Skocz do zawartości
Posolone

Obsada akwarium typu (drop off)

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym się serdecznie przywitać, gdyż jestem nowy na forum, ale nie nowy w akwarystyce ;). A teraz do meritum jestem na etapie budowy domu i planowania akwarium morskiego. Po roku szukania informacji i planowania obsady doszedłem do wniosku, że chce akwarium typu drop off z akrylu. Planowane wymiary zbiornika to  100x70x80(część spadku) 150x70x40 (część górnego poziomu/półki ) co razem daje dość konkretny litraż. Załączyłem zdjęcie, które ma mniej więcej zobrazować moją wizję. Najbardziej mnie interesuje wasza opinia na temat obsady, żeby już ją zaakceptować i pod nią tworzyć akwarium. No więc do rzeczy w akwarium uwzględniam takie gatunki jak:

Heniochus acuminatus 

Centropyge loricula 

Labroides dimidiatus 

Amphiprion ocellaris + Brinopsis Crossa  (klasyk) 

Paracanthurus hepatus 

Synchiropus picturatus  (do stabilnego i dojrzałego akwarium być może końcowy ,,dopełniacz" obsady )

Cryptocentrus cinctus + Alpheus bellulus

+ekipa czyszcząca jakaś rozgwiazda piaskowa, ślimaki 

koralowce jakie planuję to gównie lps, miękkie + mangrowce 

Co myślicie o takiej obsadzie? nie za duża?. Chciałbym żeby każda ryba miała swobodę i ,,swoje miejsce " w akwarium. Dodam jeszcze, że chcę 120 litrowy zbiornik służący do kwarantanny, żeby być na 100% pewny, że nie wpadnie do akwarium coś czego nie chce :). Pozdrawiam

Notes_210225_091350_d08.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hepatus to troche za duza ryba na ten litraz, Heniochus tez troche duzy, a dodatkowo ma sklonnosci do zjadania korali. Ewentualnie kupic malego i odsprzedac jak urosnie. Ogolnie obsada w porzadku, tylko troche pusto bedzie, jak 8 rybek na 700l zbiornik. Ladnie by wygladala wieksza lawica chromisow, taka ze 20 sztuk. No i przemysl ten spadek, czy Ci piasek nie bedzie spadal na dolny poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piotr07 napisał:

Hepatus to troche za duza ryba na ten litraz

Tu mnie trochę zaskoczyłeś myślałem, że ponad 1000litrów w obiegu i 2,5m długości to przyzwoity rozmiar, sądząc po widoku hepatusów w 600 litrach. 

1 godzinę temu, piotr07 napisał:

Heniochus tez troche duzy, a dodatkowo ma sklonnosci do zjadania korali

kurde, faktycznie pomyliłem acumidatus z  jego klonem diphreutes, który już podobno jest reef safe i nie lubuje w miękkich :blink:

1 godzinę temu, piotr07 napisał:

No i przemysl ten spadek, czy Ci piasek nie bedzie spadal na dolny poziom.

spadek przemyślany będzie 2-3cm kawałek akrylu wklejony, który będzie trzymał go na górnej półce. :P

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Posolone napisał:

Tu mnie trochę zaskoczyłeś myślałem, że ponad 1000litrów w obiegu i 2,5m długości to przyzwoity rozmiar, sądząc po widoku hepatusów w 600 litrach. 

 

 

 

 

 

 

 

 

A to OK, myslalem ze baniak ma 1,5m dlugosci. Wystarczy.  Mysle ze diphroteus tez moze byc zagrozeniem, uwazaj na te ryby.

 

Edytowane przez piotr07 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.