Skocz do zawartości
Nod85

Stelaż obudowany płytą meblową zlicowany z akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem na etapie zakupu akwa 240x75x90h i zastanawiam się nad stelażem pod to.

Stelaż będzie obudowany płytą meblową 18mm i chciałbym aby ona była zlicowana z akwarium, osiągnać efekt jak na zdjęciu:

 

spacer.png

 

I teraz jak to zrobić? rozumiem, że tam gdzie są zawiasy można pionowe profile cofnąć i zawiasy się mieszą. Ale jak zrobić by fronty i boki schowały się (zlicowały) z akwarium?

Zrobić stelaż mniejszy o 18mm z kazdej strony? ale wtedy będzie to wisieć w powietrzu bez podparcia? :(

 

spacer.png


a6d7d3e8311ae8fd266f71f8f699c233u1428a1280.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz. Takie rozwiązanie, że frontowa krawędź akwarium wisi w powietrzu ma w swoich zestawach Red Sea, w Googlach jest sporo zdjęć, także można podejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawali się to przy takich rozmiarach 240x75x90h ? :D nie rozszczelni się?


a6d7d3e8311ae8fd266f71f8f699c233u1428a1280.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej jednoznaczej odpowiedzi to może udzieli firma, której zleciłeś klejenie akwarium:) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zlicowane ale trochę inaczej, blat jest wielkości akwarium a stelaż mniejszy o płytę. Fronty polerowane czarne , a front blatu z naklejoną plexa w czarnym połysku. 20210308_131406.thumb.jpg.d8aec5de2a358b8e45e74b3928e85f6e.jpg

20210308_130757.jpg


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Nod85 napisał:

Nie zawali się to przy takich rozmiarach 240x75x90h ? :D nie rozszczelni się?

Zobacz ze jest wiele gotowych zestawów np od cade (chyba australisjka firma), w których w ogóle nie ma blatu. Myślisz że sprzedawaliby buble? ;) to nie polsza, że gwarancja do bramy i się nie znamy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sith114 napisał:

Zobacz ze jest wiele gotowych zestawów np od cade (chyba australisjka firma), w których w ogóle nie ma blatu. Myślisz że sprzedawaliby buble? ;) to nie polsza, że gwarancja do bramy i się nie znamy ;)

Ale w Cade krawędzie masz podparte, taka różnica, oczywiście można i szafkę że szkła zrobić jak np. ADA oczywiście na własną odpowiedzialność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak robiłem stelaż zeby po przykreceniu drzwiczek  wystawaly o jakies 2.5 cm nad powierzchnia blatu. Po prostu przykreciłem je  wyzej. W srodek podkład 2cm steropianu i po ustawieniu akwarium zlicowałem z drzwiczkami i została szpara 5mm. 

Akwarium wystaje poza obrys podparcia na grubosc drzwiczek 18-20mm.

 

 

P.S. Kazdy robi akwarium jakie mu sie marzy, ale 90cm wysokosci to juz całkowity brak mozliwosci obslugi. No chyba ze ktos nurkuje albo cwiczył w cyrku na trapezie. 90 cm wysokosci przy 75cm szerokoasci i 240 dlugosci ustawienie cyrkulacji bedzie nielada wyczynem.  Oswietlenie rowniez. Zakładam ze to nie jest twoj pierwszy projekt bo grubość  szyby na taki wymiar to gruba kasa. 

 

 

 

 

20201213_113730.heic


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoleczek lub drabinka, chwytaki, pensety 50cm itd itd  - bez przesady z ta obsluga akwarium - bedzie swietny pretekst by lap tam nie pchac za czesto. Po to robi się sumpa by tam przeniesc sprzet do obslugi akwarium a w głownym tanku poza klejeniem korali czy ewentualnym wzruszeniem dna jakos innej obslugi nie widze.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.