Skocz do zawartości
Marecki Marek

Nadszedł czas na 820 litrów ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Będą w Acroporze w Warszawie rozmawiałem o sumpie z panem Łukaszem i doradził mi zrobienie oddzielnego zbiornika na dolewkę (też wcześniej myślałem o komorze w sumpie). Argumentował to tak, że w chwili kiedy będzie się taka komora opróżniała to będzie się w niej robiło „pudło rezonansowe” i będzie hałas (pompa, odpieniacz, drgania itp.). Dodatkowo robiąc oddzielny zbiornik, nawet o tych samych wymiarach podstawy zawsze może być wyższy niż sump przez co zwiększysz jego pojemność.


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SHARK_2 napisał:

Będą w Acroporze w Warszawie rozmawiałem o sumpie z panem Łukaszem i doradził mi zrobienie oddzielnego zbiornika na dolewkę (też wcześniej myślałem o komorze w sumpie). Argumentował to tak, że w chwili kiedy będzie się taka komora opróżniała to będzie się w niej robiło „pudło rezonansowe” i będzie hałas (pompa, odpieniacz, drgania itp.). Dodatkowo robiąc oddzielny zbiornik, nawet o tych samych wymiarach podstawy zawsze może być wyższy niż sump przez co zwiększysz jego pojemność.

No czegoś takiego jeszcze nie słyszałem . Ja mam komorę na dolewkę w sumpie i odgłos pomp jest taki sam bez względu czy jest pusta czy pełna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No czegoś takiego jeszcze nie słyszałem . Ja mam komorę na dolewkę w sumpie i odgłos pomp jest taki sam bez względu czy jest pusta czy pełna 

Możliwe, że było to też związane z moim rozmieszczeniem komór bo jak chciałem zrobić sump’a z akwarium 240l które mam.

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spływ po lewej stronie tam gdzie 35cm myślałem włożyć odpieniacz a W chciałem siporax lub kulki maxpecta

Spływ po lewej stronie tam gdzie 35cm myślałem włożyć odpieniacz a W chciałem siporax lub kulki maxpecta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.04.2021 o 11:49, katani napisał:

Co do XF-350 to mam mieszane uczucia. Polecam bo:

- świetnie miesza wodę,

- dają szeroki, równomierny strumień wody, świetnie rozchodzący się po akwarium.

- mają wiele ustawień (ale trzeba dodatkowo sterownik ICV6)

- na razie u mnie bezawaryjnie ( o ile hałas to nie awaria)

- nie zamieniłbym ich na nic innego (miałem wcześniej Tunze i Vortecha MP40)

Nie polecam bo:

- z czasem robią się głośniejsze lub u niektórych głośne. Nie jest to jakiś wielki hałas, ale jednak jest. Do tego hałas to kwestia dosyć indywidualna, jeden nie będzie ich słyszał, bo odpieniacz hałasuje, inny bo mieszka przy ruchliwej ulicy a komuś innemu będą warczały bo zagłuszają śpiew ptaków pod lasem. Jak były nowe były ultra ciche. Wynika to prawdopodobie z faktu, że producent użył złej mieszanki do robienia dekli wirnika i z czasem dekiel się kurczy, robi się luz i pompa zaczyna wydać niepożądane dźwięki. Ja swoje dekle obwinąłem taśmą teflonową taką jak do uszczepniania rur i jest lepiej. @luft się może wypowiedzieć. U mnie jak chodzi prawy to go praktycznie nie słychać. Lewy trochę hałasuje. Jak chodzą dwa na raz to szłychać lekki szum.

- trzeba dokupić dodatkowy sterownik, ustawianie ich bez sterownika to droga przez mękę

- żeby wydajnie pracowały trzeba je regularnie czyścić. Nie można sobie pozwolić, żeby pracowały miesiącami niedotykane, bo drastycznie spada ich wydajność.

 

Mam dobre wieści, ale o tym za chwilę.

Tak jak piszesz, jedynym "problemem" serii XF 300 są dekle silnika. Mało komu chce się korzystać z siatek ochronnych - gdy cos wpada do pompy przyspiesza to wyrabianie się dekli z gumowej mieszanki, które pięknie tłumią drgania. 

Gdy ktoś zgłasza się z problemem podciągamy bez problemu jednokrotną wymianę dekli pod gwarancję. A tak kosztują one 16 zł za kpl. O tym jak szybko można zajechać te dekle mogą wypowiedziec sie sami użytkownicy, ale wydaje mi się, że nie prędzej średnio jak po pół roku pompę zaczyna być słychać. Wtedy albo wystarczy docisnąć dekle w bloku silnika na miejscu, albo je wymienić na nowe. I na koniec hit. Producent wymyślił nowe dekle, które jako maniak sprowadziłem przesyłką lotniczą do kraju (mimo, ze poprzedniej generacji mam z 1000 kpl. na stanie :) ). Także jak ktoś coś kiedy będzie mieć problem to kontaktujcie się poprzez dane z www.csfrey.pl bo tutaj nie jestem w każdy dzień.

pozdro

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. W końcu zaczyna się coś dziać konkretnego stelaż z sumpem już na miejscu. Jutro wjedzie baniak. ;)

Screenshot_20210618-231903_Gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniazdka do cyrkulatorów i gniazdka do sumpa dasz radę podciągnąć? - nie widać... a być może są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że większe..ale strasznie ciasno. Dostęp tylko z jednej strony też nie ułatwi sprawy.

Fajne miejsce, bo wnęka

ale czy to miejsce do relaxu przed akwarium  ?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, wojtas350 napisał:

Może akwarium mieć problem z ph....

Ph Bedę obsesrował. Zobaczymy 

2 godziny temu, Beti napisał:

Fajnie że większe..ale strasznie ciasno. Dostęp tylko z jednej strony też nie ułatwi sprawy.

Fajne miejsce, bo wnęka

ale czy to miejsce do relaxu przed akwarium  ?

Fakt ciasno nie będzie łatwo ale niestety to było jedyne miejsce w którym mogłem postawić baniak. Też wolałbym w salonie ;)

A co do prądu to wszystko jest tylko sump zasłania ;)

Screenshot_20210619-114846_Gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny "Tajny pokoik " ;)

 

 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepszy moment!  "Zalewanie"

Potem tylko czekanie na dalsze losy :)

fajnie wygląda ta skała. 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do listy zakupowej: miękkie poduszki i jakieś oparcie, bo na schodach niewygodnie siedzieć tyle czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak zalany i posolony, 1.026 wyszło

Śmierdziuchy wlane

Pompa i póki co 2 falowniki odpalone i niech dzieje co chce ;)

Lapa tak tylko dla oka ;)

Screenshot_20210705-185253_Gallery.jpg

Screenshot_20210705-185208_Gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko ogarnij jakoś ten siporax bo będzie się w nim tylko syf gromadził i będziesz miał potem problem go odmulać. Jakiś koszyk/pojemnik/filtr/siatka się tu sprawdzi. Powodzenia. Mam nadzieję że piasek będzie.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Steron napisał:

Wszystko fajnie tylko ogarnij jakoś ten siporax bo będzie się w nim tylko syf gromadził i będziesz miał potem problem go odmulać. Jakiś koszyk/pojemnik/filtr/siatka się tu sprawdzi. Powodzenia. Mam nadzieję że piasek będzie.

Ok ok. Myślałem o woreczkach ale oczywiście zapomniałem kupić. 

Piasek będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marecki Marek napisał:

Baniak zalany i posolony

No, z racji zalania zbiornika cała rodzina ustawiła się do pamiątkowej fotografii :lol: - sorki, nie mogłem się powstrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, chris_ek napisał:

No, z racji zalania zbiornika cała rodzina ustawiła się do pamiątkowej fotografii :lol: - sorki, nie mogłem się powstrzymać.

Na to czekałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, fifek33 napisał:

chyba za wysoki poziom wody w komorze odpieniacza

Albo odpieniacz za nisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fifek33 napisał:

chyba za wysoki poziom wody w komorze odpieniacza

Masz racje. Odpieniacz muszę podnieść jakieś 5-6 cm tylko zastanawiam się na czym go położyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.