Skocz do zawartości
new-age

Kilka niepokojących rzeczy.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Proszę o identyfikacje, mam zaczynać się martwić?

1. Małe 1-2mm czerwono białe robaki, jest ich mnóstwo.

4a634231060acd18med.jpg

2. Mała wylęgarnia czegoś, wygląda to na małe stułbie.

b7aa25c6ca6032a6med.jpg

3aace42be90c1e2emed.jpg

3. Dziwne pomarańczowe z czarnymi kropkami robaczki lub jaja.

6cdd082677e95f88med.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, new-age napisał:

. Dziwne pomarańczowe z czarnymi kropkami robaczki lub jaja.

6cdd082677e95f88med.jpg

To są gąbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Arek77 napisał:

To są gąbki.

Jak dobrze przybliżysz to zobaczysz jakby nóżki, fioletowe i białe to na pewno gąbki, pomarańczowe to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20200830_211530.thumb.jpeg.a395f7c0f14eaad1d26842c12fbda5e5.jpeg20200830_211421.thumb.jpeg.4f2c7ff13f98bd81bb2fa684569936a6.jpeg

tak to u mnie wygląda...jak się dobrze przyjrzysz to zobaczysz otwory i strukturę gąbki.

Ale takich pomarańczowych nie widziałem,:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Arek77 napisał:

tak to u mnie wygląda...jak się dobrze przyjrzysz to zobaczysz otwory i strukturę gąbki.

Ale takich pomarańczowych nie widziałem,:)

U Ciebie to na 100% gąbki, moje są inne.

Na tym zdjęciu widać jakby nóżki

 

InkedP1166410 zoom_LI.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, new-age napisał:

U Ciebie to na 100% gąbki, moje są inne.

Na tym zdjęciu widać jakby nóżki

 

InkedP1166410 zoom_LI.jpg

No to tego pomarańczowego "coś-a" nie znam....pisałem o tym różowym poniżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Arek77 napisał:

No to tego pomarańczowego "coś-a" nie znam....pisałem o tym różowym poniżej.

No nic może ktoś rozpozna co to takiego, bo nie wiem czy mam wytaczać cięzkie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic, pogrzebalem trochę i kompletnie nic na temat tych czerwono białych z rogami robaczków. Czyżby moje akwarium nawiedziła egzotyczna plaga robaków nie spotykana nigdzie indziej? Hmmm....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, new-age napisał:

Nikt nic, pogrzebalem trochę i kompletnie nic na temat tych czerwono białych z rogami robaczków. Czyżby moje akwarium nawiedziła egzotyczna plaga robaków nie spotykana nigdzie indziej? Hmmm....

Te "robaczki" to raczej nic groźnego....tak jak misys i kiełże stanowią element mikrofauny akwa. Bardziej bym się obawiał tych pomarańczowych stworòw z nibynóżkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Arek77 napisał:

Te "robaczki" to raczej nic groźnego....tak jak misys i kiełże stanowią element mikrofauny akwa. Bardziej bym się obawiał tych pomarańczowych stworòw z nibynóżkami.

Ok. Te pomarańczowe coś siedzi na osobnej skalce, na której przyczepiona jest małża, wiec nie mam jak jej wydipowac. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te małe stułbie to zapewne hydroidy, najbardziej podobne do Stylactaria, z tego co znalazłam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2021 o 14:57, Maelen napisał:

te małe stułbie to zapewne hydroidy, najbardziej podobne do Stylactaria, z tego co znalazłam

Dobrze, że nie są groźne.

Nagrałem krótki film z "mini krewetkami.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy niegroźne :-)

a te mini 'krewetki' jeśli wciągają glony nitkowate to elegancko :-) znalazłam taki obrazek, gdzie Twoje skorupiaczki są podobne chyba do numerka 'e':

https://www.researchgate.net/figure/Diversity-of-forms-in-the-Tanaidacea-a-b-g-various-forms-of-males-in-the_fig9_223978002

a tutaj to samo jako 'g':

https://docplayer.pl/50228534-Magdalena-blazewicz-paszkowycz.html

równie dobrze to mogą być larwy czegoś innego i to wtedy jest nie do znalezienia jeśli ktoś nie jest specjalistą od morskich skorupiaczków.

Edytowane przez Maelen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Maelen napisał:

nie wiem czy niegroźne :-)

a te mini 'krewetki' jeśli wciągają glony nitkowate to elegancko :-) znalazłam taki obrazek, gdzie Twoje skorupiaczki są podobne chyba do numerka 'e':

https://www.researchgate.net/figure/Diversity-of-forms-in-the-Tanaidacea-a-b-g-various-forms-of-males-in-the_fig9_223978002

a tutaj to samo jako 'g':

https://docplayer.pl/50228534-Magdalena-blazewicz-paszkowycz.html

równie dobrze to mogą być larwy czegoś innego i to wtedy jest nie do znalezienia jeśli ktoś nie jest specjalistą od morskich skorupiaczków.

@Maelen :czapkizgłów:) szacun. Jestem pod wrażeniem Twojej dociekliwości. Też szukałem co to za stwory, ale się poddałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Maelen napisał:

nie wiem czy niegroźne :-)

No no, rówież szacunek, dzięki za znalezienie tych stworów. Czemu moje akwarium musiało nawiedzić dwa słabo poznane gatunki, począwszy od glonów których nikt nigdy nie widział a teraz robaczki, które istnieją tylko w książkach naukowych :cursin:

Chyba muszę kupić six line wrasse do walki z nimi, ech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Arek77 napisał:

@Maelen :czapkizgłów:) szacun. Jestem pod wrażeniem Twojej dociekliwości. Też szukałem co to za stwory, ale się poddałem.

a bo sama byłam ciekawa :-) urzekła mnie polska nazwa: kleszczugi :-) o ile to w ogóle są one :-)

6 godzin temu, new-age napisał:

No no, rówież szacunek, dzięki za znalezienie tych stworów. Czemu moje akwarium musiało nawiedzić dwa słabo poznane gatunki, począwszy od glonów których nikt nigdy nie widział a teraz robaczki, które istnieją tylko w książkach naukowych :cursin:

Chyba muszę kupić six line wrasse do walki z nimi, ech.

Te i mnóstwo innych stworzeń to element życia w akwa oprócz korali i ryb, i moim skromnym zdaniem dopóki naprawdę nie robią jakiejś wielkiej szkody to niech sobie będą. Mało kto je widzi, jeszcze mniej się im przygląda a też są ciekawe. Pewnie w końcu i tak same znikną albo coś je zje. Ale jeśli rzeczywiście żywią się glonami nitkowatymi to chuchaj na nie i dmuchaj :-)

EDIT: jeszcze muszę poszukać tych pomarańczowych :-)

Edytowane przez Maelen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.