdjęcie było starsze .

Nara

orpheak.jpg

Uprzedzę ewentualne pytanie czarny osobnik nad Hepatusem to Stefan(molinezja) i jest ze mną od początku akwarium czyli prawie 2 lata.

Miałem parę ale samica była odeszła a młode, które narodziły się z tego związku niestety stały się pokarmem dla innych.

Stefan ma się dobrze tylko próbuje jak to samiec znaleźć sobie partnerkę a ostatnio upodobał sobie babkę leucotaenia ha ha

Edytowane przez aaguda (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości t oco ci nie pasuje w obecnym ustawieniu lampy? Masz same miękasy, niektóre jużprzeszły w fazę inwazji. Do takich korali w sumie praktycznie jakiekolwiek światło będzie OK.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.