Skocz do zawartości
sith114

Pokażmy swoją elektrykę pod akwarium.

Rekomendowane odpowiedzi

Po tematach coś jest porozrzucane, ale fajnie jakby w jednym miejscu zebrać nasze dzieła w szafkach. Może ktoś coś z tego wyciągnie może ktoś coś poprawi itd ;)

To pochwalę się swoim uporządkowaniem co prawda jeszcze kable nie do końca pospinane, ale to chcę na spokojnie przemyśleć sprawę ;)
t2xwShT.jpg
W skrócie opis 10 gniazdek bez większej zabawy w jakieś bezpieczniki etc. Zasilacz od lampy i sterownik.

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale rozumiem że jest to sucha częć szafki? Że tu sumpa nie będzie ani żadnych rur :) ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dale napisał:

Ale rozumiem że jest to sucha częć szafki? Że tu sumpa nie będzie ani żadnych rur :) ?

Tak dokładnie nie mam sumpa, akwarium na kaskadzie. W następnym większym mam plan wydzielić część suchą szafki. Jedyne co mokrego tu stanie to beczka na dolewkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja swojej nie pokaże,  może grozić wybuchem lub samozapłonem :D tyle kabli..


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Beti napisał:

To ja swojej nie pokaże,  może grozić wybuchem lub samozapłonem :D tyle kabli..

Mnie do szału doprowadzały listwy dlatego postanowiłem podziałać nabrać doświadczenia przed wiekszym projektem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie póki co dużo skromniej [emoji56]
86c90ce28fa7dcb43efb937f229b4e43.jpg
3xB10, w tym dwie listwy z uziemieniem i jedna bez.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sith114 napisał:

Po tematach coś jest porozrzucane, ale fajnie jakby w jednym miejscu zebrać nasze dzieła w szafkach. Może ktoś coś z tego wyciągnie może ktoś coś poprawi itd ;)

To pochwalę się swoim uporządkowaniem co prawda jeszcze kable nie do końca pospinane, ale to chcę na spokojnie przemyśleć sprawę ;)
t2xwShT.jpg
W skrócie opis 10 gniazdek bez większej zabawy w jakieś bezpieczniki etc. Zasilacz od lampy i sterownik.

Nie boisz się tej korozji na stelażu? Kiedyś takią konstrukcję widziałem w skrzydlicy. Było na sprzedaż i bujało się jak fotel na biegunach. Mam nadzieję że to nie ten egzemplarz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak wyglądał stan surowy zamknięty;). Obecnie jest trochę lepiej wykończone, ale rozdzielnia (jak to dumnie zabrzmiało) umiejscowiona jest w takim miejscu, że zrobienie fotki poglądowej jest niemożliwe.

20201017_181727.thumb.jpeg.0c6cb5b08a1ae1c0a9be8ca61afd7594.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, dla syna napisał:

Nie boisz się tej korozji na stelażu? Kiedyś takią konstrukcję widziałem w skrzydlicy. Było na sprzedaż i bujało się jak fotel na biegunach. Mam nadzieję że to nie ten egzemplarz? 

Całkowicie się nie boje i to nie ten egzemplarz rdza jest powierzchniowa chetnie bym pomalował ale to może jak się cieplej zrobi i będę mógł dobrze wietrzyć ;) Tak naprawdę więcej tam zdartej farby niż rdzy.

Pokaż elektrykę ;)

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze wszystko poza akwarium, ale zamiast tradycyjnej instalacji i zwykłych przedłużeaczy poszedlem w lisywy smart.

Czyli tez przedłużacz ale troche elektroniczny  połaczony z telefonem za pomoca wifi. Bardzo wygodna sprawa bo ma juz wbudowane zegary a nawet licznik poboru energi. Dzieki aplikacji na telefon w razie awarii moge wyłaczyc problem z dowolnego miejsca na ziemi bez komendy  "" Skarbie poszukaj wtyczki"":D

 

20210225_231313.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Grzegorz Dyzma napisał:

U mnie jeszcze wszystko poza akwarium, ale zamiast tradycyjnej instalacji i zwykłych przedłużeaczy poszedlem w lisywy smart.

Czyli tez przedłużacz ale troche elektroniczny  połaczony z telefonem za pomoca wifi. Bardzo wygodna sprawa bo ma juz wbudowane zegary a nawet licznik poboru energi. Dzieki aplikacji na telefon w razie awarii moge wyłaczyc problem z dowolnego miejsca na ziemi bez komendy  "" Skarbie poszukaj wtyczki"":D

 

20210225_231313.jpg

Witam

Te listwy będziesz miał w szafce gdzie sump?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie ma się czym chwalić, ale zrobiłem w osobnej szafce obok sumpa całą elektronikę z dolewką i dozowanie.. Każde urządzenie jest na osobnym gniazdku i bezpieczniku. Gdy jest potrzeba wyłączenia np odpieniacza wyłączam bezpiecznik i załatwione.

1.png

2.png

3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dawar napisał:

Co prawda nie ma się czym chwalić, ale zrobiłem w osobnej szafce obok sumpa całą elektronikę z dolewką i dozowanie.. Każde urządzenie jest na osobnym gniazdku i bezpieczniku. Gdy jest potrzeba wyłączenia np odpieniacza wyłączam bezpiecznik i załatwione.

1.png

2.png

3.png

Jest jest po to ten temat, każdy coś wrzuci to będzie się na czym wzorować ;) I będzie w jednym miejscu, a nie jak na tym śmierdzącym kałem pejsbuku gdzie post jest, a za 15 min nie idzie go znaleźć...  Liczę, ze sam znajde jakaś inspiracje przy następnym zbiorniku ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 hours ago, JerzyB said:

Witam

Te listwy będziesz miał w szafce gdzie sump?

Pozdrawiam

Czesc tak, szafka ma ponad 2 metry wiec nie chce mi sie ciągnąć kabli z jednego puntu. Zdaje sobie sprawe z wilgoci ale bedzie to oddzielna izolowana sekcja. 

Oprocz tego szafka jak i akwarium ma kanały wentylacyjne prosto do kratki. Wolgoc nie jest tutaj problemem.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na umieszczenia elektryki w części szafki gdzie mam tylko filtry przepływowe. W części z sumpem planuje założyć tylko pompę dozująca aby nie ciągać się wężykami po całej szafce. Dla zaoszczędzenia miejsca mam jeden zasilacz 600w 24v i na razie pod niego podpięte pompy obiegowe, cyrkulacyjne, odpieniacz. Zamiast zwykłych gniazd mam jeden przedłużacz z zabezpieczeniem przepięciowym i drugi na wi fi do sterowania ledami w reaktorze glonowym i do automatycznego czyszczenia odpieniacza. Jestem w trakcie uruchamiania zbiornika więc na pewno jakieś zmiany jeszcze będą :)

1614350021818.jpg

1614350021813.jpg

1614350021807.jpg

Edytowane przez cyli (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale macie porządek ja to już dwa lata zabieram się , że zrobię  z tym porządek ale ,na to muszę mieć więcej czasu :( 

IMG_9203.jpg.5f852f198a2668ee18e0a3fee936c37a.jpg

 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety pełna amatorka. Gdybym robił to dzisiaj, sump miałby 10cm mniej i byłaby wydzielona część sucha na elektrykę. Nie żeby po 3 latach cos się gdzieś zalało, czy zardzewiało, ale dla estetyki.

Takich listw jak na zdjęciu mam trzy sztuki w szafce i czwarta do światełka wepchana za akwarium.

20171209_155600

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, katani napisał:

U mnie niestety pełna amatorka. Gdybym robił to dzisiaj, sump miałby 10cm mniej i byłaby wydzielona część sucha na elektrykę. Nie żeby po 3 latach cos się gdzieś zalało, czy zardzewiało, ale dla estetyki.

Takich listw jak na zdjęciu mam trzy sztuki w szafce i czwarta do światełka wepchana za akwarium.

20171209_155600

 

Michał wywal ten przedłużacz , lubią się przypalić .Nie nadają się do szafki z sumpem . 

Zapodaj sobie taki , nie niesamowite i jaką firmę przy okazji przypominają , sam mam takich 5 szt plus inne bajery z tej firmy .

Te już mam parę latek . 

Link do sklepu :  https://swiatnarzedzi.pl/pl/p/Przedluzacz-listwowy-Premium-Line-4-gniazda-czarno-szary-3m-z-4-wylacznikami-Brennenstuhl/7499?gclid=EAIaIQobChMI36uv6vbp5gIVS8KyCh1spACiEAQYBCABEgK8lfD_BwE

 

d780921b174c976e410209942ffbcd4b.jpg

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak to zrobione, jeszcze nie skończone

f50bbb830cc05e73.jpg

15e68cb4b8f4737c.jpg

Edytowane przez joopa (wyświetl historię edycji)

akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam tak ,zasilanie i sterowanie   znajduje się poza szafką . Aha dołożyłem jeszcze 5 gniazd , bo było za mało. Na fotce jeszcze nie wszystko było połączone. Nie mogę robić aktualnych fotek  gdyż nie ma mnie w kraju.

.DSC_1128.JPG

obraz.png.a934e526e297c281ce5784a45c9e5983.png

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JerzyB łatwiej jest chyba w kosmos polecieć niż to ogarnąć... Szacun... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, dadario napisał:

@JerzyB łatwiej jest chyba w kosmos polecieć niż to ogarnąć... Szacun... 

@dadario Elektryką zajmuję się na co dzień  ,więc to pestka.

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cyli co masz pomiędzy szafka a panelami ? Coś szarego tam widzę.

4 godziny temu, AnT napisał:

Michał wywal ten przedłużacz , lubią się przypalić .Nie nadają się do szafki z sumpem . 

Daniel - 14 lat taki zasilacz z Biedry w szafce z sumpem wisi i nic sie nie przypalilo.  W starym baniaku u siebie mam takie trzy ;) Jedynie co się przepala to neonówka pod przyciskiem - kompletnie bez znaczenia.  W środku jest 2 płaskowniki z jakiegos miedziano/mosiądzopodobnego stopu powyginane ta by tworzyły miejsca na bolce wtyczki. Zero elektroniki.

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.