Skocz do zawartości

Historia edycji

tomko

tomko

11 minut temu, norbi2222 napisał:

To ja jestem odmiennego zdania. To nie sól jest do d*py. Mała ilość wody i sporo koralowców, co skutkuje szybkim wyciągnięciem węglanu wapnia. Moim zdanie zmiana sali, a szczególnie na AF RS nic nie zmieni - te sole mają bardzo podobne wartości makro. Tu trzeba włączyć regularne lanie płynów.

Nie rozumiem skąd takie założenie, że młode akwarium to wystarczą podmiany. Moim zdaniem to nie jest zależne, są konsumenci to parametry spadają. Ja jak przesiadłem się na nowy zbiornik to pierwszego dnia odpaliłem reaktor, bo nawet codzienne podmiany po 20% nie zaspokoiłyby potrzeb konsumpcyjnych.

Takie założenie z obserwacji własnych. U Ciebie trochę było inaczej. Przekładałeś całą masę rozkręconych korali, życia, wody z poprzedniego zbiornika, czyż nie? A może się mylę. W skrócie powiększyłeś istniejący, dojrzały system biologiczny. U Marianny było wszystko od 0. Miałem taką kostkę i właściwie jechałem cały czas na bardzo ubogiej soli IO, a konieczność dolewania pojawiła naprawdę późno, jak koralowce się mocno rozkręciły. Zdania nie zmieniam. Dobra sól, podmiany  bez dodatkowej chemii i nie mierzyć, póki nie dojrzeje na dobre.

tomko

tomko

11 minut temu, norbi2222 napisał:

To ja jestem odmiennego zdania. To nie sól jest do d*py. Mała ilość wody i sporo koralowców, co skutkuje szybkim wyciągnięciem węglanu wapnia. Moim zdanie zmiana sali, a szczególnie na AF RS nic nie zmieni - te sole mają bardzo podobne wartości makro. Tu trzeba włączyć regularne lanie płynów.

Nie rozumiem skąd takie założenie, że młode akwarium to wystarczą podmiany. Moim zdaniem to nie jest zależne, są konsumenci to parametry spadają. Ja jak przesiadłem się na nowy zbiornik to pierwszego dnia odpaliłem reaktor, bo nawet codzienne podmiany po 20% nie zaspokoiłyby potrzeb konsumpcyjnych.

Takie założenie z obserwacji własnych. U Ciebie trochę było inaczej. Przekładałeś całą masę rozkręconych korali, życia, wody z poprzedniego zbiornika, czyż nie? A może się mylę. W skrócie powiększyłeś istniejący, dojrzały system biologiczny. U Marianny było wszystko od 0. Miałem taką kostkę i właściwie jechałem cały czas na bardzo ubogiej soli IO, a konieczność dolewania pojawiła naprawdę późno, jak koralowce się mocno rokręciły. Zdania nie zmieniam. Dobra sól, podmiany  bez dodatkowej chemii i nie mierzyć, póki nie dojrzeje na dobre.

tomko

tomko

2 minuty temu, norbi2222 napisał:

To ja jestem odmiennego zdania. To nie sól jest do d*py. Mała ilość wody i sporo koralowców, co skutkuje szybkim wyciągnięciem węglanu wapnia. Moim zdanie zmiana sali, a szczególnie na AF RS nic nie zmieni - te sole mają bardzo podobne wartości makro. Tu trzeba włączyć regularne lanie płynów.

Nie rozumiem skąd takie założenie, że młode akwarium to wystarczą podmiany. Moim zdaniem to nie jest zależne, są konsumenci to parametry spadają. Ja jak przesiadłem się na nowy zbiornik to pierwszego dnia odpaliłem reaktor, bo nawet codzienne podmiany po 20% nie zaspokoiłyby potrzeb konsumpcyjnych.

Takie założenie z obserwacji własnych!! U Ciebie trochę było inaczej. Przekładałeś całą masę rozkręconych korali, życia, wody z poprzedniego zbiornika, czyż nie? A może się mylę. W skrócie powiększyłeś istniejący, dojrzały system biologiczny. U Marianny było wszystko od 0. Miałem taką kostkę i właściwie jechałem cały czas na bardzo ubogiej soli IO, a konieczność dolewania pojawiła naprawdę późno, jak koralowce się mocno rokręciły. Zdania nie zmieniam. Dobra sól, podmiany  bez dodatkowej chemii i nie mierzyć, póki nie dojrzeje na dobre.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.