Skocz do zawartości
Hoom

Bielenie montipor talerzowych

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem test tritona w poniedziałek . Wyszedł mi za niski poziom strontu , jodu i potasu . 
Sr-4,67 norma 8-12

k-341 norma 390-480

I-19 norma 30-90

zgodnie z zaleceniem tritona odnośnie strontu We recommend the corrective dosage be carried out over 3 days. For the first 2 days the daily dosage should be 130ml. On the last day please use 0.77999999999997ml.
wydawolo mi sie ze dzienna dawka przez pierwsze dwa dni będzie za duża i rozbiłem to na mniejsze porcje po 30ml 

potas podłączyłem pod pompę i podnoszę małymi porcjami , jod tez podnoszę powoli 

We recommend the corrective dosage of 5.33 ml for 1 day.

We recommend a daily maintenance dose of 0.53ml. If this dose is very low, then this can be alternatively be dosed weekly (daily dose x7).

 

zamiast 5 ml podaje dziennie po jednym a później przejdę na zalecaną dawkę 

po dwóch dniach tego dozowania montipory talerzowe zaczęli mi bielec , ale tylko szczepki . Duże kawałki maja sie dobrze . Czy przyczyną bielenia może być to ze dawkuje stront , potas i jod. 
pozostale wszystkie micro idealnie tylko wapno i magnez w dolnych granicach normy 

Ca 431 

mg 1333

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega dziwne są te zalecenia tritona.

Wszystko oczywiście zależy od stężenia. Ja daję jod w postaci płynu lugola 3 kropelki co drugi dzień czyli mniej więcej 1/7ml co drugi dzień. I mam prawidłowy poziom. A lanie roztworu potasu 130ml na raz skoro dzienna dawka to 0.8ml to jakiś kosmos mi się wydaje.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, katani napisał:

Mega dziwne są te zalecenia tritona.

Wszystko oczywiście zależy od stężenia. Ja daję jod w postaci płynu lugola 3 kropelki co drugi dzień czyli mniej więcej 1/7ml co drugi dzień. I mam prawidłowy poziom. A lanie roztworu potasu 130ml na raz skoro dzienna dawka to 0.8ml to jakiś kosmos mi się wydaje.

To nie o potas chodziło tylko o stront 2 dni po 130ml dziennie i 0.8 ml na trzeci dzień . To po  by wyrównać poziom poziom do normy . tez mi sie wydaje to dziwne żeby dać az tak dużą dawkę rozłożoną tylko na dwa dni 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
To nie o potas chodziło tylko o stront 2 dni po 130ml dziennie i 0.8 ml na trzeci dzień . To po  by wyrównać poziom poziom do normy . tez mi sie wydaje to dziwne żeby dać az tak dużą dawkę rozłożoną tylko na dwa dni 
Zrób tak to będziesz miał problemy jak kolega który ma zbiornik ponad 1000l. Jemu też kazali dolać jednorazowo takie dawki i mu duże kolonie acropor podziękowały.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było ze wymyślam 

3DC6318B-8C46-4F07-8178-2CD94E845FCF.jpeg

81F81D60-BB50-405D-BFF4-44C33D7E311A.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Triton i TM podają głupoty przy tych korektach. Pewnie jest algorytm, który nie przewiduje takich dużych różnic i wypluwa głupoty. Kierunek korekty właściwy, ale taka szybka zmiana  szczególne potasu położy zbiornik :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Żeby nie było ze wymyślam 
3DC6318B-8C46-4F07-8178-2CD94E845FCF.jpeg.4b5fff35c15b02df909b571aa24cf79a.jpeg
81F81D60-BB50-405D-BFF4-44C33D7E311A.jpeg.c8a1dc62f1b65afdf0f5e37e8cd6ac44.jpeg
Nie twierdzę że wymyślasz. Tylko nie rób tak jak Ci każą bo będziesz zgrzytał zębami;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, =Fresz= napisał:

Nie twierdzę że wymyślasz. Tylko nie rób tak jak Ci każą bo będziesz zgrzytał zębami;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Nie robie . Tez odrazu wydało mi sie ze to głupoty . Wyszło mi ze strontu powinienem dozować 1ml na dobę by wyrównać braki z reaktora . 260ml dla wyrównania poziomu . Pompę ustawiłem 1ml na dobę z ręki podaje 10ml dziennie . Wiec wyrównam poziom w ciągu 26 dni .
Pytanie tylko czemu bieleją montipory . I to tylko szczepki . Dwa bardzo duże kawałki maja sie dobrze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wszystkie te 3 parametry stront potas jod mają na to wpływ. Wcześniej te elementy dozowałeś?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozowaniem tylko potas i jod . Strontu nie dozowaniem . Stront wcześniej miałem 6.4 stabilnie . Korale twarde bardzo mi sie rozrosły wiec i konsumcja poszła ostro w górę . 
tak wyglądają szczepki . Mam nadzieje ze wrócą do siebie 

E568F8DA-1357-4474-843F-9DE9765651D2.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.