Skocz do zawartości
prezes209

Przejście na zeovit problem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam problem z przejściem Na zeovit w moim Baniaku najpierw opis baniaka:

Akwarium 200x60x60

Sump 150x50x50

Po zastosowaniu zeovit w reaktorze od twistman po zaplikowaniu 1l zeolit czyli połowa dawki po 2 tygodiach pojawiło się cyjano

oczywiście stosując zeo start, zeo bak, zeo food plus

Po4 z 0.04 pdeszło do 0.0766 na hance

no3 zawsze nie wykrywalne a teraz 2.5 na hance

dlaczego tak jest oczywiście przestałem lać no3po4x i probio s

 

 

20210206_101310.jpg

Teraz, prezes209 napisał:

Witam Mam problem z przejściem Na zeovit w moim Baniaku najpierw opis baniaka:

Akwarium 200x60x60

Sump 150x50x50

Po zastosowaniu zeovit w reaktorze od twistman po zaplikowaniu 1l zeolit czyli połowa dawki po 2 tygodiach pojawiło się cyjano

oczywiście stosując zeo start, zeo bak, zeo food plus

Po4 z 0.04 pdeszło do 0.0766 na hance

no3 zawsze nie wykrywalne a teraz 2.5 na hance

dlaczego tak jest oczywiście przestałem lać no3po4x i probio s

 

 

20210206_101310.jpg

tak wyglądała filtracja przed zeovit

20210220_113146.jpg

3 minuty temu, prezes209 napisał:

Witam Mam problem z przejściem Na zeovit w moim Baniaku najpierw opis baniaka:

Akwarium 200x60x60

Sump 150x50x50

Po zastosowaniu zeovit w reaktorze od twistman po zaplikowaniu 1l zeolit czyli połowa dawki po 2 tygodiach pojawiło się cyjano

oczywiście stosując zeo start, zeo bak, zeo food plus

Po4 z 0.04 pdeszło do 0.0766 na hance

no3 zawsze nie wykrywalne a teraz 2.5 na hance

dlaczego tak jest oczywiście przestałem lać no3po4x i probio s

 

 

20210206_101310.jpg

tak wyglądała filtracja przed zeovit

20210220_113146.jpg

 

20210220_113149.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przechodzę łagodnie, choć długo już nie dodawałem węgla organicznego w żadnej formie poza tym co wpada z mrożonkami i zauważam trend, że azotany spadają a fosforany rosną.
Jedna z teorii a sprawdzona w praktyce u mnie twierdzi, że zawyżenie fosforanów w stosunku do azotanów zachęca cyjano.
Nie wiem jakie stężenie ma nopox a jakie zeostart, ale wg zaburzyłeś dynamikę biologii dodając mniej źródeł węgla organicznego, dlatego rosną "nutrienty"... a jeśli do tego sprawdza się to co u mnie, że fosforany nie spadają równo z azotanami - to masz cyjano.

Mogę się mylić, bo te morskie akwaria to zbut złożone uklady, żeby dało się to przeanalizować tak łatwo.

A i jeszcze jedna rzecz, skoro zeovit wstrząsa się w reaktorach i zrzuca film bakteryjny w toń wody... a Ty tego nie robisz, to wysyciłeś po prostu zdolność filtracyjną zeovity, nie myślałeś o tym?

Edytowane przez Sagerrak1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc sie na twój sump to az prosisz się o kłopoty . I ZEOvit to najmniejszy z twoich problemów 

po pierwsze jakie zadanie ma robić ta kupa medii , szczelnie zapakowana i zawinięta w woreczki . Jak media nie są opływane przez wodę to co one maja ci tam zrobić oprócz podnoszenia parametrów . 

ja w swoim filtrze zraszanym muszę płukać media raz na miesiąc bo sie zamulają a ja mam przepływ wody 2000l/g u ciebie woda stoi na 100%
po drugie ZEOvit musi być w filtrze podrzucanym . Wiem ze aquaforest pisze ze jego zeo nie musi być podrzucany ale to bzdura. 
Ja stosuje aquaforest nitraphos minus zamiast zeo start i polecam ci to . Robi mi sie cyjano to lekko zmniejszam dozowanie ( mam podłączone pod pompę ) a jak lekko zwiększa sie PO4 to zwiększam dozowanie . Łatwe i działa 

 

Kup sobie filtr zraszany i wsyp te media do filtra w kilka dni samo PO4 spadnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę filtra na kamienie, to jest jeden z głównych elementów całej metody. Piszesz o problemach, nie wskazując ile i jak podajesz zeostart3, zeobak i zeofood, jaka jest pojemność netto wody w obiegu,  jaki i ile stosujesz węgiel (pasywnie, aktywnie)? Czy podajesz inne dodatki zeovit i ewentualnie innych firm? 

18 godzin temu, prezes209 napisał:

Po zastosowaniu zeovit w reaktorze od twistman po zaplikowaniu 1l zeolit czyli połowa dawki po 2 tygodiach pojawiło się cyjano

To raczej nie jest powód wystąpienia cyjano...


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie potrafią sobie skomplikować życie po co Ci to wszystko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.