Skocz do zawartości
Suchy19

Początek z akwarystyką morską

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka sól jeśli chciałbym uciągnąć wszystko na samych podmiamach?

Jak do tej pory myślałem o IO ale ponoć nie jest taka dobra przy braku Ballinga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem możesz używać dowolnej soli. Kiedy masa koralowców się zwiększy, nie utrzymasz stabilnych parametrów (KH, CA, MG), niezależnie od jej wyboru. Ale zawsze możesz zacząć dolewać np. ATI Essentials.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. NO2 raczej tylko w trakcie dojrzewania. Polecam testy Salifert. PO4 wygodnie i dokładnie mierzy się Hanna 713.

Zwróć uwagę, żeby testy były przeznaczone do wody słonej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak. NO2 raczej tylko w trakcie dojrzewania. Polecam testy Salifert. PO4 wygodnie i dokładnie mierzy się Hanna 713.
Zwróć uwagę, żeby testy były przeznaczone do wody słonej.

Dobrze wiedzieć, nie wiedziałem, że do słonej są inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziomy Mg i Ca w wodzie morskiej byłyby pewnie poza skalą testów przeznaczonych dla wody słodkiej ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciąć szybę, skrócić ją do odpowiedniego rozmiaru i wkleić spowrotem. Jeśli komin ma być węższy niż szerokość szyby to z boki wklejamy " zaślepki". 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Suchy19 napisał:

No właśnie, a chciałem wyciąć tylko kawałek :/

A jaką masz grubość szyby? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem akwa 120x50 i też chciałem wyciąć wcięcie na komin....żaden szklarz się tego nie podjął. Próbowałem diamenrową tarczą.... nie poszło i kupiłem inne akwa z gotowym kominem.

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Suchy19 napisał:

W takim razie popełnię pudełko przelewowe

Lepiej już wiercić, w koszcie pudełka pewnie kupisz akwarium z kominem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Suchy19 napisał:

Sam zrobię przelewowe, to nie jest takie skomplikowane jak się wydaje

Tego nie wiem nie próbowałem:)

Jest jeszcze jeden faktor, czyszczenie pudełka to jakaś pomyłka dla mnie plus widmo zapowietrzenia. Miałem przez kilka miesięcy i wniosek mam taki że lepiej już nie mieć sumpa niż mieć przez pudełko. Oczywiście to jest moje subiektywne zdanie, nigdy mi się nic nie stało z pudełkiem i miałem wszystko super policzone ale sama świadomość mnie dobijała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chcę je zrobić samemu, będzie dosyć głębokie, więc nie będzie ryzyka że się zapowietrzy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

93d6060cb749ca6ac0d3bc70a3f64091.jpg
Pierwsze zakupy zrobione, 10kg skały Marco Rocks (nie mogłem znaleźć Fiji, a ta według mnie była dość podobna i ponoć naturalna), Akwarium 60x40x40 i sump (nie wiem czy go nie przebudować), kupiłem też już belkę i ledy, pozostało kupić sól, filtr RO4, testy do wody, salimetr, pompę obiegową, zrobić komin przelewowy i dokończyć oświetlenie [emoji16]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60458d659848edbacebd66660f80c5db.jpg
Skała ułożona, zostało ją tylko skleić, nie wiem jeszcze czy nie dołożę skały, choć z drugiej strony jest przestrzeń do pływania dla ryb
Z obsady bym chciał wpuścić parkę błaznów ocelarisów, pterapogona kauderni, amblyelotris yanoi + alpheus randalli, lysmata amboinensis, cylipagurus strigatus, ślimaki, rozgwiazda (nie wiem jaka jeszcze), ukwiał najlepiej symbiotyczny dla ocelarisów i nie wiem czy coś jeszcze się zmieści, a nie chciał bym przerybić
Z korali będę jeszcze myślał, ale napewno briareum spp pewnie do tego jakieś zoanthusy i może jakaś euphylia - nie wiem jeszcze bo jest tego pełno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Suchy19 napisał:

Z korali będę jeszcze myślał, ale napewno briareum spp pewnie do tego jakieś zoanthusy i może jakaś euphylia - nie wiem jeszcze bo jest tego pełno...

Jeśli na być "miękawo" i falująco to polecam Anthelię umieszczoną w mocnym prądzie wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli na być "miękawo" i falująco to polecam Anthelię umieszczoną w mocnym prądzie wody.

Genialnie wygląda więc pewnie też znajdzie miejsce w akwarium, z LPS coś ktoś poleca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Suchy19 napisał:


Genialnie wygląda więc pewnie też znajdzie miejsce w akwarium, z LPS coś ktoś poleca?

Klasyka - Duncanosoma i..... na szczyt, tak aby wkoło było trochę wolnego.... galaxea. Mam ją od kilku miesięcy i ładnie się rozrasta, a wygląda jak gęsta euphyllia do których chyba nie mam szczęścia. Albo ręki. Na dno z przodu ze dwie fungie. 

U mnie w akwa do obowiązkowych jeszcze zaliczam plerogyrę (mam) i katalophyllię (w planach jako ostatni koral). 

Oj jest tego trochę..... wszystkie są ładne i godne polecenia i aby je wszystkie mieć to chyba cały pokój trzeba zalać solanką i na akwa przerobić:D

Edytowane przez Arek77
Literówka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.