Skocz do zawartości
volf

jaka pompa do odpieniacza na kostkę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam nowy kupiony kilka lat temu odpieniacz na kostkę,  że względu na duże zagęszczenie korali w akwarium + dwie ryby chciałbym go teraz wykorzystać, tyle że bez kostki,która jest problematyczna. 

Pytanie, czy jest możliwość podłączenia do niego jakiejś małej pompki z wirnikiem igielkowym lub innej, która wytworzy odpowiednią pianę. Może ktoś się już w to bawił i podpowie. 

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, volf napisał:

Mam nowy kupiony kilka lat temu odpieniacz na kostkę,

Jaki to odpieniacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz mini albo midi flotor... miałem odpieniacz na kostkę w akwa 64 l i byłem bardzo zadowolony. Ilość urobku była wprost proporcjonalna do  wrzuconej karmy. 

Moim zdaniem w akwa do 200 litròw odpieniacz na kostkę to  super sprawa. A wymiana kostki raz na dwa-trzy miesiące.... ani to kosztowne ani nie zabiera niewiadomo ile czasu - 10 min i po sprawie. 

Ale jak już bardzo chcesz przerobić.... to niech się inni wypowiedzą...moim zdaniem nie będzie to takie łatwe i bez wiercenia w obudowie się nie obędzie - musisz przemyśleć którędy wprowadzić do komory wodę zmieszaną z powietrzem (można spróbować od dołu) i jak ją potem odprowadzić z komory pozbywając się bombelkòw. Większość gotowych odpieniaczy ma podwójną komorę.

Myślę, że lepiej i taniej wyjdzie kupić jakąś używkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że wymiana co trzy tygodnie ale jak piszesz że wymieniałeś co dwa miesiące to rzeczywiście szkoda czasu na kombinowanie, zaraz sobie zamówię kostki. Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, volf napisał:

Czytałem że wymiana co trzy tygodnie ale jak piszesz że wymieniałeś co dwa miesiące to rzeczywiście szkoda czasu na kombinowanie, zaraz sobie zamówię kostki. Dzięki za info.

Kostkę wymieniałem jak przestawała pienić.... w ciągu roku wymieniłem kostkę 5 razy z czego pierwsze dwa razy to tak na siłę....co 6 tygodni, kostka pieniła nadal, ale wszyscy mówili, że powinno się wymienić to wymieniałem, a potem czekałem, aż faktycznie przestanie pienić....i to naprawdę widać....wszystko jest ok, aż nagle bą belki robią się dużo większe i piana nie dochodzi do kubka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam miniflotora i bym drugi raz nie poszedł tą drogą. Nie chodzi o kostki, tylko ogólnie jest on upierdliwy w użytkowaniu i regulacji. Z jednej strony najlepiej go nie ruszać (byle co powoduje albo spadek pienienia, albo pienienie nadmierne) , z drugiej - co chwilę wymaga korekty ustawień jeśli ma pienić dobrze a nie tylko "jakoś". Upgrejd moim zdaniem też nie wart czasu i nakładów, lepiej kupić jakieś tunze 9001. A jak ma to być głównie napowietrzania (jak u mnie), to zostać przy kostkach, ale się aż tak bardzo nie przejmować jakością piany. No chyba że chodzi o jakiś tam eksperyment i frajdę ze zrobienia samodzielnie. Jeśli tak, to bym go przerabiał od razu na przeciwprądowy. Z boku rury, tak trochę poniżej poziomu wody, wywiercić dziurkę i w nią wetknąć wylot z pompki igiełkowej produkującej pianę. I już, choć pewnie można to jeszcze dalej dopieszczać.

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie miniflotor ale wygląda identycznie.  Pytałem z ciekawości bo znalazłem go przy okazji porządku w szafce. Pomyślałem żeby zastosować go jako zamiennik filtracji mechanicznej, kaskada niestety trochę terkocze a akwa mam w sypialni. Kostki resuna wczoraj zamówiłem wiec się  pobawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszły dziś te kostki i kaszana, większość powietrza ucieka spod trzpienia na wężyk i nie idzie tego uszczelnić. 

Muszę zamówić nowe.  Macie może jakieś sprawdzone, które będą w miarę dobrze pienić. 

edyt. ewentualnie jakiś zamiennik z innego materiału. 

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquamedic. Ostatnio kupiłem hobby takie długie na 7.5 cm, ale jeszcze nie testowałem. Podobno tę rurkę dobrze jest wkleić na kropelkę w żelu, i że to częsta przypadłość. W kostkach am nigdy nie miałem tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, te hobby opakowanie dwie sztuki w dobrej cenie, zamówię i przetestuje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, volf napisał:

Przyszły dziś te kostki i kaszana, większość powietrza ucieka spod trzpienia na wężyk i nie idzie tego uszczelnić. 

A jakie zamówiłeś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resun, ale teraz widzę że zaczęła ostro pienić. Na niektórych aukcjach teraz czytam  że  zalecają moczenie kostki 24 godziny ,może to było przyczyną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, volf napisał:

Resun, ale teraz widzę że zaczęła ostro pienić. Na niektórych aukcjach teraz czytam  że  zalecają moczenie kostki 24 godziny ,może to było przyczyną. 

Właśnie. Na sucho wkręcasz na maxa zaworek ( chyba klucz 10) i po namoczeniu kostka pęcznieje. Też resuna używałem i nigdy nie miałem problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.03.2021 o 18:21, volf napisał:

ale teraz widzę że zaczęła ostro pienić.

no ogólnie to taka właśnie jest zabawa w kotka i myszkę z tymi odpieniaczami. Raz d*pa, raz znów pieni super, żeby potem znów siąść bo się zabrudzi/zapcha/coś tam... I tak w kółko, trochę szkoda życia. Choć nie to, że się nie da. U siebie obecnie skleiłem dwie rurki z zestawu aquamedic (30 + 20cm), dałem na to pełną wydajność sera 550r, podniosłem kubek tak z 12cm nad wodę - i piana jest super, urobek koloru kawy, cuchnie jak szambo. Jeszcze przy następnych pracach spróbuję tej kostki hobby 7,5cm, bo mam wrażenie że ta malutka AM mocno dławi brzeczyk. A w dalszych planach przeróbka na przeciwprądowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dołączę do tematu  , jaką pompę powietrza polecacie ? to do ozonatora i ma być cicha.

Pozdrawiam

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JerzyB napisał:

to do ozonatora i ma być cicha.

To na pewno NIE sera 550r - ucichła dopiero kiedy wylądowała na parapecie za oknem. Sera 275r też nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eheim air używałem różnych ta jest cicha - wynik powtarzalny na 2 egzemplarzach. Dokładniej model jaki obecnie posiadam to 200 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, chwialek napisał:

Eheim air używałem różnych ta jest cicha - wynik powtarzalny na 2 egzemplarzach. Dokładniej model jaki obecnie posiadam to 200 .

Masz może PL link  jestem w DE i tylko niemieckie  się wyświetlają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.ceneo.pl/55902827  Eheim Air 200
https://www.ceneo.pl/55159999 Eheim Air 400

200 to jeden ze słabszych modeli musiał byś sobie dobrać do przepływu jaki potrzebujesz przez ozonator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, JerzyB napisał:

jestem w DE i tylko niemieckie  się wyświetlają .

przy okazji, można sobie ręcznie w google ustawić lokalizację na PL (domyślnie to chyba po IP rozpoznaje) i wtedy powinien Ci serwować wyniki z PL. Prawy dolny róg:

obraz.png.97bc6940991ecb888c85ca5215dd2c19.png

-> wchodzisz w "ustawienia wyszukiwania" (pierwsza pozycja na liście), a potem wybierasz region:

obraz.png.183ce51147c4f64b5cb2313d80c58d32.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.