Skocz do zawartości
PiotrMi

270l brutto plus sump

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czas mija i za każdym razem zastanawiam się z jakiego powodu wszystko tak wolno rośnie w moim akwarium.

Z tego względu odgrzebałem stare zdjęcia z telefonu. Akwarium zalane 31 maja 2020r.

IMAG2975.jpg.49497e97a237ed666451d4f40e45db34.jpg

 

Dziś (22 marca 2021) akwarium wygląda tak:

IMAG4265.thumb.jpg.8732fbeb559493247e84930f7a25f598.jpg

 

 

Akwarium 90x60x50h plus sump.

Światło obecnie 3x Hydra 32HD plus Orphek OR3 Blue Plus 90.

Odpieniacz Deltec 1000i.

Pompa Aquatrend Doser.

Pompa obiegowa Jebao DCP5000.

Akwarium suplementowane ATI Esential Pro plus MikroE i żelazo.

Karmię dość dużo i stosuję produkty KZ.

Nie używam zeolitu. 

Refugium jest ale małe.

PM

 

Edytowane przez PiotrMi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium całkiem nieźle zarosło, jak na niecały rok.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jestem świadkiem , że rośnie od małych szczepek. Gratuluję Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne akwarium.

 

Zastanawiałem się nad soczewkami, ale doszedłem do wniosku, że akwairum jest przede wszystkim dla mnie i ja do jego oglądania soczewek nie potrzebuję. a fotki zawsze się jakieś ustrzeli ;)


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie za mało już tam miejsca dla tych rybek ? ;)

6 minut temu, katani napisał:

Zastanawiałem się nad soczewkami

Wystarczy kawałek foli w kolorze pomarańczowym/żółtym za parę groszy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, katani napisał:

Bardzo ładne akwarium.

 

Zastanawiałem się nad soczewkami, ale doszedłem do wniosku, że akwairum jest przede wszystkim dla mnie i ja do jego oglądania soczewek nie potrzebuję. a fotki zawsze się jakieś ustrzeli ;)

Dzięki.

Co do soczewek, to jest to fajny gadżet, który umila czas. Ale gdybyś się zastanawiał dalej, to polecam.

35 minut temu, =Fresz= napisał:

Nie za mało już tam miejsca dla tych rybek ? ;)

Wystarczy kawałek foli w kolorze pomarańczowym/żółtym za parę groszy ;) 

Hepatus i Desjardini są tymczasowo. Były ratowanie z umierającego zbiornika. Za kilka tygodni idą do większego zbiornika. 

Co do soczewek, to i tak i nie. Tam jest kilka szkiełek i takiego efektu jak z nimi nie osiągniesz z kawałkiem folii. Ale jest to jednak gadżet, który nie jest niezbędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, chris_ek napisał:

Wygląda świetnie i chyba czas pomyśleć nad większym.

Jakoś się kręci, chociaż zawsze jakieś problemy są ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z końcem sierpnia zamykam moje akwarium 270 plus sump.

Na szkiełko ze stelażem już jest kupiec.

Przechodzę na nieco większy rozmiar. W głównym zbiorniku ma być ponad 430l plus sump też dość duży. Pójdę bardziej w stronę SPS-ów.

Dla upamiętnienia stanu obecnego:

Trzymajcie się 

P

IMAG5279.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony :( kawał rafy do zamknięcia.
Z drugiej :strutin będzie większe !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.