Skocz do zawartości
Suchy19

Belka LED

Rekomendowane odpowiedzi

A po co w takim razie Aqma jak nie do tego? Driver ma maksymalny prąd w naszym przypadku 700mA. Na niego podajesz sygnał pwm z wypełnieniem od 0do100% a on zajmuje się ustawieniem prądu ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i o to mi właśnie chodziło, teraz wychodzą braki z elektrotechniki... Żałuje, że bardziej nie uważałem na lekcjach [emoji23]

Nie byłem pewien po prostu czy nic się diodom nie stanie jak dostaną za niskie natężenie a co za tym idzie napięcie, bo mają podane napięcie od do i natężenie 700mA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Suchy19 napisał:

No i o to mi właśnie chodziło, teraz wychodzą braki z elektrotechniki... Żałuje, że bardziej nie uważałem na lekcjach emoji23.png

Nie byłem pewien po prostu czy nic się diodom nie stanie jak dostaną za niskie natężenie a co za tym idzie napięcie, bo mają podane napięcie od do i natężenie 700mA

Nie no spokojnie w niektórych gotowych lampach masz np ograniczone ledy do 1/2-1/3 mocy jak nie lepiej :) Ja sam dlatego użyłem dużej ilości diod, a prąd idzie mniejszy. I po to nam ten sterownik wschody zachody ustawienie mocy :D

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=30237]Suchy19[/mention]
27 ledow na takiej belce może się grzać zależy jaki prąd puścisz jeszcze. Ja mam po 24 ledy na takiej belce ale cała lampa składa się z 3 belek. I nie przekraczam 60% prądu i jest ok. A jeszcze jakiś zapas mam. 
akwarium mam 60 cm belka 50 cm. 

Swoją drogą jaki litraż masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Suchy19 napisał:


Swoją drogą jaki litraż masz?

Obecnie 165 litrów. 60x55x50. A lampe Ci linkowałem chyba na poprzedniej stronie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akwarium wielkością podobne do mojego, nie wiem czy nie ustawić na początek na połowę mocy, ale to będę już kombinował jak kupię resztę rzeczy do lampy[emoji6]
Swoją drogą, ciężko jest zaprogramować zmierzch i świt na wyrównali aqma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Suchy19 napisał:

To akwarium wielkością podobne do mojego, nie wiem czy nie ustawić na początek na połowę mocy, ale to będę już kombinował jak kupię resztę rzeczy do lampyemoji6.png
Swoją drogą, ciężko jest zaprogramować zmierzch i świt na wyrównali aqma?

Nie, ja tam to zawsze robię z laptopa bo nie mam telefonu z Androidem ale prosta sprawa. Pobawisz się to wykumasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w razie problemów wiem do kogo pisać [emoji6]też nie mam telefonu z Androidem więc zostaje laptop. Odbiegając od tematu, zauważyłem, że na stronie AQma są też moduły od dolewki wody i Balinga, też może składałeś takie rzeczy sam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Suchy19 napisał:

To w razie problemów wiem do kogo pisać emoji6.pngteż nie mam telefonu z Androidem więc zostaje laptop. Odbiegając od tematu, zauważyłem, że na stronie AQma są też moduły od dolewki wody i Balinga, też może składałeś takie rzeczy sam?

Spoko pytaj śmiało. Teraz co prawda ogarniam drukarkę 3d ale jak skończę naukę w tym zakresie to biorę się za następcę mojej lampy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał drukarkę 3D to temat zaślepek i mocowania by się się sam rozwiązał, zazdroszczę [emoji28]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Suchy19 napisał:

Jak bym miał drukarkę 3D to temat zaślepek i mocowania by się się sam rozwiązał, zazdroszczę emoji28.png

No to już wiesz do czego między innymi będę wykorzystywał drukarkę ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to już wiesz do czego między innymi będę wykorzystywał drukarkę ;P

Nawet komin przelewowy można wydrukować, dystanse, elementy do dolewki uchwyty, ehhh... może też kiedyś sobie sprawie[emoji28]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zamiast RB dał bym więcej niebieskich. Zobaczysz że jeszcze nie raz będziesz zmieniał kolory ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, =Fresz= napisał:

Zamiast RB dał bym więcej niebieskich. Zobaczysz że jeszcze nie raz będziesz zmieniał kolory ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Bo ludzie się dzielą na tych co im się chce robić diy i poprawiają testuja etc i na tych co stwierdzaja ze sie nie da i kupuja gotowce. Ale to przeciez cała magia DIY żeby poprawiać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo ludzie się dzielą na tych co im się chce robić diy i poprawiają testuja etc i na tych co stwierdzaja ze sie nie da i kupuja gotowce. Ale to przeciez cała magia DIY żeby poprawiać [emoji3]

Dokładnie, a, że mam w planach postawić roślinniak jeszcze i muszę zrobić lampę do refugium to napewno się jeszcze diody w razie czego przydadzą[emoji13]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Suchy19 napisał:


Dokładnie, a, że mam w planach postawić roślinniak jeszcze i muszę zrobić lampę do refugium to napewno się jeszcze diody w razie czego przydadząemoji13.png

Ja zrobiłem już w sumie 3 lampy w tym jedna do sadzonek warzyw. I dalej są plany na poprawę w następnej wersji ;) Bo co to za zabawa od razu zrobić dobrze... to trzeba się pobawić ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.