Skocz do zawartości
LukK

Jebao Doser 3.4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Czy ktoś posiada może pompę dozująca jebao doser 3.4? Ciężko znaleźć coś o tej pompie, ostatnie posty znalazłem z 2019 r. I tam ludzie pisali, że ma problemy z łączeniem przez Wifi, czy producent poprawił apke? Jak ogólnie sprawuje się ta pompa po dłuższym okresie używania? Ogólnie użytkowników prosiłbym o jakieś opinie, ponieważ mam w planach zakup i nie wiem czy nie wpakuje się na minę. 

Z góry dzięki i pozdrawiam. Luk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie mam pół roku do wifi łączy mi się bez problemu. Sprawdzałem po 3 miesiącach i pół roku trzyma kalibrację. Jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, sith114 napisał:

W skrócie mam pół roku do wifi łączy mi się bez problemu. Sprawdzałem po 3 miesiącach i pół roku trzyma kalibrację. Jestem zadowolony.

Jaka ilość płynów dozujesz jednorazowo? Bo podobno jakieś problemy przy większych ilościach występowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, LukK napisał:

Jaka ilość płynów dozujesz jednorazowo? Bo podobno jakieś problemy przy większych ilościach występowały.

Do akwa leje po 5/6ml w jednej dawce ale przy kalibracj jak dobrze pamietam sprawdzalem dla 1/5/10 i 50ml i było w przyzwoitych granicach tolerancji. Nie będę skrobał pawiana i narzekał ze mi nalało 50,5 ml zamiast 50ml ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam - dosyć krótko, żeby mówić o niezawodności ( u mnie  pojedyncze dawki to 1ml)

Natomiast połączenie WIFI bez problemu - już więcej problemów sprawiała mi lampa PRIME HD  na wifi.

Oczywiście trzeba pamiętać, że działa to w sieci 2.4Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że nie da się zmienić żeby ustawienia pomp zapisywały się w pamięci urządzenia a nie w chińskiej chmurze. Pomijam fakt który się oczywiście nie  zdarzy się aby firma jebao ogłosiła upadłość i przestała serwisować dostęp do chmury, przez co urządzenia wraz z ich ustawieniami przestały by działać. W sumie dużo nie kosztują. 

Poza powyższym, dochodzi kolejny element do sprawdzenia czy działa wszystko jak należy. Wyjazd na wczasy. Każdy pamięta o prądzie, oświetleniu, karmieniu itd. Dochodzi kolejny punkt. Sąsiad musi sprawdzić czy nie ma awarii internetu, czy router się nie zawiesił. Kilka dni bez internetu może rozwalić akwarium bo dozownik nie pobierze z chmury ustawień o dozowaniu.

 

Edytowane przez Nikel (wyświetl historię edycji)

Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze piszesz, bo nigdzie tego nie doczytalem, bo z netem od czasu do czasu mam problemy. Nawet nie przypuszczalem, że może na chmurze to byc zapisane...

 

 

Generalnie dzieki wszystkim za wlaczenie sie do tematu, jeszcze jakies minusy / plusy tej pompy ?

Edytowane przez LukK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się nie zgadza z tym co piszesz o zapisywaniu w chmurze.

U mnie bez internetu wlewa zapisane wcześniej dawki - zgodnie z harmonogramem. Sprawdzałem nie raz. 

Zresztą, na noc często całkowicie wyłączamy wifi w domu, a doser pracuje tylko w nocy.

Edytowane przez Felix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Felix napisał:

Coś mi się nie zgadza z tym co piszesz o zapisywaniu w chmurze.

U mnie bez internetu wlewa zapisane wcześniej dawki - zgodnie z harmonogramem. Sprawdzałem nie raz. 

Zresztą, na noc często całkowicie wyłączamy wifi w domu, a doser pracuje tylko w nocy.

Tez mnie to dziwi co kolega napisał, ale sprawdzę u siebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzisz to daj znac, bo spokoju mi nie daje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało tego, może nie być w ogóle internetu, a da się zapisać ustawienia.

Trzeba tylko być w tej samej sieci wifi (2.4Ghz) co doser.

Natomiast jak wróci internet, to można się połączyć i zmieniać ustawienia w doserze, będąc połączonym na telefonie z siecią na 5.4Ghz albo będąc poza domem (w lesie) !

Ta chmura Jebao temu ma służyć, żeby móc się połączyć z doserem nie będąc w domu. (gdyby doser miał działać tylko będąc w chmurze to byłaby pomyłka)

Może Nikel miał uszkodzoną sztukę?

Edytowane przez Felix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wyciagnal jakies mylne wnioski. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam/używałem tej pompy około 6 miesięcy(obecnie w serwisie). Ogólnie obsługa raczej intuicyjna, nie ma większych problemów z połączeniem się z wi-fi. Po ustawieniu harmonogramu, pompa podaje dawki również nie mając dostępu do internetu. 

Niestety pewnie miałem pecha, ale pewnego dnia coś się w niej zacięło i wlała 3 litry roztworu Ca. Następnie to samo działo się z drugim kanałem kH (na szczęście było go niewiele...).  Na szczęście obyło się bez większych strat,  ale Ca podskoczyło do 580...

Po włączeniu do gniazdka pompa nie przestawała dozować obydwu kanałów. Nie było możliwości jej zatrzymania/wyłączenia.  Wszelkie próby resetowania urządzenia czy sieci nie przynosiły efektów. 

Mam trochę mieszane uczucia co do tego urządzenia, ale tak jak pisałem wcześniej...może miałem pecha. 

Pozdrawiam 


Było:( 450L,sump 225L,2x150W HQI + 2x54W T5 ,LR 45kg,OR 3500,Tunze 6085, Apf 600. Zalane 01.06.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jakiego rzędu były twoje dawki w mililitrach? 

Podobno urządzenie bywa zawodne przy większych dawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawki były ustawione po 5 ml co godzina. 


Było:( 450L,sump 225L,2x150W HQI + 2x54W T5 ,LR 45kg,OR 3500,Tunze 6085, Apf 600. Zalane 01.06.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.03.2021 o 17:18, Felix napisał:

Coś mi się nie zgadza z tym co piszesz o zapisywaniu w chmurze.

U mnie bez internetu wlewa zapisane wcześniej dawki - zgodnie z harmonogramem. Sprawdzałem nie raz. 

Zresztą, na noc często całkowicie wyłączamy wifi w domu, a doser pracuje tylko w nocy.

Może macie rację. Kolega musi mieć akurat uszkodzony soft, skoro nie zapisuje ustawień w urządzeniu. Pójdzie do serwisu.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i teraz mam dylemat, jebao 3.4 czy może poleciec bez wifi i kupić jebao doser dp-4. 

A może mozecie polecic cos jeszcze innego... ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu.

Do użytkowników tego urządzenia: przy codziennym dozowaniu płynów w trybie automatycznym interwał ustawiamy na 0 czy 1 dzień - bo już sam się pogubiłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, chris_ek napisał:

Żeby nie zakładać nowego tematu.

Do użytkowników tego urządzenia: przy codziennym dozowaniu płynów w trybie automatycznym interwał ustawiamy na 0 czy 1 dzień - bo już sam się pogubiłem?

Ja mam ustawione na 0. I działa ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak te pompki chodzą na dzień dzisiejszy ? Potrzebuję pewną pompkę do dozowania wodorotlenku sodu co godzinę,w małych ilościach,innych w dzień i innych w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, inmar napisał:

Jak te pompki chodzą na dzień dzisiejszy ? Potrzebuję pewną pompkę do dozowania wodorotlenku sodu co godzinę,w małych ilościach,innych w dzień i innych w nocy.

Ja właśnie u siebie dozuję tym NaOH. Masz możliwość ustawienia dowolnych 24 dawek na dobę, minimalna objętość to 1ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.