Skocz do zawartości
sethi

Filtr FZN-3 - skimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Planuję dorobić skimer do rurki przelewowej, czym kleić

1. Klejem na gorąco

2. Kropelką

3. Silokonem

Czy zastosować coś innego?

W uzupełnieniu do pytania, co jest bezpieczne dla życia?

Edytowane przez sethi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co wymieniłeś jest bezpieczne, silikon musisz patrzeć żeby miał atest do wody pitnej, najlepiej akwarystyczny, w Castoramie pare lat temu kosztował bodajże 20zł jak jest teraz nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taki mam zamiar, w razie potrzeby wykończę silikonem.

Jeszcze raz dzięki  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Suchy19 napisał:

Wszystko co wymieniłeś jest bezpieczne, silikon musisz patrzeć żeby miał atest do wody pitnej, najlepiej akwarystyczny, w Castoramie pare lat temu kosztował bodajże 20zł jak jest teraz nie wiem

Z uwagi na rozmiar klejenia i uszczelnienia, wziął bym klasyczny silikon akwarystyczny - w tubce, czarny. W Ciastoramie czy innym Obi kupi silikon w tubie do pistoletu, a o ile nie będzie kleił akwarium, to prędzej mu zaschnie niż zużyje :)))

 

Rozważ do klejenia jeszcze klej do korali - konkretnie microbe-lift dwuskładnikowy fioletowy Microbe-Lift Coralscraper Silicon 2x60g. Jest to masa, więc uszczelnisz wszelkie dziury i niedoskonałości spasowania, akwarystyczny - więc na 100% bezpieczny, nie ciapie się tak jak silikon, zasycha błyskawicznie i jak Ci zostanie, będziesz miał do korali. A jak będziesz chciał zakryć fioletową barwę, to zamalujesz ją czarnym silikonem akwarystycznym :).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z uwagi na rozmiar klejenia i uszczelnienia, wziął bym klasyczny silikon akwarystyczny - w tubce, czarny. W Ciastoramie czy innym Obi kupi silikon w tubie do pistoletu, a o ile nie będzie kleił akwarium, to prędzej mu zaschnie niż zużyje :)))
 
Rozważ do klejenia jeszcze klej do korali - konkretnie microbe-lift dwuskładnikowy fioletowy Microbe-Lift Coralscraper Silicon 2x60g. Jest to masa, więc uszczelnisz wszelkie dziury i niedoskonałości spasowania, akwarystyczny - więc na 100% bezpieczny, nie ciapie się tak jak silikon, zasycha błyskawicznie i jak Ci zostanie, będziesz miał do korali. A jak będziesz chciał zakryć fioletową barwę, to zamalujesz ją czarnym silikonem akwarystycznym :).

Może jeszcze spróbować z klejem do rurek pcv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A  ten nie będzie naddtapiał brzegów? Bo z tego co pamiętam, z klejenia hydrauliki, to on raczej preferował połączenia równoległe.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A  ten nie będzie naddtapiał brzegów? Bo z tego co pamiętam, z klejenia hydrauliki, to on raczej preferował połączenia równoległe.

Tego nie wiem bo nigdy go nie używałem, ale wydaje mi się, że spróbować warto. Według mnie będzie najsolidniejsze połączenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, dale napisał:

Z uwagi na rozmiar klejenia i uszczelnienia, wziął bym klasyczny silikon akwarystyczny - w tubce, czarny. W Ciastoramie czy innym Obi kupi silikon w tubie do pistoletu, a o ile nie będzie kleił akwarium, to prędzej mu zaschnie niż zużyje :)))

 

Rozważ do klejenia jeszcze klej do korali - konkretnie microbe-lift dwuskładnikowy fioletowy Microbe-Lift Coralscraper Silicon 2x60g. Jest to masa, więc uszczelnisz wszelkie dziury i niedoskonałości spasowania, akwarystyczny - więc na 100% bezpieczny, nie ciapie się tak jak silikon, zasycha błyskawicznie i jak Ci zostanie, będziesz miał do korali. A jak będziesz chciał zakryć fioletową barwę, to zamalujesz ją czarnym silikonem akwarystycznym :).

Mam milliput standard, może tym ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Suchy19 napisał:

Tego nie wiem bo nigdy go nie używałem, ale wydaje mi się, że spróbować warto. Według mnie będzie najsolidniejsze połączenie

Moim zdaniem nie, gdyż powierzchnia klejenia będzie ograniczona do powierzchni czołowej ścianki rurki skimmera. Ja bym dał jakąś masę tworzącą nieco większą spoinę.

11 godzin temu, sethi napisał:

Mam milliput standard, może tym ?? 

Niektórzy używają go do korali, nie wiem jak dobrze będzie przylegał do tworzywa, może wytrzymać, ale ten microbe-lift silicon będzie na pewno mocniejszy - będzie lepiej przylegał do tworzywa. Sprawdzone doświadczalnie - przylega b. doborze. W odróżnieniu od np. poxiliny, którą łatwiej usunąć.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli pisząc skimmer - ale FZN-3 ma "eliptyczna rurke"  w której da się wywiercić otwór pod kolanko, można spasować na wcisk, a dalej kawałek rurki w góre i jakas rozeta do zbierania syfu z powierzchni. Powinno się obejść bez klejenia.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz kleić klejem na gorąco. Zbudowałem kiedyś odpieniacz do kaskady  na takim kleju i bez problemu pracował prawie 2 lata. Klej na gorąco ma niezaprzeczalną zaletę, że jak coś nie wyjdzie, to nie ma problemu żeby rozkleić. Na taką konstrukcję jak u ciebie siła wiązania jest wystarczająca. Pozdr., tomko

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak na zdjęciu, otwór idealny wchodzi na wcisk, dookoła zakleje kropelka żelu.

Powinno być dobrze, dzisiaj testy. 

Resized_20210324_115647.jpeg

Zrobione, finalnie wygląda tak

Resized_20210324_122626.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, testy nie udane, zasysa powietrze całe akwarium w bąbelkach.

Jak zmniejszę moc kaskady na min. wtedy jest ok, wydaje mi że rurka jest za cienka a filtr za mocny, dlatego zasysa powietrze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.