Skocz do zawartości
Pawel7811

Nowy zbiornik

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Coronholio napisał:

Ps. do takich dużych gabarytów silikon czarny się daje!

Możesz rozwinąć myśli z jakiego powodu,  zaciekawiło mnie to.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Coronholio napisał:

Ps. do takich dużych gabarytów silikon czarny się daje! 

Ja również jestem ciekawy powodu takiego twierdzenia...Przy tej tezie wszystkie duże zbiorniki jakie znam, włącznie z moim,

już dawno powinny się rozkleić...

10 godzin temu, FajnyRadziu napisał:

Nie ma opcji, biorę red sea :ph34r:

Jak nie przyjmiesz jedynego kryterium jakim jest cena, to jestem przekonany, że będziesz zadowolony z wykonanego akwarium i nie ma potrzeby kupowania gotowca. Każde akwarium, które jak zamawiałem było dobrze wykonane, a w większości przypadków perfekcyjnie.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, norbi2222 napisał:

Jak nie przyjmiesz jedynego kryterium jakim jest cena, to jestem przekonany, że będziesz zadowolony z wykonanego akwarium i nie ma potrzeby kupowania gotowca. Każde akwarium, które jak zamawiałem było dobrze wykonane, a w większości przypadków perfekcyjnie.

Jak pisałem w innym topicu nikt nie chce dowieźć akwa do mojego miejsca zamieszkania poza np erybą. Nikt w sensie polecanych firm. Mam niby lokalnego gościa ale właśnie się boję takich akcji. Red sea w przypadku problemów po prostu wymienia na nowe bez dyskusji. 

Pewnie, jakbym miał zapłacić 3k zamiast 5k i ktoś zrobiłby mi kopię red sea z szafką, sumpem i hydrauliką to ok. Tylko trudno :)

17 minut temu, Beti napisał:

Możesz rozwinąć myśli z jakiego powodu,  zaciekawiło mnie to.

 

7 minut temu, norbi2222 napisał:

Ja również jestem ciekawy powodu takiego twierdzenia...Przy tej tezie wszystkie duże zbiorniki jakie znam, włącznie z moim,

już dawno powinny się rozkleić...

Z tego co mi kiedyś powiedziano to tu chodzi o inspekcję spoin po klejeniu gdzie na czarnym silikonie widać wszystkie ewentualne wady a przy dużym zbiorniku jest to dość ważne ze względu na masę elementów i siły naprężeń jakie działają podczas zalewania wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, FajnyRadziu napisał:

nikt nie chce dowieźć akwa do mojego miejsca zamieszkania poza np erybą.

Myciok, Akwarium Szczecin nie chcą dowieźć zbiornika? Ci dwaj producenci wykonują dobrze akwaria i raczej nie ma problemu z transportem...oczywiście są inne problemy np. terminowość.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, FajnyRadziu napisał:

Z tego co mi kiedyś powiedziano to tu chodzi o inspekcję spoin po klejeniu gdzie na czarnym silikonie widać wszystkie ewentualne wady a przy dużym zbiorniku jest to dość ważne ze względu na masę elementów i siły naprężeń jakie działają podczas zalewania wodą.

Powiem tak, może zależy kto to robi i z jakiem doświadczem życiowym.

Ja mam silikon bezbarwny, nic takiego nie zauważyłam po akwarium, hmm...

Ps.jest jeszcze gwarancja akwarium, więc można też ewentualnie skorzystać. 

Ps.2 tutaj u kolegi ten zbiornik nawet nie ma pełnych górnych wzmocnień, juz nie pytam o dolne bo pewno brak.

Na tej długości to tykająca bomba przy 70cm wysokości. Mogę się mylić nie znam się aż tak.

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na FB na stronie Tropicala jest live chat o projektowaniu zbiorników. Temat silikonu, wymiarów i wzmocnień jest omawiany przez jednego z producentów


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze Szczecina do Słupska przecież to jak dobrze rzucić kamieniem.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja jest na ile ? 4, 5 lat? Silikon czarny ma większą wytrzymałość, wolniej się starzeje i dłużej zachowuje elastyczność. Nigdzie nie napisałem że transparentny puści. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Beti napisał:

Powiem tak, może zależy kto to robi i z jakiem doświadczem życiowym.

Ja mam silikon bezbarwny, nic takiego nie zauważyłam po akwarium, hmm...

Ps.jest jeszcze gwarancja akwarium, więc można też ewentualnie skorzystać. 

Jasne, chodzi głównie o to, że czarna spoina to ułatwia. Dla producenta i dla klienta. Na bezbarwnej masz większe szanse przeoczyć. Jeśli zamawiałbym od jakiegoś "lokalsa" czy robiony pode mnie to tylko w czarnej spoinie. 

A z gwarancją to widać na załączonym obrazku oraz po zachowaniu np erybki. Różnie z tym bywa. 

@Tester tak ale on ma podwykonawców min jemu robił ten koleżka z mojego miasta hurtowo. ;) co nie zmienia faktu, że są zasady których należy się trzymać i wynikają z czystej wytrzymałości materiałów i przyzwoitości. 

 

3 minuty temu, katani napisał:

Ze Szczecina do Słupska przecież to jak dobrze rzucić kamieniem.

No, tylko mnie zlał I kontakt się urwał a ja prosić i błagać nie zamierzam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, norbi2222 napisał:

Myciok, Akwarium Szczecin nie chcą dowieźć zbiornika? Ci dwaj producenci wykonują dobrze akwaria i raczej nie ma problemu z transportem...oczywiście są inne problemy np. terminowość.

Aquaglass też dowozi. I to za grosze, ja płaciłem za transport parędziesiąt złotych z wnoszeniem na piętro w domu. I można się dodzwonić w każdej chwili lub pisać kto co woli.

Nie wspomnę, że wykonanie pierwsza klasa. Na długości 150cm obydwie strony ten sam wymiar do mm, no ale to chyba norma...przeważnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Coronholio napisał:

Gwarancja jest na ile ? 4, 5 lat? Silikon czarny ma większą wytrzymałość, wolniej się starzeje i dłużej zachowuje elastyczność. Nigdzie nie napisałem że transparentny puści. 

O, to też, zapomniałem o tym. 

Teraz, Syrius177 napisał:

Aquaglass też dowozi. I to za grosze, ja płaciłem za transport parędziesiąt złotych z wnoszeniem na piętro w domu. I można się dodzwonić w każdej chwili lub pisać kto co woli.

Nie wspomnę, że wykonanie pierwsza klasa. Na długości 150cm obydwie strony ten sam wymiar do mm, no ale to chyba norma...przeważnie

Dzięki za namiar. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale żeby zaraz teraz nie wyszła kłótnia o lepszość jednego nad drugim. W kartach katalogowych są informacje i z nich jasno wynika o ile % czarny jest mocniejszy i tyle. Moim zdaniem napewno wysokie to miałem na myśli o gabaryt powinien być mocniejszym klejony. Zresztą kiedyś była chyba na kanale Przemka wrzutka o tym tez. 

Wiem zaraz znajdzie się głos ja mam od Przemka i transparentny, i nie cieknie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Coronholio napisał:

Silikon czarny ma większą wytrzymałość, wolniej się starzeje i dłużej zachowuje elastyczność.

Moim zdaniem to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, katani napisał:

Moim zdaniem to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Ok:thumbup: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akwarium z Akwarium Szczecin, mam na nie pisemną 5letnią gwarancję a wiem, że ludzie trzymają po 10 lat akwaria od tego producenta.

Na przezroczystym silikonie, żeby było jasne.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duże zbiorniki... prywatnie do siebie tylko czarny sylikon, akwarium z dobrego zakładu z powodów, które wymienił Coronholio. Cenię sobie spokojny sen i zbiorniki zamawiam jakbym mieszkał na terenach aktywnych sejsmicznie :D

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, katani napisał:

Ja mam akwarium z Akwarium Szczecin, mam na nie pisemną 5letnią gwarancję a wiem, że ludzie trzymają po 10 lat akwaria od tego producenta.

Na przezroczystym silikonie, żeby było jasne.

Nie chce być złośliwy, po co robić badania,doświadczenia  (cholernie drogie) skoro można poczytać forum i sruuuu wpisać w kartę nasz klej jest super bo akwaria stoją po 5 lat i dłużej...A nawet po 10.

A tak na serio to temat zszedł znów na inne tory. A kolega ma problem.

1 akwarium wydaje mi się ma źle wycięte formatki bez kąta

2 źle sklejone 

3 gwarancja nie działa 

Moje rada. Napisz oficjalne pismo wzywąjace firme do usuniecia wad, jak nie zadziała kontakt do fimy renomowanej czy moga zrobic opinie i kosztorys naprawy jesli możliwy i kontakt z firma. Jak nie zadziała naprawa na wlasny koszt, dochodzenie swoich racji przed niezawisłym sądem. 

Najgorsze wyjście zalać i czuć to drapanie w brzuszku. 

Pozdrawiam i powodzenia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu wychodzi na to że najlepszym klientem jest hobbysta ;P
A jak do bycia hobbysta dorzucimy nieświadomość klienta to idealny klient dla wszelkich januszeksów których w tej branży nie brakuję.

@Pawel7811
1. Jaki zakres usług zleciłeś w firmie?

2. Jakie masz doświadczenie bo może to dobry moment żeby pójść krok w tył i zmienić plany na wielkie akwarium. I nabrać doświadczenia ;) Bo też bez sensu tracić czas na kopanie się z koniem jak można kopać sie z prozą zycia akwarium morskiego na co dzień :clowning
3. Taki mamy poziom usług te "renomowane" firmy tez co chwile maja wtopy, jak sobie myśle o następnym akwarium to zaczynam mieć podejście jak @FajnyRadziu kupić gotowca z Red Sea zakceptować to jaki jest i bawić sie w hobby a nie robić doktorat z walczenia z "ekspertami" z firm ;)

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, luft napisał:

duże zbiorniki... prywatnie do siebie tylko czarny sylikon, akwarium z dobrego zakładu z powodów, które wymienił Coronholio. Cenię sobie spokojny sen i zbiorniki zamawiam jakbym mieszkał na terenach aktywnych sejsmicznie :D

pozdro

Luft,  czyli muszę sprzedać szybko zbiornik. ?

Wykonanie zbiornika dużego z dodatkowymi górnymi i dolnymi wzmocnieniami w kolo akwarium łącznie z zastrzałami wytrzyma raz dłużej jak na tym czarnym silikonie.

Przecież to jakiś absurd...że mam się bać że się rozczelni na bezbarwnych silikonach w taki sposób zrobiony jak opisuje na moim przykładzie. 

Co do Pawła, uważam aby wodę zlać i reklamować zbiornik jak szybko się tylko da.

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Beti napisał:

Luft,  czyli muszę sprzedać szybko zbiornik. ?

Wykonanie zbiornika dużego z dodatkowymi górnymi i dolnymi wzmocnieniami w kolo akwarium łącznie z zastrzałami wytrzyma raz dłużej jak na tym czarnym silikonie.

Przecież to jakiś absurd...że mam się bać że się rozczelni na bezbarwnych silikonach w taki sposób zrobiony jak opisuje na moim przykładzie. 

Co do Pawła, uważam aby wodę zlać i reklamować zbiornik jak szybko się tylko da.

 

 

Kilka tyg temu Przemo wrzucił filmik jak klej dla siebie akwarium zgadnij jaki klej ...

Myślę że nie masz się co bać o swój zbiornik również. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, sith114 napisał:

I znowu wychodzi na to że najlepszym klientem jest hobbysta ;P
A jak do bycia hobbysta dorzucimy nieświadomość klienta to idealny klient dla wszelkich januszeksów których w tej branży nie brakuję.

@Pawel7811
1. Jaki zakres usług zleciłeś w firmie?

2. Jakie masz doświadczenie bo może to dobry moment żeby pójść krok w tył i zmienić plany na wielkie akwarium. I nabrać doświadczenia ;) Bo też bez sensu tracić czas na kopanie się z koniem jak można kopać sie z prozą zycia akwarium morskiego na co dzień :clowning
3. Taki mamy poziom usług te "renomowane" firmy tez co chwile maja wtopy, jak sobie myśle o następnym akwarium to zaczynam mieć podejście jak @FajnyRadziu kupić gotowca z Red Sea zakceptować to jaki jest i bawić sie w hobby a nie robić doktorat z walczenia z "ekspertami" z firm ;)

1. Dostawa kompletnego zbiornika wraz z hydrauliką, sumpem, stelażem, zbiornikiem o wym. 225x70x70. Informowałem o akwarium morskim. Wielokrotnie prosiłem o zdj. stelaża, obudowy, sumpa. Sumpa musiałem sam zaprojektować, bo nie mieli o tym pojęcia. Po 15 dniach zalalem akwarium. Zauważyłem, że zbiornik zaczął wystawać poza sklejkę na której stoi. Analizując dalej temat doszedłem do wniosków jak wyżej.. Reklamacja. Niestety z producentem nie ma kontaktu. Obiecali 5 letnia gwarancje której oczywiście nie otrzymałem. Obecnie pomijając względy estetyczne (które nie są bez znaczenia, bo chyba taka jest idea akwarystyki) moje wątpliwości budzi obawa przed rozszczelnieniem.

W kwestii Hydrauliki zamontowali przepusty których nie dokręcili. Zostawili mi klej i obiecali dosłać brakującą armaturę, kolana, dyfuzor, grzebień itd). Wszystko było po mojej stronie mimo, że zapłaciłem za komplet. Zeby dodzwonić sie do firmy trzeba używać różnych nr tel. Odbierają tylko obce.

I podsumowując jak sami napisali "Taki mają standard"

 

2. Doświadczenie w morskim zerowe. Ale myślę jakoś dam radę. Szczerze mówiąc rozważałem większe (370x130x70-80)

 

5 minut temu, Coronholio napisał:

Kilka tyg temu Przemo wrzucił filmik jak klej dla siebie akwarium zgadnij jaki klej ...

Myślę że nie masz się co bać o swój zbiornik również. 

Ciężko reklamować jak Dostawca ma gdzieś reklamacje (brak kontaktu). Ponadto obecnie jedyne co może zrobić to wymienić zbiornik na wolny od wad oraz zwrócić pieniądze za niewykonaną pracę. Osobiście chciałbym odstąpić od umowy.

Akwarium jest w fazie startu (zalane słoną wodą). Co z wodą, poklejoną skałą, żywym piaskiem?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Pawel7811 napisał:

1. Dostawa kompletnego zbiornika wraz z hydrauliką, sumpem, stelażem, zbiornikiem o wym. 225x70x70. Informowałem o akwarium morskim. Wielokrotnie prosiłem o zdj. stelaża, obudowy, sumpa. Sumpa musiałem sam zaprojektować, bo nie mieli o tym pojęcia. Po 15 dniach zalalem akwarium. Zauważyłem, że zbiornik zaczął wystawać poza sklejkę na której stoi. Analizując dalej temat doszedłem do wniosków jak wyżej.. Reklamacja. Niestety z producentem nie ma kontaktu. Obiecali 5 letnia gwarancje której oczywiście nie otrzymałem. Obecnie pomijając względy estetyczne (które nie są bez znaczenia, bo chyba taka jest idea akwarystyki) moje wątpliwości budzi obawa przed rozszczelnieniem.

W kwestii Hydrauliki zamontowali przepusty których nie dokręcili. Zostawili mi klej i obiecali dosłać brakującą armaturę, kolana, dyfuzor, grzebień itd). Wszystko było po mojej stronie mimo, że zapłaciłem za komplet. Zeby dodzwonić sie do firmy trzeba używać różnych nr tel. Odbierają tylko obce.

I podsumowując jak sami napisali "Taki mają standard"

 

2. Doświadczenie w morskim zerowe. Ale myślę jakoś dam radę. Szczerze mówiąc rozważałem większe (370x130x70-80)

 

1. Ale pewnie znając życie pieniązki chcieli z góry...
Masakra... kase wziąć temat spier... i zawinąć się jakie to polskie...

2. Widzisz pierwsze lekcje już odrabiasz, a to dopiero początki. Nie żebym Cie hamował, ale jak sprawa z tymi partaczami będzie się ciągnąć rozważ zbieranie szlifów na czymś mniejszym bo jak widzisz łatwo nie jest a to dopiero pierwsze kroki  ;)

Opisałbym tez problem na fb niech maja reklame ;)
 

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Pawel7811 napisał:

Ciężko reklamować jak Dostawca ma gdzieś reklamacje (brak kontaktu). Ponadto obecnie jedyne co może zrobić to wymienić zbiornik na wolny od wad oraz zwrócić pieniądze za niewykonaną pracę. Osobiście chciałbym odstąpić od umowy.

No jasne ale jeśli wiesz że sprawa może skończyć się w sądzie to musisz zrobić to droga oficjalna a nie telefonicznie, żeby zamknąć wszystkie furtki przez które będą chcieli uciekać. 

Nie jesteś ekspertem więc nie możesz ocenić czy wady są naprawialne bądź nie.  A firma musi mieć możliwość naprawić swoj błąd- jasne najlepiej dla Ciebie będzie oddajcie kasę zabierać bubel albo wymieniać... Ale jak dojdzie do sprawy to nie obronisz swoich racji jak na tym etapie popełnisz kolejny błąd.

Edytowane przez Coronholio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sith114 napisał:

1. Ale pewnie znając życie pieniązki chcieli z góry...
Masakra... kase wziąć temat spier... i zawinąć się jakie to polskie...

2. Widzisz pierwsze lekcje już odrabiasz, a to dopiero początki. Nie żebym Cie hamował, ale jak sprawa z tymi partaczami będzie się ciągnąć rozważ zbieranie szlifów na czymś mniejszym bo jak widzisz łatwo nie jest a to dopiero pierwsze kroki  ;)

Opisałbym tez problem na fb niech maja reklame ;)
 

Oczywiście. Całość zapłacona. Sprawę oczywiście opiszę. Dziwię się również podejściu firmy do tematu ponieważ klienci zwykle zamawiając duże zbiorniki czytają opinie. Wg mnie dobra opinia i jakość to podstawa rozwoju firmy a sasa pojawi się z czasem. Chyba, że firma na poł roku a potem zmiana nazwy i od początki. Tak też można. Zastanawiam się nad zamówieniem nowego zbiornika gdzie indziej (chyba nie będę miał wyjścia). A ta sprawa i tak skończy się w sądzie. Po czasie dojdą dodatkowe straty, koszty, koszty postępowania itd. Prosiłem wielokrotnie o propozycję rozwiązania problemu. Jak widać firma ma inne stanowisko.

Myślę, że takie przypadki jak mój trzeba opisywać inaczej proceder robienia Klienta w balona będzie się rozwijał. Mam nadzieję, że ktoś przeczyta chociażby o tym jednym przypadku i zastanowi się czy wybrać firmę AQUADEBO. 

Ja bardzo żałuję, że nie zdecydowałem sie na konkurencję

2 minuty temu, Coronholio napisał:

No jasne ale jeśli wiesz że sprawa może skończyć się w sądzie to musisz zrobić to droga oficjalna a nie telefonicznie, żeby zamknąć wszystkie furtki przez które będą chcieli uciekać. 

Nie jesteś ekspertem więc nie możesz ocenić czy wady są naprawialne bądź nie.  A firma musi mieć możliwość naprawić swoj błąd- jasne najlepiej dla Ciebie będzie oddajcie kasę zabierać bubel albo wymiwncie .... Ale jak dojdzie do sprawy to nie obronisz swoich racji jak na tym etapie popełnisz kolejny błąd.

Na razie pisałem maile (które stanowią kontynuację procesu zamówienia, faktury, dostawy itd). Prosiłem o propozycję rozwiązania problemu. Bez skutku. Oczywiście nie zamierzam utrudniać dokonania naprawy aczkolwiek będę oczekiwał uwzględnienia dodatkowych strat (żywy piasek, skała, woda itd). Zbiornik najprawdopodobniej nadaje się do ponownego sklejenia (o ile szyby mają odpowiednie wymiary). Oczywiście nie mnie o tym decydować. Pewnie będzie potrzebna opinia Rzeczoznawcy. Tak czy inaczej nie mam zamiaru rezygnować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Pawel7811 napisał:

(żywy piasek, skała, woda itd

Wiem z doświadczenia że z tym może być różnie  Np. Przy pompach tak jest firma nie odpowiada za straty w zbiorniku z powodu uszkodzenia pompy. Bo równie dobrze masę ludzi skarżyło by dostawcę prądu za braki w dostawie. Jak Ci się zepsuje lodowka to firma za mięso Ci nie odda.

Ale w sądzie oczywiście wszystkiego możesz próbować może akurat. 

Edytowane przez Coronholio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.