Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 Część wszystkim prowadzę akwarium morskie już jakieś czas (tzn staram się  z różnymi efektami) . z wiedzą którą uzyskam na forum i z pomocą która tutaj otrzymałem Wielkie dzięki .  

Teraz przyszła czas wybrać dozownik moje typy są dwa  (budżet to 1000 max) . Dozować zamierzam ATI essentials pro  więc potrzebuje puki co dwie głowice  

1 . To dwa pojedyncze dozowniki h2ocenan wybór że względu na dokładność 

2. to jebao 3.4 może nie tak dokładny ale ma 4 kanały które w przyszłości zapewne się przydadzą 

I tu moje pytanie do akwarystów z doświadczeniem co wybrać  czy może jest jeszcze inny dozownik który jest takim happy middle ?

Screenshot_20210326_204107.jpg

Screenshot_20210326_204033.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pol4566 napisał:

 Część wszystkim prowadzę akwarium morskie już jakieś czas (tzn staram się  z różnymi efektami) . z wiedzą którą uzyskam na forum i z pomocą która tutaj otrzymałem Wielkie dzięki .  

Teraz przyszła czas wybrać dozownik moje typy są dwa  (budżet to 1000 max) . Dozować zamierzam ATI essentials pro  więc potrzebuje puki co dwie głowice  

1 . To dwa pojedyncze dozowniki h2ocenan wybór że względu na dokładność 

2. to jebao 3.4 może nie tak dokładny ale ma 4 kanały które w przyszłości zapewne się przydadzą 

I tu moje pytanie do akwarystów z doświadczeniem co wybrać  czy może jest jeszcze inny dozownik który jest takim happy middle ?

Screenshot_20210326_204107.jpg

Screenshot_20210326_204033.jpg

 

Pytanie.... co byś chciał dozować z dokładnością 0,1 ml.

Masz dwie opcje....

-za kilkaset zł kupujesz Jebao, masz dwa dodatkowe kanały np na easy reef boster w przyszłości i jeśli dobrze trafiłeś to będzie Ci lata słuźyć, W razie co to wymiana głowicy to koszt ok 12 zł.

- za podobne pieniądze masz dwe pojedyncze markowe pompki....teoretycznie powinieneś spać spokojniej bo powinny być pewniejsze niż chińczyk. A w przyszłości można dokupić kolejne wedle potrzeby....

Ja bym wybrał Jebałkę....ale to ja. Nie nam dużego doświadczenia  w tym zakresie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bardziej szedł w kierunku bezawaryjności.

Jak się zawiesi i wleje 1 litr KH to wiesz co jest zdazy.

 

W roślinnym mam Aqua Nova (jebao) daje radę. Ale szczerze trochę bałem się ją dać do morskiego i mam ocean. 4 kanałowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pol4566 napisał:

co wybrać  czy może jest jeszcze inny dozownik

No jest, np taki

Doser AT1 Plus v2, mam od ponad 2 lat i sprawuje się świetnie, 3 kanałowy ale można podpiąć dodatkowe 3 kanały AT-2 i = 6 kanałów.

Tania może nie jest, ale myślę że za tą cenę jest warta.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wybór pomiędzy Jebao a DD P1 to wybrałbym pompę Aquatrend. Przynajmniej nie będziesz miał niespodzianek w postaci wlania całej zawartości pojemnika przez Jebao do akwarium. Dwa kanały to trochę mało do akwarium. A może masz możliwość sięgnąć głębiej do skarpety lub zakopane w ogródku słoiki z pieniędzmi ? To w takim razie dołożyłbym 200 zł i kupiłbym czterokanałową D-D H2Ocean. W akwarium morskim nie kupuje się rzeczy na styk, uwierz mi , że za chwile będziesz potrzebował kolejnych kanałów tj. wapno, magnez, wodorowęglan sodu itd............


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O każdej jednej pompie krążą historię o wlaniu całego zapasu płynu na raz, także o AT. Ja mam jebao dp4 od roku, i jakoś nic takiego się nie wyda żyło. Podobnie wiele innych osób używa jebao (myślę że jest to najpopularniejszy dozownik balinga) z powodzeniem i chwali. Jebao nie jest może wygodna, super dokładna, wygodna, ale działa wbrew różnym bankom stabilnie, a cenowo jest bezkonkurencyjna. Także, jeśli to ma być budżetowy dozownik balinga czy fito, to polecam jebao, a jeśli już inwestować w coś lepszego, to raczej grotech czy ghl, bo tzw średnia półka to zwykle taka sama chińszczyzna, tylko z logo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa kanały to może szybko być zbyt mało. Przy dozowaniu ATI Essentials Pro dość typowe jest nierównomierne zużywania wapnia w stosunku do magnezu (czyli będziesz musiał oddzielnie dodatkowo dozować Ca lub Mg). Na pompie dozującej bym nie oszczędzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam dwóch pomp obie delteca jedna z nich to z 4 głowicami kolorowymi a druga to ta ze zdjęcia pojedyncza . Z pierwszej jestem mega zadowolony możesz zmieniać ustawienia w chmurze . Drugiej ci nie polecam ma ona sterowanie przez Bluetooth i przy zaniku napięcia traci ustawienia . Trzeba sie polaczyc jeszcze raz z pompą by wgrać je . Zaletą tej pompy to napewno małe rozmiary 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam aquatrend, od roku w szafce działa z ballingiem, vsv i fito. Dodatkowo leży gdzieś dodatkowy moduł z 3 głowicami bo myślałem kiedyś że przejdę na pełnego ballinga zamiast all for reef. Polecam, może dokładność nie jest powalająca ale samemu można sobie dawkę wypracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja jebao wlała 500ml vsv na raz bo się zawiesiła... Skutki można sobie wyobrazić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to będzie pompa za 300zeta czy za 2000 jak ma wlac to wleje, lekarstwo na to jest to, aby zbiornik na ballinga nie mieć większy jak 1-1.5, wole częściej uzupełniać zbiornik i dmuchać na zimne.

( może nie lekarstwo, ale zapobieganie, przewidywanie)

Podpinanie 5 l baniak pod balinga to szaleństwo, a podpinanie pożywki pod pompę to też trzeba robić to z głową. 

Reasumując to wszystko, kup co uważasz,

 dostałeś mnóstwo tutaj propozycji, twój ruch...

Ps.tematów tego rodzaju, tu na forum jest też mnóstwo. :)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fOe napisał:

Moja jebao wlała 500ml vsv na raz bo się zawiesiła... Skutki można sobie wyobrazić 

Koniec wężyka poniżej poziomu płynu w bańce, czy jeszcze coś innego się udało "wymyśleć"? Jak się źle zamontuje, to każda jedna prędzej czy później "wleje" grawitacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlanie całej zawartości jest możliwe pewnie w przypadku każdej pompy i każdego producenta, a nie zawsze będzie to awaria elektroniki/softu tylko może być to awaria mechaniczna połączona z niewłaściwym ustawieniem płynów i wężyków. Chyba każdy producent przypomina, że wężyk musi się kończyć powyżej poziomu maksymalnego płynów w zbiornikach z ballingiem i wężyki nie mogą dotykać wody w sumpie. Sporo osób o tym zapomina :)

Ja mam DP4 do ATI EP, 4 kanały i jak bym miał 6 to też bym wykorzystał, a i dla 8 bym znalazł zastosowanie :) Ustawianie i zmiana dawek niezbyt wygodna, ale co 3-4 miesiące sprawdzam kalibrację i rozjazd jest minimalny, obstawiam bardziej zużycie głowic. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile pomp które przelało było zle zamontowanych ile stało w szafce w sumpie a po rozebraniu słup soli ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zobacz która pompa ma apke na smartfon do ustawień parametrów. Jest to mega wygodne rozwiązanie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele tych przelań i problemów z cofaniem można było uniknąć, wpinając zaworek przeciwzwrotny za kilka złotych - u mnie się sprawdza..

Edytowane przez Felix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką funkcję ma spełniać taki zawór w dozowniku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Ejdzej88 napisał:

A jaką funkcję ma spełniać taki zawór w dozowniku? 

nic się nie cofa, nawet jak wężyk masz pod woda, zaworek uniemożliwi grawitacyjny spadek - ciecz może płynąć tylko w 1 kierunku.

Edytowane przez Felix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Felix napisał:

Wiele tych przelań i problemów z cofaniem można było uniknąć, wpinając zaworek przeciwzwrotny za kilka złotych - u mnie się sprawdza..

Zaworek uniemożliwia cofanie się cieczy (wody z akwa w kierunku pompy),ale przed wlaniem więcej przez pompę nie uchroni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, RobinPL napisał:

Dwa kanały to może szybko być zbyt mało. Przy dozowaniu ATI Essentials Pro dość typowe jest nierównomierne zużywania wapnia w stosunku do magnezu (czyli będziesz musiał oddzielnie dodatkowo dozować Ca lub Mg). Na pompie dozującej bym nie oszczędzał.

Nie rozumiem Więc w jakim celu jest stworzony ten produkt , chciałem go wybrać by ułatwić sobie życie bez zbędnego mieszania . I jak to się w takim razie odnosi do teorii o laniu  wszystkiego po równo ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Pol4566 napisał:

Nie rozumiem Więc w jakim celu jest stworzony ten produkt , chciałem go wybrać by ułatwić sobie życie bez zbędnego mieszania . I jak to się w takim razie odnosi do teorii o laniu  wszystkiego po równo ? 

To błędna teoria. Albo może po prostu moje koralowce jej nie znają i zużywają KH, Ca i Mg w innych proporcjach, niż ATI przewiduje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
30 minut temu, RobinPL napisał:

To błędna teoria. Albo może po prostu moje koralowce jej nie znają i zużywają KH, Ca i Mg w innych proporcjach, niż ATI przewiduje ;)

Nie tylko twoje jej nie znają :) moje również, choć ATI u mnie nigdy nie widziały 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.03.2021 o 19:54, Felix napisał:

nic się nie cofa, nawet jak wężyk masz pod woda, zaworek uniemożliwi grawitacyjny spadek - ciecz może płynąć tylko w 1 kierunku.

Czyli rozwiązuje problem, który można rozwiązać przycinając wężyki :) Zakładam, że masz te zaworki na ssaniu, czyli pompa dodatkowo obciążona=> szybsze zużycie + większe ryzyko rozszczelnienia ssania, bo masz 2/3 połączenia zamiast jednego na głowicy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Ejdzej88 napisał:

Czyli rozwiązuje problem, który można rozwiązać przycinając wężyki :) Zakładam, że masz te zaworki na ssaniu, czyli pompa dodatkowo obciążona=> szybsze zużycie + większe ryzyko rozszczelnienia ssania, bo masz 2/3 połączenia zamiast jednego na głowicy. 

mam na wylocie nie na ssaniu i przy moich małych dawkach nic się szybciej nie zużywa.

Jako, ze mam pompę dozująca  znacznie później akwarium , a sam pojemnik z płynem jeszcze niżej niż doser to zaworek robi robotę ;)(ci z panelami mają duże różnice w wysokościach - problem jest mniejszy w przypadku posiadania sumpa, gdzie doser nie znajduje się wtedy pod nim)

Bez zaworka po każdym dozowaniu, płyn cofał się w wężyku i puste powietrze w rurce zakłamywało kolejne dawki ! (a przy dawkach po 1ml, miało to znaczenie)

Edytowane przez Felix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.