Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Masz może coś godnego polecenia? Grzałki i termometry? 

I jeszcze jedno pytanie. Wymieniłem wate ale filtr znów wywalił mi syf pozostały na ceramice z piachu do wody. Czy mogę wypłukać wklad filtra w wodzie z akwa? Działa to tak samo jak w słodkowodnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Bauer napisał:

termometr wskazuje na 22°C

A jesteś pewny termometru? I czy widać, że grzałka prawie się nie wyłącza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termometru pewny nie jestem. Reaguje na zmianę temp I tyle wiem. A grzałka działa w sumie od dwóch dni i jeszcze nie widziałem żeby się wyłączyła. No i woda do ciepłych nie należy także jestem skłonny jej zaufać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. A więc minął pierwszy tydzień, albo minie wieczorem od zalania solniczki ;)

Woda mleczna, nie wiem czy to bakterie czy po prostu Skała i piach pyli ale narazie nic z tym nie robię. Czytałem też, że przyczyną może być niska temp ok 22° i minerały z soli mogą nie być do końca rozpuszczone? Zobaczymy w sobotę bo wtedy ma mi dojść Eheim Jäger 100W. Zobaczymy jak to będzie wyglądać po podwyższeniu temp. 

Parametry zbadane w sumie tylko by nabrać wprawy. Łatwo nie ma ;D 

Test na NO2 nh4/3 tylko dla "picu" robione Sery i po terminie także nie wiem czy cokolwiek będą mi mówić. Swoje obserwacje będę opierał bardziej na skoku NO3.

Lampa świeci 4 godziny na takich ustawieniach. Łączny cykl ok 6godzin. Po tygodniu znów zwiększę o 2 godziny i tak powoli coraz dłużej, dłużej i intensywniej. 

20210408_093034.jpg

20210408_092245.jpg

Screenshot_20210408-092425_Syna-G Cloud.jpg

Edytowane przez Bauer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tym razem z pytaniem. 

Dolałem wczoraj tygodniowa dawkę special blend i gorzej nie ma. Czyli to nie zakwit, zmieniłem grzałkę i dalej to samo czyli obstawiam jednak na pył ze skały i piachu. Pozatym obłożyłem falownik, fzn3 i filtr wewnetrzny włókniną i po całym dniu jest lekko żółtawa co świadczy jak dla mnie o syfie ze skały. Co myślicie o dołożeniu węgla do kaskady? Nie wiem jak to się ma w okresie dojrzewania. Jak tak to ile go na litraż 100l brutto? No I czy firma ma jakieś znaczenie?? 

Dzięki z góry za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zamiast węgla to lepiej częściej wymieniaj watę w kaskadzie i czekaj jak się woda wyklaruje. Węgiel na pył nie pomoże.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc ;) 

We wtorek wymieniłem piach z 0.5‐1mm na 2-3mm i już po dwóch dniach widać było różnice. Może to jeszcze nie woda kryształ ale najwidoczniej tamten piach był za drobny i za słabo wypłukany. Tak na prawdę nawet ładniej wygląda ten grubszy piach jak dla mnie. 

W środę do akwarium jako pożywka dla bakterii trafił kawałek krewetki i czekamy na rozwój sytuacji. Kolejne testy we wtorek. Może już  coś powoli ruszy. Wykombinowałem także taką osłonę dla ryb kamikaze ;D 

Ogólnie to już mam frajdę z patrzenia w ten pusty zbiornik... cholernie mi się podoba ta kompozycja jasnej skaly z niebieskim oświetleniem. 

20210417_142502.jpg

20210417_141905.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde z piasek to jednak akwarium wyglada jak akwarium. Sam stoje przed decyzja dosypac czy nie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie nie wyobrażam bez piachu.. Zresztą kiedyś lepiej będzie go wyjąć jak dodać w razie czego heh tylko ja polecam trochę grubszy jakby co ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Bauer napisał:

Ja sobie nie wyobrażam bez piachu.. Zresztą kiedyś lepiej będzie go wyjąć jak dodać w razie czego heh tylko ja polecam trochę grubszy jakby co ;)

Ja miałem przed powiększeniem litrażu piach, ale nie przenosiłem go do większego akwa.
Jaki piasek wybrałeś?
Bo widze z daleka gradacja fajnie wygląda masz jakieś zdjęcia z bliska tego piachu?

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem piach AF ale akurat nie było i wybrałem ten ze zdjęcia. Nie wiem czy one w Polsce są bo mieszkam w Niemczech 

20210417_144310.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Bauer napisał:

Chciałem piach AF ale akurat nie było i wybrałem ten ze zdjęcia. Nie wiem czy one w Polsce są bo mieszkam w Niemczech 

20210417_144310.jpg

Af sand to tak 1.5-2mm Ty widzę masz grubszy ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc pora o sobie przypomnieć chyba. Kiedyś będzie co wspominać mam nadzieję.

A więc po 3 tyg niewyklarowanej wody do filtra trafiło jakieś 40-50ml węgla aktywnego i różnice było już następnego dnia widać :D mam zamiar go teraz co miesiąc wymieniać. 

Parametry badam, zbieram doświadczenie i czekam dalej. Nic innego nie pozostalo. Krewetka już tam leży od dłuższego czasu (jakieś niecałe 2 tyg?) I zauważyłem, że NH4 się podniosło. Czyli gdzieś coś zaczyna się już powoli ruszać :)

No i dziś po powrocie z pracy zaciekawiło mnie dlaczego wszystkie akwa w salonie wyłączone... okazało się, że filtr dodatkowy w morskim zrobil zwarcie i wywaliło bezpieczniki  dobrze,że  nic się nie stało oprocz tego, że w 3 baniakach filtry były wyłączone przez jakieś 5 godzin...

Pozdrawiam

 

 

20210427_212830.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pora na aktualizację i pytanie :) 

Zbiornik ma już 6 tygodni. Parametry zaczęły się w końcu coś "poprawiać". Cykl azotowy zaskakuje bardzo powoli ;)

zasolenie- 34

No3- 0.2? (Najniższa wartość testu Salifert. Woda miała lekki odcień różowego) 

Po4- 0

PH- najtanszy miernik 8.1

        Test sera 8

KH- 6.4

Mg- 1170

Ca- 400

No2- 0-0.5 ciężko stwierdzić przy testach z Sery

NH4- 1

Nh3- 0.05 (dane z tabeli)

Chcialbym w ten weekend wrzucić już jakieś życie. Ślimaki, kraba. Myślicie, że to dobry pomysł? 

myślałem o:

- 2 slimaki turbo

-1 krab pustelnik 

może być taka ekipa czy może coś innego?

Warto taką ekipę dokarmiac w świeżym zbiorniku?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.