Skocz do zawartości
thomas kay

Awaria Spectra 36W Aqua Knight V2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam taką lampkę kupioną na aliexpress:

http://www.spectra-aquarium.com/saltwaterdetails?product_id=11

działała bez problemu od 4-5 miesięcy i właśnie padł w niej kanał nr. 1 z diodami niebieskimi. Pozostałe dwa kanały działają prawidłowo. Kiedy uruchamiam lampkę to uszkodzony kanał świeci przez sekundę i gaśnie. Odesłanie na gwarancję nie wchodzi w grę, czy jest ktoś na tym forum kto mógłby do niej zerknąć i ją naprawić? Oczywiście odpłatnie. A może znacie kogoś kto mógłby to ogarnąć.

Z góry dzięki.

 


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, thomas kay napisał:

Cześć,

Mam taką lampkę kupioną na aliexpress:

http://www.spectra-aquarium.com/saltwaterdetails?product_id=11

działała bez problemu od 4-5 miesięcy i właśnie padł w niej kanał nr. 1 z diodami niebieskimi. Pozostałe dwa kanały działają prawidłowo. Kiedy uruchamiam lampkę to uszkodzony kanał świeci przez sekundę i gaśnie. Odesłanie na gwarancję nie wchodzi w grę, czy jest ktoś na tym forum kto mógłby do niej zerknąć i ją naprawić? Oczywiście odpłatnie. A może znacie kogoś kto mógłby to ogarnąć.

Z góry dzięki.

 

Rozbierałeś lampę patrzyłeś czy nie jest np cała zasolona w środku? :P
Szczerze tutaj nie potrzeba żadnego eksperta wystarczy zwykły zakład co się zajmuje naprawą elektroniki pytanie czy będą chcieli się podjąć ;) Bo jak padł jakiś led to napewno sobie poradzą, a jak padło sterowanie to zaczyna się zabawa i może się okazać ze naprawa jest nie opłacalna ;)

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie otwierałem. Sterowanie działa bo poustawiałem jeszcze raz wszystkie kanały i wszystko działa jak zwykle.  Po za tym że kanał 1 po prostu nie reaguje. Reszta ok.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ogólnie oceniasz tą lampę? Poza awarią byłeś zadowolony? Masz jakieś porównanie do tej wcześniejszej spectry prostokątnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampę oceniam dobrze oprócz tego że się zepsuła. Mam porównanie do prostokątnej bo teraz to ona awaryjnie świeci nam moim akwarium jako kanał niebieski. Lampka ma trochę głośny wentylator, na amerykańskich forach wyczytałem że głośność wentylatora zależy od egzemplarza na jaki się trafi. Ja miałem pecha, niestety nie jest bezgłośny.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, thomas kay napisał:

Lampę oceniam dobrze oprócz tego że się zepsuła. Mam porównanie do prostokątnej bo teraz to ona awaryjnie świeci nam moim akwarium jako kanał niebieski. Lampka ma trochę głośny wentylator, na amerykańskich forach wyczytałem że głośność wentylatora zależy od egzemplarza na jaki się trafi. Ja miałem pecha, niestety nie jest bezgłośny.

Głośność wentylatora zależy od dwóch łożyska i prędkości obrotowej. Mały wiatrak obracający się z dużą prędkością zawsze będzie słychać po prostu pęd powietrza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.03.2021 o 23:57, thomas kay napisał:

Lampę oceniam dobrze oprócz tego że się zepsuła. Mam porównanie do prostokątnej bo teraz to ona awaryjnie świeci nam moim akwarium jako kanał niebieski. Lampka ma trochę głośny wentylator, na amerykańskich forach wyczytałem że głośność wentylatora zależy od egzemplarza na jaki się trafi. Ja miałem pecha, niestety nie jest bezgłośny.

Mam to samo w dwóch prostokątnych. Jedna cicha druga głośna. Ten typ widocznie tak ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.