Skocz do zawartości
orzechopcja

Zestaw Awaryjne Zasilanie Przetwornica 500E + Akumulator 100A VOLT POLSKA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś używa takiego zestawu

chodzi mi tylko o pompę obiegową 65W skręcona na 65-75% i jeden z cyrkulatorów 2 z jednego 23W połączone master /-sleeve skręcone  na 60% pracy 

https://tooles.pl/zestaw-awaryjne-zasilanie-pieca-co-przetwornica-500e-akumulator-100a-volt-polska-zes64?utm_source=criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=lowerfunnel

Proponowany zestaw jest gotowy do pracy i utrzymuje brak zasilania do 22 godzin przy poborze 50W (pompa CO itd.) sprawdź zastosowanie poniżej.

tylko 1 pompa obiegowa i 1 cyrkulator z 2 w parze 

Edytowane przez orzechopcja (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z volta SinusPRO-W 500 plus Aku. Super sprawa. Tak szybko reaguje że sprzęt elektroniczny nie odczuwa braku prądu przy przełączaniu na system bateryjny.

Edytowane przez pj007 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam czasem zanik prądu od 10min do 2 -3 godizn i zastanawiam sie nad zainstalowaniem takiego układu

Edytowane przez orzechopcja (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej cenie życia to taki sprzęt to obowiązek powinen być jak falownik czy pompa obiegowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z takiego zestawu (Volt + aku) i mogę śmiało polecić. W razie dłuższej przerwy w zasilaniu jego koszt zwróci Ci się w moment, biorąc pod uwagę sytuację gdybyś go nie miał i licząc późniejsze możliwe straty.


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja będę starał się złożyć sobie system baterii które pociągną grzałkę i pompę cyrkulacyjną przez 12h.

Nawet fajny już nie używany rectifier na statku znalazłem i zamierzam go przywłaszczyć :baby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam. Mam taki zestaw od ponad 2 lat. Sprawdza się, zwłaszcza zimą jak braknie prądu na kilka godzin. W tym roku dokupiłem i wpiąłem kolejny akumulator by wydłużyć jeszcze czas pracy. (obieg, nocne i cyrkulator)


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam ten sprzęt i zasila obieg,cyrkulacje i reaktor na media.

Mam jednak pytanie. Jakiego prądu ladowania używacie? 5 czy 10A i dlaczego ?


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

18 minut temu, Rezus napisał:

Tez mam ten sprzęt i zasila obieg,cyrkulacje i reaktor na media.

Mam jednak pytanie. Jakiego prądu ladowania używacie? 5 czy 10A i dlaczego ?

Więcej = szybciej a przyjmuje się do 25% pojemności baterii jako bezpieczna wartość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam podobny zestaw tylko z mniejszym akumulatorem  i szczerze polecam , lepiej mieć i spać spokojnie niż potem żałować i tracić życie .Na początku może wydaje się to zbędny wydatek ale uwierz mi że przy pierwszym braku prądu docenisz ten zakup  :)  Moim zdaniem obowiązkowy sprzęt w  akwarium morskim.

Ja na tą chwilę jestem zabezpieczony na 5 h braku prądu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, FajnyRadziu napisał:

 

Więcej = szybciej a przyjmuje się do 25% pojemności baterii jako bezpieczna wartość. 

Ok rozumiem. Czyli 5A używa się do małych aku


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z aku 65Ah, do tego podłączona pompa obiegowa 40W, odpieniacz (chyba 25W) i cyrkulacja i wytrzymuje co najmniej 10 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.03.2021 o 17:25, FajnyRadziu napisał:

 

Więcej = szybciej a przyjmuje się do 25% pojemności baterii jako bezpieczna wartość. 

Instrukcja jak szybko zniszczyć akumulator :)

Sugerujesz ładować akumulator 40Ah prądem 10A? 

1/10 pojemności to sensowne maksimum, wszystko powyżej to ładowanie szybkie, które skraca żywotność akumulatora. 

Nie wspomnę o tym, że może wybuchnąć :)

 

Edytowane przez Ejdzej88 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ejdzej88 napisał:

1/10 pojemności to sensowne maksimum, wszystko powyżej to ładowanie szybkie, które skraca żywotność akumulatora.

Bzdura. Nie będę się spierać bo mi się po prostu nie chce. Przywykłem do samych tęgich umysłów w tym hobby ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko ja też się spierać nie chcę podaj, proszę tylko ewentualnie jakiś link, artykuł cokolwiek, gdzie AGMy czy zwykłe kwasówki, zaleca się ładować prądem 1/4 C.

Są na rynku AGMy z możliwością ładowania 0,35C, większych wartości nie spotkałem, większość ma ca 0,2C, ale jest to prąd maksymalny ładowania, nie ważne którą metodą będą ładowane. 0,1C to taki bezpieczny zakres. 

LiFe pomijam, bo to na razie do budynkowych rozwiązań jest za drogie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy czytać datasheety akumulatorów i tyle:

http://www5.biall.com.pl/BAZA_PRODUKTOW_SMB/528101/528101.KARTA..2017-01-17.2.pdf

12V, 100Ah - max prąd ładowania 30A.

A tego konkretnego z Volta datasheet tutaj:

https://voltpolska.pl/index.php?controller=attachment&id_attachment=176

Tez - max  prąd ładowania 30A.

 

I jeszcze dla odmiany 40Ah z Volta:

https://voltpolska.pl/index.php?controller=attachment&id_attachment=166

Max prąd ładowania - 12A.

 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie i pięknie, tylko w bloku mało miejsca :(


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam model 1500S + 2x aku 100Ah, jestem mega zadowolony. Kilka razy już wykorzystałem. Wszystko działa płynnie.

Edytowane przez owler (wyświetl historię edycji)

3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.