Skocz do zawartości

Historia edycji

Arturro

Arturro

Mateusz,

Patrzymy na system całościowo. Zmieniłeś światło (fakt że roztropnie bo stopniowo) lecz zaawansowany system filtracji w sumpie sie nie zmienił.

Gdy będziesz dokonywać dobrych korekt (dostrzegamy wiele metod filtracji) jest zawsze jakiś tego skutek długoterminowy.

Teraz doradzanie będzie polegać na preferencji i/lub wiedzy w poszczególnych obszarach każdego akwarysty.

Ja stawiam tezę, że głodują "jakościowo". Tzn mało kaloryczne światło a pod akwarium arsenał metod wzajemnie sobie przeszkadzający (refugium, DSB, odpieniacz, pelety, pewnie jakieś krople jeszcze są podawane) do dodatkowego zbijania parametrów; kwestią czasu było,  że duża masa koralowa powoli zamiera. Moje rozwiazanie: wypisać na kartce jaki jest cel w prowadzeniu to akwarium (życie w sumpie czy koralowce (jakie ?) albo ryby itp itp a na drugiej cały ten arsenał co zastosowałeś. Dobrać metodę prowadzenia akwarium do celu, gdyż prosty system ma mało czynników do analizy.  I jeszcze wątek poboczny - czy pompy cyrkulacyjne docierają swoim zmiennym nurtem wokół SPSów..

Powodzenia, jestem pewien że to rozwiążesz.

 

 

 

Arturro

Arturro

Mateusz,

Patrzymy na system całościowo. Zmieniłeś światło (fakt że roztropnie bo stopniowo) lecz zaawansowany system filtracji w sumpie sie nie zmienił.

Teraz gdy będziesz dokonywać dobrych korekt (dostrzegamy wiele metod filtracji) jest zawsze jakiś tego skutek długoterminowy.

Teraz doradzanie będzie polegać na preferencji i/lub wiedzy w poszczególnych obszarach każdego akwarysty.

Ja stawiam tezę, że głodują "jakościowo". Tzn mało kaloryczne światło a pod akwarium arsenał metod wzajemnie sobie przeszkadzający (refugium, DSB, odpieniacz, pelety, pewnie jakieś krople jeszcze są podawane) do dodatkowego zbijania parametrów; kwestią czasu było,  że duża masa koralowa powoli zamiera. Moje rozwiazanie: wypisać na kartce cel jaki jak prowadząc to akwarium (życie w sumie czy koralowce (jakie ?) albo ryby itp itp a na drugiej cały ten arsenał. Dobrać metodę prowadzenia akwarium do celu bo prosty system ma mało czynników do analizy.  I jeszcze wątek poboczny - czy pompy cyrkulacyjne docierają swoim zmiennym nurtem wokół SPSów..

Powodzenia, jestem pewien że to rozwiążesz.

 

 

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.