Skocz do zawartości
drogba_37

przelot przez akwarium różnice

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem od brata akwarium. tam jest 6 otworów, w niektórych z nich zastosowane sa takie przeloty jak na pierwszym zdjęciu a w innych takie jak na drugim. Mam pytanie jaka jest miedzy nimi różnica?

A pytam dlatego bo mam jeszcze jeden otwór do wykorzystania do wlotu pompy z sumpa do akwarium, tam nie ma żadnego przelotu, nie ma bo był uszkodzony (pęknięty) i go zdjąłem. Został sam otwór o średnicy aż 44mm. Co ja tam muszę użyć żeby zainstalować rurke pcv o średnicy 25mm? Otwór troche za duzy jak na taka rurkę.

 

przelot_przez_szklo_vdl_25mm_klejony-i-13464-1.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdjęcie to przelot VDL drugie zdjęcie to przelot AM. Główna różnica - producent.


Średnice otworów pod przelot VDL

20 mm --------------------------- 28 mm

25 mm --------------------------- 35 mm

32 mm --------------------------- 45 mm

40 mm --------------------------- 56 mm

50 mm G 2 cale ---------------- 62 mm

50 mm G 2 1/4 cala ------------ 67 mm

63 mm --------------------------- 78 mm

75 mm --------------------------- 92 mm

Tolerancja wykonania otworu +/- 1mm


źródło

Średnice otworów pod przeloty AM


TV25 - 35mm

TV32 - 45mm

TV40 - 60mm

W otwór 44 powinien zmieścić się przelot 32mm do niego wklejasz redukcję z 32 na 25 i dopiero do redukcji wklejasz rurkę 25mm.


źródło
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumię, dziękuje.

Z ciekawości odszukałem w koszu ten pęknięty przelot. Tam od góry (na zdjęciu) wchodziła rurka 25mm a z drugiej strony (na dole zdjęcia) wychodziła rurka o średnicy 32mm. Czyli ja miałem jakiś przelot-redukcje z 25 na 32mm?

IMG_20210228_183109.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz nie zalane jeszcze, ja bym wymienił wszystkie przeloty na takie skręcane, nie wklejkane - też VDL, w razie awarii łatwiej wymienić - bez cięcia.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie trzeba wszystkich rur wklejać , ja mam wklejony tylko powrót , zrzut  oraz rewizja na teflon.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, drogba_37 napisał:

Czyli ja miałem jakiś przelot-redukcje z 25 na 32mm?

Nie.

Ktoś zastosował taki komplet...
https://www.coralhouse.pl/przelot-przez-szklo-32-mm~p32730

plus od strony z gwintem kawałek rurki 32mm

A od strony z kolankiem

https://www.coralhouse.pl/redukcja-krotka-pvc-32x25mm~p32754

kawałek rurki 25mm
kolanko 25mm
rurka 25mm

 

PS nakrętka na śrubunku który fotografowałeś jest założona odwrotnie. Sugerując się zdjęciem i glonem to przelot był założony odwrotnie niż zwykle.  @kuba503 nie tak dawno się o to pytałeś ... jak widać chyba się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.