Skocz do zawartości
michall_181

Oświetlenie nocne

Rekomendowane odpowiedzi


To podobnie jak ja, w każdym razie jak rozkminisz temat to opisz proszę w tym wątku [emoji3][emoji108]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Napisz ile Led pod kanał i jakie (V, mA) to ci to rozrysuję, i czy ten kontroler będzie na 12V czy na 24V


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz ile Led pod kanał i jakie (V, mA) to ci to rozrysuję, i czy ten kontroler będzie na 12V czy na 24V


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Łącznie potrzebuję około 50-60 Watt na diodach power led.
Chciałbym mieć 3 kanały, diody 3W, 3,4-3,6V, 700ma i jakoś tak to wysterować żeby nie grzało.
W razie potrzeby w 4 kanał dać wentylator.
Co do kontrolera to mi obojętne 12 czy 24v( nie wiem jaka jest różnica[emoji1787])


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kanał ma 12V to diody 3,6V podłączysz tylko 3 sztuki na kanał, jak 24V to dwa razy więcej ;)
Czyli 3 Diody X 6 kanałów daje 18x3W=54W jeśli te diody mają po 3W, a wiemy że nie mają ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli kanał ma 12V to diody 3,6V podłączysz tylko 3 sztuki na kanał, jak 24V to dwa razy więcej ;).gif' alt='default_;).gif' alt=';)'>.gif'>
Czyli 3 Diody X 6 kanałów daje 18x3W=54W jeśli te diody mają po 3W, a wiemy że nie mają ;).gif' alt='default_;).gif' alt=';)'>.gif'>


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czyli do zasilania 24v oczywiście będzie zasilacz 24v, stałoprądowy i o mocy z zapasem do mocy diod czy jak?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2021 o 09:14, volf napisał:

Te sterowniki mają po 3 ampery na kanał a diody 750 mA. Jak to rozwiązałeś 

 

Nie mam pojęcia jak to zostało rozwiązane.

Jeśli bardzo Cie/Was to ciekawi mogę zapytać twórcę tej mojej "Świecy" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2021 o 17:09, michall_181 napisał:


Łącznie potrzebuję około 50-60 Watt na diodach power led.
Chciałbym mieć 3 kanały, diody 3W, 3,4-3,6V, 700ma i jakoś tak to wysterować żeby nie grzało.
W razie potrzeby w 4 kanał dać wentylator.
Co do kontrolera to mi obojętne 12 czy 24v( nie wiem jaka jest różnicaemoji1787.png)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zakładając że, dioda 3W ma 2,5W to przy 4 kanałach po 6 led masz 60W, jeśli chcesz te trzy kolory z pierwszego posta to tu nie ma zbytnio za dużo kombinowania, wszystkie te diody 3W mają w opisie 3,6V 700mA

 

TC-420_01.png

Edytowane przez Bouli (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakładając że, dioda 3W ma 2,5W to przy 4 kanałach po 6 led masz 60W, jeśli chcesz te trzy kolory z pierwszego posta to tu nie ma zbytnio za dużo kombinowania, wszystkie te diody 3W mają w opisie 3,6V 700mA
 
TC-420_01.png.c3f97ee56a7e313628f223d91aad0ad9.png

Dziękuję! Widzę, że pozostają jeszcze dwa kanały np na wentylator [emoji3] twoim zdaniem ten sterownik jest lepszy niż Aqma?, pytam o subiektywne odczucia, nie chcę tu nikomu antyreklamy robić [emoji3]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby być blisko tych 60W musisz 4 kanały zapakować ledami, ja tam tylko 3 obrysowałem, czy jest lepszy to nie mam pojęcia, fizycznie nie posiadam żadnego ;)
Nawet się nie zagłębiałem w specyfikację zręby mieć jakiekolwiek zdanie ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aby być blisko tych 60W musisz 4 kanały zapakować ledami, ja tam tylko 3 obrysowałem, czy jest lepszy to nie mam pojęcia, fizycznie nie posiadam żadnego ;).gif' alt='default_;).gif' alt=';)'>.gif'>
Nawet się nie zagłębiałem w specyfikację zręby mieć jakiekolwiek zdanie ;).gif' alt='default_;).gif' alt=';)'>.gif'>


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak czy inaczej bardzo dziękuję. Przyjrzę się zagadnieniu [emoji3] te sterownik umożliwia procentowe wysterowanie kanałów?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, michall_181 napisał:


Tak czy inaczej bardzo dziękuję. Przyjrzę się zagadnieniu emoji3.png te sterownik umożliwia procentowe wysterowanie kanałów?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie jestem osobiście fanem rezystorów przy ledach tu trochę na temat ;)
https://enterius.eu/wsparcie/artykuly-techniczne/driver-led-co-to-jest/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To można na sterownikach ;)

92dfaf4bfd5b3a4c4ddba306ed6d1ccb.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graty powoli składam ale wydaje mi się, że zamówiłem zły przewód do lampy na odcinek out zasilacza do diod...
Czy będzie ok do zasilania lampy na 3 liniach po Ok 20W?
048473eb52b91141857cce86f6a5ba5a.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka o takim przekroju ma obciążalność w okolicy 10A


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Linka o takim przekroju ma obciążalność w okolicy 10A


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No to bosko, w takim razie śmiało można użyć [emoji41]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2021 o 18:10, Bouli napisał:

Linka o takim przekroju ma obciążalność w okolicy 10A
 

 

Jakoś nie widzę tego żeby odbiornik 120W zasilać takim przewodem, te przewody nie są produkowane z myślą o przewodzeniu dużych prądów. Dodatkowo to aluminium powlekane tylko miedzią.

Edytowane przez chris_ek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, chris_ek napisał:

 

Jakoś nie widzę tego żeby odbiornik 120W zasilać takim przewodem, te przewody nie są produkowane z myślą o przewodzeniu dużych prądów. Dodatkowo to aluminium powlekane tylko miedzią.

https://allegro.pl/oferta/przewod-kabel-sterowniczy-linka-liyy-10x0-75-8826560282
Ja do 2 lamp używałem przewód sterowniczy 0.75 zyła. Spokojnie w tym sklepie dostaniesz dużo różnych konfiguracji 0.5 mm też powinen starczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej skrętce są normalne miedziane przewody. W swojej lampce zrobiłem połączenia między diodami na przewodach z takiej skrętki (drut w środku a nie linka oraz było pod ręką), prąd 350mA, i działa bez problemów jakichkolwiek.

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2021 o 18:10, Bouli napisał:

Linka o takim przekroju ma obciążalność w okolicy 10A


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ale głupotę napisałeś, nie pisz z taką wiedzą w tematach z prądem, bo jeszcze ktoś ci uwierzy i puści chatę z dymem.

Pytanie zasadnicze jaki prąd i napięcie ma płynąć tym przewodem? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, sith114 napisał:

Ja do 2 lamp używałem przewód sterowniczy 0.75 zyła.

No ja to samo, ale to już jako przewód wychodzący z lampy. Do lutowania połączeń właśnie ta skrętka dobrze się sprawdza. Do podłączenia lampy do sterownika też będzie ok, ale trochę sztywna, taka z linka od sitha sprawdzi się lepiej

PS. Teraz doczytałem na tym obrazku, że tam faktycznie jest linka alu. Więc raczej nie za bardzo.

 

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą może się komuś przyda, prościej się nie da:) 

Wpisujemy prąd znamionowy drivera i jego napięcie oraz długość przewodu od sterownika do modułu LED, kalkulator ustawiony na przewody miedziane, jak ktoś chce liczyć dla alu to w formule musi zmienić konduktywność z 58 na 36,59, ale alu w morskim to zło.

Formuła ustawiona na spadek napięcia 5% można podrasować na 1, ale 5 to świat i ludzie więcej to tracenie mocy na głupie grzanie powietrza :)

Edyta. Poprawiłem formułę, bo wkradł się czeski błąd :)

 

Kalkulator kabli.ods

Edytowane przez Ejdzej88 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Ejdzej88 napisał:

Zresztą może się komuś przyda, prościej się nie da:) 

Wpisujemy prąd znamionowy drivera i jego napięcie oraz długość przewodu od sterownika do modułu LED, kalkulator ustawiony na przewody miedziane, jak ktoś chce liczyć dla alu to w formule musi zmienić konduktywność z 58 na 36,59, ale alu w morskim to zło.

Formuła ustawiona na spadek napięcia 5% można podrasować na 1, ale 5 to świat i ludzie więcej to tracenie mocy na głupie grzanie powietrza :)

Edyta. Poprawiłem formułę, bo wkradł się czeski błąd :)

 

Kalkulator kabli.ods 9 kB · 0 pobrań

No własnie zauważyłem, że coś jest nie tak bo przy dobieraniu kabla używałem jakiś kalkulatorów dla mojego układu czyli 36V i 0,7A i coś mi świeciło w Twojej poprzedniej wersji na czerwono :D

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech pisałem z palca i w jednym miejscu zamieniłem na %, a w warunku nie. Zresztą w jak ktoś ma głowę na karku nie tylko do jedzenia, to wnioski są proste. 

Do typowych połączeń driver-LED przekrój 0,5mm2 jest spoko(czyli do 1,5A i napięciu 32V).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ejdzej88
Zawsze można wyznawać zasady jak stary elektryk "Elektryka prąd nie tyka jedna ręka na kaloryfer, a druga w gniazdko" :clowning

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.