Skocz do zawartości
Arek77

Maxpect RSX R5 300 - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższych tygodniach planuję zmienić oświetlenie w akwa z 3 chinek na bardziej profesjonalne. Z nowych lamp najbardziej ekonomiczna wydaje się tytułowa lampa Maxpecta o mocy ok 300W za ok 3650,- . Na inną konfigurację trzeba wydać już ponad 5k.  Ma ktoś taką lampę? Jak się sprawuje ? Da radę dobrze oświetlić akwa o wymiarach 120x56x58h? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiałem, ale o ile jestem fanem Maxpecta, o tyle, teraz, tej lampy bym nie brał... To już raczej wiekowy projekt, są nowsze i lepsze, no i nie wiem czy mi by wystarczył...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa RSXy 200 nad swoim zbiornikiem. W tej cenie o lepsze światło będzie ciężko. Konstrukcja "wiekowa'... Hmmm tak jak samochody. 4koła i silnik. Żadne nowości. 

Plusy: estetyka, jakość i rozłożenie światła, chłodzenie, modułowa konstrukcja, cena za moc.

W sumie nie spotkałem osoby która by korzystała z tych lamp i nie była zadowolona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dadario napisał:

Plusy: estetyka, jakość i rozłożenie światła, chłodzenie, modułowa konstrukcja, cena za moc.

A minusy? (;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arek77 jako fan "bajerów" to z minusów fakt że mam je rok i powoli korci mnie jakiś eksperyment. 

A powaznie. Wentylator nie jest najcichszy, jednak wystarczyło zamontować jeden wentylator komputerowy aby mieszał powietrze wkoło lamp i ten główny w samej lampie w zasadzie się nie włącza. 

Programowanie lampy bez icv jest mozolne, aczkolwiek dzięki temu stosunkowo rzadko będziemy grzebać w ustawieniach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję 200W nad zbiornikiem o wymiarach 100x55x55 i jestem z niej zadowolony. Jedyna wada to wielkość, która uniemożliwia łatwe dołożenie dodatkowego oświetlenia. Wentylator pracuje na tyle cicho, że słychać go tylko przy wyłączonym odpieniaczu, gdy odpieniacz działa zagłusza dźwięk lampy. Dużym plusem jest solidny serwis na miejscu w Polsce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, dale napisał:

Też się nad tym zastanawiałem, ale o ile jestem fanem Maxpecta, o tyle, teraz, tej lampy bym nie brał... To już raczej wiekowy projekt, są nowsze i lepsze, no i nie wiem czy mi by wystarczył...

czas mi szybko umyka, ale linia R5 jest lekko ponad 2 lata ? 

Mało awaryjna, wyeliminowane słabe punkty poprzedniej linii R4

ktoś w tym roku ładnie wyliczył, że cena do możliwości wyrażonych m.in. w watach wychodzi najlepiej sposrod wszystkich linii Maxspect. I być moze w tym tkwi fakt, że do tej pory była to najczęściej wybierana linia przez hobbystow ze stajni tego producenta.

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz :) Cena Czyni Cuda - wiesz sam że wiele osób mniej lub bardziej świadomie kieruje się ceną.

Nie neguję że produkt jest odświeżony - pewnie dostał nowe diody, może soft zmienili... Ale popatrz na serie recurve czy układ punktów świetlnych w eteralach.... wielopunktowość, to jest przyszłość i jedyna słuszna droga.

Natury i fizyki nie oszukasz :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, dale napisał:

wielopunktowość, to jest przyszłość i jedyna słuszna droga.

No nie do końca. Są jeszcze soczewki i dyfuzory które ładnie mieszają i rozprowadzają światło. 

Gdyby tak było to Kessil to nie wydawałby nowego światła a500x właśnie w takiej formie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dale napisał:

Mariusz :) Cena Czyni Cuda - wiesz sam że wiele osób mniej lub bardziej świadomie kieruje się ceną.

Nie neguję że produkt jest odświeżony - pewnie dostał nowe diody, może soft zmienili... Ale popatrz na serie recurve czy układ punktów świetlnych w eteralach.... wielopunktowość, to jest przyszłość i jedyna słuszna droga.

Natury i fizyki nie oszukasz :)

RSX to linia kompaktowa, młodsza od wspomnianego Ethereala o min. 3 lata (Ethereal pomimo min 5 lat na rynku jak widać broni się osiągami). Po to są różne linie by każdy mógł wybrać coś dla siebie/swojej koncepcji/potrzeb/filozofii/etc. 

RSX można porownać z poprzednikiem Razor. Inne linie kierują się różnymi cechami - posiadają cechy wspólne także. 

RSX mozna postawić na nóżkach... ale także np zawiesić na linkach i zamontować 2 równolegle i też mamy wielopunktowość. Można dać nad wielki zbiornik nawet 4 równolegle -  by 2 skierować pod kątem. Chyba tylko wyobraźnia jest w stanie nas powstrzymać w tym w jaki sposób wykorzystamy dostępne narzędzia/linie lamp do oświetlenia naszych baniaków. 

a czy cena czyni cuda? Uwierz mi, że staję na głowie by tak było tzn. żeby w tych szalonych czasach ceny utrzymać na niezmiennym poziomie (co do tej pory się udało) i produkty Maxspect były dostępne i strawne dla kieszeni zainteresowanych. 


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

offtop

ma ktos jakies dobre ustawienia dla lps i miekkich dla tej lampy?mam rsx 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, luft napisał:

RSX to linia kompaktowa, młodsza od wspomnianego Ethereala o min. 3 lata (Ethereal pomimo min 5 lat na rynku jak widać broni się osiągami). Po to są różne linie by każdy mógł wybrać coś dla siebie/swojej koncepcji/potrzeb/filozofii/etc. 

Etheral miał nowatorską konstrukcję i do tej pory ma fajne chipy.

Maxpect ma różne linie, dostosowane dla każdego klienta, chyba nawet najbardziej rozbudowaną na rynku rodzinę lamp led.  zaś Twoje ceny faktycznie są bardzo przyzwoite jak na to co serwują nam inni producenci czy sprzedawcy.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za wypowiedzi. Lampa będzie ustawiona na koronie, nie potrzebuję bajerów, ma ona przede wszystkim "karmić korale" i w miarę ładnie się prezentować.  

Na pewno będzie lepsza niż obecne 2,5 chinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Razora 320w ,kupiłem pare dni temu rsx 300 kolory i obsługa na plus w porównaniu do poprzednika za taką cene nie kupił bym nic lepszego i dostałem 11% rabatu więc nie ma co marudzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokusiłem się o sprawdzenie 10 topowych lamp. Niestety Maxpect nie łapie się w 10 pomimo że tak ją zachwalacie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, jacekS napisał:

Pokusiłem się o sprawdzenie 10 topowych lamp. Niestety Maxpect nie łapie się w 10 pomimo że tak ją zachwalacie

 

Mógłbyś podlinkować lub napisać tutaj listę tych lamp?


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jacekS napisał:

Pokusiłem się o sprawdzenie 10 topowych lamp. Niestety Maxpect nie łapie się w 10 pomimo że tak ją zachwalacie

 

No zaraz ja zrobię listę i np AI czy Kessil się nie załapie.

Pomijam, że połowa lamp na tej liście to nonames poza Viparspectra nad którą (2 lub 3) sam myślę. Za 130 EUR otrzymuje się cudowną lampę gdzie po zdjęciu wszystkich soczewek poza tymi na zewnątrz otrzymuje się par 120-140 na 80% powierzchni dna 60x60cm przy wysokości zbiornika 60cm a lampa wisi na 20cm. Być może sam się rzucę na nią ale to dopiero za pół roku. 

Gdzid na tej liście ati straton? Coral Care gen 2? 

Powodzenia z wzorowania się na niej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxspect jest bezczelnie drogi i jak twierdzą niektórzy, odświeżany kotlet , wiec szukam alternatywy

Przeszukałem kilka list i niektóre modele pojawiają się niezmiennie w czołówce jak np. ORBIT MARINE IC PRO DUAL LED (połowa ceny)

https://current-usa.com/orbit-marine-ic-pro-dual-led/

Jestem ciekaw opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jacekS co znaczy bezczelnie drogi???

Porównaj ceny różnych lamp na zasadzie ile zł/1W. Tylko nie z chinkami z brakiem gwarancji czy serwisu. Porównaj maxspecta rsx z kessilem, ecotechem, hydrą, orphekiem, Philipsem. 

Zauważysz, że Twoja ocena jest baaaaardzo subiektywna i niestety krzywdząca. Nie namawiam na siłę, nie płacą mi za reklamę, ale zwykła sprawiedliwość się tej lampie po prostu należy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że na tle innych jest wręcz bardzo przystępną cenowo lampą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, zgadzam się. Jest napewno dobra bo jej popularność o tym świadczy ale dlaczego nikt nie odniósł się do mojego linku. Chętnie przeczytałbym konstruktywną opinię.   Technologia idzie do przodu a naszym zadaniem jest za nią nadążyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanie  do użytkowników lampy z tej serii.... da się ustawić tak lampę aby dawała światło zbliżone do świetlówki aktynicznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2021 o 19:22, jacekS napisał:

OK, zgadzam się. Jest napewno dobra bo jej popularność o tym świadczy ale dlaczego nikt nie odniósł się do mojego linku. Chętnie przeczytałbym konstruktywną opinię.   Technologia idzie do przodu a naszym zadaniem jest za nią nadążyć.

Trollujesz czy na serio? Zestawienie z linku jest żałosne bez żadnych miarodajnych pomiarów i wniosków. 

It has a total of 55 3-watt LEDs with the 90-degree lens. Thankfully, the manufacturer has installed a built-in timer where you can set the on/off time.

Also, it has a heat sink and a quick fan. The LEDs of this fixture can last up to 100,000 hours and come with two hanging kits as well as a 6ft power cord.

:clowning

Edytowane przez FajnyRadziu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa doszła i została zainstalowana nad akwa. Wrażenia..... szczerze to myślałem, że będzie większa różnica pomiędzy chinkami a Maxpectem. Do tej pory miałem nad akwarium trzy lampy 165 W  tym, że jedna miała zepsuty kanał biały. Obecnie Maxpecta ustawiłem tak aby światło było wizualnue trochę słabsze niż przy chinkach - moc ok 75 % na 3 kanałach i 85% dla kanału niebieskiego aby przyzwyczaić korale - pewnie wizualnie światło może być podobne, ale moc świetlna przy Maxpect większa.  Akwa jest teraz bardziej równomiernie oświetlone, ale denerwuje mnie tzw efekt disco, zarówno na piasku jak i dużych jednolitych kolorystycznie powierzchniach (np talerz montipory czy sarkopython). Fakt, że mam mocno falującą powierzhnię, ale przy chinkach chyba ten efekt był mniejszy. 

Pokombinuję z ustawieniami może będzie lepiej. Zobaczymy jeszcze jak będzie z efektem fluo, ale to musi zrobić się trochę cienniej w pokoju. 

Mam nadzieję, że koralom się spodoba... okaże się za kilka tygodni.

Może któryś z użytkowników tej serii lamp podzieliłbyś się informacją o swoich ustawieniach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.