Skocz do zawartości
Marcin77777

Amphiprion clarkii czy można mu dokupić inne błazny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dwa Clarkii dosyć pokojowe czy mogę dokupić jakieś inne odmiany błaznów do nich? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Marcin77777 napisał:

Witam mam dwa Clarkii dosyć pokojowe czy mogę dokupić jakieś inne odmiany błaznów do nich? 

Przy akwa poniżej 2 m długości nie radziłbym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

clarki są bardzo terytorialne i chyba najbardziej agresywne ze wszystkich błazenów. Widziałem na filmie, jak jeden złapał chromisa i wciągnął do ukwiała. inne błazenki będzie ścigał, aż zaciuka, szczególnie w małym baniaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy

10 godzin temu, wiesiektbg napisał:

clarki są bardzo terytorialne i chyba najbardziej agresywne ze wszystkich błazenów. Widziałem na filmie, jak jeden złapał chromisa i wciągnął do ukwiała. inne błazenki będzie ścigał, aż zaciuka, szczególnie w małym baniaku

Bez urazy ale chyba kolega w baniaku nie miał błazenków z rodzaju Premnas.Jeden załatwił mi clarki w tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ja mam w jednym baniaku  3 parki /błaznów/  clarki , freantusy  i snowflakesy ...   Akwarium 200cm  długości , pozatym trzeba pamiętać o kilku ukwiałach ... aby rybki nie walczyły np. o jedynego quadricolora  .

Wcześniej zanim "zaraza" zabrała mi większą cześc obsady ryb ,to przez wiele lat żyły razem clarki i "standartowe ocelarisy"  .  Zaplanowałem zbiornik tak aby nie wchodziły sobie w droge  tzn na jednym krańcu akwa  ukwiał stichodactyla na dnie zbiornika - to domek dla clarków  , a na przeciwległym krańcu baniaka u góry "quadricolor"  dla ocelarisów .


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.