Skocz do zawartości

Historia edycji

Marecki Marek

Marecki Marek

41 minut temu, Steron napisał:

Dziwne w wodzie z akwarium masz niskie Fe a w R.O wyższe niż w akwarium. Skąd taki Sód w osmozie? Krzemiany w normie, a w R.O zerowe. Zwykłe dojrzewanie.

Sód domyślam się dlaczego taki wyszedł. Do ro mam takie samo wiadro co do aklimatyzacji ryb wiec bardzo możliwe że poprostu pomyliłem zrobiłem ro do niedoczyszczonego wiadra z solanki. Fe tez mnie zdziwiło dlaczego w ro jest wyższe niż w akwarium.

41 minut temu, Steron napisał:

Jaki masz wynik na TDS

Ma TDS mam 00-001 ale zawsze do pomiaru z wężyka leje do czystego kubeczka. W dolewce juz jest dużo więcej ale jak ro postoi to juz mam wiecej

Źle zrobiłem że wode ro do badań nie nalałem prosto z wężyka tylko z dolewki. Bede wiedział następnym razem

Marecki Marek

Marecki Marek

33 minuty temu, Steron napisał:

Dziwne w wodzie z akwarium masz niskie Fe a w R.O wyższe niż w akwarium. Skąd taki Sód w osmozie? Krzemiany w normie, a w R.O zerowe. Zwykłe dojrzewanie.

Sód domyślam się dlaczego taki wyszedł. Do ro mam takie samo wiadro co do aklimatyzacji ryb wiec bardzo możliwe że poprostu pomyliłem zrobiłem ro do niedoczyszczonego wiadra z solanki. Fe tez mnie zdziwiło dlaczego w ro jest wyższe niż w akwarium.

37 minut temu, Steron napisał:

Jaki masz wynik na TDS

Ma TDS mam 00-001 ale zawsze do pomiaru z wężyka leje do czystego kubeczka. W dolewce juz jest dużo więcej ale jak ro postoi to juz mam wiecej

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.