Skocz do zawartości
orzechopcja

A kuku i zaczyna się cos dziać 250 + 40 jutro zmiana w sampie przegrody i filtr glonowy

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe smaczki, mógłbyś wrzucać opisy poszczególnych realizacji? Opis np sumpa, zbiornika itp. Dla potomnych ma się rozumieć [emoji57]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dziś  takie tam jutro  zrobię toto z wycinania przegród strunami bo sampa po naszemu ktoś spier.... idę po jabłko w płynie

 

Nie chce zaśmiecać

Edytowane przez orzechopcja (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, foto z wycinania nie będzie bo niestety praca brak czasu a ja dziś patrzę a 2 komory wyrezane ścianki po kleju oczyszczone  myślę se co i jak no ostatni tyle nie wypiłem:D a pani mi mówi ze ci trochę pomogę cos tam pomodziłam przy sampie . Juro wkleję 2 przegrody

1 ścianka  po refugium jest potem dam następną  ta wyższa 3,5cm  w odległości od 1 ściany  i na 2,8cm od dna następna 5cm i już komora pompy. W 1 spływie w dół dam śląskie kulki z dziurką:D (Maxspect Nano-Tech Bio-Sphere) a w następnej bacto rolls w koszyczkach po roślinkach do słodkiego 

 

 

 

 

162033373_281663196698343_6425705286745038287_n.jpg

Edytowane przez orzechopcja (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem trochę w czarnej .... z tym całym uzbrajaniem szafki sampa.  Wentylatory wolnoobrotowe z regulacją obrotów do cyrkulacji powietrza w szafce z amortyzacją żeby były bezgłośne, wentylatory schładzające, elektrykę obsadzić, ale to po klejeniu hydrauliki, wygospodarowanie za 2 półeczek na cosie , pompy i takie tam. Wyprowadzenie powietrza za ścianę na ziewacz z filtrem węglowym i wapnem sodowanym DYI do zwiększania PH do pienidła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli te walki z 1 foto to są bacto rolls? Jakie masz te wentylatory wolnoobrotowe?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1foto dałem, oj tak po prostu nie ma co robić na razie. Wentylatory komputerowe kupiłem 2x 100mm a otwory w ściance są kwadratowe fi 80x80mm kwadrat  i musze je wyciąć w koło z kwadratu 

 

te went jakieś nojneymy  nie napierają jak te w obudowach komputera

ten jeden ma czujnik temperatury z regulatorem obrotów  i może dlatego tak napisałem wolno obrotowe

162183867_507415820422986_1279019428422857361_n.jpg

Edytowane przez orzechopcja (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze coś. Po wklejeniu ostatniej przegrody ta menda taśma papierowa mi się odkleiła i trochę środkowa przegroda  silikonem uświniłem, na szczęście przezroczysty i mocno tragedii nie ma

To jest tak jak chce sie zrobić dokładnie, złośliwość natury martwej 

Jak wyschnie na dobre to taki skrobak nabędę i oczyszczę innego wyjścia obecnie nie ma

 

trixie-czyscik-do-szyb-z-zyletka-45cm.jpg

Edytowane przez orzechopcja (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś czyścić  silikonu lepiej kup ostrze do nożyka takie krótkie np do płyt indukcyjnych, ten skrobak ma zwykła żyletkę oprócz glonów raczej będzie ciężko coś zeskrobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.03.2021 o 17:25, orzechopcja napisał:

Te dwa elementy raczej nie ruszą. Próbowałem podobnej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmyy no szkoda bo myślałem że to ruszy.

A co do elektryki to mam główne bezpieczniki 16A a w aqwa chce założyć Wyłącznik nadprądowy iC60N-B13-1 B 13A 1-biegunowy lub 10A tylko czy 10A nie będą za słabe . Oddzielnie światło  i pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, orzechopcja napisał:

Wyłącznik nadprądowy iC60N-B13-1 B 13A 1-biegunowy lub 10A tylko czy 10A nie będą za słabe . Oddzielnie światło  i pompy

To sobie policz.....10A przy 230V wytrzyma max 2300W.... dla pewności nie powinno dawać się więcej niż 2000W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sół Aquaforest Reef Salt  skała D-D Aquascape Natural Aquarium Rock  + nzturalnej suchej, obieg 8000, mały obieg przez filtry około 40% obiegu,  cyrkulacja 2x 8500  skręcone na 50%. Filtracja

bio  Bacto Rolls, Aquaforest Life Bio Fil 1200 ml w 1 filtrze a w 2 Maxspect Nano-Tech Bio-Sphere 1 kg pioenidło tunze 90001 od kolegi z forum, nowa pompa

195800296_870468523549470_1436419182687201879_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, orzechopcja napisał:

pioenidło tunze 90001

Malutkie to pienidełko....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne filtry z pojemników na spaghetti :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boki skały nie są zbyt blisko szkła ? Dojdą korale które też potrzebują miejsca do wzrostu , zmieści się tam czyścik ?

W dniu 5.06.2021 o 20:25, orzechopcja napisał:

195800296_870468523549470_1436419182687201879_n.jpg

W komorze pompy masz za wysoki poziom wody. Filterki- fajne... nawet bardzo.

W komorze odpieniacza masz drugą pompę donikąd ?
A dojrzewanie... spokojnie ruszy. Jaką dałeś pożywkę dla zastartowania całości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo no własnie dzięki za przypomnienie , kurna około 4cm ciut mało ze 2cm muszę poprawić póki czas

Leje 3 krople co dzień Bio S

Edytowane przez orzechopcja (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 14

nic się nie dzieje , wody nie widać cyrkulatory lekko obślizgłe i nawet żadnej plaguni nie widać choć ze dwóch okrzemków to już by się człowiek ucieszył :D.

PH 8,2 -8,3. NO2  cos tam ze 2 dni się pokazało i znikło. Może jakiegoś szczocha rybnego w tygodniu wrzuce moze ze 2 

Światło od 12 o 14 do 17 max i o 19 koniec oświetlenie t5 ati i fauna marine

202828812_271292684793833_7658356822770001617_n.jpg

203187101_183460096945016_4124937765263252456_n.jpg

Edytowane przez orzechopcja (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.06.2021 o 19:11, chwialek napisał:

Boki skały nie są zbyt blisko szkła ? Dojdą korale które też potrzebują miejsca do wzrostu , zmieści się tam czyścik ?

W komorze pompy masz za wysoki poziom wody. Filterki- fajne... nawet bardzo.

W komorze odpieniacza masz drugą pompę donikąd ?
A dojrzewanie... spokojnie ruszy. Jaką dałeś pożywkę dla zastartowania całości ?

Skała już przesunięta,

poziom wody już ustabilizowałem

a pompa to nieboszczyk od pienidła, zapodziała się na foto 

już se nową z kontrolerem wyczaiłem a na razie póki co i nic nie ma jest ten tunze 9002 z nową pompą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 23. Okrzemkowo i dinowo ale ujdzie. Dziś przeruszalem i obczyscilem  skale i tych szmaciarzy, jak by lepiej hihi pozory mylą. 

A zrobilem i testy nich maja za swoje PO4 0,08 NO3 20-25 , NO2 brak zabarwienia, Ph 8.3-8.2

209791185_558838128820070_3024668232713344854_n.jpg

Edytowane przez orzechopcja (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.