Skocz do zawartości
palaeo

Baniak po roku

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

moje akwarium ma już rok - pomyślałem, że pokażę, jak wyglądało dwa tygodnie po zalaniu (zalane 1 marca 2020, zdjęcie z 16 marca 2020) i dokładnie po roku od zalania (1 marca 2021). Zbiornik ma 325 l brutto, w obiegu jest ok. 345-350 l solanki netto-netto (po odliczeniu grubości szkłą i objętości skały).

Obsada to mieszane miękkasy i LPS (w sumie ok 20 gatunków), z dwiema, niezbyt udanymi próbami wprowadzania SPS (dwie montipory). Z ryb 5 x P. squammipinnis, S. vulpinus, P. kauderni, P. fridmani, S. splendidus, 2 x A. ocellatus, Ch. parsema, C. truncatus. Do tego trochę skorupiaków, ślimaków, rozgwiazda, jakieś wężowidła. Wszystkie szczegóły na życzenie, jeśli to kogoś interesuje.

 

Pozdrawiam,

 

Mikołaj

I tu po roku...

1mar2021.jpg

Edytowane przez palaeo
problem ze zdjęciem (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, palaeo napisał:

Hej,

 

moje akwarium ma już rok - pomyślałem, że pokażę, jak wyglądało dwa tygodnie po zalaniu (zalane 1 marca 2020, zdjęcie z 16 marca 2020) i dokładnie po roku od zalania (1 marca 2021). Zbiornik ma 325 l brutto, w obiegu jest ok. 345-350 l solanki netto-netto (po odliczeniu grubości szkłą i objętości skały).

Obsada to mieszane miękkasy i LPS (w sumie ok 20 gatunków), z dwiema, niezbyt udanymi próbami wprowadzania SPS (dwie montipory). Z ryb 5 x P. squammipinnis, S. vulpinus, P. kauderni, P. fridmani, S. splendidus, 2 x A. ocellatus, Ch. parsema, C. truncatus. Do tego trochę skorupiaków, ślimaków, rozgwiazda, jakieś wężowidła. Wszystkie szczegóły na życzenie, jeśli to kogoś interesuje.

 

Pozdrawiam,

 

Mikołaj

I tu po roku...

1mar2021.jpg

Coś chyba się zdjęcia nie załączyły....przynajmniej u mnie nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam jakiś problem z fotkami...

Tu z 16 marca 2020

Ciekawe, czy teraz pójdzie?1mar2021.thumb.jpg.84aaedb10e97045bf0d570330f8e4aa5.jpg1mar2021.thumb.jpg.84aaedb10e97045bf0d570330f8e4aa5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No poszło. Teraz dawaj aktualne foty


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wyżej są aktualne. Poniżej z 16 marca 2020. Przepraszam za zamieszanie z podwójnym wklejeniem

Edytowane przez palaeo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2020?


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, palaeo napisał:

1mar2021.thumb.jpg.84aaedb10e97045bf0d570330f8e4aa5.jpg1mar2021.thumb.jpg.84aaedb10e97045bf0d570330f8e4aa5.jpg

Mam znaleźć 10 szczegółòw różniących oba zdjęcia?:D

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-)

mam jakiś problem z ładowaniem zdjęć - pokazuje, że zdjęcie jest załadowane, z miniaturką, a po kliknięciu "wyślij" w poscie nie ma zdjęcia - albo na odwrót - wklejam zdjęcie, wyświetla "błąd", a po ponownym załadowaniu są dwa...

I ciągle próbuję załączyć zdjęcie początkowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2020?
Jak tam twoje nowe szkło? Pokleiłeś hydraulikę?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, palaeo napisał:

mam jakiś problem z ładowaniem zdjęć - pokazuje, że zdjęcie jest załadowane, z miniaturką, a po kliknięciu "wyślij" w poscie nie ma zdjęcia

Sprawdź rozmiar pliku zdjęcia. Łącznie w jednym  poście nie mogą przekraczać 1MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - to chyba nie to, bo zmniejszyłem już fotki do ok. 500 kb każda.

Ostatnia próba

16mar2020a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz widać akwarium nadgryzione zębem czasu :). Piękna euphylia  na środku. Anthelia pewnie na żywo super wygląda falując z nurtem.

Widzę, że lampy też inne.... Orphek?.

Ten koral po lewej (bad borsukiem) to dunka? 

Wstaw jeszcze fotkę, jak nasz, pierwsze zdjęcia po wstawieniu szczepek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampy to AI HD 26 LED.

Tak nad ogonkiem borsuka to dunka. Tu zdjęcie z maja 2020 z pierwszymi szczepkami. Ta Euphyllia paraancora po lewej startowała z jednej główki, teraz ma cztery, a E. glabrescens z 2 główek, teraz ma 6. Zaraz wrzucę coś jeszcze.

20200521_093138.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie boisz się, że xenia zarośnie Ci całą prawą stronę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze Fungia sp. i Plerogyra sp. Nie wszystkie korale hulają - mam kłopoty z Montiporami i pomarańczową fungia (Cycloseris sp.).

20201215_135126.jpg

20201215_135120.jpg

Z Xenia sp. niestety za pozno - ona zarasta, ja wyrywam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, palaeo napisał:

Xenia sp. niestety za pozno - ona zarasta, ja wyrywam...

Ja swoją mam na dwóch osobnych skałkach i ją "golę" nożyczkami co miesiąc. Zrobiła się równiutka i gęsta. I dzięki temu nie ma też tendencji do odrywania się kawałkòw, które mogły by przyczepiać się w innych miejscach.

A jak parametry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KH 7.7-8.0, Ca 400, Mg 1380, NO3-1-2 ppm, PO4 z drobnymi problemami - ale generalnie miedzy 0.0, a 0.04, choc mialem jakis wielki skok do 0.20 - podejrzewam, ze zdechl jakis slimak. Mialem tez klopot ze spadkiem jodu - chorowala Caulastrea, ale juz wyrownalem do ok. 0.05. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzymam kciuki.... oby tak dalej. Masz akwa w moim klimacie :)

Moje ma pół roku, dopiero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-) Dzięki! A wrzuć jakieś fotki swojego!

Tu moje na żywo:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resized_20210304_210818.jpeg.abbcd3a59ca60b10b02451a67db5f72a.jpegResized_20210314_201705.thumb.jpeg.72488ad3ff39a786835485a8abad7378.jpeg

Jak byś chciał więcej pooglądać:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale super zbiorniczek :-) Bardzo piękny! A ta Entacmea to chodzi, czy siedzi w miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, palaeo napisał:

Ale super zbiorniczek :-) Bardzo piękny! A ta Entacmea to chodzi, czy siedzi w miejscu?

Pierwszy miesiąc z nią walczyłem bo uciekała w kierunku tylnej szyby. Teraz siedzi na miejscu i rozrosła się do gigantycznych rozmiarów jak na moje akwa. Szukam chętnego na zamianę na dużo mniejszy egzemplarz. 

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.