Skocz do zawartości
benua

Produkty Reef Factory

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, grzechotnic napisał:

Ceny producentów są skalowane pod rynek UE lub USA gdzie średnia zarobków jest co najmniej 4 krotnie wyższa niż w PL.

To jest fakt i trzeba też zrozumieć, że tanim produktem nie zawojujesz zachodniego klienta.

Po za tym szwagier mi to fajnie wytłumaczył: "Michał to nie kosztuje dużo, tylko my za mało zarabiamy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, rufik napisał:

To jest fakt i trzeba też zrozumieć, że tanim produktem nie zawojujesz zachodniego klienta.

W Polsce za hankę na azotany - wysoki zakres - zapłaciłem 333 PLN z przesyłką - ze strony hanny, a dziś, na amazonie, z przesyłką, takie same są po 59$. Więc wychodzi że jednak kupuja tańsze produkty :).

11 godzin temu, rufik napisał:

Po za tym szwagier mi to fajnie wytłumaczył: "Michał to nie kosztuje dużo, tylko my za mało zarabiamy"

Każdy zarabia tyle, ile potrafi.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dale napisał:

Każdy zarabia tyle, ile potrafi.

Tu akurat się nie zgodzę . Wcześniej zarabiałem więcej i zmieniłem pracę na mniej , ale bardziej mi odpowiada . 

 

2 godziny temu, dale napisał:

W Polsce za hankę na azotany - wysoki zakres - zapłaciłem 333 PLN z przesyłką

W DE trochę taniej , ale nie wiele . Mimo to wydać między 50 a 60 € to nie jak w PL 250-300 zł . Za baniak zapłacić przy najniższych zarobkach 1200€ powiedzmy 3000€ na start , to nie to samo co na polskich zarobkach zapłacić te same pieniądze tylko w zł . Ale życie codzienne nie można już tak liczyć bo się trochę różni . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Ariel napisał:

Wcześniej zarabiałem więcej i zmieniłem pracę na mniej , ale bardziej mi odpowiada .

Ale Ty  nie narzekasz na zarobki. Podobnie jak ja. Też robię, co sprawia mi satysfakcję, mam możliwość przy tym rozwoju i co dzień nowe wyzwania.

Ale zauważyłeś żeby "na zachodzie" ludzie wybierali droższe produkty, kiedy mają to samo taniej? Bo takie było założenie do którego się odniosłem :) (i które mnie zdziwiło :) ).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, dale napisał:

Ale Ty  nie narzekasz na zarobki. Podobnie jak ja. Też robię, co sprawia mi satysfakcję, mam możliwość przy tym rozwoju i co dzień nowe wyzwania.

Ale zauważyłeś żeby "na zachodzie" ludzie wybierali droższe produkty, kiedy mają to samo taniej? Bo takie było założenie do którego się odniosłem :) (i które mnie zdziwiło :) ).

Raczej kupują tańsze jeśli mają możliwość , mino to podobnej jakości , lub takiej samej . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna konkluzja. W PL dalej chyba działa zasada "pokazania się przed sąsiadami" Kupię drożej mimo że mnie nie stać. Mimo że nie ma realnej potrzeby przepłacania. Pokażę że mam, będę fajniejszy. Jak w filmie Sami swoi. Jak robili zdjęcia dla kuzyna z Ameryki to na zdjęciu musiał być traktor i telewizor wyglądający przez okno.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, grzechotnic napisał:

Świetna konkluzja. W PL dalej chyba działa zasada "pokazania się przed sąsiadami" Kupię drożej mimo że mnie nie stać. Mimo że nie ma realnej potrzeby przepłacania. Pokażę że mam, będę fajniejszy. Jak w filmie Sami swoi. Jak robili zdjęcia dla kuzyna z Ameryki to na zdjęciu musiał być traktor i telewizor wyglądający przez okno.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Mnie nie stać na wyrzucanie pieniędzy w błoto . Prosty przykład : podzwoniłem po sklepach z zapytaniem o wycenę nowego baniaka , miał być estetycznie wykonany ale bez wodotrysków , biała szafka i prosty sump . Cena zwaliła mnie z nóg i kupiłem Aqua medic armatus XD bo wyszedł taniej niż jak bym miał zamawiać w tych sklepach w Berlinie . Oczywiście mogłem zamówić w pl i wynająć transport , było by taniej . Ale jak czytam wypowiedzi z forum zdecydowałem , że jednak na miejscu zamówię . Zamówione we wtorek odebrane w piątek i jeszcze facet był tak miły , że pomógł mi wnieść . Pompy miały być jebao , ale nie było ich kilka miesięcy temu w DE wiec też wziąłem od Aqua medic , bo to co było dostępne typu gyre , deltec i kilka innych mają dla mnie ceny zaporowe i również z nimi różnie bywa mimo że kosztują kilka razy drożej od tych co mam . Lampa , tu też był problem bo szukałem czegoś co ma sterowanie przez kontroler , albo Bluetooth , dodatkowo miała być biała , moc ponad 150W i pasować pod zbiornik który był i na który miałem się przesiąść . Wybór prawie żaden w tamtym czasie bo brak lamp na magazynach . Więc zdecydowałem się na giesemann . Na jednym trochę zaoszczędziłem , to wydałem gdzie indziej . Media będę miał w filtrze poza sumpem i tu wybrałem najtaniej jak sie da filtr z odzysku , działa sprawnie i jestem zadowolony . W sumpie glony , ale nie w jakimś tam refugium za X euro , tylko koszyk z kratki restrowej prawie po całości miejsca jakie było i lampki tetry które już miałem . Czyli jak to mówią ma być tanio , szybko i dobrze . 
Ps samo mocowanie do lampy by kosztowało 79€ to bez przesady ale jakoś nie rozumiem tej ceny. 

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super że jesteś taki zaradny. Ale chyba temat jest o czymś innym.

Ja chętnie poczytam opinie użytkowników a nie tego kto taniej coś kupił


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/d/oferta/reef-flare-l-black-210w-smart-reef-led-lampa-akwarium-morskie-CID103-IDMH5Tv.html  

Okazuje się że już chyba nie takie fajne bo Atk sprzedaje lampy?Chyba ze ktos fotkę jego akwarium użył do ogłoszenia.

Ciekawe czy ktoś jeszcze przyzna się do użytkowania reef smart rzeczy?

Tyle reklam na YouTube a u nas nikt nie ma choćby miernika do temperatury?

Coraz więcej producentów rzuca swoje urządzenia w chmurę.Nawet h2ocean pompy ma już w chmurze.

 

PHILIPS zrobil lampę pasywnie chłodzona i już następny producenci wypuszczają swoje wersję bez wiatraków np Pacific Sun i Ati.

Może skorzystamy na tych produktach reef smart tyle że inny producenci też zaczną to oferować w swoich.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.10.2021 o 19:22, joopa napisał:

To super że jesteś taki zaradny. Ale chyba temat jest o czymś innym.

Ja chętnie poczytam opinie użytkowników a nie tego kto taniej coś kupił

joopa to popatrz na inne portale aukcyjne . Wszystko z tej firmy dostępne tylko dla firm . Nie wytrzymuje 6 miesięcy :playing . Następnym razem zapraszam na pw , podam link . 
 

 

W dniu 3.10.2021 o 10:31, dale napisał:

Ale Ty  nie narzekasz na zarobki

Tak wybrałem 

Jak na razie na firmę nie stawiam , ale nie mówię nie może kiedyś 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sosna jeśli ktoś po roku wrzuca na rynek nowy model to znaczy, że coś było nie tak... Niestety... Polskie firmy lubią testować sprzęt na użytkownikach. Po roku ludzie będą narzekać na jakieś rzeczy to wydamy nową wersję z dopiskiem pro, plus czy inny ... I jakoś go będzie...

Af robił to samo... PS też... Coś co w Ameryce skończyło by się gigantycznym pozwem tutaj przechodzi gładko... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2021 o 10:08, dadario napisał:

Zapominasz o kilku ważnych elementach. 

- awaryjność. Przy takiej zabawce nikt nie zwraca uwagi aby użyte materiały i elementy działały długo i bezproblemowo. 

-utrzymanie i zabezpieczenie serwera. 

-gwarancja i support. Jak pieseł przestanie Ci się łączyć z komórką albo zupełnie się ruszać to wywalisz go na śmieci. Przy produktach użytkowych od których zależy życie za kilka/kilkanaście tyś zł w przypadku awarii każdy oczekuje szybkiego i bezproblemowego kontaktu z serwisem i pomocy. 

Niestety, te elementy biznesowej układanki kosztują. Już nie wspomnę, że sprzedając taki produkt producent "pożycza" od nas kasę na kolejne mniej lub bardziej potrzebne nam zabawki które ma w planach. 

A to, że my w Pl mamy słabą siłę nabywczą z powodu niskiej płacy a wysokich kosztów życia to nie wina producenta. Dla Niemca, Francuza czy Włocha nowy termostat jest porównywalny z średnim obiadem dla 2osób. Dla nas to nierzadko umiejętne gospodarowanie kilkumiesięcznym budżetem domowym. Więc niech nas nie dziwi, że jednak polskie firmy wolą produkować na zachód. 

Skąd takie informacje ze dla Niemca termostat to obiad dla 2 osób? Niemcy to nie raj gdzie wszystkich na wszystko  stać. 

A tak btw to dużo Niemców przechodzi z ghl  a rf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2022 o 22:23, sosna napisał:

Okazuje się że już chyba nie takie fajne bo Atk sprzedaje lampy?Chyba ze ktos fotkę jego akwarium użył do ogłoszenia.

Heeey.... Tak to ja sprzedaje swoje lampy bo postawiłem nowe akwarium o rozmiarze 160x52x55 i dałem do niego 3 lampy Reef Flare pro M :) Tak samo jak sprzedałem poprzednie akwarium. 

Lampy są roczne, świecą mega fajnie i dobrze... Gdyby nie to, że potrzebowałem wg swojego projektu dwóch wzmocnień, bo tak chciałem, to bym chyba został przy tych lampach, a przy okazji trzeba było spożytkować nadmiar gotówki :)

Aktualnie świecę 3x Reef Flare pro M 160W = 480W + Reef Flare Bar L 65W w sumie w maxie 545W w ledach :)

Najbardziej poza mega przyrostami i super światłem podoba mi się to, że widząc korale w sklepie pod tym światłem, które mi się podobają i je kupuje, tak samo pięknie wyglądają u mnie... Nie ma rozczarowań, że w sklepie były takie piękne a w domu mam inne światło i już nie jest tak fajnie... 

Niedługo spróbuję znaleźć czas i zaktualizuje swój post "Piernikowa rafa 2.0" :)

Póki co fotka poniżej po przekładce życia, całość w trakcie dojrzewania i jeszcze roboczo... Przyjdą docelowe cyrkulatory, korona itd... 

Pozdro B)

large.IMG_20220129_015510.jpg.b351603636bbbecba21cbd0704b4fcaf.jpg

 

W dniu 19.01.2022 o 22:23, sosna napisał:

Ciekawe czy ktoś jeszcze przyzna się do użytkowania reef smart rzeczy?

Hmm ja póki co mam z reef factory: kh keeper plus, ph meter, thermo control, salnity guardian, 2x dosing pump x3, tds meter,  reef flare bar L, 3x reef flare pro M... I na serio doceniam prostotę działania sprzętu, aplikacji oraz rozwiązania chmurowego :)

Jeśli masz jakieś pytania od użytkownika, a nie z marketingu to dawaj na prv a podam Tobie wady i zalety każdego z urządzeń... Tak również każdy ma jakieś wady B)

large.Screenshot_20220131_204412_com.reeffactory.smartreef.jpg.00710eb5b347ad1906d2494e572e1105.jpg

Edytowane przez atk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, atk napisał:

Jeśli masz jakieś pytania od użytkownika, a nie z marketingu to dawaj na prv a podam Tobie wady i zalety każdego z urządzeń... Tak również każdy ma jakieś wady

Ja chętnie też bym się dowiedział i podejrzewam że nie jestem odosobniony - więc może nie na priv tylko tutaj opisz swoje doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, REEFEK napisał:

Skąd takie informacje ze dla Niemca termostat to obiad dla 2 osób? Niemcy to nie raj gdzie wszystkich na wszystko  stać. 

A tak btw to dużo Niemców przechodzi z ghl  a rf

Też tego nie rozumiem , Niemcy skończyły się po wprowadzeniu euro :huh: . Rarytasów już nie ma . 
Zgadzam się że rezygnują z ghl , ale na pewno nie na RF . Sami czekają na coś tańszego i większość idzie Maxspect , ATI i tym podobne . Zdziwił byś się ile idzie produktów jebao i aqua medic i tych tańszych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Ariel napisał:

Też tego nie rozumiem , Niemcy skończyły się po wprowadzeniu euro :huh: . Rarytasów już nie ma . 
Zgadzam się że rezygnują z ghl , ale na pewno nie na RF . Sami czekają na coś tańszego i większość idzie Maxspect , ATI i tym podobne . Zdziwił byś się ile idzie produktów jebao i aqua medic i tych tańszych .

Ja nie mówię o oświetleniu a  kh director   zmieniają na rzecz  reeffactory(cena i obsługa)  wiem bo mieszkam w niemczech  i ma kontak z ludźmi co handlują koralami i sprzętem,a jeśli chodzi o oświetlenie  tak duża część swieci ati kessil  i gisseman  a maxspect  aż tak nie widac w akwariach 

Aqua medic  w de stoi nizej niż jebao xD a wszystko  przez jakas partie cyrkulatorow co rdzewiały 

Edytowane przez REEFEK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak zwykle temat d*pa, mialo byc o produktach RF a zaczely sie wywody o zarobkach, ze za drogo, albo to albo tamto. Sorry ale wydaje mi sie że chyba lepiej skupic nad jakoscia i jak co komus dziala. Cene to wydaje mi sie sprawa kazdego z osobna. Teraz kazdy firmowy produkt swoje kosztuje, a nie koniecznie jest tego warty. Ja mam flare pro m i jestem zadowolony. Fajny towar, serwis po zakupowy genialny. Aha jeszcze jedno odnosnie zarobkow za granica to mało kto bierze to pod uwage że generalnie za granica placi sie duzo wiecej roznych podatkow itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, REEFEK napisał:

Ja nie mówię o oświetleniu a  kh director   zmieniają na rzecz  reeffactory(cena i obsługa)  wiem bo mieszkam w niemczech  i ma kontak z ludźmi co handlują koralami i sprzętem,a jeśli chodzi o oświetlenie  tak duża część swieci ati kessil  i gisseman  a maxspect  aż tak nie widac w akwariach 

Nie będę się sprzeczał , ale piszesz by pisać . Oczywiście nie mam pojęcia co puszę , więc pozwolę sobie zakończyć :D
@kokomag przez to kończę , bo to bezsensowne przepychanki :clapping . Lampy świecą , bo widziałem , światło mega i sporo napraw . Czekam na ciąg dalszy , bo polskie produkty niektórych firm , oczywiście nie wszystkie mają mega opinie . A to mnie ciesz , chociaż nic z tego nie mam . Temat będę obserwował .

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, kokomag napisał:

I jak zwykle temat d*pa, mialo byc o produktach RF a zaczely sie wywody o zarobkach, ze za drogo, albo to albo tamto. Sorry ale wydaje mi sie że chyba lepiej skupic nad jakoscia i jak co komus dziala. Cene to wydaje mi sie sprawa kazdego z osobna. Teraz kazdy firmowy produkt swoje kosztuje, a nie koniecznie jest tego warty. Ja mam flare pro m i jestem zadowolony. Fajny towar, serwis po zakupowy genialny. Aha jeszcze jedno odnosnie zarobkow za granica to mało kto bierze to pod uwage że generalnie za granica placi sie duzo wiecej roznych podatkow itp

Żeby nie było ze nie pisze na  temat tak używałem reeffactory bar L  z kessilami efekt był super ale zmieniłem na hybryde ati 

Belka dawała fajne kolory i ma naprawdę fajna aplikacje ,przymierzam się do kh keeper I zapewne  pompy dozujące tez wjada

Edytowane przez REEFEK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, chris_ek napisał:
1 godzinę temu, atk napisał:

Jeśli masz jakieś pytania od użytkownika, a nie z marketingu to dawaj na prv a podam Tobie wady i zalety każdego z urządzeń... Tak również każdy ma jakieś wady

Ja chętnie też bym się dowiedział i podejrzewam że nie jestem odosobniony - więc może nie na priv tylko tutaj opisz swoje doświadczenia?

Ok, to merytorycznie co chciałbyś wiedzieć na temat którego produktu? W praktyce być może można byłoby duży elaborat napisać... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, atk napisał:

Ok, to merytorycznie co chciałbyś wiedzieć na temat którego produktu? W praktyce być może można byłoby duży elaborat napisać... :)

To może ja zapytam , o temperaturę w pierwszych lampach , może mierzyłeś ? Czepiłem się , bo mam powody  . Z tego co wiem wszystkie produkty bardzo dobrze się łącza przez Wifi i nie ma takich problemów jak z AM czy jebao , miałeś jakieś zerwanie połączeń , brak możliwości połączenia się ? I tu proszę dodaj jaki masz router i czy mocno obciążony . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Ariel napisał:

To może ja zapytam , o temperaturę w pierwszych lampach , może mierzyłeś ? Czepiłem się , bo mam powody  . Z tego co wiem wszystkie produkty bardzo dobrze się łącza przez Wifi i nie ma takich problemów jak z AM czy jebao , miałeś jakieś zerwanie połączeń , brak możliwości połączenia się ? I tu proszę dodaj jaki masz router i czy mocno obciążony . 

Ja od prawie trzech tygodni używam 8 Flare Pro S, połączenie z  domowym Wi-fi to bajka, średnio "inteligentny szympans" to zrobi  w 5 min. Mój ruter to jakiś kilkuletni model, który dostałem z UPS. Oczywiście jak większość tego typu sprzętu jak z RF  dział tylko na 2.4.  Światło jest miłe dla oka, mocne i moim acroporom również pasuje. Po awarii poprzedniej lampy i braku światła przez dwa tygodnie konsumcja w zbiorniku prawie wróciła do tej, która była przy T5, które pobierały jakieś 30% więcej energii. 

Niestety w jednej z ośmiu lamp padł kanał biały i zaczęła świrować. Zgłosiłem to do serwisu i po dwóch godzinach miałem odpowiedź, poprosili o sprawdzenie kilku kwestii i przesłanie nr seryjnego. Po ich sprawdzeniu stwierdzili, że nie jest to problem softu i trzeba lampę wysłać do serwisu. Zamówili kurier,  jutro ma przyjechać  i zabrać lampę do serwisu. Serwis działa zacnie i to był jeden z powodów, który przemawiał za kupnem lamp z RF.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, norbi2222 napisał:

Ja od prawie trzech tygodni używam 8 Flare Pro S, połączenie z  domowym Wi-fi to bajka, średnio "inteligentny szympans" to zrobi  w 5 min. Mój ruter to jakiś kilkuletni model, który dostałem z UPS. Oczywiście jak większość tego typu sprzętu jak z RF  dział tylko na 2.4.  Światło jest miłe dla oka, mocne i moim acroporom również pasuje. Po awarii poprzedniej lampy i braku światła przez dwa tygodnie konsumcja w zbiorniku prawie wróciła do tej, która była przy T5, które pobierały jakieś 30% więcej energii. 

Niestety w jednej z ośmiu lamp padł kanał biały i zaczęła świrować. Zgłosiłem to do serwisu i po dwóch godzinach miałem odpowiedź, poprosili o sprawdzenie kilku kwestii i przesłanie nr seryjnego. Po ich sprawdzeniu stwierdzili, że nie jest to problem softu i trzeba lampę wysłać do serwisu. Zamówili kurier,  jutro ma przyjechać  i zabrać lampę do serwisu. Serwis działa zacnie i to był jeden z powodów, który przemawiał za kupnem lamp z RF.

Pewnie router masz odpowiednio stary :D . Temat oczywiście znam i cieszy , że wszystko wraca do normy . Miło że chcą na siebie brać kuriera . O serwisie mało jest na niemieckich forach ( praktycznie wcale , nawet lampy które były uszkodzone nie są po serwisie a są praktycznie nowe , mówię o pierwszej generacji ) . A jak odpowieć serwisu na pytania , bo to jedna z ważniejszych funkcji , zaproponowali może lampe na wymianę ? Bo z tego co rozumiem masz nowe lampy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Ariel napisał:

Pewnie router masz odpowiednio stary :D . Temat oczywiście znam i cieszy , że wszystko wraca do normy . Miło że chcą na siebie brać kuriera . O serwisie mało jest na niemieckich forach ( praktycznie wcale , nawet lampy które były uszkodzone nie są po serwisie a są praktycznie nowe , mówię o pierwszej generacji ) . A jak odpowieć serwisu na pytania , bo to jedna z ważniejszych funkcji , zaproponowali może lampe na wymianę ? Bo z tego co rozumiem masz nowe lampy .

Nie wiem jeszcze co zaproponują. To pewnie kwestia tego co się uszkodziło. Na pytania odpowiadają szybko i rzetelnie. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, norbi2222 napisał:

Nie wiem jeszcze co zaproponują. To pewnie kwestia tego co się uszkodziło. Na pytania odpowiadają szybko i rzetelnie. 

Tylko wymiana lampy , to moje zdanie przy nowych produktach . Po kilku miesiącach naprawa , ale nowe jest nowe i to wina producenta . Powinien brać odpowiedzialności. Kiedy kupiłeś i kiedy zgłosiłeś ? Ile lampa działała ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.